منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  محبوبیت NFTها و قابلیت همکاری متقابل، باعث افزایش قیمت آیکون، آرک و اکسی اینفینیتی شد
محبوبیت NFTها و قابلیت همکاری متقابل، باعث افزایش قیمت آیکون، آرک و اکسی اینفینیتی شد

محبوبیت NFTها و قابلیت همکاری متقابل، باعث افزایش قیمت آیکون، آرک و اکسی اینفینیتی شد

سعید درویشی
1400/01/12
۰

قیمت توکن پروژه‌های متمرکز بر NFT و تراکنش‌های بین زنجیره‌ای (cross-chain transaction) افزایش شدیدی پیدا کرده‌است ، زیرا سرمایه گذاران تمرکز خود را در این بخش افزایش داده‌اند.

محبوبیت NFTها و قابلیت همکاری متقابل، باعث افزایش قیمت آیکون، آرک و اکسی اینفینیتی شد

هیجان زیادی برای تبدیل هنر به توکن‌های غیر قابل جایگزینی (NFT) بازار را فرا گرفته‌است و این هیجان توانسته‌است طیف وسیعی از سرمایه گذاران را به بازار ارز دیجیتال جذب کند.

علاوه بر توسعه‌ی بازارهای سودآوری که NFTها را لیست کرده و خرید و فروش می‌کنند، پروژه‌های ارز دیجیتال متمرکز بر NFTها، امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) و قابلیت همکاری متقابل بین بلاک چین‌ها نیز در این میان شاهد رشد قابل توجه توکن‌های بومی خود بوده‌اند.

اکسی اینفینیتی، آیکون و آرک سه پروژه‌ای هستند که در این گروه قرار دارند.بازی بلاک چین اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی یک بازی مبتنی بر بلاک چین است که از بازی‌هایی مانند پوکمن (Pokémon) و تاماگوچی (Tamagotchi) الهام گرفته شده و به بازیکنان اجازه می‌دهد اکسی‌های (Axies) مبتنی بر توکن را جمع‌آوری کنند و پرورش دهند و آنها را با دیگران مبادله کنند.

طبق داده‌های ارائه شده توسط تیم توسعه دهنده‌ی اکسی اینفینیتی، این پروژه در ماه مارس رشد زیادی داشته‌است و بیش از 250،000 کاربر فعال به این بازی پیوسته‌اند.

نمودار 4 ساعته AXS / USDT

نمودار 4 ساعته AXS-USDT

اطلاعات کوین تلگراف و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که قیمت توکن بومی اکسی اینفینیتی شارد با نماد تیکر AXS در ماه گذشته 515 درصد افزایش یافته‌است و از پایین‌ترین سطح خود یعنی 1.27 دلار در 28 فوریه، به بالاترین قیمت خود یعنی 7.33 دلار در 30 مارس رسیده‌است. انتشار نبرد نسخه‌ی دو، یکی از دلایل رشد قیمت این ارز بوده و بازیکنان و سرمایه گذاران جدیدی را به این بازی جذب کرده‌است.

بر اساس داده‌های کوین تلگراف مارکت پرو (Cointelegraph Markets Pro)، مدتی است که شرایط بازار برای توکن AXS مساعد شده‌است.

امتیاز وورتکس (VORTECS™ Score) کوین تلگراف یک مقایسه الگوریتمی میان شرایط گذشته و فعلی بازار است و از ترکیبی از داده‌ها شامل احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت در توییتر حاصل می‌شود.

امتیاز وورتکس (خط سبز) در مقابل قیمت توکن AXS

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، امتیاز وورتکس برای توکن AXS مدتی است که به رنگ سبز در آمده‌است و از 24 مارس قبل از این که به رنگ سبز روشن در بیاید، شروع به افزایش کرده‌است. با شروع افزایش قیمت توکن AXS در 25 مارس، امتیاز وورتکس افزایش پیدا کرده است و در 28 مارس تقریباً 20 ساعت قبل از صعود 70 درصدی این توکن در طی دو روز آینده، به امتیازی بالا برابر با 87 رسیده‌است.توکن آیکون و قابلیت همکاری بین زنجیره ای

آیکون (Icon) یک شبکه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که از طریق ایجاد پروتکل انتقال بلاک چین (BTP)، بر توسعه‌ی قابلیت همکاری متقابل تمرکز کرده‌است. قابلیت همکاری بین زنجیره ها ترندی است که علاوه بر محبوبیت NFTها در بازار بسیار داغ شده است.

این پروژه در تاریخ 24 مارس، BTP را به روز رسانی کرده‌است. این به روزرسانی باعث افزایش قیمت توکن ICX شده‌است. دلیل این افزایش قیمت این بوده‌است که سرمایه گذاران پیش بینی کرده‌اند که پس از عملی شدن قابلیت همکاری متقابل با شبکه‌های بیت کوین و اتریوم، فعالیت و ارزش این توکن بیشتر خواهد شد.

نمودار 4 ساعته ICX / USDT

نمودار 4 ساعته ICX–USDT

به دنبال جهش اولیه‌ی قیمت پس از انتشار به روزرسانی در تاریخ 24 مارس، قیمت ICX در 26 مارس به پایین‌ترین سطح قیمت خود یعنی 1.69 دلار سقوط کرد. سپس در 30 مارس با افزایش قیمت 70 درصدی، به بالاترین قیمت خود یعنی 2.88 دلار رسید. احتمال تاثیر مثبت این توکن در قابلیت همکاری متقابل میان بلاک چین‌ها، دلیل این افزایش قیمت و پذیرش توکن بود.

قبل از افزایش قیمت اخیر، امتیاز وورتکس کوین تلگراف پرو در 24 مارس افزایش قیمت توکن ICX را پیش بینی کرده‌بود.

محبوبیت NFTها و قابلیت همکاری متقابل، باعث افزایش قیمت آیکون، آرک و اکسی اینفینیتی شد

امتیاز وورتکس (خط سبز رنگ) در مقابل قیمت توکن ICX

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، افزایش امتیاز وورتکس توکن ICX از 24 مارس شروع شده‌است و در 25 مارس به مقدار 69 رسیده است، تقریباً 5 ساعت قبل از اینکه قیمت به میزان 70 درصد درطی پنج روز افزایش پیدا‌کند.پلتفرم توسعه ارزهای دیجیتال آرک

آرک(ARK) یک پلتفرم توسعه‌ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین است. آرک با هدف ارائه‌ی راهکارهایی طراحی شده‌است که با کمک آنها هر فردی بتواند بلاک چین کاملاً قابل تنظیم و قابل تعامل خود را ایجاد کند.

این پروژه اخیرا به لطف راه اندازی مارکت اسکوار (MarketSquare)، توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌است. مارکت اسکوار یک پلت فرم اجتماعی است که به کاربران امکان می‌دهد پروژه، کسب و کارها، برنامه‌ها، اپراتورهای گره و موارد دیگر مبتنی بر بلاک چین را کشف کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

یک جست و جو در مارکت اسکوار و توییتر آرک، مشارکت‌های مهمی مانند ادغام با اکسی اینفینیتی، NOWPayments و آپ هولد را نشان می‌دهد.

در 28 فوریه ARK به پایین قیمت خود یعنی 1.15 دلار رسید و سپس 200 درصد افزایش پیدا کرد تا اینکه در 30 مارس به بالاترین سطح قیمت خود، یعنی 3.50 دلار رسید. این قیمت بالاترین قیمت Ark در طی سه سال گذشته است.

نمودار 4 ساعته ARK / USDT

محبوبیت NFTها و قابلیت همکاری متقابل، باعث افزایش قیمت آیکون، آرک و اکسی اینفینیتی شد

نمودار 4 ساعته ARK-USDT

قبل از افزایش قیمت اخیر، امتیاز وورتکس کوین تلگراف مارکت پرو در 24 مارس افزایش قیمت توکن ARK را پیش بینی کرده‌است.

محبوبیت NFTها و قابلیت همکاری متقابل، باعث افزایش قیمت آیکون، آرک و اکسی اینفینیتی شد

امتیاز وورتکس (خط سبز رنگ ) در مقابل قیمت ARK

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، امتیاز وورتکس توکن ARK، برای اولین بار در 24 مارس سبز شد و قبل از این که به رنگ زرد درآید، به بالاترین سطح یعنی 75 رسید. در طی دو روز بعدی بین رنگ سبز و زرد در نوسان بود. سرانجام در 26 مارس به مقدار 70 رسید، یعنی درست 24 ساعت قبل از این که قیمت آن طی سه روز به میزان 100 درصد افزایش پیدا کند.

نتیجه گیری

تحولات اخیر از جمله راه‌اندازی سرویس کریپتوکارنسی پی پال برای ساکنین ایالات متحده آمریکا و راه اندازی معاملات آتی میکرو بیت کوین در بورس شیکاگو، نشان می‌دهد که پذیرش ارزهای دیجیتال تازه آغاز شده‌است. پروژه‌هایی که بر قابلیت همکاری متقابل بلاک چین‌ها متمرکز هستند و محبوبیت NFTها را دریافته اند، در آینده‌ی اکوسیستم ارز دیجیتال جایگاه خوبی خواهند داشت و به خوبی رشد خواهند کرد.

مطالب مرتبط
سوشی سواپ و یونی سواپ: پرچمداران صرافی‌های غیرمتمرکز تا کجا می‌توانند رشد کنند
بیت کوین 100 هزار دلاری با رشد قوی کل بازار ارزهای دیجیتال هنوز ممکن است
نهنگ های بزرگ بیت کوین در حال انتقال این ارز، روزگار ماکسیمیست های بیت کوین تمام شده
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether