منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  عوامل مؤثر بر BTC: حجم کم معاملات و قدرت گرفتن دلار باعث سردرگمی معامله گران شده است
اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند

عوامل مؤثر بر BTC: حجم کم معاملات و قدرت گرفتن دلار باعث سردرگمی معامله گران شده است

قیمت بیت کوین برای شروع حرکت صعودی تلاش می‌کند. از جمله عوامل مؤثر بر BTC مانند حجم کم معاملات اسپات و تقویت دلار منجر به عدم تصمیم گیری گسترده در بین اکثر معامله گران می‌شود.

اگر بخواهیم از یک کلمه برای توصیف احساس اکثر معامله گران در اکوسیستم ارزهای دیجیتال در مورد چشم انداز کوتاه مدت بیت کوین (BTC) استفاده کنیم آن کلمه، “بلاتکلیف” خواهد بود. سیگنال‌های مختلف از همه شاخص‌ها، بسیاری از معامله گران را سردرگم کرده است. عوامل مؤثر بر BTC احتمال حرکت قابل توجهی در هر دو جهت را نشان می دهد. این موضوع برنامه ریزی برای یافتن نقطه ورود بعدی، تریدرهای بازار را آشفته کرده است.

عوامل مؤثر بر حرکت قیمت BTC

گزارش جدیدی از دلفی دیجیتال (Delphi Digital) با نگاهی کلان به عملکرد فعلی قیمت بیت کوین (BTC) دریافت که عوامل مؤثر مختلفی از جمله حجم کم مبادلات اسپات و تقویت دلار آمریکا بر دوش پادشاه ارزهای دیجیتال سنگنینی می‌کنند.

عوامل مؤثر بر BTC: حجم کم معاملات و قدرت گرفتن دلار باعث سردرگمی معامله گران شده است

نمودار 1 روزه BTC/USDT

افت اخیر بیت کوین به 31000 دلار به ترسی که در حال حاضر بازار رمزنگاری را در بر گرفته است، می‌افزاید. تحلیلگران اکنون هشدار می‌دهند که عدم بسته شدن قیمت بالای 31،000 دلار می‌تواند باعث سقوط BTC به منطقه 29،000 تا 24،000 دلار شود.

در اینجا سه حوزه تمرکز وجود دارد که دلفی دیجیتال به عنوان عوامل مؤثر در اقدام کوتاه مدت قیمت بیت کوین برجسته می‌کند.

حجم کم بازارهای اسپات و سقوط اوپن اینترست

به گفته دلفی دیجیتال، کاهش فعالیت تجاری یکی از بزرگترین عوامل تأثیرگذار بر بازار است.دلیل کاهش حجم معاملات این است که پس از فروش 19 مه، معامله گران معاملات اسپات و مشتقات از صرافی‌ها خارج شده‌اند.

عوامل مؤثر بر BTC: حجم کم معاملات و قدرت گرفتن دلار باعث سردرگمی معامله گران شده است

حجم مبادلات اسپات

همانطور که در نمودار بالا دیده می‌شود، پس از سقوط قیمت‌ها و لیکویید شدن موقعیت‌های اهرمی، حجم مبادلات بیش از 60٪ کاهش یافته است.

افت چشمگیر قیمت BTC همچنین به عدم استفاده معامله گران خرده فروشی از اهرم بالا در بازارهای مشتقه منجر شد. این امر از افت سود معاملات آتی BTC و پایین آمدن آن تا سطحی که در اوایل سال 2021 دیده شده، اثبات می‌شود.

دلفی دیجیتال گفت:

“این پاکسازی، با معاملات آتی نزدیک به 0٪ و نرخ‌های بودجه فشرده برای قراردادهای دائمی، آسیب قابل توجهی به ساختار بازار صعودی وارد کرده است.”

با توجه به این نکته اتفاق مثبت‌تری نیز افتاد. در ماه مه واقعه مگا لیکویید یا انحلال خیل عظیمی از پوزیشن های معامله گران فیوچیرز مشاهده شد. این اتفاق به پاکسازی معامله گران ضعیف و سست از بازار انجامید. به این معنی که “اکنون فقطشرکت کنندگان قدرتمندتر در بازار حضور دارند. این ها کسانی هستند که عمدتاً به رشد اوپن اینترست فعلی کمک می‌کنند.”

قدرت دلار منجر به ضعف BTC می‌شود

عامل دیگر که بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد، قدرت گرفتن دلار آمریکا در ماه های اخیر است. دلار ایندکس پس از پایین آمدن تا 89.53 در 25 مه، در روند صعودی قرار گرفته است.

عوامل مؤثر بر BTC: حجم کم معاملات و قدرت گرفتن دلار باعث سردرگمی معامله گران شده است

نمودار 1 روزه دلار ایندکس DXY

همانطور که در نمودار بالا دیده می‌شود، یک الگوی بزرگ معکوس سر و شانه‌ها در نمودار DXY (دلار ایندکس) شکل گرفته است. با توجه به نمودار، خط گردن اکنون برای سومین بار آزمایش می‌شود.

اگر دلار یک قدم دیگر صعود کند، می‌تواند بهبود اقتصادی فعلی دارایی های سرمایه گذاری را تهدید کند. با قدرت گرفتن دلار شرایط مالی برای کلاس های دارایی سخت‌تر می‌شود و این ممکن است بر بسیاری از محبوب‌ترین دارایی های سال 2021 تاثیر منفی بگذارد.

دلفی دیجیتال گفت:

“کالاها، طلا، سهام نوظهور در بازار و بیت کوین در معرض خطر تقویت دلار هستند. رشد ارزش دلار می تواند این دارایی ها را آسیب پذیر کند، هرچند سرعت حرکت آن نیز یک عامل مهم است.”

قیمت بیت کوین به یک پشتیبانی طولانی مدت سقوط می‌کند

کاهش 51 درصدی قیمت BTC بسیاری از تحلیلگران را از آغاز بازار خرسی چند ساله دیگر می‌ترساند. با این حال مهم است که برخی از روندهای کلان بزرگتر را که منجر به شرایط فعلی شده‌اند، در نظر بگیریم.

عوامل مؤثر بر BTC: حجم کم معاملات و قدرت گرفتن دلار باعث سردرگمی معامله گران شده است

بازده ماه به ماه بیت کوین

نمودار فوق نشان می‌دهد که بیت کوین شش ماه متوالی افزایش قیمت را قبل از این رکود تجربه کرده است. بنابراین این دارایی از نظر تاریخی مجبور به این عقب نشینی بوده است.

حتی با کاهش 51 درصدی BTC نسبت به بالاترین سطح خود، قیمت این ارز هنوز نسبت به سال گذشته رشد داشته است. بیت کوین اکنون 250 درصد بالاتر از ارزیابی 9،100 دلاری آن در 16 ژوئیه سال 2020 ارزش دارد.

روند صعودی بلند مدت بیت کوین دست نخورده باقی مانده است. این در حالی است که قیمت آن در حال حاضر میانگین متحرک 12 ماهه را آزمایش می‌کند. 30 هزار دلار سطح مهم پشتیبانی است که تعیین می‌کند قیمت از اینجا به کجا می‌رسد.

نمودار BTC/USD در مقابل نمودار میانگین متحرک 1 ماهه 12 ماهه

حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های اسپات و مشتقات کاهش یافته است. از طرفی چشم انداز تقویت دلار به شدت بر بازارهای مالی جهانی سنگینی می‌کند. این منجر به عدم تصمیم گیری در بین سرمایه گذاران و معامله گران شده است. در حال حاضر این سردرگمی و تردید احساس اصلی حاکم بر بازار رمزنگاری است. این احساسات ممکن است ادامه داشته باشد تا زمانی که یک حرکت عمده قیمت رخ دهد و یا یک انگیزه منجر به مشارکت معامله گران مشتقات و مارجین شود.

تصویر کلان بیت کوین همچنان مثبت است

با این حال تحلیلگران تکنیکال به این موضوع اشاره دارند که در نمودار هفتگی شاهد کاهش بزرگی در RSI هستیم. کاهش مقاومت نسبی به زیر 30 باعث می‌شود که بازار آماده یک تغییر روند بزرگ شود. این معیار نشان می‌دهد در شرایط فعلی بیت کوین بیش از حد فروخته شده و حفظ مقاومت 30 هزار دلاری با توجه به این فروش عظیم به معنای وجود خریداران بزرگ است.

البته ورود بیش از حد بیت کون به صرافی‌ها وضعیت این ارز را دچار مشکل کرده است. بیت کوین اکنون در دوره ریباند قرار دارد که می‌توان آن را امیدوار کننده دانست. با کاهش ارزش بیت کوین بسیاری از سرمایه گذاران کلان که فرصت خرید بیت کوین را در 6 ماه گذشته از دست داده بودند اکنون به بازار آمده‌اند. با این حال این سرمایه گذاران بسیار با احتیاط اقدام به خرید بیت کوین می‌کنند. با چنین شرایطی یک اصلاح صعودی بزرگ برای بیت کوین بسیار محتمل است.

این ها عوامل مؤثر بر حرکت قیمت BTC در نمای کلان هستند. باید دید که بازارهای ارز دیجیتال پس آزاد شدن سهام GBTC چه واکنشی نشان خواهند داد. یکی از دلایل عدم رغبت به معاملات بیت کوین عدم اطلاع از عواقب این اتفاق است که به نظر می رسد چندان تاثیرگذار نبوده است.

مطالب مرتبط
برداشت سود معامله گران علی رغم فاندامنتال قوی، بیت کوین 50 هزار دلاری را تهدید می‌کند
معامله گران بیتکوین پس از افزایش قیمت بیت کوین به 13،217 دلار چه پیش بینی می کنند
مقصد بعدی بیت کوین کجاست؟ چرا اکنون برای تعیین هدف بعدی بیتکوین زود است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether