منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  اتریوم 4000 دلار را لمس کرد، در 24 ساعت بیش از توکن های ضرب شده اتر سوزانده شده است
اتریوم 4000 دلار را لمس کرد، در 24 ساعت بیش از توکن های ضرب شده اتر سوزانده شده است

اتریوم 4000 دلار را لمس کرد، در 24 ساعت بیش از توکن های ضرب شده اتر سوزانده شده است

رضا باغانی
1400/06/13
۰

اتریوم برای اولین بار در سه ماه گذشته 4000 دلار را لمس کرده است. شاید این افزایش قیمت سریع به لطف توکن سوزی EIP1559 رخ داده باشد. معامله گران بیشتری به بازار اتریوم روانه شده‌اند که این نشان از احتمال رشد این ارز دارد.

اتر (ETH)، ارز دیجیتال شبکه اتریوم در 3 سپتامبر برای اولین بار پس از ماه مه به 4000 دلار بازگشت. این ارز با یک سود چشمگیر در روزهای منتهی به آخر هفته به کار خود پایان داد. رشد اتریوم همزمان با افزایش توکن سوزی این ارز رخ می دهد. در 24 ساعت گذشته بیش از اترهای ضرب شده توکن سوزی رخ داده است.

اتریوم تنها 500 دلار با اوج تاریخی خود فاصله دارد

اتریوم با حدود 600 دلار افزایش در ماه گذشته توانست با قدرت از روند نزولی خود خارج شود. به نظر می‌رسد روند نزولی و اصلاحی بازار ارزهای دیجیتال به پایان خود رسیده باشد. در حال حاضر بیت کوین نیز خود را بالای 50 هزار دلار تثبیت کرده و اتریوم همچنان با قیمت 3935 دلار نزدیک به سطح 4000 دلار باقی مانده است. دیگر ارزهای بازار نیز توانسته‌اند سودهای خوبی کسب کنند. سودهای بزرگ مخصوصاً در پلتفرم‌های قرارداد هوشمند بیشتر خودنمایی می‌کند.

با افزایش قیمت تا 4000 دلار، اتریوم از منطقه تجاری سه ماهه خود خارج شد. این ارز تنها 500 دلار از رکورد تاریخی خود فاصله دارد.

ارزهای دیفای: با رشد ارزش کل قفل شده معامله گران از NFT ها به سمت دیفای حرکت می کنند

نمودار قیمت اتریوم

از نظر عملکرد هفتگی، اتر از نظر ارزش بازار در بین 10 ارز دیجیتال برتر، پس از توکن های SOL سولانا و DOT پولکادات، رتبه سوم را از آن خود کرد.

بیت کوین (BTC) نیز از قدرت تازه خود استفاده کرد و به مقاومت بحرانی 51000 دلار رسید.

آیا بازار گاوی جدیدی شروع شده است؟

موفقیت‌های اتریوم در لمس 4000 هزار دلار باعث خوشحالی گاوهای این ارز شده است. با این وجود حرکت افزایشی اتر زمزمه‌های منتقدان را نیز در پی داشته است.

با توجه به اینکه هزینه‌های گس هنوز باعث دلسردی معامله گران می‌شود، اما شاهد احساسات متفاوتی در بازار هستیم. خوش بینی در مورد آینده اتر به قدری زیاد است که حتی بازیگر زن ریس ویترسپون (Reese Witherspoon) اعلام کرد که در اتر سرمایه گذاری کرده است.

با این حال، به طور گسترده، منتقدان بر این باورند که ماههای پایانی سال 2021 ممکن است شبیه ماه‌های پایانی 2013 باشد. در آن سال هم با شدت گرفتن رشد بازار و کسب سودهای هنگفت توسط معامله گران به ناگاه بازار سقوط کرد. این سقوط، زمستان سردی را در بازار ارزهای دیجیتال به همراه داشت که تا سال 2017 ادامه یافت.

لارک دیویس (Lark Davis)، اینفلوئنسر محبوب توییتر در یک ویژه برنامه اختصاصی در مورد این جریان صحبت کرد. وی گفت:

“صرف نظر از زمان دقیق آن، عملکرد بازار در چند ماه آینده احتمالاً فراتر از آن چیزی است که اکثر شما تصور می‌کنید. بازار گاوی در ماه‌های پایان سال دیوانه کننده خواهد بود. با این حال مطمئن باشید یک روز تمام این شیدایی متوقف خواهد شد و والس به پایان خود می‌رسد.”

باید به خاطر داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال غیرقابل پیش بینی تر از آن چیزی است انتظار دارید.

بیش از توکن های ضرب شده در 24 ساعت گذشته اتر سوزانده شده است

EIP-1559 یک تغییر کد بود که اجازه می‌داد هزینه‌های تراکنش سوزانده شود. این پیشنهاد بهبود فشار تورمی زیادی بر اتریوم وارد می‌کند. این فشار به افزایش قیمت اتریوم تا بیش از 4000 دلار کمک کرده است.

هنگامی که EIP-1559 ماه گذشته در اتریوم راه اندازی شد، قرار بود سرعت افزایش عرضه ETH را کاهش دهد. اما در 24 ساعت گذشته، همزمان با عبور قیمت اتریوم از 4000 هزار دلار، عرضه توکن های جدید کمتر میزان توکن های سوزانده شده بوده است.

این بدان معنی است که امروز ETH کمتری نسبت به روز گذشته موجود است. کارشناسان اتریوم معتقدند این اولین بار است که چنین اتفاقی برای این شبکه رخ می‌دهد.

EIP-1559 یک تغییر کدگذاری پیشنهادی برای بلاک چین اتریوم بود. این پیشنهاد بهبود اجازه می‌داد اندازه بلاک‌ها گسترش یابد تا تراکنش‌های بیشتری از طریق شبکه انجام شود. شبکه اتریوم به دلیل محبوبیت NFT ها و برنامه‌های مالی غیر متمرکز مانند پروتکل وام دهی اوه (Aave) و دکس یونی سواپ (Uniswap) با ترافیک شدیدی دست و پنجه نرم نرم می‌کند. چنین ابزارهایی از منابع محدود شبکه استفاده زیادی می‌کنند.

بخشی از پیشنهاد این بود که برای هر معامله هزینه پایه تعیین شود. این هزینه پایه به جای پرداخت به ماینرهایی که تراکنش‌های شبکه را تأیید می‌کنند، می‌سوزد. فرایند سوختن به این معنی است که توکن به کیف پولی که در دسترس کسی نیست ارسال می‌شود. با این اتفاق این توکن ها از عرضه در گردش کم می‌شوند. ایده اصلی این بود که پیشنهاد بهبود جدید کل عرضه ETH را کاهش داده شود. یکی از مشکلات پیش روی اتریوم این بود که بر خلاف بیت کوین، حد نهایی برای عرضه ندارد. در نتیجه این توکن سوزی، قیمت اتریوم از نظر تئوری برای پاسخگویی به کاهش عرضه، افزایش می‌یابد.

جریان عرضه توکن در شبکه اتریوم معکوس شده است

EIP-1559 قرار بود فقط میزان افزایش عرضه در گردش ETH را کاهش می‌دهد. این پیشنهاد بهبود هیچ تاثیری بر دارایی‌های تازه ضرب شده در بلاک چین ندارد. این یعنی با تولید هر بلاک، ماینرها هنوز می‌توانند ETH تازه استخراج شده را حفظ کنند. تا زمانی که مقدار ETH تازه استخراج شده بیشتر از هزینه‌های پایه سوزانده شده باشد، عرضه کلی ETH افزایش می‌یابد.

در یک دوره 24 ساعته از پنجشنبه و جمعه، رشد عرضه منفی شد. بیش از 12،500 تا 13،000 اتر بیش از توکن هایی توسط ماینرها استخراج شده بود، سوزانده شد. این امر می‌تواند ناشی از شرایطی باشد که هزینه پایه در دوره‌های تقاضای بیشتر برای معاملات اتریوم رشد می‌کند. این می تواند حاصل افزایش کاربران دیفای، بازارهای NFT و بازی های بلاک چین باشد.

اسکات لوئیس (Scott Lewis)، بنیانگذار دیفای پالس (DeFi Pulse) و ایوان ون نس (Evan Van Ness)، بنیانگذار هفته نامه  اتریوم نیوز معتقدند این اولین نمونه از تورم منفی در عرضه اتریوم بوده است.

به گفته وب سایت ردیابی اولتراساند مانی (Ultrasound Money)، از زمان تغییر کد در 5 آگوست، بیش از 188،000 ETH سوزانده شده است. به ازای قیمت حال حاضر اتریوم در سایت نومیکس (Nomics)، چیزی معادل 736 میلیون دلار اتر از بین رفته است.

این تغییر به طور مستقیم به افزایش قیمت این ارز دامن زده است. قیمت اتریوم از 2516 دلار در 4 آگوست به 4000 دلار در روز گذشته رسیده است. این یعنی ملکه ارزهای دیجیتال در یک ماه 56 درصد افزایش داشته است.

مطالب مرتبط
ریپل، دوج کوین و کاردانو افزایش قیمت قابل توجهی داشتند؛ احتمال اصلاح قیمت XRP وجود دارد
کاهش قیمت سیف مون: چه اتفاقی برای ارز دیجیتال SAFEMOON افتاده است؟
ریزش قیمت دوج کوین در حالی که اتریوم و شیبا اینو توانستند توجه معامله گران را به دست آورند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether