منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال SafeMoon چیست؟ همه چیز درباره پروتکل سیف مون و نحوه خرید آن
ارز دیجیتال SafeMoon چیست؟

ارز دیجیتال SafeMoon چیست؟ همه چیز درباره پروتکل سیف مون و نحوه خرید آن

راه اندازی سیف مون نسبتاً تازه انجام شده است و توکن آن در ابتدای مارس 2021 عرضه شد. قیمت ارز دیجیتال SafeMoon از زمان راه اندازی افزایش یافته است.

در دهه گذشته شاهد رشد بازار رمزنگاری با سرعتی باورنکردنی بودیم. ما شاهد رشد امثال بیت کوین و اتریوم هستیم که در گوشه گوشه دنیا شناخته شده است. از اوایل سال 2021 بدون شک علاقه به رمزنگاری در بالاترین حد خود قرار دارد. آخرین چرخه صعودی در بازار رمزنگاری انگیزه‌ای برای مشاغل و شرکت‌های نوپا جهت توسعه ارزهای دیجیتال جدید ایجاد کرده است. این پروتکل‌ها از بازارهای متشنج سود می‌برند. یکی از ارزهای نسبتاً جدید و جالب بازار رمزنگاری، سیف مون (SafeMoon) است. بیایید نگاهی دقیق به آنچه SafeMoon روی میز می‌گذارد بیاندازیم.

راه اندازی سیف مون نسبتاً تازه انجام شده است و توکن آن در ابتدای مارس 2021 عرضه شد. قیمت ارز دیجیتال SafeMoon از زمان راه اندازی افزایش یافته است. این ارز توانسته توجه بسیاری از معامله گران را به خود جلب کند. با این حال، از آنجا که SafeMoon نسبتاً جدید است، هنوز علامت سؤال در مورد این توکن وجود دارد. بنابراین، سعی خواهیم کرد با تشریح توضیحات ارز دیجتیال SafeMoon را تا حدودی برای علاقه مندان واکاوی کنیم.ارز دیجیتال SafeMoon چیست؟

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، ارز دیجیتال SafeMoon اوایل ماه مارس امسال راه اندازی شد. این به این معنی است که اطلاعات زیادی در مورد این ارز در دسترس نیست. از آنجا که اطلاعات کم است، بنابراین توجیه سرمایه گذاری در سیف مون دشوار است. با این حال، ما برخی از اطلاعات موجود را که توسط سازندگان منتشر شده است داریم. بنابراین قصد داریم در این مقاله نگاه دقیق‌تری به این ارز داشته باشیم.

سیف مون یک پروتکل مستقر در ایالات متحده است که شعار “ایمن به سوی ماه” را دارد. این شعار الهام گرفته شده و بازی با کلماتی است که ارتباط نزدیکی با دوج و جامعه آن در ردیت دارد. عبارت اصلی “Dogecoin to the moon” است، عبارتی که برای اولین بار در وال استریت بت برای افزایش قیمت دوج کوین ایجاد شد.

در حال حاضر، سرمایه بازار ارز دیجیتال SafeMoon حدود 2.5 میلیارد دلار است. در کنار این، ارزش این توکن کمتر از قیمت یک دلار آمریکا در حدود 0.000004328 دلار است. سقف بازار 2.5 میلیارد دلار بین تقریباً 1.4 میلیون دارندگان توزیع می‌شود و پروتکل سیف مون دارای نقدینگی حدود 221 میلیون دلار است.

علاوه بر این، ظاهراً قرار است ارز دیجیتال SafeMoon برای مدت زمان طولانی رشد داشته باشد. بنابراین مستعد استراتژی hodl یا نگهداری است. طراحی و مشوق‌هایی که سیف مون ارائه می‌دهد تلاش برای جلوگیری از فروش این ارز توسط سرمایه گذاران است، نکته‌ای که در پروتکل سیف مون بیشتر توضیح خواهیم داد.

پروتکل سیف مون چگونه کار می‌کند

پروتکل سیف مون از سه جز اصلی تشکیل شده است: جمع آوری نقدینگی، پاداش‌های استاتیک و توکن سوزی دستی.

طبق گفته تیم پشتیبان این پروتکل، بسیار معمول است که افراد در دام تأمین کننده نقدینگی APY (درصد عملکرد سالانه) بیفتند. دام تأمین کننده نقدینگی APY جایی است که پذیرندگان اولیه شروع به بیرون راندن خریداران جدید می‌کنند تا توانایی دریافت پاداش‌های سهام بیشتری را داشته باشند.

علاوه بر این، تقریباً همه توکن ها از حباب ارزیابی رنج می‌برند. این حباب‌ها به ناچار در روند کار می‌ترکند و قیمت را کاهش می‌دهد. این‌ها دو دلیل است که سیف مون مفهوم پاداش استاتیک را که رفلکشن نیز نامیده می‌شود، پیاده سازی کرده است. این مفهوم می‌تواند به از بین بردن خطر سقوط در دام تأمین کننده نقدینگی کمک کند.پاداش‌های استاتیک

بنابراین، چرا از پاداش‌های استاتیک برای حل مشکلاتی که با ورود توکن های جدید به بازار بوجود می‌آیند استفاده می‌شود؟ اولین مکانیزم در این سیستم شرطی بودن مبلغ پاداش و براساس تعداد توکن های درج شده در یک معامله است. دلیل این امر این است که در واقع پس از تولید بازده درصد بالای سالانه، از فشار خریداران اولیه که توکن خود را می‌فروشند، رها شوند.

علاوه بر این، سازوکار رفلکشن مالکان را ترغیب می‌کند که از توکن های خود برای تامین نقدینگی استفاده کنند. این تأثیری است که ارائه بازده‌های بالاتر بر اساس تعداد توکن های نگهداری شده می گذارد.

توکن سوزی دستی

قسمت اساسی دیگر پروتکل مکانیسم سوزاندن توکن ها است. سیف مون معتقد است که یک روش کنترل شده برای سوزاندن توکن ها را به سوختن مداوم توسط خود پروتکل ترجیح داده است. دلیل این امر این است که سوزاندن مداوم توکن ها محدودیت ندارد و حفظ آن به طور کارآمد غیرممکن است.

به همین دلیل، سیف مون تصمیم گرفته است مکانیزمی را طراحی کند که بتواند توکن سوزی را کنترل کند. با این کار می‌تواند به جامعه پاداش دهد و اطلاع رسانی کند. این بدان معنی است که توکن سوزی توسط تیم آنها به صورت دستی انجام می‌شود. بنابراین می‌توان شرایط را برای مالکان توکن توضیح داد و آنها را از این کار با خبر کرد. بخش اصلی روش آنها برای سوزاندن توکن، حفظ کردن مالکان در طولانی مدت است. این کار با بالا بردن ارزش توکن هایشان انجام می‌شود.

آن‌ها همچنین دقیقاً تعداد توکن های موجود در وب سایت خود را فاش می‌کنند تا از شفافیت کامل در سیستم اطمینان حاصل کنند. این امر همچنین به شناسایی تعداد توکن هایی که در حال حاضر در گردش هستند، کمک می‌کند.

اتوماسیون LP

استخر نقدینگی خودکار سیف مون به عنوان “سس مخفی” توصیف شده است. این استخر به دو دلیل طراحی شده است و دو مزیت برای صاحبان دارد. مورد اول به مکانیزم سوزاندن متصل است و آن اینست که هم از خریدار و هم از فروشنده یک توکن به عنوان مالیات گرفته می‌شود. این مالیات به صندوق نقدینگی کمک می‌کند، تا به نوبه خود کف قیمت ایجاد کند.

علاوه بر این، پرداخت هزینه اضافی در هنگام معامله کردن توکن های سیف مون مانعی برای آربیتراژ است. پس از آن حجم سیف مون را به عنوان پاداش برای مالک که توکن های خود را نگه می دارد، تأمین می‌کند. افزایش حجم نقدینگی با افزایش مالیات و نقدینگی کلی توکن، تعادل و ثبات ایجاد می‌کند. با انجام این کار کف قیمت توکن نیز پشتیبانی می‌شود که برای دارندگان سودمند است.

این عملکردها با مکانیزم سوزاندن متفاوت است زیرا در دراز مدت از دارندگان و توکن پشتیبانی می‌کند. در همین حال، سوزاندن توکن ها با کاهش عرضه فقط در کوتاه مدت از مالکان پشتیبانی می‌کند.

بعلاوه، هرچه نقدینگی بیشتر شود، به حفظ قیمت کمک می‌کند و کف قیمت را دست نخورده و ثابت نگه می‌دارد. دلیل این امر این است که اگر نهنگی تصمیم به فروش گرفت، از کاهش شدید جلوگیری شود. به سادگی، این بدان معناست که مجموعه نقدینگی خودکار برای جلوگیری از برخی از مشکلاتی که سایر توکن های دیفای در موارد قبلی تجربه کرده‌اند طراحی شده است.

هزینه معاملات

از هر معامله جدید 10٪ هزینه گرفته می‌شود و این مقدار به دو قسمت مساوی تقسیم می‌شود. 5 درصد آن بین، کلیه دارندگان موجود ارز دیجیتال SafeMoon تقسیم می‌شود.

5٪ دیگر دوباره به دو قسمت مساوی تقسیم می‌شوند که 2.5٪ از آن به BNB تبدیل می‌شود، در حالیکه 2.5٪ اضافی با BNB های قبلی جفت می‌شوند و سپس به عنوان نقدینگی به پنکیک سواپ (PancakeSwap) اضافه می‌شوند.چگونه ارز دیجیتال SafeMoon را بدست آوریم

بنابراین، اکنون که درک بهتری از سیف مون دارید. و می دانید ارز دیجیتال SafeMoon چگونه کار می‌کند، می‌توانیم نحوه دستیابی به این توکن را بررسی کنیم. طبق وب سایت خودشان، سیف مون پنکیک سواپ را به عنوان راهی برای دستیابی به توکن ها پیشنهاد می‌کند. دستورالعمل‌های خرید ارز دیجیتال SafeMoon به شرح زیر است:

اولین قدم بارگیری برنامه Trust Wallet است.

بعد از این، مرحله دوم کسب BNB یا BSC است. دلیل خرید اینها این است که می‌توان آنها را با ارز دیجیتال SafeMoon مبادله کرد.

پس از خرید BNB یا BSC، می‌توانید برگه دپ ها را در پایین کیف پول تراست پیدا کنید. در این برگه، پنکیک سواپ را پیدا خواهید کرد. اگر اتفاقاً در iPhone هستید، ممکن است لازم باشد مرورگر تراست را فعال کنید و سپس از برگه مرورگر استفاده کنید. و اگر روی رایانه هستید، می‌توانید از دکمه “خرید کن” در وب سایت آنها نیز استفاده کنید.

مرحله چهارم انتخاب ارز دیجیتال SafeMoon است. این کار را می‌توانید با کلیک روی “انتخاب ارز” انجام دهید و آدرس SafeMoon را در قسمت جستجو وارد کنید.

مرحله پنجم تنظیم لغزش است. با کلیک روی چرخ دنده می‌توانید میزان لغزش را تنظیم کنید. سیف مون پیشنهاد می‌کند که لغزش را در حدود 11-12٪ قرار دهید.
مرحله ششم انتخاب مبلغی است که می‌خواهید خریداری کنید و سپس به سادگی دکمه مبادله را فشار دهید.

در آخر اینکه تمام کاری که باید انجام دهید تأیید معامله است.

نگهداری ارز دیجیتال SafeMoon

در آخرین مرحله، SafeMoon همچنین از “HODL” نام می‌برد. این ممکن است برای برخی از افراد اصطلاح آشنایی باشد. هدل یا نگهدار نوعی استراتژی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. HODL یک استراتژی بلند مدت است که در واقع صاحبان آن دارایی را برای مدت زمان طولانی نگه می‌دارند. دلیل این استراتژی این است که ارزهای دیجیتال، به طور کلی، بی ثبات هستند، به این معنی که دشوار است که زمان بالا و پایین رفتن یک دارایی را تعیین کرد.

با این حال، با نگاه به برخی از دارایی‌های دیجیتال غالب، مانند بیت کوین، آن‌ها همیشه در دراز مدت رشد کرده‌اند. بنابراین، در برخی موارد، این استراتژی معاملاتی می‌تواند کارآمد باشد زیرا مردم نیازی نیست نگران ترس از دست دادن یا فروش وحشت زده هنگام سقوط دارایی باشند.

علاوه بر این، پروتکل سیف مون 10٪ از هر معامله را می‌گیرد. به این معنی که فروش و خرید توکن به طور مداوم مفید نیست. بنابراین، در این حالت هدل، یک استراتژی ترجیحی برای به جای معاملات روزانه این ارز است.آینده ارز دیجیتال SafeMoon

گرچه توکن سیف مون از زمان عرضه تقریباً دو ماه پیش توسعه قیمت نسبتاً قابل توجهی داشته است، اما اینجا جایی نیست که پایان یابد. ارز دیجیتال SafeMoon چندین هدف برای سال 2021 ایجاد کرده است. آن‌ها برخی از برنامه‌های آینده خود را توضیح می‌دهند.

کیف پول و بازی های

در سه ماهه دوم سال، سیف مون می‌خواهد برنامه، کیف پول و بازی‌های سیف مون خود را تکمیل کند. علاوه بر این، آن‌ها شروع به توسعه صرافی NFT و ادغام سیف مون با بازارهای آفریقا را آغاز خواهد کرد. سیف مون همچنین تیم خود را گسترش داده و دفتر UK / Ireland را ایجاد خواهد کرد.

گسترش تیم سیف مون

در سه ماهه سوم، سیف مون قصد دارد برنامه آموزش خود را به پایان برساند. پس از آن این پروتکل پروژه‌های خیریه خود را شروع خواهد کرد. آن‌ها همچنین صرافی NFT خود را به پایان می‌رسانند. پس از آن شروع به انتشار یک بازی ویدیویی با قابلیت یکپارچه سازی با سیف مون می‌کنند. در سه ماهه سوم، آن‌ها همچنین تیم خود را با استخدام نیروی جدید تا 25٪ گسترش می‌دهند. علاوه بر این، آن‌ها همچنین ادغام با سایر مبادلات بزرگ مانند بایننس و ماندالا را آغاز خواهند کرد.

ورود بیشتر به بازارهای آفریقا

و در سه ماهه آخر سال 2021، سیف مون قصد دارد پروژه‌های خیریه خود و همچنین صرافی سیف مون را به پایان برساند. آن‌ها همچنین اطمینان حاصل خواهند کرد که ادغام با اولین بازار آفریقایی خود را به پایان رسانده باشند. سپس توسعه بیشتر ادغام با سایر بازارهای آفریقا را نیز آغاز می کنند.

سیف مون همچنین قصد دارد دفتری در آفریقا افتتاح و افرادی را از این بازارها استخدام کند تا شغل ایجاد شود. در آخر اینکه، سیف مون قصد دارد بورس تحصیلی خود را در این سه ماهه آخر سال ایجاد کند.

به طور کلی به نظر می‌رسد سیف مون اهداف بلند پروازانه ای برای سال 2021 دارد. آن‌ها برنامه‌هایی واقعی برای گسترش سازمان خود دارند.

مطالب مرتبط
فونیکس دائو (Phoenix DAO) : یک اکوسیستم غیر متمرکز نسل جدید
ایردراپ (airdrop ) ها به عنوان روشی برای توزیع توکن ها بین کاربران و نوع هوشمند آن چیست؟
10 ارز دیجیتال با امکان رشد در آینده: چه نام های جدیدی در ماه های آتی به بازار آلتکوین ها می آیند
فرستادن دیدگاه
 • محمد
  4 ماه پیش پاسخ

  سلام روزتون بخیر . من safemoon رو از صرافی MCX خریداری کردم . میخواستم بدونم این 5 درصد که بین سرمایداران که تعلق پخش میشه شامل من هم میشه که از صرافی MCX خریداری کردم ؟

  • رضا باغانی
   4 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، در مورد سیاست های صرافی MCX اطلاعی ندارم ولی اصولا این دارایی ها به کیف پول های منحصر به فرد تعلق می گیره. از اونجایی که کیف پول صرافی ها حضانتی هست یعنی شبکه در اصل کیف پول صرافی رو می شناسه سود هم به همین آدرس واریز می شه. این دیگه بستگی به صرافی داره که دارایی رو بین دارندگان در MCX توزیع کنه یا نه.

 • رامین
  4 ماه پیش پاسخ

  ارز بی نظیریه . پیشنهاد میکنم توییتر این ارز رو دنبال کنید تا از اخبار مربوطه اطلاع پیدا کنید . ممنون از صحبت کردن در مورد سیف مون

  • رضا باغانی
   4 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، ممنون که دیدگاهتون رو با ما به اشتراک گذاشتین.

 • مهدی
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام. وقت بخیر. از طریقی که فرمودید خریداری کردم. ولی در ولت نیست و مبلغش کم شده

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، هزینه تراکنش و فی شبکه از مبلغ کم می شه

 • مهسا
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام وقت بخیر اگر بخواهیم safemoon را بفروشیم چجوری بفروشیم؟

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   سیف مون رو می تونید از طریق دکس تراست ولت مبادله کنید. توی سایت کوین گکو می تونید صرافی هایی که از این ارز پشتیبانی می کنند مرور کنید.

  • سلام روزبخیر
   3 ماه پیش پاسخ

   این سود تقسیمی ایا به کیف پول تراس ولت هم تعلق میگیره

   • رضا باغانی
    3 ماه پیش پاسخ

    وقتتون بخیر، این سود بین کلیه آدرس های منحصر به فرد سیف مون تعلق می گیره.

 • Arash
  5 ماه پیش پاسخ

  HODl 😮😮
  درستش HOLD هستش

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر دوست گرامی، اگر کمی بیشتر در فضای ارزهای دیجیتال باشین متوجه می شین که HODL یک اصطلاح به معنای نگه داشتن ارز هست. این اصطلاح پس از اینکه یکی از کاربران کلمه HOLD رو در بیت کوین تاک به اشتباه تایپ کرد بین فعالان رمزنگاری همه گیر شد. می تونم مقاله بیت پارس درباره اصطلاحات بازار ارزهای دیجیتال رو به شما معرفی کنم تا با این کلمات بیشتر آشنا شید: اینفوگرافیک اصطلاحات ترید: معامله گران باید چه اصطلاحاتی را بدانند

 • یاشار میلانی
  5 ماه پیش پاسخ

  با تشکر فراوان از زحمات بی دریغ شما

  • Bitpars
   5 ماه پیش پاسخ

   درود و سپاس

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether