قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  چگونه اصول عمومی‌امنیت را در فضای ارزهای دیجیتال رعایت کنیم

چگونه اصول عمومی‌امنیت را در فضای ارزهای دیجیتال رعایت کنیم

دانشنامه ارزهای دیجیتال
رضا باغانی
1400/01/23
۰
چگونه اصول عمومی امنیت را در فضای ارزهای دیجیتال رعایت کنیم

ارزهای دیجیتال امکانات مهیج بسیاری را به همراه داشته است. اما برای افراد بی تجربه نیز پر از خطرات و ریسک‌ها است. برای کاهش برخی از خطرات مرتبط با استفاده، نگهداری و ترید ارزهای دیجیتال، اصول عمومی‌امنیت را که در زیر توضیح داده شده دنبال کنید.

چگونه اصول عمومی‌امنیت را در فضای ارزهای دیجیتال رعایت کنیم

حریم خصوصی خود را حفظ کنید

به لطف ماهیت اینترنت، اطلاعات می‌توانند خیلی سریع و گاهی اوقات، در جهات نامطلوب منتشر شوند.

افراد زیادی با قصد سو استفاده از تاکتیک‌های شیطانی در تلاش برای سرقت ارزهای دیجیتال شما هستند. اکثر تهدیدها و حملات معمولاً به طور گسترده قربانی‌ها را هدف قرار می‌دهند. آن‌ها به عنوان یک شبکه عمل می‌کنند. تلاش برای جلب همه افراد ساده لوح و حواس پرت است. آن‌ها لزوماً فرد خاصی را هدف قرار نمی‌دهد. با این حال، اگر ناخواسته با افشای اطلاعات حساس، خود را هدف قرار دهید، حملات پیچیده و متمرکزتری امکان پذیر می‌شود.توصیه می‌شود از اصول عمومی‌امنیت پیروی کنید:

هیچ گاه از میزان دارایی‌های دیجیتال خود در شبکه‌های اجتماعی صحبت نکنید

آدرس‌های قبلاً استفاده شده خود را به اشتراک نگذارید

مانده حساب خود را به هیچ گاه اعلام نکنید

از اشتراک اطلاعاتی که به هویت آفلاین شما متصل است جلوگیری کنید

استفاده از کانالهای ارتباطی رمزگذاری شده

به بلند مدت فکر کنید. ارزش این چند ساتوشی در آدرس شما در سالهای آینده قابل توجه خواهد شد. در این بین حتی ممکن است از شر ارزهای دیجیتال خود خلاص شوید. اما آیا مهم است؟ یک مهاجم احتمالی، اقوام دور، یا فقط غریبه‌ها و آشنایان ممکن است به موقع یادداشت را دریافت نکنند.

از خودت محافظت کن

کاربران هر دو سیستم بانکی سنتی و ارزهای دیجیتال اغلب قربانی کلاهبرداری‌‌‌های مشابه می‌شوند. با این وجود، ارزهای دیجیتال، مسئولیت‌های مختلفی را بر دوش کاربر نهایی تحمیل می‌کنند. این مسئولیت‌ها عمدتاً مربوط به عدم اعتماد ذاتی و تغییرناپذیری معاملات پردازش شده است.

بانک‌ها که به عنوان نهادهای مورد اعتماد شناخته می‌شوند، کنترل کامل نگهداری پول شما را دارند. بانک‌ها قانون گذاری می‌شوند و آنها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. این عوامل پیشگیری و مبارزه با کلاهبرداری را آسان می‌نماید. اگر هنگام انتقال پول از حساب بانکی خود، قربانی شوید یا اشتباهی انجام دهید، معمولاً می‌توانید درخواست بازپرداخت کنید. در ارزهای دیجیتال، تا زمانی که تراکنش‌ها به شبکه منتقل و تأیید نشوند، برگشت پذیر هستند. در غیر این صورت دیگر نمی‌توانید تراکنش را به عقب برگردانید.

هوشیار باشید. درباره تاکتیک‌های رایج فیشینگ بیاموزید، ببینید “keylogger” چیست؟ با تهدیدهای رایج توضیح داده شده در بیت پارس آشنا شوید. آشنایی با این خطرات به شما کمک می‌کند تا سکه‌های خود را ایمن نگه دارید.

استفاده از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد را مدنظر قرار دهید. بیت پارس برای این منظور یک پسورد ساز ایمن را معرفی کرده است. علاوه بر این محافظت توسط 2FA برای حساب‌های آنلاین باید اولین قدم در جهت بهبود امنیت عمومی‌شما باشد.

شما نباید محافظت از دارایی‌هایتان در برابر اشتباهات خود را نیز فراموش کنید. شما یک انسان هستید و از قدیم گفته‌اند انسان جایز الخطاست. اشتباه تایپی هنگام ایجاد نسخه پشتیبان، ارسال توکن‌‌‌های به آدرس اشتباه یا سهل انگاری ممکن است امنیت شما را به خطر بیندازد و مشکلات زیادی ایجاد کند.

ضرب المثل کار از محکم کاری عیب نمی‌کند را همیشه به یاد داشته باشید.بانک ارز دیجیتال خودت باش

برای اطمینان از در دسترس بودن سکه‌ها و به حداکثر رساندن امنیت، توصیه می‌شود کلیدهای خصوصی خود را به صورت آفلاین نگه دارید. اگرچه صرافی‌ها به طور کلی بسیار ایمن‌تر از گذشته است، اما هنوز هم توصیه می‌شود که مبالغ قابل توجهی را در حساب‌های صرافی نگه ندارید مگر اینکه یک تریدر فعال هستید. ارزهای دیجیتال مانند حساب بانکی نیستند. هویت شما برای شبکه‌های بلاک چین هیچ معنایی ندارد. آن‌ها تنها به دارندگان کلیدهای خصوصی پاسخگو هستند.

برای اولین بار در تاریخ، شما این فرصت را دارید که به همان روشی که پول نقد فیزیکی یا یک قطعه فلز گرانبها دارید، دارایی دیجیتال داشته باشید. برخلاف سایر دارایی‌ها، شما می‌توانید از ارزهای دیجیتال خود پشتیبان تهیه کنید. بنابراین با خیال راحت به دارایی خود در هر کجای دنیا دسترسی خواهید داشت.

البته، نگه داشتن و محافظت از این کلیدها برای ارزهای دیجیتال شما، خطرات زیادی را به همراه دارد. همانطور که در بخش قبلی این موارد تذکر داده شد. خوشبختانه، ابزارهایی آماده هستند که به شما کمک می‌کنند از پس این چالش‌ها برآیید. این ابزارها به شما امکان می‌دهد از مزایای این فن آوری‌‌‌های جدید بهره مند شوید.

کیف پول مناسب را برای خود انتخاب کنید

انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال که برای نگه داشتن کلیدهای خصوصی شما طراحی شده‌اند از نظر امنیت، سهولت استفاده، تعداد موارد استفاده و حتی در دسترس بودن متفاوت هستند. گزینه‌های خود را در نظر بگیرید و نوعی متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید.

نرم افزار و کیف پول‌های تلفن همراه ویژگی‌های بسیار متنوعی را ارائه می‌دهند و معمولاً استفاده از آنها بسیار آسان است. عیب بزرگ از نظر امنیتی این است که آنها به محیط‌های بسیار پیچیده و غالباً آنلاین مانند تلفن همراه یا رایانه متصل هستند. این عوامل فرصت‌های زیادی را برای دسترسی ویروس‌ها و هکرها به سکه‌های شما فراهم می‌کند. بنابراین، کاربران بی تجربه فقط باید این موارد را برای مقادیر کمتری از ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

کیف پول‌های کاغذی، که کلیدهای خصوصی شما را روی یک تکه کاغذ نوشته شده (یا روی صفحه‌ای از فلز حک شده‌اند)، اغلب یکی از ایمن‌ترین راه‌های نگهداری کلیدهای خصوصی قلمداد می‌شوند. با این حال، مدیریت آنها کاملاً دشوار است و معمولاً فقط برای یکبار مصرف قابل استفاده هستند.

کیف پول‌های سخت افزاری معمولاً در تعادل بین سهولت استفاده و سطح بالای امنیت بهترین هستند. این دستگاه‌های با اندازه جیبی و نگهداری آفلاین، از کلیدهای خصوصی در برابر بدافزارها و هکرها محافظت می‌کنند. با این حال برای شما بین 70 تا 200 دلار هزینه و برای اکثر اقدامات به تأیید فیزیکی نیاز دارند.

به یاد داشته باشید، امنیت هرگز مطلق و کامل نیست. اطلاعات خود را به روز کنید. گاه به گاه پایگاه در مورد نحوه اجرای اصول عمومی‌امنیت مطالعه کنید. با بررسی نقاط بالقوه ضعف خود آنها را تقویت نمایید. بیت پارس با معرفی راه‌های محافظت از دارایی‌های دیجیتال همچنان در کنار شما خواهد ماند.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال LSK توکن بومی شبکه بلاک چین لیسک LISK چیست و چه کاربردی دارد؟
ارز دیجیتال OMG چیست؟ شبکه اومیس گو OmiseGO چه کمکی به مقیاس پذیری اتریوم می‌کند؟
اثر شبکه‌ای چیست و چگونه باعث افزایش ارزش بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌شود؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس