منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)  »  کارمزدهای شبکهٔ اتریوم با کاهش جنون دیفای رو به کاهش است
کارمزدهای شبکهٔ اتریوم با کاهش جنون دیفای رو به کاهش است

کارمزدهای شبکهٔ اتریوم با کاهش جنون دیفای رو به کاهش است

رضا باغانی
1399/07/08
۰

به طور متوسط کارمزدهای شبکهٔ اتریوم کاهش یافته است. به نظر می رسد کاهش جنون دیفای و مهاجرت پروتکل های دیفای به بلاکچین های دیگر دلیل اصلی این امر است.

کارمزدهای شبکهٔ اتریوم با کاهش جنون دیفای رو به کاهش است

کارمزدهای شبکهٔ اتریوم با کاهش جنون دیفای رو به کاهش است

کارمزدهای معامله اتریوم با کاهش جنون دیفای کاهش یافت

به طور متوسط کارمزدهای شبکهٔ اتریوم کاهش یافته است. اکنون هزینه کارمزدها به میزان آنها در اوایل ماه اوت بازگشته است. کارمزدها در اوایل ماه سپتامبر به یک اوج تاریخی رسیده بودند. هزینه معاملات اتریوم معیاری برای فعالیت در بلاکچین است. با افزایش استفاده از پروتکل های دیفای فعالیت شبکه اتریوم بسیار بالا رفته بود. اکنون متوسط هزینه پردازش معامله اتریوم به کمترین میزان خود در 49 روز گذشته رسیده است، احتمالاً این پایان هزینه‌های فوق العاده بالای معامله است که استفاده از شبکه را بسیار گران و غیراقتصادی می‌کند.

طبق داده‌های بیت‌اینفوچارت (BitInfoCharts)، دیروز متوسط هزینه معامله اتریوم به 2.248 دلار رسید. کارمزدها در 23 آگوست حدود 2.28 دلار بود اما از 9 آگوست که هزینه معامله اتریوم به طور متوسط 1.94 دلار بود، به زیر قیمت 2.248 دلار نرسیده بود.
فقط ده روز پیش، متوسط هزینه یک معامله اتریوم به 11.6 دلار رسید. در 2 سپتامبر، این مبلغ به حدود 14.6 دلار رسید. این بالاترین متوسط هزینه‌ی معامله ثبت شده است. در سال 2018 که هزینه‌ها به طور چشمگیری افزایش یافت به چیزی حتی نزدیک به این سطح هم نرسیده بود و بالاترین رقم آن 5.5 دلار بود که در 2 جولای آن سال ثبت شده بود.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


دیفای دلیل اصلی افزایش کارمزدها بود

کارمزدهای شبکهٔ اتریوم هنگامی افزایش می‌یابد که تقاضای پردازش تراکنش‌ها بیش از ظرفیت محاسباتی استخراج کنندگان یا بلاک چین باشد. این معیار نشان دهنده ی افزایش فعالیت است. کاهش کارمزدهای شبکهٔ اتریوم نشان می دهد فعالیت این شبکه کاهش یافته است. یکی از دلایل کارمزدهای بالا در تابستان ممکن است افزایش استفاده از پروتکل‌های دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز باشد. دیفای به انبوهی از محصولات مالی غیر حضوری اشاره دارد که پروتکل‌های وام دهی دیفای، استیبلکوین‌های غیرمتمرکز و دارایی‌های مصنوعی (قفل کردن کوین‌های در بلاکچین های دیگر و ایجاد توکن هم ارزش آنها در بلاکچین اتریوم) از جمله آنها است.

چرا کارمزدها کاهش یافته اند؟

این که اکنون کارمزدها کاهش می‌یابد می‌تواند به معنای کاهش فعالیت دیفای باشد. البته باید به این هم اشاره کرد که بسیاری از پلتفرم‌های دیفای مستقر در اتریوم در حال حرکت به سمت بلاکچین های دیگر هستند. در ضمن این امر نشان دهندهٔ اعتماد مردم به راه حل‌های لایه دو است. راه حل لایه دو نرم افزاری شبیه به شبکه لایتنینگ بیتکوین است که بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است تا معاملات را ارزان‌تر و سریعتر انجام دهد. از طرفی قراردادهای هوشمند دیفای نیز کارآمدتر شده اند و درصد کمتری از شبکه اتریوم را اشغال می کنند.

این کاهش هزینه‌ها مطمئناً باعث افزایش انگیزه معامله گران علاقه مند به دیفای جهت ورود مجدد به این بازار خواهد بود.

مطالب مرتبط
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
بیت کوین و دیفای با یکدیگر بازار ارزهای دیجیتال را رو به پیشرفت رهبری می‌کنند
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether