قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار ارزهای دیجیتال در ایران  »  ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی

ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی

ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی

با ادامه رشد صنعت ارزهای دیجیتال، ماینینگ صنعتی بیت کوین نیز رو به رشد است. اکنون روند جدیدی در حال توسعه است که اخیراً بسیار فراگیر شده است.

ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی

ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی

ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی

استخراج بیت کوین به عنوان یک تلاش کوچک آغاز شد که توسط چند نفر انجام می‌گرفت. در این فرآیند رایانه‌های خانگی را برای استخراج سکه‌هایی که در آن زمان تقریباً بی ارزش بودند، استفاده کردند. اما اکنون در سال 2020 ماینینگ بیت کوین به خودی خود تبدیل به یک صنعت خارق العاده شده است. صنعت ماینینگ بیت کوین به طور مداوم در کنار خود بیت کوین در حال رشد و تکامل است.

امروز، نرخ هش شبکه بیت کوین در حدود 129 EH / s است. هش ریت در نوساناتش مشابه قیمت بیت کوین عمل می‌کند. حتی پس از هالوینگ در اکتبر امسال که نصف پاداش استخراج کاهش یافت. جیمز بنت، مدیر عامل شرکت ارائه دهنده داده‌های رمزنگاری بایت تری (ByteTree)، به کوین تلگراف گفت که این روند احتمالاً ادامه خواهد داشت: “سرمایه گذاری در زیرساخت‌های شبکه بیت کوین مشخص است. فقط کافی است سری به اوج گیری سختی شبکه در تاریخ این ارز بیندازید تا میزان جدیدی برای افزایش ظرفیت استخراج ببینید”. بنابراین، به نظر می‌رسد ماینینگ صنعتی بیت کوین در حال تغییر و بلوغ است.شرکت‌های بزرگ در حال پیوستن به ماینینگ صنعتی بیت کوین

تعدادی از سرمایه گذاران مطرح، اعم از شرکت‌ها و افراد برجسته، در بیت کوین و دارایی‌های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. این امر در مورد استخراج بیت کوین نیز صادق است. شرکت‌های بزرگ، از جمله بیت دیجیتال (Bit Digital) و دیگران که در نزدک نیز لیست شده‌اند، به ماینینگ صنعتی بیت کوین و فعالیتهای مربوطه می‌پردازند.

سود حاصل از استخراج بیت کوین به سطح قبل از نصف شدن پاداش آن افزایش یافته است. بنابراین منطقی است که چرا شرکت‌ها و افراد دیگر می‌خواهند در ماینینگ صنعتی بیت کوین به عنوان یک جریان درآمد اضافی سرمایه گذاری کنند. این نکته به ویژه با توجه به فراگیری ویروس کرونا در سال 2020 بسیار برجسته‌تر شده است. ویت گیبس، میزبان پادکست Hashr8، در این باره به کوین تلگراف گفت:

“تعدادی از شرکتهای بزرگ مدتهاست شروع به ماینینگ صنعتی بیت کوین کرده اند. از برجسته‌ترین آنها فیدلیتی (Fidelity) است. آن‌ها نه تنها فارمهای ماینیگ صنعتی بیت کوین را تأسیس کرده‌اند، بلکه طرفداران سرسخت تحقیق و آموزش در این صنعت نیز هستند. یکی دیگر از شرکت‌های مشهور با منافع فعال استخراج، هاریزون کینتیکس (Horizon Kinetics) است. “

دسترسی به سرمایه

با پیوستن شرکت کنندگان جدید به صنعت، دسترسی به سرمایه ضروری است. بسیاری از شرکت‌های نقدینگی دارایی‌های دیجیتال – مانند بلاک فیلز (Blockfills)، نکسو (Nexo) و دیگران – اکنون به ماینینگ صنعتی بیت کوین مشغول هستند. این کار به ماینرها امکان می‌دهد حتی زمانی که نمی‌خواهند بیت کوین استخراج شده خود را با قیمت پایین بفروشند، فعالیت‌هایشان را گسترش دهند.

به عنوان مثال بلاک فیلز در ماه مه اعلام کرد که در حال ارائه راه حل‌های مالی به شرکت‌های ماینینگ صنعتی بیت کوین است. شرکت‌هایی که مایل به خرید تجهیزات استخراج نسل جدید ASIC در آمریکای شمالی هستند. از آن زمان، بلاک فیلز تقریباً 50 میلیون دلار پشتیبانی مالی از این ماینرها انجام داده است. نیل ون هویس، شریک و مدیر بلاک فیلز، به کوین تلگراف گفت:

“حمایت مالی عملکرد اصلی هر طبقه دارایی در حال رشد است. هدف ما ادامه وارد کردن روشهای سنتی در بخش در حال رشد ماینینگ صنعتی بیت کوین است. ما سعی داریم که خلاها را پر کرده و فضا را آماده پیشرفت کنیم. 50 میلیون دلار واقعاً تازه آغاز کار است. ما 50-70 میلیون دلار دیگر نیز داریم که باید طی چند ماه آینده تأمین اعتبار گردد. ما انتظار داریم که تا ماه مه سال 2021 مبلغ 250 میلیون دلار برای این امر اختصاص داده شود. “مشتقات به ماینینگ صنعتی بیت کوین اضافه شده است

علاوه بر این، استخراج کنندگان تحت تأثیر بی ثباتی بیت کوین قرار گرفته‌اند. گزینه‌های محافظتی قبلاً در دسترس نبود. در حال حاضر مشتقات بیت کوین به ماینرها اجازه می‌دهد هزینه‌های خود را بپردازند. مشتقات نرخ هش در این موارد بهبود می‌یابد و یک محصول مخصوص استخراج کننده را به کاربران می‌دهد که می‌توانند از آن استفاده کنند.

سام چوارزینسکی، مدیر ارشد مالی بلاک ور سلوشنز (Blockware Solutions) و شریک مدیریت بلاک ور ماینینگ (Blockware Mining) شرکتی که سخت افزار و خدمات را برای ماینینگ بیت کوین ارائه می‌دهد، است. وی توضیح داد که مشتقات نرخ هش همچنان یک محصول جدید هستند، با دو نوع محبوب. قراردادهای اساسی “استخراج ابری” و همچنین قراردادهای “سختی شبکه” وجود دارد. این قراردادها، ماینرها را قادر می‌سازد نرخ سختی شبکه خاص را برای یک دوره زمانی خاص، معمولاً شش تا نه هفته قفل کنند. چوارزینسکی در ادامه افزود:

“برای یک حق بیمه اندک، راه حل‌های سختی شبکه به ماینرها اجازه می‌دهد تا هزینه تولید خود را مانند روش تولید کنندگان کالاهای سنتی / کشاورزان برای تولید محصولات خود با معاملات آتی و سایر مشتقات، بپردازند. با ادامه ماینینگ صنعتی بیت کوین، انتظار داریم بازار مشتقات هش ریت نیز بالغ شود. “

دولت‌ها درگیر می‌شوند

شهرت بیت کوین با گذشت زمان بسیار رشد کرده است. این باعث شده است که دولت‌ها نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال مواضع ملایم‌تری داشته باشند. این عمر منجر به وضع قوانین دوستانه‌تری شده است. کشورهایی مانند پرتغال و سایر کشورها مالیات فعالیت‌هایی مانند تجارت ارز دیجیتال را به عنوان ابزاری برای رشد انگیزه معامله گران کاهش داده‌اند. گیبس به کوین تلگراف گفت که “جدا از خود استخراج، بسیاری از کشورها از طریق یارانه‌های انرژی و مشوق‌های مالیاتی به طور فعال از استخراج کنندگان بیت کوین حمایت می‌کنند. من فکر می‌کنم اکنون آن‌ها می‌دانند که ماینینگ صنعتی بیت کوین در داخل مرزهای آنها ضروری است. “

دیگر دولت‌ها نیز سرمایه گذاری خود را در ماینینگ صنعتی بیت کوین آغاز کرده‌اند. قزاقستان 13 واحد عملیاتی استخراج بیت کوین در کشور خود ایجاد کرده است. این کشور در آستانه افتتاح چهار واحد عملیاتی دیگر است. با این حال، همه دولت‌ها موضع مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال ندارند و استخراج هنوز در برخی از کشورها غیرقانونی است.

میسون جاپا، مدیر عامل بلاک ور سولوشنز به کوین تلگراف گفت که چنین سناریوهایی ریسک زیادی ایجاد می‌کند: یعنی فارم‌‌‌های ماینینگ صنعتی بین کوین به طور غیرقانونی فعالیت می‌کنند. اگر گرفتار شوند ممکن است فعالیت آنها تعطیل و تجهیزات ماینینگ آن‌ها توقیف شوند.»

ایران در حال تبدیل شدن به قطب جدید ماینینگ

ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی

ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی

از طرف دیگر، دولت‌های دیگر رویکردی کمی‌غیرمعمول در رابطه با ماینینگ صنعتی بیت کوین در پیش گرفته‌اند. ایران سال گذشته ماینینگ صنعتی بیت کوین را قانونی کرد. اخیراً دولت ایران اعلام کرد که بیت کوین استخراج شده باید مستقیماً به بانک مرکزی این کشور فروخته شود. گیبس افزود:

“توانایی ناشناس بودن بیت کوین مزیتی جذاب برای کشورهایی است که به دلیل تحریم‌ها و غیره قادر به معامله با سایر کشورها نیستند. تصور من این است که چند کشور در حال استخراج بیت کوین به همین دلیل هستند.”

ایران در برنامه خود برای کمک به ماینرها طرح‌‌‌های متعددی را اعلام کرده است. این کشور سه نیروگاه برق خود را به تامین نیروی فارمهای ماینینگ اختصاص داده است و در نظر دارد تا به رده دوم جدول استخراج کنندگان بیت کوین تبدیل شود. ایران اکنون پس از چین و امریکای شمالی سومین ماینر بزرگ بیت کوین در جهان است. مسئولان این کشور در نظر دارند تا به جایگاه دوم این زمینه در سال‌‌‌های آتی دست یابند. هزینه کم نیروی برق می‌تواند مشوق بزرگی برای ماینرهای ایرانی باشد. با این وجود، محدودیت‌‌‌های زیاد در زمینه واردات تجهیزات بیت کوین باعث شده نوعی انحصار دولتی در زمینه استخراج شکل بگیرد. این محدودیت‌ها با تشدید تحریم‌‌‌های مالی آمریکا بسیار شدیدتر شده است.تمرکززدایی بیشتر

با استفاده از تمام ابزارهای جدید، دسترسی به منابع جدید و همکاری و امنیت که در چندین سطح توسط دولت‌ها فراهم شده است، احتمالاً ادامه کار استخراج توسط شرکت‌هایی با سرمایه‌های کلان ادامه خواهد داشت. به گفته گیبس، وقتی صحبت از توزیع جغرافیایی فارم‌‌‌های ماینینگ صنعتی می‌شود، غیرمتمرکز بودن نیز در خطر خواهد بود.

وی اضافه کرد که ماینرهای چینی در حال حاضر برخی از واحدهای عملیاتی خود را به کشورهای دیگر منتقل کردند. با این حال به این معنی نیست که آنها  تسلط خود را بر صنعت ماینینگ از دست می‌دهند: ” چین همچنان در سایر نقاط جهان دارای برتری غیرقابل غلبه خواهد بود. “

از آنجا که شرکت‌های بزرگ با پول کلانی وارد می‌شوند، ماینینگ صنعتی بیت کوین همچنان از دسترس افراد عادی جامعه خارج می‌شود. آنچه در گذشته به وسیله چند نفر با استفاده از رایانه‌های شخصی خود برای استخراج آغاز شد، اکنون یک صنعت عظیم است. در این صنعت باید ماشین آلات خاص به همراه هزینه‌های میزبانی، نگهداری و هزینه‌های دیگر خریداری شود. در حال حاضر، استخراج بیت کوین هنوز هم می‌تواند سودآور باشد، به خصوص که قیمت بیت کوین همچنان به افزایش تا سطوح جدید ادامه می‌دهد.

مطالب مرتبط
فاش شدن اطلاعات کاربران رایتل
ماینرهای غیرقانونی بیت کوین باعث خاموشی‌های تهران؛ 45000 ماینر ضبط شد
بزرگترین کنفرانس ماینینگ ارزهای دیجیتال در چین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021