قیمت بیت کوین
۱,۲۸۲,۷۹۲,۳۸۷تومان
47,579دلار
0.68
قیمت اتریوم
۴۰,۳۸۴,۷۰۵تومان
1,497.82دلار
1.30
قیمت کاردانو
۳۶,۹۶۲تومان
1.37دلار
28.64
قیمت بایننس کوین
۶,۲۶۴,۸۳۸تومان
232.35دلار
1.10
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  ابرقدرت ارزهای دیجیتال جهان کیست؟ آلمان با آرامش در حال تبدیل شدن است

ابرقدرت ارزهای دیجیتال جهان کیست؟ آلمان با آرامش در حال تبدیل شدن است

اخبار آلتکوین ها
سعید درویشی
28 مرداد 99
۰
ابرقدرت ارزهای دیجیتال جهان کیست؟ آلمان با آرامش در حال تبدیل شدن است

آلمان به آرامی تبدیل به ابرقدرت ارزهای دیجیتال می شود. وزارت دارایی آلمان لایحه ای را تهیه کرده است که چارچوب قانونی خود را در مورد اوراق بهادار به روز می کند. این لایحه اوراق بهادار، رمزارزها را نیز در بر می گیرد و دارایی های دیجیتال را به ابزارهای مالی سنتی نزدیک تر می کند. فعالیت قانونگذاران آلمان ممکن است آینده ارزهای دیجیتال را در کل جهان شکل دهد.

آلمان با آرامش در حال تبدیل شدن به ابرقدرت ارزهای دیجیتال جهان است

وزارت دارایی آلمان لایحه ای را تهیه کرده است که چارچوب قانونی خود را در مورد اوراق بهادار به روز می کند. این لایحه به طور خاص اوراق بهادار رمزنگاری شده را مورد بحث قرار داده و دارایی های دیجیتال را به ابزارهای مالی سنتی نزدیک تر می کند.پس از گذشت سالها از تحولات رمزارزها، قانونگذاران آلمانی رویکردی پیشگیرانه اتخاذ کرده اند که به واسطه ی آن، آلمان در صدر رقابت قانونی کردن پول های رمزنگاری دیجیتال یا ابرقدرت ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

چه اتفاقی در آلمان در شرف رخ دادن است؟

وزارت دارایی آلمان بیانیه مطبوعاتی بسیار مهمی را در 11 آگوست منتشر کرد که طبق آن قانونگذاران در حال تهیه لایحه ای هستند که شامل انتشار اوراق بهادار به عنوان بخشی از سیاست های کلیدی این کشور است.
این لایحه می خواهد نیازهای فعلی ابزارهای مالی را تغییر دهد. در حال حاضر، تمام دارایی های مالی صادر شده در آلمان نیاز به یک سند کاغذی دارند، روشی که به نام “مصون سازی” شناخته می شود.

اگر این لایحه تغییری نکند، قانون جدیدی را ایجاد خواهد کرد که این الزام را با استفاده از امضاهای دیجیتال برای دارایی های رمزنگاری شده تطبیق می دهد.

نیاز به اسناد کاغذی با فن آوری های جدید مانند ارزهای رمزپایه یا اوراق الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین سازگاری کمی دارد. به عنوان مثال، یک معامله بیت کوین تنها به ده ها سند کاغذی نیاز خواهد داشت، و تازه این نسخه ها فقط برای افراد حاضر در معامله است.

چرا آلمان قانون را تغییر می دهد تا ابرقدرت ارزهای دیجیتال شود؟

این لایحه مسیرهای مختلفی را باز خواهد کرد که باعث تغییر شکل درک اوراق بهادار در آلمان و احتمالاً بزودی در بقیه اتحادیه ی اروپا می شود:

اوراق بهادار از اسناد کاغذی بی نیاز خواهد شد: این کار پیامدهای مختلفی دارد، از کاهش هزینه ها در اسناد فیزیکی گرفته تا حمل و نقل و انطباق. از همه مهمتر، آلمان با حذف این اسناد کاغذی، بنیان محکمی را برای بازارهای سرمایه دیجیتال آینده ایجاد می کند.

ایجاد رقابت در شرکتهای ارائه دهنده خدمات ثبت نام اوراق بهادار: در حال حاضر، ثبت اوراق بهادار در آلمان بیشتر در یک مرکز سپرده گذاری اوراق بهادار و املاک دویچه بورس که با نام Clearstream شناخته می شود، انجام می گیرد. در صورت تصویب این لایحه، سایر کارگزاری ها می توانند عملکرد مشابهی را انجام دهند و این اتفاق تضمین کننده رقابت در ارائه خدمات خواهد بود. این رقابت نه تنها در بین شرکتهای ثبت سنتی بلکه در پروژه های بومی بلاکچین نیز بوجود خواهد آمد. نبردی بین شرکتهای ثبت متمرکز در مقابل شرکتهای ثبت غیرمتمرکز برای ابرقدرت ارزهای دیجیتال شدن به وقوع می پیوندد.

چه کسی از این امر بهره می برد.

ثبت اوراق بهادار در دسترس عموم قرار خواهد گرفت: بروکراسی و هزینه های قانونی کمتر، ثبت اوراق بهادار را سریعتر و یکپارچه می سازد. کسانی که بیشترین بهره را از این امر می برند، شرکت های صنعتی شدیدا فیزیکی و سنتی هستند که می توانند اوراق بهادار دیجیتالی خود را به راحتی ثبت کنند.

اوراق بهادار غیر متمرکز: به لطف این لایحه، قانونگذاران آلمان شرایط رشد پرشتاب انواع جدید اوراق بهادار را ایجاد می کنند. این امر به ویژه در مورد امور مالی غیر متمرکز ( DeFi)  که اغلب بر بستر شبکه اتریوم راه اندازی می شوند و اکنون بسیار پررونق هستند، جالب توجه خواهد بود. ثبت نام آسان تر به احتمال زیاد دروازه ها را به روی انواع محصولات دیجیتالی مانند بیمه غیرمتمرکز، مالکیت مشترک و املاک و مستغلات توکنیزه شده می گشاید.

قانونگذاران آلمانی شرط بزرگی روی بلاکچین می بندند. این برخلاف تصور رایجی است که دولت ها هیچ چیز در مورد ارزهای رمزپایه نمی دانند و این آیین نامه ها هنوز جایی در مقررات پولی کشورها ندارند.

 

"<yoastmark

ساختن یک ابرقدرت ارزهای دیجیتال

مقامات مالی آلمان مدتی است که به رمزارزها توجه خاصی دارند. اگرچه موضع گیری آن همیشه با تردیدهایی همراه بوده است، اما به نظر می رسد این کشور به آهستگی به سمت ایجاد محیطی دوستانه برای رمزنگاری و ابرقدرت ارزهای دیجیتال شدن، حرکت می کند.

اولین رویکرد در مورد رمزنگاری در سال 2011 توسط سازمان نظارت مالی آلمان صورت گرفت. این سازمان که به اختصار BaFin نامیده می شود، رمزارزها را به عنوان “یکای اندازه گیری” (واحدهایی مانند پول و ارز که در محاسبات اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد) طبقه بندی کرد.

نظرات جدید در سال 2013 هنگامی که بیت کوین شروع به جلب نظرها کرد و اولین آلتکوینها ظهور کردند در موضع دولت آلمان نمود پیدا کرد. BaFin دستورالعملی در مورد رمزارزها صادر کرد که شرایط برخی از توکن ها را به عنوان جانشینی برای مبلغ پیشنهاد مناقصات قانونی پذیرفت. این برخلاف قانون عمومی بود، زیرا این ویژگی منحصراً برای ارزهای فیات در دسترس بود. در این سند آمده است:

“توکن هایی که دارای ویژگی هایی فراتر از خدمت به عنوان یک جایگزین صرف پرداخت هستند، یعنی امنیت، دارایی و توکن های ابزاری دارند، باید به صورت موردی طبقه بندی و بررسی شوند. آنها ممکن است به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط یا حتی در صندوق های سرمایه گذاری ادغام و سهامگذاری شوند.”

قانونگذاری جنون ICO

پس از بازار افزایشی سال 2017 ، BaFin راهنماي ICO خود را در فوريه 2018 صادر كرد. اين راهنمايی به روز شده با هدف بهبود حقوق مصرف كننده و حمايت از سرمايه گذاران، به ويژه پس از جريان بي وقفه کلاهبرداري هاي مربوط به ICO نگاشته شده بود.

در این راهنمایی عنوان شده بود كه ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یك ابزار مالی تلقی نمی شوند و بنابراین نیازی به مجوز از BaFin ندارند:

استفاده از ارزهای رمزنگاری شده صرفاً به عنوان جایگزین پول نقد کاغذی به منظور مشارکت در چرخه اقتصادی در صرافی ها فعالیتی نیازمند به قانونگذاری نیست.

در تاریخ 27 فوریه 2018 ، وزارت دارایی آلمان راهنمایی های خود را در مورد مالیات ارزهای رمزپایه منتشر کرد. در این سند آمده است كه فعالیتهای زیر طبق قانون آلمان از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند:

مبادله رمزنگاری به رمزنگاری.

تبادل فیات به رمزنگاری یا برعکس.

استفاده از رمزارزها به عنوان پرداخت.

استخراج رمزارزها.

اخیراً، در سپتامبر 2019 ، وزارت دارایی آلمان سندی 24 صفحه ای را منتشر کرد که طی آن خط مشی بلاکچین ملی خود را معرفی نمود. احتمالاً این سند تنها سند پراهمیت برای رمزارزها از زمان انتشار اوراق سفید اتریوم است.

_______________________________________________________________________________

✅ شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشند 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

_______________________________________________________________________________

چشم انداز کنشگرانه ی موتور اقتصادی اروپا

سیاست بلاکچین آلمان حاوی یک استراتژی بلند مدت برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت ارزهای دیجیتال و پیشرو در فناوری بلاکچین و اوراق بهادار دیجیتال است. این استراتژی مبتنی بر اصول تحریک نوآوری، رقابت منصفانه در بازار آزاد، نگرانی های زیست محیطی، همکاری جهانی و مهمتر از همه ایجاد پایه های یک بازار واحد دیجیتالی در اروپا است.

این استراتژی تا پایان سال 2021 در چندین فاز اجرا خواهد شد، اگرچه بحران COVID-19 ممکن است بر زمان بندی آن تأثیر داشته باشد.

برخی از پروژه های مبتنی بر بلاکچین که به صورت آزمایشی در آلمان هستند، پیوند دادن امکانات انرژی به بانکهای اطلاعاتی عمومی و تأیید گواهینامه های آموزش عالی است. در جبهه مدیریت عمومی، دولت فدرال یک سیستم هویت دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین را راه اندازی خواهد کرد.

آیا می دانید؟

هفته ها پس از انتشار این استراتژی، قانونگذاران، بانک های تجاری را که خدمات مرتبط با رمزنگاری ارائه می دهند، تایید کردند.

چند ماه بعد، تا فوریه سال 2020 ، بیش از 40 بانک برای دریافت مجوز نگهداری از رمزارزها درخواست دادند. یکی از این بانکها که توجه زیادی به خود جلب کرد بانک فون دره هایدت بود، که یک استیبل کوین تراز شده با یورو را در بلاکچین Stellar راه اندازی کرد.

در مارس 2020 ، BaFin رسما ارزهای رمزنگاری را به عنوان ابزارهای مالی طبقه بندی کرد و مقررات مربوط به کارگروه اقدام مالی(FATF) را تنظیم کرد.

این لایحه جدیدترین مرحله این سیاست است که در ابتدا با هدف قرار دادن اوراق قرضه انجام شد، اما به طور کلی به اندازه کافی برای باز کردن درها برای بروزرسانی کامل بازارهای مالی همانطور که ما آنها را می شناسیم مفید خواهد بود.

چرا این اتفاق برای دنیای کریپتو مهم است

با آخرین تحولات بلاکچین و رمزارزها آلمان یک چیز روشن است: دولت ها به ارزش رمزارزها پی برده اند و به دنبال ابرقدرت ارزهای دیجیتال شدن در جهان هستند.

مقامات مالی درک کاملی از ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتال پیدا کرده اند و اکنون آماده هستند تا سیستم حقوقی خود را با عصر دیجیتال سازگار کنند.

بسیاری از کاربران رمزارزها این تصور اشتباه را دارند که سیاستمداران و قانونگذاران هنوز سالها از ارتباط با ارزهای گرانبهای دیجیتال خود فاصله دارند. اما حداقل در آلمان مقامات مالی و مالیاتی کاملاً از ارزهای رمزنگاری شده آگاه شده اند و برای آن برنامه دارند.

ما همچنین می توانیم انتظار داشته باشیم که این حرکت آلمان می تواند و بر سایر نقاط اروپا تأثیر بگذارد و آلمان احتمالاً سیاست های رمزنگاری و بلاکچین خود را به سایر اعضای اتحادیه اروپا صادر خواهد کرد.

معضل فلسفی رمزنگاری

یک جنبه اساسی دیگر در ورود قانونگذاران به بازار کریپتو وجود دارد. وعده اصلی بیت کوین تضعیف قدرت دولتها و بانکهای مرکزی و ایجاد حکومتی دموکراتیک تر بود.

برخی از رمزنگاران متعصب و سایفرپانکها (کسانی که با رمزنگاری از حریم شخصی خود محافظت می کنند)، هر رویکرد نظارتی را رد می کنند، زیرا آنها را دشمن آزادی خود می دانند. بسیاری بر این باورند که “کدهای بلاکچین قانون است” ، بنابراین قوانین دولت ها دیگر لازم نیست.

از طرف دیگر، بخشی از جامعه از پیشرفت های قانونگذاران استقبال می کنند، زیرا آنها فکر می کنند این یک اقدام ضروری در مسیر ورود بازار کریپتو به جریان اصلی است. این مقررات می تواند به جلوگیری از جو فعلی “غرب وحشی” که کلاهبرداران و هکرها در دنیای رمزنگاری به وجود آورده اند، کمک کند.

آیا این لایحه شکل آینده کریپتو را شکل می دهد؟

اگرچه ما هنوز نمی دانیم که آیا این لایحه طی پروژه قانونگذاری بدون تغییر خواهد ماند، فرار از مقررات غیرممکن به نظر می رسد. برخلاف سایر کشورها که نظر منفی به ارزهای دیجیتال دارند و آنها را تحت پیگرد قانونی قرار داده اند، قانونگذاران آلمانی طرز فکر “باز برای تجارت” را از خود نشان می دهند.

آلمان هنگام قانونگذاری این فناوری جدید با چالش های بسیاری روبرو خواهد شد، اما دیدگاه های پیشروی این کشور می تواند آنها را به عنوان رهبر جهانی برای بلاکچین و ابرقدرت ارزهای دیجیتال بدل کند. توجه هر چه بیشتر به توسعه آینده برای هرکسی که دارایی های دیجیتالی دارد، ضروری است.

دارندگان رمزارزها باید برای گفتگو آزاد و در ساختن آینده ای مشترک مشارکت داشته باشند که ابزارهای مالی سنتی و جدید بتوانند در کنار هم زندگی و پیشرفت کنند. این به نوبه خود، می تواند عامل بزرگترین انتقال ثروت در تاریخ بشریت باشد.

مطالب مرتبط
بیت کوین به اتریوم می رود پیش بینی می شود امسال بیت کوین زیادی به اتریوم راه یابد
پرونده تتر در نیویورک حل و فصل شد، تبرئه شدن یکی از مهمترین ارزهای دیجیتال جهان
کاردانو و لایتکوین در حال ایجاد پل بلاکچین؛ استلار ارز دیجیتال اوکراین را خواهد ساخت
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) بازی محبوب مبتنی بر بلاک چین اتریوم چیست؟
پنکیک سواپ (PancakeSwap)
دیفای در اسمارت چین بایننس: رشدهای 100 درصدی محصولات دیفای بر روی (BSC)
بانک های ارز دیجیتال نکسو (Nexo)، سلسیوس (Celsius)، بلاک فای(BlockFi)
ترون هکتون دیفای خود را با 10 میلیون دلار صندوق توسعه راه اندازی کرد