منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  فایلکوین و سولانا علی رغم ادامه صعود بیت کوین مورد توجه سرمایه گذاران حرفه‌ای قرار گرفته‌اند
فایلکوین و سولانا علی رغم ادامه صعود بیت کوین مورد توجه سرمایه گذاران حرفه‌ای قرار گرفته‌اند

فایلکوین و سولانا علی رغم ادامه صعود بیت کوین مورد توجه سرمایه گذاران حرفه‌ای قرار گرفته‌اند

رضا باغانی
1400/06/02
۰

فایلکوین و سولانا اکنون در محور توجه قرار گرفته‌اند. SOL در چند هفته اخیر توانسته قیمت خود را دو برابر کند و FIL اکنون 100 دلار را هدف قرار داده است.

داده‌های مشتقات و تحولات اخیر پروتکل فایلکوین نشان می‌دهد که معامله گران خرده فروشی به FIL روی آورده‌اند، از طرفی سولانا یک سوم کل ورودی‌های نهادی به محصولات سرمایه گذاری ارز دیجیال را در هفته گذشته به خود اختصاص داده است. به نظر می رسد خرده فروشی و موسسات دوباره به بازار ارزهای دیجیتال علاقه مند شده اند.

فایلکوین و سولانا آماده حرکات قوی‌تر می‌شوند

بازار ارزهای دیجیتال با رسیدن بیت کوین به حمایت کلیدی 50 هزار دلار دوباره شاهد رونق است. در این میان سولانا و فایلکوین توانسته‌اند به ستاره‌های بازار تبدیل شوند. فایلکوین با ادغام چین لینک اکنون خود را میزبان پروژه‌های بیشتری کرده است و سولانا نیز در حال توسعه اکوسیستم دیفای خود است.

با توجه به داده‌ها فایلکوین اکنون با هدف تصاحب سطح 100 دلار آماده حرکت است و سولانا نیز همچنان مورد توجه سرمایه گذاران بزرگ قرار دارد.

داده‌های مشتقات نشان می‌دهد علاقه به فایلکوین در حال افزایش است

فایلکوین (FIL) طی 30 روز گذشته 65 درصد افزایش داشت تا به بالاترین قیمت خود از 8 ژوئن برسد. رشد اخیر این ارز پس از اعلام مشارکت با پروتکل اوراکل چین لینک Chainlink در 6 آگوست افزایش یافت. این ادغام به پروژه‌ها امکان پیوستن به طرح‌های جدید فایلکوین را می دهد. مشارکت با چین لینک باعث سرعت گرفتن توسعه قراردادهای هوشمند ترکیبی برای استفاده از کد در حال اجرا در بلاک چین است. این در حالی است که مدیریت محاسبه داده‌ها خارج از زنجیره اتفاق می افتد.

نمودار قیمت فایلکوین

رویدادهای متعددی باعث شد تا فایلکوین به بالاترین حد خود و قیمت 235 دلار در تاریخ 1 آوریل برسد. با این حال این حرکت به وضوح از بین رفته است. ارز دیجیتال FIL اکنون 67 درصد کمتر از این سطح قرار دارد. بیایید یک لحظه وقت بگذاریم تا بفهمیم چه چیزی باعث رالی پیشین این ارز شد. و مهم تر از آن، آیا این این عوامل هنوز وجود دارند یا خیر؟

افزایش فعالیت استخراج در چین انتظارات سرمایه گذاران را افزایش داد

فایلکوین یک شبکه ذخیره سازی داده‌های غیرمتمرکز مبتنی بر ابر است. این شبکه به کاربران اجازه می‌دهد در ازای فروش فضای ذخیره اضافی خود در یک پلت فرم منبع باز پاداش دریافت کنند. انگیزه‌های اقتصادی داخلی تضمین می‌کند که فایل‌ها به طور قابل اعتماد در طول زمان ذخیره می‌شوند.

ظرفیت ذخیره سازی شبکه در فوریه از 2.5 اگزابایت فراتر رفت. این امر منجر به اظهارنظرهای مثبت تأثیرگذاران مانند کامرون وینکلوس، سرمایه گذار میلیاردر و بنیانگذار صرافی جمینی شد.

میزان ذخیره سازی شبکه، استخراج کنندگان فعال و مشارکت کنندگان گیت‌هاب (Github) در شبکه فایلکوین $ FIL همچنان در حال افزایش است. از دیدن افزایش قیمت‌ها تعجب نمی‌کنید.

– کامرون وینکلووس 17 مارس 2021

گری اسکیل اینوستمنت (Grayscale Investments)، مدیر دارایی ارزهای دیجیتال و صادر کنند سهام GBTC است. این شرکت سرمایه گذاری در 17 مارساز از راه اندازی صندوق تراست فایلکوین خود خبر داد.

در 25 مارس، صندوق 23 میلیون دلاری تراست برای اکوسیستم فایلکوین معرفی شد. این صندوق توسط گروه‌های بزرگ سرمایه گذاری چینی مانند فنبوشی کپیتال (Fenbushi Capital)، اس ان زد کپیتال (SNZ Capital) و اکوفاند (EcoFund) نئو پشتیبانی می‌شود.

انتظار می‌رود قابلیت‌های جدید قرارداد هوشمند اضافه و عرضه روزانه FIL کم شود

در 31 مارس، پاتریک دای، بنیانگذار Qtum، گفت که این پروتکل در حال فعال سازی قراردادهای هوشمند برای فایلکوین از طریق شبکه کوانتوم Qtum است.

مارتین گاسپار (Martin Gaspar)، تحلیلگر تحقیقاتی صرافی کراس تاور (CrossTower) است. وی در 10 آوریل به کوین تلگراف گفت که تقاضای قوی از سمت ماینرهای چینی به دلیل کمبود ریگ‌های اثبات کار بوجود آمده است. گاسپار افزود که این ماینرها “ملزم به وثیقه گذاری به عنوان FIL هستند. در نتیجه تقاضا برای توکن رشد کرده است”.

سرانجام، در 15 آوریل، فایلکوین اقتصاد توکنی خود را عوض کرد. این بلاک چین میزان انتشار روزانه خود را از 648،000 FIL به 365،000 کاهش داد. کاهش شدید به احتمال زیاد منجر به کمیابی این توکن شد. این عامل به نوبه خود، ممکن است باعث شود سرمایه گذاران خرده فروشی و ماینرها خرید خود را قبل از رویداد تسریع کنند.

داده‌ها نشان می‌دهد فعالیت خرده فروشی در حال افزایش است

قراردادهای آتی دائمی، که به آنها مبادله معکوس نیز گفته می‌شود، دارای نرخ بودجه هستند. این هزینه معمولاً هر هشت ساعت یکبار شارژ می‌شود تا از تعادل ریسک معاملات اطمینان حاصل شود.

نهنگ‌ها، میزهای آربیتراژ و بازارسازان به دلیل نرخ متغیر بودجه خود از قرار گرفتن در معرض این ابزارها اجتناب می‌کنند. هنگامی که خریداران یا پوزیشن های لانگ درخواست اهرم بیشتر می‌کنند، آن‌ها هستند که هزینه را پرداخت می‌کنند. برعکس هنگامی که پوزیشن های شورت (فروشندگان) از اهرم بیشتر استفاده می‌کنند، باعث ایجاد نرخ بودجه منفی می‌شود.

فایلکوین و سولانا علی رغم ادامه صعود بیت کوین مورد توجه سرمایه گذاران حرفه‌ای قرار گرفته‌اند

نرخ بودجه 8 ساعته فایلکوین

داده‌های فوق به وضوح نشان می‌دهد که نرخ بودجه بین 10 و 17 آگوست افزایش یافته است. این معیار اکنون به میانگین مثبت 0.08٪ رسیده است. این عدد به 1.7 درصد در هفته تبدیل می‌شود، که نشان دهنده افزایش فعالیت طولانی مدت اهرم است. پس از چند روز عقب نشینی، شاخص افزایش مجدد را با هزینه 0.10 هر 8 ساعت از پوزیشن های لانگ آغاز کرد.

هزینه فعلی معادل 2.1 درصد هفتگی فعلی نشان دهنده اهرم قوی‌تر از معامله گران خرده فروشی است. این به معنی خوش بینی در بین این معامه گران است. البته، هیچ راهی وجود ندارد که بدانیم آیا حرکت اخیر برای جبران بهبود مستمر قیمت کافی خواهد بود یا خیر؟ با این حال به نظر می‌رسد معامله گران معتقدند 100 دلار از همیشه نزدیکتر است.

سرمایه گذاران نهادی روی سولانا سرمایه گذاری می‌کنند

سرمایه گذاران نهادی در حال جمع آوری سولانا (SOL) هستند. شدت این تجمیع به طوری است که در هفته گذشته یک سوم ورودی‌ها به محصولات سرمایه گذاری ارز دیجیتال در مشتقات سولانا سرمایه گذاری شده است.

بر اساس گزارش هفتگی جریان دارایی‌های دیجیتال 23 آگوست کوین شیرز (CoinShares)، حدود 7.1 میلیون دلار بین 15 اوت تا 20 اوت به محصولات سرمایه گذاری سولانا سرازیر شد.

در حالی که قیمت SOL در مدت مشابه 1.4 برابر در بازارهای لحظه‌ای افزایش یافت، SOL از ابتدای ماه اوت با رشد 110 درصدی از 35.58 دلار به 78 دلار افزایش یافته است.

گزارش کوین شیرز اشاره می‌کند که روند خروجی شش هفته‌ای محصولات سرمایه گذاری ارز دیجیتال نهادی از بین رفته است. بنابر داده‌های این گزارش در هفته گذشته تقریباً 21 میلیون دلار به این بخش وارد شده است.

محصولات مشتقه کاردانو (ADA) نیز با مجموع ورودی 6.4 میلیون دلار دومین ارز محبوب در هفته بوده‌اند. مؤسسات همچنین 3.2 میلیون دلار برای محصولات اتریوم (ETH)، 1.8 میلیون دلار به لایت کوین (LTC) و 1.1 میلیون دلار به پولکادات (DOT) اختصاص داده‌اند.

فایلکوین و سولانا علی رغم ادامه صعود بیت کوین مورد توجه سرمایه گذاران حرفه‌ای قرار گرفته‌اند

جریان ورودی سرمایه گذاران نهادی

محصولات BTC شاهد خروج 2.8 میلیون دلاری مؤسسات در هفته گذشته بودند. هفته پیش هفتمین هفته متوالی صعود بیت کوین را نشان می‌دهد. BTC در مدت مشابه 6 درصد کاهش یافت.

این گزارش اشاره کرد که ارزش دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) توسط ناشران محصولات سرمایه گذاری رمزنگاری با افزایش بازارهای این هفته به 57.3 میلیارد دلار افزایش یافت. این بالاترین سطح از زمان اوج گیری در حدود 66 میلیارد دلار در اوج بازار گاوی 2021 در اواسط ماه مه است.

سلب مسئولیت

اطلاعات منتشر شده در این مقاله صرفاً با اهداف خبری گرد هم آمده است. بیت پارس هیچ گونه توصیه‌ای مبنی بر سرمایه گذاری ارائه نمی‌کند. هر اقدام سرمایه گذاری شامل میزان خاصی ریسک است. بنابراین بهتر است ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید. مهم‌تر از آن هیچ گاه بیش از آن چیزی که توان از دست دادنش را دارید در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم
بازگشت اوراکل‌های ارز دیجیتال: قیمت پروتکل باند، تلور، API3 و DIA به اوج جدید رسید
افزایش قیمت رزرو رایتس: ارز دیجیتال RSR پس تأییدیه قانونی استیبل کوین‌ها 330 درصد رشد کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether