قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

تحلیل تکنیکال آلتکوین ها
رضا باغانی
1399/10/03
۰
اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

در ماه‌های اخیر همه نگاه‌ها معطوف بیت کوین شده است و در نتیجه آن اتریوم و دیگر آلتکوین‌ها بسیار ضعیف شدند. طی چند روز گذشته سلطه BTC به بالاترین سطح خود یعنی 67.5٪ رسیده است.

اتریوم و بیتکوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

در ماه‌های اخیر همه نگاه‌ها معطوف بیتکوین (BTC) شده است و در نتیجه آن اتریوم و دیگر آلتکوین‌ها بسیار ضعیف شدند. طی چند روز گذشته سلطه BTC به بالاترین سطح خود یعنی 67.5٪ رسیده است.

با این حال، یک حرکت معکوس معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که آلتکوین‌ها شروع به نشان دادن چنین ضعف بزرگی می‌کنند و سرمایه گذاران آلتکوین‌ها دچار افسردگی می‌شوند. شاخص اصلی برای چنین حرکت معکوسی معمولاً اتر (ETH) است. اکنون اتریوم و بیتکوین در وضعیت جنگی به سر می‌برد.بالاترین نرخ جدید برای ETH در اولین روند صعودی پس از بازار کاهشی

نمودار پایین خود گویای این موضوع است که روند صعودی جدیدی ایجاد شده است. این روند صعودی از زمان فروش بیش از 300 دلار در اوایل سال جاری آغاز می‌شود، زمانی که خریداران بلافاصله پا به این منطقه گذاشتند. این یک شکست از محدوده انباشت چند ساله بود که احتمال تداوم بازار افزایشی را بیشتر می‌کند.

اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

نمودار قیمت اتریوم به دلار

از آن زمان، قیمت اتریوم مقاومت 450 دلار را شکست. سپس روند صعودی خود را به بالاترین قیمتش درسال 2020 یعنی 675 دلار ادامه داد. شاید این اوج یک اوج قیمت موقتی باشد. تصحیح تا محدوده 450-480 دلار محتمل است. با این حال، چنین تصحیحی برای بازارها بسیار سالم است و باید سوخت موج بعدی را تأمین کند.

با استفاده از ابزار توسعه فیبوناچی، چنین موجی می‌تواند قیمت ETH را به 900 دلار و احتمالاً حتی 1300 دلار برساند. یعنی بعد از رکوردشکنی‌‌‌های بیتکوین باید منتظر رکوردشکنی اتریوم نیز باشیم.دسامبر از نظر تاریخی ماه خوبی برای ورود به بازار آلتکوین‌ها است

در سال 2016، نمودار تسلط بر بیت کوین در ماه دسامبر صعود کرد. به دنبال این رشد در مدت سه ماه پس از آن فصل مناسب برای رشد آلتکوین‌ها به وجود آمد.

از این منظر، تسلط بیت کوین یک منطقه مقاومت واضح را در سطح 67٪ -69٪ نشان می‌دهد. سخت است که این منطقه را یک منطقه مقاومت نامید زیرا نمودار تسلط بیت کوین سرمایه‌ای نیست که بتوان آن را معامله کرد. اما تجزیه و تحلیل تکنیکال هنوز هم می‌تواند در این مورد مفید باشد.

اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

نمودار هفتگی تسلط بیت کوین

اگر سلطه در اینجا معکوس شود، در آن صورت یک بالاترین سطح کمتر از قبل دیگر ساخته می‌شود و منجر به اوج دیگری برای ماه دسامبر می‌شود.

با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار از ژانویه 2018 در چرخه افزایشی قرار دارد، احتمال دارد حرکت بالقوه آلتکوین‌ها از لحاظ دامنه نسبتاً بزرگ شود. چنین حرکتی همچنین می‌تواند سلطه بیت کوین را به 48٪ -50٪ کاهش دهد.با جهش ETH / BTC، آلتکوین‌ها قدرت خود را نشان می‌دهند

نمودار هفتگی برای ETH / BTC تمام ماجرا را بیان می‌کند. شکست بالاتر از 0.026 ساتوشی در اوایل سال جاری با افزایش اتر به سمت 0.04 – مقاومت در برابر محدوده دوره انباشت قبلی، قیمت را حتی بیشتر کرد. اتریوم نتوانست این مقاومت را با یک حرکت بشکند. پس از ریجکت شدن از این مقاومت ETH / BTC به طور قابل توجهی کاهش یافت.

اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد

نمودار قیمت اتر به بیت کوین

نقطه اصلی توجه اکنون محدوده بین 0.0245-0.026 ساتوشی است زیرا این منطقه قبلاً مقاومت بوده است. تا زمانی که این منطقه پایدار باشد، انتظار می‌رود در سه ماهه اول سال 2021 روند صعودی بیشتری داشته باشد.

با این حال، آلتکوین‌ها در صورت بی ثباتی بیت کوین عملکرد خوبی نخواهند داشت. بنابراین، معامله گران اتر و آلتکوین باید مراقب بیت کوین باشند، که برای اطمینان از موفقیت نیاز به تثبیت و / یا ادغام دارد.

مطالب مرتبط
تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار
فاندامنتال بیت کوین و اتریوم عالی به نظر می‌رسد در حالی که از لحاظ تکنیکال اوضاع مساعد نیست
وند صعودی بیت کوین تسلطش را بر بازار ارزهای دیجیتال افزایش داد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی