منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد
اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

رضا باغانی
1399/10/03
۰

در ماه‌های اخیر همه نگاه‌ها معطوف بیت کوین شده است و در نتیجه آن اتریوم و دیگر آلتکوین ها بسیار ضعیف شدند. طی چند روز گذشته سلطه BTC به بالاترین سطح خود یعنی 67.5٪ رسیده است.

اتریوم و بیتکوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

در ماه‌های اخیر همه نگاه‌ها معطوف بیتکوین (BTC) شده است و در نتیجه آن اتریوم و دیگر آلتکوین ها بسیار ضعیف شدند. طی چند روز گذشته سلطه BTC به بالاترین سطح خود یعنی 67.5٪ رسیده است.

با این حال، یک حرکت معکوس معمولاً زمانی اتفاق می افتد که آلتکوین ها شروع به نشان دادن چنین ضعف بزرگی می کنند و سرمایه گذاران آلتکوین ها دچار افسردگی می شوند. شاخص اصلی برای چنین حرکت معکوسی معمولاً اتر (ETH) است. اکنون اتریوم و بیتکوین در وضعیت جنگی به سر می‌برد.بالاترین نرخ جدید برای ETH در اولین روند صعودی پس از بازار کاهشی

نمودار پایین خود گویای این موضوع است که روند صعودی جدیدی ایجاد شده است. این روند صعودی از زمان فروش بیش از 300 دلار در اوایل سال جاری آغاز می‌شود، زمانی که خریداران بلافاصله پا به این منطقه گذاشتند. این یک شکست از محدوده انباشت چند ساله بود که احتمال تداوم بازار افزایشی را بیشتر می‌کند.

اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

نمودار قیمت اتریوم به دلار

از آن زمان، قیمت اتریوم مقاومت 450 دلار را شکست. سپس روند صعودی خود را به بالاترین قیمتش درسال 2020 یعنی 675 دلار ادامه داد. شاید این اوج یک اوج قیمت موقتی باشد. تصحیح تا محدوده 450-480 دلار محتمل است. با این حال، چنین تصحیحی برای بازارها بسیار سالم است و باید سوخت موج بعدی را تأمین کند.

با استفاده از ابزار توسعه فیبوناچی، چنین موجی می‌تواند قیمت ETH را به 900 دلار و احتمالاً حتی 1300 دلار برساند. یعنی بعد از رکوردشکنی های بیتکوین باید منتظر رکوردشکنی اتریوم نیز باشیم.دسامبر از نظر تاریخی ماه خوبی برای ورود به بازار آلتکوین ها است

در سال 2016، نمودار تسلط بر بیت کوین در ماه دسامبر صعود کرد. به دنبال این رشد در مدت سه ماه پس از آن فصل مناسب برای رشد آلتکوین ها به وجود آمد.

از این منظر، تسلط بیت کوین یک منطقه مقاومت واضح را در سطح 67٪ -69٪ نشان می‌دهد. سخت است که این منطقه را یک منطقه مقاومت نامید زیرا نمودار تسلط بیت کوین سرمایه‌ای نیست که بتوان آن را معامله کرد. اما تجزیه و تحلیل تکنیکال هنوز هم می‌تواند در این مورد مفید باشد.

اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

نمودار هفتگی تسلط بیت کوین

اگر سلطه در اینجا معکوس شود، در آن صورت یک بالاترین سطح کمتر از قبل دیگر ساخته می‌شود و منجر به اوج دیگری برای ماه دسامبر می‌شود.

با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار از ژانویه 2018 در چرخه افزایشی قرار دارد، احتمال دارد حرکت بالقوه آلتکوین ها از لحاظ دامنه نسبتاً بزرگ شود. چنین حرکتی همچنین می‌تواند سلطه بیت کوین را به 48٪ -50٪ کاهش دهد.با جهش ETH / BTC ، آلتکوین ها قدرت خود را نشان می دهند

نمودار هفتگی برای ETH / BTC تمام ماجرا را بیان می‌کند. شکست بالاتر از 0.026 ساتوشی در اوایل سال جاری با افزایش اتر به سمت 0.04 – مقاومت در برابر محدوده دوره انباشت قبلی، قیمت را حتی بیشتر کرد. اتریوم نتوانست این مقاومت را با یک حرکت بشکند. پس از ریجکت شدن از این مقاومت ETH / BTC به طور قابل توجهی کاهش یافت.

اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

نمودار قیمت اتر به بیت کوین

نقطه اصلی توجه اکنون محدوده بین 0.0245-0.026 ساتوشی است زیرا این منطقه قبلاً مقاومت بوده است. تا زمانی که این منطقه پایدار باشد، انتظار می‌رود در سه ماهه اول سال 2021 روند صعودی بیشتری داشته باشد.

با این حال، آلتکوین ها در صورت بی ثباتی بیت کوین عملکرد خوبی نخواهند داشت. بنابراین، معامله گران اتر و آلتکوین باید مراقب بیت کوین باشند، که برای اطمینان از موفقیت نیاز به تثبیت و / یا ادغام دارد.

مطالب مرتبط
اوج قیمت تاریخی اتریوم در چند قدمی؛ بیت کوین در بلند مدت عملکرد بهتری نسبت به اتریوم دارد
افزایش 50 درصدی قیمت ریپل در آغاز آلت سیزن همزمان با استراحت بیت کوین
هارد فورک برلین اتریوم شروع به کار کرد، بعضی از شرکت‌ها از مشکلات همگام سازی خبر دادند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان