منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  فدرال رزرو رویکرد جدید تورمی خود را اعلام کرد: حرکتی که می تواند به سود بیت کوین باشد
فدرال رزرو رویکرد جدید تورمی خود را اعلام کرد: حرکتی که می تواند به سود بیت کوین باشد

فدرال رزرو رویکرد جدید تورمی خود را اعلام کرد: حرکتی که می تواند به سود بیت کوین باشد

سعید درویشی
1399/06/09
۰

رئیس فدرال رزرو گفت اگر نرخ تورم به بالای 2٪ افزایش یابد، احتمال دارد افراد به عنوان راهی برای محافظت از سرمایه های شخصی خود به دنبال سهام و رمزارزها باشند. به طور خلاصه رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، استراتژی جدیدی را تحت عنوان “هدف گذاری متوسط تورم” اعلام کرد. تورم مجاز خواهد بود بیشتر از2 درصدی که در گذشته اجازه داشت، رشد کند. این اقدام ممکن است سرمایه های بیشتری را به سهام و دارایی هایی مانند بیت کوین جلب کند.

فدرال رزرو رویکرد جدید تورمی خود را اعلام کرد: حرکتی که می تواند به سود بیت کوین باشد

فدرال رزرو گفت رویکرد 40 ساله خود را در بالا بردن نرخ بهره که برای جلوگیری از تورم در پیش گرفته بود به نفع یک رویکرد جدید کنار می گذارد.

فدرال رزرو رویکرد جدید تورمی خود را اعلام کرد: حرکتی که می تواند به سود بیت کوین باشد

فدرال رزرو رویکرد جدید تورمی خود را اعلام کرد: حرکتی که می تواند به سود بیت کوین باشد

جرم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز پنجشنبه در سخنرانیش در همایش هم اندیشی اقتصادی جکسون هول، که به دلیل ویروس کرونا بصورت مجازی انجام گرفت، این رویکرد جدید را اعلام کرد.

این سیاست جدید که “هدف گذاری متوسط تورم” نامیده می شود، به این معنی است که بانک مرکزی برای اجرای تورم بالاتر از هدف استاندارد که پیش از این برای 40 سال 2٪ بود نرخ بهره را بالاتر نخواهد برد.

همچنین این بدان معنی است که وقتی نرخ بیکاری کاهش یابد، فدرال رزرو تمایل کمتری به افزایش نرخ بهره خواهد داشت – تا زمانی که تورم صعود کند. (مقامات بانک مرکزی به طور سنتی معتقد بودند که سطح بیکاری پایین با تورم بالاتر مطابقت دارد.)

پاول در سخنرانی خود به یکی از درسهای دردناک دهه 1970 اشاره کرد – زمانی که تورم قیمت مصرف کننده که در اوایل دهه 1960 به زیر 2٪ رسیده بود، به عددی دو رقمی افزایش یافت – اما همچنین هشدار داد که نزدیک به یک دهه تورم پایین مشکلات خودش را داشت.

وی در سخنرانیش توضیح داد: “بسیاری فکر می کنند که فدرال رزرو با این تغییر رویه می خواهد تورم را افزایش دهد.” “با این وجود، تورم بسیار پایین، می تواند خطرات جدی برای اقتصاد به همراه آورد.”

______________________________________________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

______________________________________________________________________________________

تفسیر این سخنان چیست؟

این خبر می تواند برای افرادی که به دنبال “پول آسان” هستند خوب باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران می گویند که بورس اوراق بهادار از 3 تریلیون دلار پول تازه چاپ شده توسط بانک مرکزی فدرال رزرو بنا شده است و تلاشی برای جلوگیری از بحران اقتصادی در طول همه گیری کرونا ویروس بود. دیوید پورتنو معتقد است، انبوه کسانی که به دنبال پول آسان هستند وارد معاملات روزانه در بازار رمزارزها که به تازگی راه خود را در بازار سهام باز کرده است خواهند شد.

در شیوه ی گذشته ی فدرال رزرو در برابر تورم، اگر نرخ تورم از 2 درصد بالاتر می رفت، فدرال رزرو سعی می کرد نرخ بهره را نیز بالا ببرد تا سرمایه گذاران از تورم در امان بمانند. اما اکنون، در رویه ی جدید، بانک مرکزی موافقت کرده است که اجازه دهد تورم “متوسط” بالاتر از هدف 2٪ بانک فدرال باشد بدون اینکه نرخ بهره را بالا ببرند.

با از بین رفتن این فشار، ظاهراً بانک فدرال می تواند برای تحریک اقتصاد، چاپ پول را ادامه دهد. (به یاد داشته باشید که بانک فدرال برای تقویت شرایط اقتصادی که هم به قیمت های پایدار و هم به اشتغال پایدار نیاز دارد، یک وظیفه دوگانه دارد).

این به چه معنی است

این بدان معناست که پول های بالقوه بیشتری به بازار سهام وارد می شوند و همانطور که امین گانسیر بنیانگذار استارت آپ دیفای و پروفسور دانشگاه کرنل در ماه ژوئن پیش بینی کرده بود این سرمایه ها به دارایی هایی مانند بیت کوین علاقه نشان خواهند داد که از گزند تورم مصون است. اگرچه، بیت کوین نیز بسیار بی ثبات است و همیشه روند افزایشی ندارد.

او در آن زمان به دکریپت گفت: ” با هر معیار سنتی سهام را بررسی کنید قیمتی بیش از ارزشش دارد و پول حاشیه ای به دنبال مکان های مناسب سرمایه گذاری خواهد بود.” “من انتظار دارم که علاقه دوباره ای به کریپتو شکل بگیرد، یک بازار افزایشی قوی.”

مطالب مرتبط
اوراکل بریج در بلاک چین ترون به عنوان جایگزین چین لینک راه اندازی شد
ریپل XRP پس از نزدیک به یک ماه با بالاترین قیمت خود معامله می شود
پالی گان و پولکادات رقابت پاراچین ها را در صنعت بلاک چین به اوج خود رسانده‌اند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether