قیمت بیت کوین
۱,۲۲۸,۷۰۴,۰۰۶تومان
47,488دلار
4.04
قیمت اتریوم
۳۸,۲۷۰,۲۵۳تومان
1,479.17دلار
5.99
قیمت تتر
۲۵,۸۷۶تومان
1دلار
0.02
قیمت کاردانو
۲۹,۴۹۶تومان
1.14دلار
0.58
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با بلاک چین  »  سریع‌ترین بلاکچین ها برای تراکنش‌های مالی کدامند؟ آیا ارزهای دیجیتال از سیستم‌های سنتی سریع‌تر هستند؟

سریع‌ترین بلاکچین ها برای تراکنش‌های مالی کدامند؟ آیا ارزهای دیجیتال از سیستم‌های سنتی سریع‌تر هستند؟

سریع‌ترین بلاکچین ها برای تراکنش‌های مالی کدامند؟

بیت پارس لیستی از سریع‌ترین بلاکچین ها و ارزهای دیجیتال برای انتقال دارایی و انجام تراکنش‌ها تهیه کرده است. البته خواهیم دید سرعت این بلاکچین ها در برابر سیستم‌های سنتی چگونه است.

سریع‌ترین بلاکچین ها برای تراکنش‌های مالی کدامند؟ آیا ارزهای دیجیتال از سیستم‌های سنتی سریع‌تر هستند؟

سریع‌ترین بلاکچین ها برای تراکنش‌های مالی کدامند؟

سریع‌ترین بلاکچین ها برای تراکنش‌های مالی کدامند؟

سرعت تراکنش مدت زمانی است که شبکه برای انجام یک تراکنش لازم است. چرا سرعت ارزهای دیجیتال برای معاملات رمزپایه مهم است؟ خوب، هرچه سرعت تراکنش بیشتر باشد، سریع‌تر معامله به پایان می‌رسد. از این رو کاربران راضی‌تر خواهند بود. بیایید ببینیم کدام یک از ارزهای دیجیتال موجود سریعترین هستند.

بیت پارس لیستی از سریع‌ترین بلاکچین ها و ارزهای دیجیتال برای انتقال دارایی و انجام تراکنش‌ها تهیه کرده است. البته خواهیم دید سرعت این بلاکچین ها در برابر سیستم‌های سنتی چگونه است. در این مقاله، ما همچنین شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین را با سیستم‌های انتقال پول متداول مقایسه خواهیم کرد و خواهیم دید که کدام یک از نظر زمان معامله کارآیی بیشتری دارند.سیستم‌های پرداخت سنتی در مقابل سریع بلاکچین

چندین سیستم پرداخت فیات کاملاً ثابت مانند ویزا، مستر کارت (MasterCard)، پی پل (PayPal) وجود دارند. این سیتم ها طوری جهانی شدند و ماندگارند که گویی آنها همیشه وجود داشته‌اند. تقریباً اساس کار آنها یکسان است و فقط نحوه انجام خدمات انتقال پول در آنها کمی با یکدیگر متفاوت است.

مدتی است که یک گزینه جایگزین برای سیستم‌های پرداخت سنتی به وجود آمده است. ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاکچین مانند بیت کوین، اتر، ریپل، لایتکوین پا به میدان رقابت گذاشتند. بیایید یک مقایسه کوچک انجام دهیم. مقایسه‌ای که تفاوت بین سیستم‌های سنتی بین بانکی و معاملات معمول بیت کوین را به ما نشان خواهد داد.

تعداد طرف های درگیر در معامله

خرید با کارت VISA

پرداخت کننده از کیف پول فیزیکی استفاده می‌کند.
خرید قابل استرداد است و ممکن است هزینه‌های بالایی داشته باشد.
به سه یا چند طرف برای تأیید تراکنش احتیاج دارد.

خرید با بیت کوین

پرداخت کننده از کیف پول الکترونیکی استفاده می‌کند.
معامله برگشت پذیر نیست.
مجموع هزینه‌ها به تراکم شبکه بستگی دارد و فقط به دو تایید دو طرف احتیاج دارد

بیایید در آخرین مورد تفاوتشان متوقف شویم. همانطور که می‌بینید در انتقال از طریق ویزا حداقل سه طرف درگیر خواهند بود. این به چه معنی است. این طرف‌ها چه هستند؟ در اینجا یک معامله معمولی ویزا وجود دارد که شامل چهار طرف است:

1. بازرگان
2. موسسه مالی واقعی که پرداخت برای بازرگان را امکان پذیر می‌کند
3. ناشر (بانک دارنده کارت)
4. دارنده کارت شخصی

در اینجا نکته‌ای نهفته است. برای انجام پرداخت، باید منتظر تأیید سه طرف باشید. ممکن است زمان زیادی را صرف کند.

در سال‌های اخیر بارها و بارها، سیستم‌های پرداخت فیات نتوانسته‌اند خدمات سریع و مطمئن به مشتریان خود ارائه دهند. آن زمان بود که ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاکچین به صحنه وارد شدند. به عنوان مثال، پروتکل پرداخت ریپل (Ripple) توسط بیش از 100 بانک مورد پذیرش واقع شده است. مؤسسات مالی شروع به استفاده از XRP کردند تا سریع‌تر پول را به مشتریان خود انتقال دهند.

سیستم‌های پرداخت سنتی به ویژه با معاملات بین المللی دست و پنجه نرم می‌کنند. در حالی که شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین، غیرمتمرکز هستند. این ارزهای دیجیتال وابسته به کشور خاصی نیستند. آن‌ها انتقال پول از هر گوشه دنیا را در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه انجام می‌دهند.

تفاوت شبکه های مالی بین بانکی و بلاکچین ها

شبکه‌های مالی بین بانکی تراکنش‌های بین المللی و بیست و چهار ساعته داخلی را معمولاً پنج روزه طول می‌دهند. همچنین ممکن است به دلیل انواع مختلف مشکلات فنی یا تعطیلات و آخر هفته نیز این زمان به تأخیر بیفتد. سیستم‌های پرداخت مبتنی بر بلاکچین از سرعت بالایی برخوردار است. مهم نیست از چه ارز دیجیتالی استفاده کنید این شبکه‌ها در بدترین شرایط نیز سریع‌تر همتایان بانکی خود انتقال را انجام می‌دهند.

در عین حال، تعداد تراکنش های سیستم‌های سنتی نسبتاً خیلی کم است. پلت فرم مشهور انتقال پول پی پل توانایی انجام 193 تراکنش در ثانیه را دارد. آن را با XRP فوق الذکر مقایسه کنید: شبکه بیش از 1700 تراکنش را در ثانیه پردازش می‌کند. تقریباً همان مقدار TPS است که ویزا، سریع‌ترین سیستم پرداخت دنیا ارائه می‌دهد.

شایان ذکر است که شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین به طور مداوم زمان تراکنش‌های خود را کاهش می‌دهند و روش‌های جدید افزایش سرعت معامله را بی وقفه آزمایش می‌کنند. پیشرفت در سیستم عامل‌های انتقال پول سنتی در این زمینه دشوارتر است. فناوری پشت سر آنها برای دهه‌ها یکسان بوده است و فضای زیادی برای پیشرفت وجود ندارد.

اکنون، بیایید ارزهای رمزپایه را با بالاترین سرعت معامله در سال 2020 مرور کنیم.5 ارز دیجیتال سریع، سریع‌ترین بلاکچین ها

طبق اطلاعات کریپتو کپ مارکت (CoinMarketCap)، بیش از 7000 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد. اگر به دنبال سریع‌ترین بلاکچین ها و ارزهای دیجیتال بگردید مطمئناً بیتکوین در بین آن‌ها جایی ندارد. در اینجا 5 ارز دیجیتال برتر بسیار سریع آورده شده است. سرعت این بلاکچین ها باعث می‌شود زمان تراکنش بیت کوین بسیار زیاد به نظر برسد.

EOS

این ارز دیجیتال یکی از داغترین سکه‌های موجود در حال حاضر در بازار است. EOS مقیاس پذیری را ارتقا می‌دهد و بر حذف هزینه‌های معامله تمرکز دارد. سرعت تراکنش EOS در حدود 3000 TPS است. این رقم بالاترین میزان در میان سریع‌ترین بلاکچین ها و ارزهای دیجیتال است.
ترون

ترون (Tron) حداکثر 2000 تراکنش در ثانیه انجام می‌دهد. این بلاکچین زمان معامله و حداقل هزینه تراکنش برای کاربران را فراهم می‌کند. این شبکه برای پیشبرد تمرکززدایی صنعت سرگرمی و کمک به توسعه دهندگان در ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز یا دپ (DApp) با استفاده از قراردادهای هوشمند ترون ایجاد شده است.

ریپل

ریپل (Ripple) با سرعت بیشتری نسبت به سرویس‌های سنتی معروف انتقال پول کار می‌کند.XRP دارای نرخ تراکنش 1700 TPS است. هدف این پلتفرم تبدیل شدن به غول مهم بعدی در صنعت سیستم‌های پرداخت است. شبکه ریپل در حال حاضر به طور گسترده توسط بانک‌های سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد ریپل را در بیت پارس بخوانید.

لومن استلار

زمان تراکنش XLM حدود 1000 TPS است. این اکوسیستم دیجیتالی راهی سریع، ارزان و ایمن برای انتقال برون مرز وجوه را فراهم می‌کند. این برنامه اغلب با پی پل و سایر سیستم عامل‌های تجارت الکترونیکی مقایسه می‌شود اما سرعت معامله بالاتری نسبت به اکثر آنها دارد.

کاردانو

کاردانو (Cardano) یک شبکه قرارداد هوشمند پیشرفته غیرمتمرکز است که با سکه‌ای به نام ADA کار می‌کند. سرعت تراکنش آن به 1000 TPS می‌رسد. این پلتفرم بر روی الگوریتم اثبات سهام (PoS) کار می‌کند و سعی در حل مسئله مقیاس پذیری دارد.کلام پایانی

سرعت معامله سرعت کار شبکه را مشخص می‌کند: تعداد تراکنش‌هایی که در ثانیه می‌تواند پردازش کند. این برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. بیشتر کاربران برای امنیت و شفافیت و زمان تراکنش کوتاه به ارزهای رمزپایه اعتماد می‌کنند.

سیستم‌های پرداخت سنتی غالباً در فراهم آوردن سرعت بالای تراکنش تلاش می‌کنند. سیستم عامل‌هایی مانند ویزا و پی پل به ترتیب سرعت 1700 و 193 تراکنش در ثانیه را ارائه می‌دهند. انتقال پول بین المللی از طریق بانک‌ها می‌تواند پنج روز طول بکشد. تراکنش‌های داخلی نیز گاهی تا حداکثر 24 ساعت زمان می‌برند. در تعطیلات و به دلیل شرایط پیش بینی نشده ممکن است تأخیرهای بیشتری وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط
استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟ کسب درآمد از طریق کیف پول‌های سخت افزاری
استخر تاریک چیست؟ این استخرها چه نقشی را در آینده بازار ارزهای دیجیتال ایفا می کنند؟
سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland دنیایی مجازی برروی بلاکچین اتریوم
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند