قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند

پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند

پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند

در اینجا، نگاهی به پروژه‌های برتر ارز دیجیتال با فاندامنتال قوی و ابتکارات مهم، خواهیم انداخت. بیت پارس، الروند (Elrond)، مانترا دائو (MANTRA DAO)، استیکس (Stacks) و انجین (Enjin) را مورد تحلیل قرار داده است.

پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند

هر ساله پروژه‌های جدید با امید زیاد توسعه دهندگانشان در صنعت ارزهای دیجیتال به وجود می‌آیند. برخی از آنها به دلایل بیشماری سریع می‌میرند. مهم‌ترین دلیل از بین رفتن آن‌ها معمولاً این است که هیچ چیز ابتکاری به صنعت رمزنگاری ارائه نمی‌دهند. با این حال، برخی موفق می‌شوند که مدت زمان طولانی باقی بمانند تا بتوانند در رده‌های مختلف رشد کنند. اما در نهایت چند پروژه به عنوان پروژه‌های برتر ارز دیجیتال مطرح می‌شوند.

در این مقاله، نگاهی خواهیم انداخت به چهار پروژه که به دلیل فاندامنتال قوی و ابتکارات مهم، در نهایت می‌توانند به عنوان پروژه‌های اصلی در صنعت ایفای نقش کنند.الروند (Elrond) بلاکچین سریع و سبک

الروند بلاکچینی است که عملکرد بسیار چشمگیری دارد. این بلاکچین امکان انجام حداکثر 10000 تراکنش در ثانیه را دارد. الروند اولین بار در ژوئیه سال 2020 راه اندازی شد.

پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند

Elrond-الروند

وجه تمایز الروند بین پروژه‌های برتر ارز دیجیتال

علاوه بر سرعت چشمگیر آن، آنچه باعث تمایز الروند بین پروژه‌های برتر ارز دیجیتال می‌شود، استفاده از معماری شاردینگ با خرد شده است. برای اجرای اکثر بلاکچین‌ها استفاده از سخت افزار پیچیده ضروری است. با این وجود الروند می‌تواند به راحتی بر روی یک کامپیوتر معمولی اجرا شود. این شبکه همچنین توکن اختصاصی خود به نام (EGLD) را ضرب می‌کند.

شاردینگ (Sharding) یک راه حل برای مقیاس پذیری است. این راه حل با هدف پردازش داده به صورت موازی انجام می‌شود. الروند یک رویکرد منحصر به فرد به نام “تطبیق وضعیت تطبیقی” دارد. با این رویکرد به هر گره اجازه می‌دهد تا فقط بخش کوچکی از معاملات را در کل شبکه پردازش کند. این گره‌ها به طور همزمان و موازی معاملات را پردازش می‌کنند. این باعث افزایش کارایی بلاکچین می‌شود. به علاوه، عملکرد الورند نسبت به تعداد رایانه‌های موجود در شبکه مقیاس بندی می‌شود.

سه نوع اصلی شاردینگ در بلاکچین الروند

شبکه‌ای به منظور افزایش ارتباط بین آنها، گره‌ها را به قطعات “خرده گره” گروه بندی می‌کند. ارتباط درون این خرده‌ها بسیار سریعتر از ارتباط در کل شبکه است.

سیستمی‌که نحوه تقسیم معاملات در خرده گره‌ها و پردازش آنها را مدیریت می‌کند.

هر خرده گره فقط بخشی از گره اصلی را کنترل می‌کند. معاملات در حساب‌هایی که توسط خرده گره‌های مختلف اداره می‌شوند بصورت موازی پردازش می‌شوند. این گره‌ها و خرده گره‌ها پس از پردازش با هم ارتباط برقرار می‌کنند. این باعث کاهش حملات مخرب می‌شود، بنابراین امنیت را بسیار افزایش می‌دهد.

الروند اولین شبکه برای ارائه یک راه حل عملی برای مشکل مقیاس پذیری است. این شبکه توانسته با موفقیت همه این جنبه‌های شاردینگ را به طور همزمان اجرا کند.

مکانیزم اثبات سهام الروند

علاوه بر این، الروند همچنین از مکانیزم اثبات سهام (PoS) ایمن استفاده می‌کند. این مکانیزم خطرات ناشی از حملات احتمالی را که به دنبال دستیابی غیر مجاز به شبکه هستند، کاهش می‌دهد. گره‌های اعتبارسنج برحسب میزان EGLD، انتخاب می‌شوند.

این مدل به دارندگان EGLD امکان کسب درآمد از طریق سهام گذاری یا عمل به عنوان اعتبارسنج را می‌دهد. در عین حال، این کار باعث ایجاد انگیزه در کاربران می‌شود. مطلوب‌ترین پاداش با تبدیل شدن به یک گره اعتبار سنج، با تقریباً 36 درصد بازده سالانه بدست می‌آید.

با این حال، این کار نیاز به مشارکت فعال در شبکه از طریق یک دستگاه همیشه آنلاین دارد. از طرف دیگر، استیکینگ بدون مشارکت فعال، بازدهی 29 درصدی سالانه را فراهم می‌کند.

سرانجام، ماشین مجازی الروند امکان استفاده از زبان‌های برنامه نویسی بیشتری را برای توسعه قراردادهای هوشمند از جمله Rust، C / C ++، Typescript و سایر موارد فراهم می‌کند.

بنابراین، الروند قادر به ارائه عملکردی کاملاً رضایت بخش با رایانه‌های نسبتاً متوسط از طریق مدیریت جدید موضوعات خرد کردن و اجماع، تولید هزینه‌های پایین در هر معامله است.مانترا دائو (MANTRA DAO) پروتکل دیفای با جامعه ای کارآمد

مانترا دائو یک پروژه مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) است که توسط جامعه کاربرانش اداره می‌شود. اصلی‌ترین چیزی که مانترا دائو را از سایر پروژه‌ها متمایز می‌کند، تلاش‌های آن برای در نظر گرفتن کاربران خود در حفظ سیستم عامل و ایجاد فعالیت در داخل آن است.

این سازمان تلاش می‌کند تا این کار را از طریق مشوق‌ها، با تمرکز بر اعطای وام، حاکمیت و استیکینگ یا سهم گذاری انجام دهد. مانترا دائو توکن خود (OM) را به کار می‌گیرد.

پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند

Mantra-DAO-OM-مانترا-دائو

 

راه‌ها کسب درآمد در مانترا دائو

استیکینگ: وب سایت مانترا دائو به کاربران این امکان را می‌دهد که توکن‌‌‌های OM خود را سهم گذاری کنند. استیکینگ مانترا دائو سالانه 28.93 درصد بازده به کاربران می‌دهد.

وام دهی: مانترا دائو هم از پروتکل‌های وام اختصاصی و هم از پروتکل‌های منبع باز استفاده می‌کند. این کار باعث کی شود کاربران اجازه دهد سود دارایی‌های ارز دیجیتال خود را دریافت کنند. این کار با ارائه وام به سایر کاربران انجام می‌شود.

حاکمیت: کاربران از حق حاکمیت و حق رأی برخوردارند. به همین دلیل بخشی از مالکیت اکوسیستم مانترا دائو به آنها داده می‌شود. بنابراین، هر بار که تصمیم مهمی‌گرفته می‌شود، در مورد هر چیزی از تعدیل نرخ بهره یا تخصیص کمک مالی دارندگان OM در این تصمیم حق بیان نظر دارند.

ساز و کار کارما و بلاکچین ریوچین

علاوه بر این، مانترا دائو از سازوکار کارما (KARMA) استفاده می‌کند. این ساز و کار در صورت کمک مثبت به اکوسیستم به کاربران پاداش می‌دهد مانترا دائو با این شیوه آنها را به استفاده از سیستم عامل تشویق می‌کند. کارما شامل ده ردیف است که هرکدام امتیازات جدیدی مانند پاداش بیشتر استیکینگ یا تخفیف در کارمزدهای معاملات را شامل می‌شود.

به منظور حمایت از محصولات مالی خود، مانترا دائو از ریوچین (Rio Chain) استفاده می‌کند. ریوچین بلاکچینی قابل توسعه و بسیار امن است. ریوچین با هدف اطمینان از امنیت، سرعت و مقیاس پذیری از یک مدل فدراسیون استفاده کرده است.

ریوچین علاوه بر اینکه یک سیستم قابل همکاری است، قادر است 3000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. سیستم قابل همکاری به این معنی است که به بلاکچین‌‌‌های مختلف امکان تعامل روان با یکدیگر را می‌دهد.

ویژگی جالب دیگر سوزاندن توکن‌‌‌های OM است. این عمل هر بار گه تراکنشی انجام می‌شود یا به عنوان کارمزد فعالیت‌های وامی‌انجام می‌گیرد. پیش بینی می‌شود این روند تا زمانی که 50 درصد از کل عرضه توکن OM سوزانده شود، ادامه یابد.استیکس (Stacks) بلاکچینی برای توسعه دهندگان

استیکس قبلاً با نام بلاک استیک (BlockStack) شناخته می‌شد. این بلاکچین به توسعه دهندگان امکان می‌دهد قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز دپ (dApp) بسازند. به منظور تأمین قراردادهای هوشمند، استیکس از کلاریتی (Clarity) یک زبان برنامه نویسی استفاده می‌کند که امنیت را بیشتر می‌کند.

بنابراین، توسعه دهندگان هنگام ایجاد برنامه می‌توانند از خصوصی بودن داده‌های خود اطمینان داشته باشند. استیکس برای تکمیل فعالیتها در بلاکچین خود از توکن اصلی STX خود استفاده می‌کند. 1.3 میلیارد از این توکن‌ها در بلاک پیدایش ضرب شده‌اند.

پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند

استیکس-Stacks

شبکه استیکس چهار لایه اصلی دارد:

 • لایه برنامه که امکان ایجاد برنامه‌های جدید را فراهم می‌کند.
 • لایه پروتکل که فرآیندهای ذخیره سازی، خدمات مالی و احراز هویت را تسهیل می‌کند.
 • بلاکچین استیکس که کل اکوسیستم را در کنار هم نگه می‌دارد.
 • بلاکچین بیت کوین (BTC) به منظور ایجاد سکه‌های جدید استفاده می‌شود.

استیکس به بیت کوین وابسته است، زیرا از قدرت محاسباتی خود به عنوان بخشی از مکانیزم جدیدی به نام اثبات انتقال (PoX) استفاده مجدد می‌کند. این احتمالاً جالب‌ترین جنبه استیکس است.

مکانیزم اجماع ابتکاری اثبات انتقال PoX

PoX در خدمت تعیین نیازهای استخراج کنندگان به منظور ایجاد بلاک‌های جدید در بلاکچین است. اثبات کار (PoW) ابتدایی‌ترین روش بود که به کارگران معدن برای حل مسائل پیچیده ریاضی نیاز داشت. پس از آن اثبات سهام (PoS) آمد. این مکانیزم اجماع کاربران را ملزم به سهم گذاری دارایی خود برای تأمین انرژی اکوسیستم کرد. سرانجام، اثبات سوختن (PoB) پا به عرصه گذاشت. در این مکانیزم اعتبارسنج‌ها سکه‌ها را از بین می‌برند تا پاداش بلاک را بدست آورند. (PoB) معمولاً دست در دست با (PoW) کار می‌کند.

اثبات انتقال در سال 2020 ارائه شد و هدف آن یک راه حل پایدار بلند مدت است که از نواقص سه روش قبلی مبرا باشد.

در اثبات انتقال دو نوع شرکت کننده وجود دارد:

گره‌های اعتبارسنجی: کسانی که BTC را به شبکه استیکس منتقل می‌کنند و سپس STX را به عنوان پاداش سهم خود در استخراج کسب می‌کنند.

استیکرها: دارندگان توکن STX، که گیرنده‌های BTC از گره‌های اعتبار سنجی هستند.

از آنجا که استیکس از اجماع موجود در بلاکچین بیت کوین استفاده می‌کند، استخراج از نظر انرژی کارآمدتر است. PoX با وجود مشابه بودن، کارآیی بیشتری نسبت به اثبات سوختن دارد. این الگوریتم اجماع به جای سوزاندن سکه‌ها آنها را به “استیکر”‌ها منتقل می‌شود. به طور خلاصه، PoX منجر به ایجاد یک سکه STX جدید از طریق انتقال BTC می‌شود.

بعلاوه، از آنجا که استیکس از پلتفرم بیت کوین استفاده می‌کند، هر عملی که در بستر آن انجام می‌شود می‌تواند در BTC تأیید شود. این امر به ویژه با افزایش موارد نقض امنیت در سیستم عامل‌های مختلف بسیار مفید است. بنابراین استفاده از امنیت بیت کوین این خطر را بسیار کاهش می‌دهد.

Stacks 2.0، یک بلاک چین لایه 1 است که انتظار می‌رود در 14 ژانویه 2021 راه اندازی شود.انجین (Enjin) بلاکچین محبوب گیمرها

انجین یک پلت فرم بلاکچین است که بیشتر در صنعت بازی کاربرد دارد. این بلاکچین به ویژه به ایجاد دارایی‌های دیجیتال منحصر به فرد کاربران کمک می‌کند. کاربران مالکیت اقلام درون بازی خود را دارند، به این معنی که می‌توانند آنها را معامله کنند و در ازای آن ارزش کسب کنند.

پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند

Enjin-انجین

علاوه بر این، یک مورد خاص به طور انحصاری در یک بازی استفاده نمی‌شود، بلکه می‌توان آن را در بازی‌های مختلف حمل کرد. گویی که تمام بازی‌ها بخشی از یک جهان هستند. این امکان وجود دارد زیرا دارایی‌ها در یک بلاکچین غیر متمرکز ذخیره می‌شوند، بنابراین همه توسعه دهندگان به آن دسترسی دارند.

انجین از توکن بومی‌خود به نام انجین کوین (ENJ) استفاده می‌کند. ارزش ENJ از مکانیسم‌های قفل شدن آن ناشی می‌شود. با ایجاد موارد بیشتر، ENJ قفل می‌شود (ذخیره می‌شود). این درحالی است که وقتی موارد از بین می‌روند (از طریق سوزاندن)، ENJ آزاد می‌شود. بنابراین، هرچه افراد بیشتری از پلت فرم ENJ استفاده کنند، ایجاد موارد افزایش می‌یابد. این یعنی در واقع عرضه ENJ کاهش خواهد یافت و قیمت بالا می‌رود.

فناوری بلاکچین در انجین برای چهار مزیت اصلی استفاده می‌شود:

 • مالکیت موارد و امکانات بازی‌ها.
 • تبادل راحت این فرصت را برای تجارت فوری اقلام فراهم می‌کند.
 • ارزش ذخیره موارد ناخواسته را می‌توان دذ ازای ENJ سوزاند.
 • استفاده از کیف پول شخصی. کیف پول انجین می‌تواند تمام دارایی‌های دیجیتال را در یک مکان ذخیره کند.

اکوسیستم انجین امکان ایجاد، تجارت و ذخیره این موارد را فراهم می‌کند. انجین این کار را با استفاده از موارد زیر انجام می‌دهد:

 • کیف پول انجین: که با خیال راحت اقلام و ارزهای رمزپایه را ذخیره می‌کند.
 • انجین اکس: (EnjinX) کاوشگری که برای مشاهده موارد و معاملات استفاده می‌شود.
 • افزونه یونایتی: (Unity) افزونه‌ای که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد بازی‌ها را در چندین سیستم عامل پیاده سازی و منتشر کنند.
 • بازار: فضای امنی که در آن اقلام مورد معامله قرار می‌گیرند.

انجین با چندین شرکت شناخته شده فناوری از جمله سامسونگ و مایکروسافت همکاری دارد. سرانجام، ENJ پا به بخش بازی‌های دیفای نیز گذاشته است. این بلاکچین توسط اوه (AAVE) پشتیبانی می‌شود. این امر به شما اجازه می‌دهد ENJ را بر در پروتکل AAVE واریز کرده و سود دریافت کنید.صحبت پایانی

تمام این پروژه‌ها از برترین پروژه‌های ارز دیجیتال در سال 2020 بوده‌اند که احتمالاً در سال آینده شکوفا خواهند شد. هر کدام از این پروژه‌ها نقطه قوت منحصر به فردی دارند که پتانسیل رشد در آینده را برای آنها فراهم می‌کند.

نقطه قوت اصلی و مورد توجه مانترا دائو سیستم حاکمیت آن است. این سیستم به کاربران امکان می‌دهد از مشارکت فعال در اکوسیستم بهره مند شوند. از سوی دیگر جالب‌ترین جنبه الروند، مکانیسم شاردینگ یا خرد کردن آن است. شاردینگ به این بلاکچین امکان می‌دهد حتی در صورت استفاده از رایانه‌های متوسط نیز به طور موثر کار کند.

آنچه استیکس را برجسته می‌کند سازوکار PoX و ارتباط آن با BTC است. این درحالی است که انجین این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا اقلام کلکسیونی کاملاً متعلق به خود را ایجاد کنید. با این نکته مثبت که آنها هم قابل استفاده و هم قابل معامله هستند.

مطالب مرتبط
لارک دیویس : پنج دارایی بی نام و نشان دیفای می‌توانند سودهای چند برابری داشته باشند
گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز
V-ID و توکنش VIDT چیست؟ همه چیز درباره این پروژه مهم رمزنگاری
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021