منو
بیت پارس  »  آموزش  »  آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال  »  سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم
سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم

سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم

صلیب طلایی و صلیب مرگ سیگنالهای تحلیل تکنیکال مهمی هستند که می توان با استفاده از میانگین های متحرک آنها را شناسایی کرد. ما در اینجا توضیح خواهیم داد که چگونه این سیگنال ها را پیدا کنید.

صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟

سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم

سیگنالهای تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم

مقدمه

الگوهای نمودار در تجزیه و تحلیل فنی یا تکنیکال فراوان هستند. ما قبلاً در مورد الگوهای نمودارهای کلاسیک و 12 الگوهای محبوب شمعی در تحلیل تکنیکال صحبت کردیم. با این حال، بسیاری از الگوهای دیگر وجود دارد که می‌تواند برای معامله گران روزانه، معامله گران نوسانگیر و سرمایه گذاران طولانی مدت مفید باشد. شاخص ترین این‌ها سیگنالهای صلیب طلایی و صلیب مرگ است.

قبل از اینکه بدانیم صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست، باید درک کنیم که میانگین متحرک (MA) چیست. به طور خلاصه، این یک خط روند است که بر روی یک نمودار قیمت ترسیم شده است. این نمودار میانگین قیمت دارایی را در یک بازه زمانی مشخص اندازه گیری می‌کند. به عنوان مثال، یک میانگین متحرک 200 روزه میانگین قیمت دارایی در 200 روز گذشته را اندازه گیری می‌کند. اگر می‌خواهید در مورد میانگین‌های متحرک بیشتر بخوانید، ما مقاله‌ای در مورد آنها داریم:صلیب طلایی چیست؟

صلیب طلایی (یا کراس اوور طلایی) یک الگوی نمودار است که شامل عبور میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت است. به طور معمول، MA 50 روزه به عنوان میانگین کوتاه مدت و MA 200 روزه به عنوان متوسط بلند مدت استفاده می‌شود. با این حال، این تنها راه استفاده در مورد کراس اوور طلایی نیست. این الگو می‌تواند در هر بازه زمانی اتفاق بیفتد و ایده اصلی این است که یک متوسط کوتاه مدت از یک میانگین بلند مدت عبور می‌کند.

سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم

A-golden-cross-indicating-a-new-uptrend-in-Bitcoin

به طور معمول، یک صلیب طلایی در سه مرحله اتفاق می افتد:

MA کوتاه مدت در دوره نزولی زیر MA بلندمدت است.

روند معکوس می‌شود و MA کوتاه مدت از MA بلند مدت عبور می‌کند.

روند صعودی از جایی شروع می‌شود که MA کوتاه مدت بالاتر از MA طولانی مدت باشد.

صلیب طلایی نشان دهنده روند صعودی جدید در بیت کوین است.

در بسیاری از موارد، صلیب طلایی ممکن است یک سیگنال صعودی در نظر گرفته شود. چطور؟ ایده ساده است. می دانیم که یک میانگین متحرک میانگین قیمت یک دارایی را برای مدتی که طراحی می‌کند اندازه گیری می‌کند. از این نظر، وقتی MA کوتاه مدت کمتر از MA بلند مدت باشد، به این معنی است که عملکرد قیمت کوتاه مدت در مقایسه با اقدام قیمت بلند مدت نزولی است.

حال، چه اتفاقی می افتد که میانگین کوتاه مدت از میانگین بلند مدت عبور کند؟ قیمت متوسط کوتاه مدت بیشتر از متوسط قیمت بلند مدت است. این نشان دهنده یک تغییر بالقوه در جهت روند بازار است و به همین دلیل صلیب طلایی یک سیگنال صعودی محسوب می‌شود.

استفاده از سیگنال صلیب طلایی در نمودارهای میانگین متحرک نمایی

در تفسیر متعارف، یک صلیب طلایی شامل عبور 50 روز MA از بالای MA 200 روز است. با این حال، ایده کلی صلیب طلایی این است که میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت عبور می‌کند. به این معنا، می‌توانیم صلیب‌های طلایی را نیز در بازه‌های زمانی دیگر (15 دقیقه، 1 ساعت، 4 ساعته و غیره) داشته باشیم. با این وجود سیگنال‌های فریم زمان بلندتر نسبت به سیگنال‌های فریم زمان کوتاهتر قابل اطمینان ترند.

تاکنون، ما یک صلیب طلایی با آنچه میانگین متحرک ساده (SMA) نامیده می‌شود، در نظر گرفته‌ایم. با این حال، یک روش محبوب دیگر برای محاسبه میانگین متحرک به نام میانگین متحرک نمایی (EMA) وجود دارد. این شیوه از فرمول دیگری استفاده می‌کند که تأکید بیشتری بر حرکت اخیر قیمت دارد.

از EMA می‌توان برای جستجوی کراس اوورهای صعودی و نزولی از جمله صلیب طلایی نیز استفاده کرد. همانطور که EMA ها سریع‌تر به حرکتهای اخیر قیمت واکنش نشان می‌دهند، سیگنال‌های متقاطع تولید شده ممکن است از اطمینان کمتری برخوردار باشند. به طور کلی میانگینهای متحرک نمایی، سیگنال‌های کاذب بیشتری ارائه می‌دهند. حتی در این صورت، کراس اوورهای EMA به عنوان ابزاری برای شناسایی روند معکوس در بین معامله گران محبوب هستند.صلیب مرگ چیست؟

صلیب مرگ اساساً نقطه مقابل صلیب طلایی است. این یک الگوی نمودار است که MA کوتاه مدت از زیر MA بالاتر عبور می‌کند. به عنوان مثال، MA 50 روزه از MA 200 روز عبور می‌کند. به این ترتیب، صلیب مرگ به طور معمول یک سیگنال نزولی در نظر گرفته می‌شود.

سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم

A-death-cross-confirming-a-downtrend-in-Bitcoin

به طور معمول، صلیب مرگ در سه مرحله اتفاق می افتد:

MA کوتاه مدت در طی روند صعودی بالاتر از MA بلند مدت است.

روند معکوس می‌شود و MA کوتاه مدت از زیر MA بلند مدت عبور می‌کند.

روند نزولی زمانی شروع می‌شود که MA کوتاه مدت در زیر MA طولانی مدت باقی بماند.

اکنون که فهمیدیم صلیب طلایی چیست، درک اینکه چرا صلیب مرگ سیگنال نزولی است کاملاً آسان است. میانگین کوتاه مدت در حال عبور از میانگین متحرک بلند مدت است که نشان دهنده چشم انداز نزولی در بازار است.

صلیب مرگ سیگنال نزولی را قبل از رکود اقتصادی بزرگ در تاریخ ارائه داده است، مانند سال 1929 یا 2008. با این حال، ممکن است سیگنال‌های غلطی نیز ارائه دهد، به عنوان مثال، در سال 2016.

سیگنال‌های تحلیل تکنیکال: صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟ چگونه با استفاده از آنها معامله کنیم

False-death-cross-crossover-signal-on-the-SPX-in-2016

همانطور که در مثال مشاهده می‌کنید، بازار صلیب مرگ را نشان داد، فقط برای اینکه روند صعودی را از سر بگیرد و کمی بعد صلیب طلایی در نمودار ظاهر می شود.

صلیب طلایی در مقابل صلیب مرگ – تفاوت چیست؟

ما در مورد هر دوی این سیگنالهای تحلیل تکنیکال بحث کردیم، بنابراین درک تفاوت بین آنها دشوار نیست. آن‌ها اساساً مخالف قطبی یکدیگر هستند. صلیب طلایی ممکن است یک سیگنال صعودی در نظر گرفته شود، در حالی که صلیب مرگ یک سیگنال نزولی است.

هر دو آنها را می‌توان با حجم بالای معاملات تأیید کرد. برخی از تحلیل گران تکنیکال ممکن است هنگام مشاهده زمینه متقاطع، سایر شاخص‌های فنی را نیز بررسی کنند. نمونه‌های متداول شامل واگرایی همگرایی متحرک (MACD) و شاخص مقاومت نسبی (RSI) است.

آنچه همچنین باید به خاطر بسپاریم این است که میانگین‌های متحرک شاخص‌های با تاخیری هستند و قدرت پیش بینی ندارند. این بدان معنی است که هر دو کراس اوور به طور معمول تأیید محکمی برای روند معکوس که قبلاً اتفاق افتاده است، ارائه می‌دهند – نه برعکس که هنوز در حال انجام است.

نحوه معامله با سیگنال‌های صلیب طلای و صلیب مرگ

ایده اصلی این الگوها کاملاً ساده است. اگر می دانید معامله گران چگونه از MACD استفاده می‌کنند، به راحتی می دانید که چگونه با توجه به این سیگنال‌های متقاطع معامله کنید.

هنگامی که ما در مورد صلیب طلایی معمولی و صلیب مرگ صحبت می‌کنیم، معمولاً نمودار روزانه را بررسی می‌کنیم. بنابراین، یک استراتژی ساده می‌تواند خرید در صلیب طلایی و فروش در صلیب مرگ باشد. در حقیقت، این یک استراتژی نسبتاً موفقیت آمیز برای بیت کوین در چند سال گذشته بوده است. البته سیگنال‌های دروغین زیادی در این راه وجود داشت. به همین ترتیب، پیروی کورکورانه از یک سیگنال معمولاً بهترین استراتژی نیست. بنابراین ممکن است بخواهید فاکتورهای دیگری را در مورد تکنیک‌های تحلیل بازار در نظر بگیرید.

استراتژی کراس اوور که در بالا ذکر شد بر اساس عبور روزانه MA است. اما در مورد دوره‌های زمانی دیگر چطور؟ صلیب‌های طلایی و صلیب‌های مرگ دقیقاً به همین ترتیب اتفاق می افتد و تاجران می‌توانند از آنها استفاده کنند.نمودارهای بلندمدت تر سیگنال های مطمئن تر

با این حال، مانند اکثر تکنیک‌های تجزیه و تحلیل نمودار، سیگنال‌های موجود در فریم‌های زمانی بالاتر از سیگنال‌های موجود در کادرهای زمانی پایین قوی‌تر هستند. ممکن است یک صلیب طلایی در بازه زمانی هفتگی اتفاق بیفتد در حالی که شما در حال مشاهده صلیب مرگ در بازه زمانی ساعتی هستید. به همین دلیل بزرگنمایی و مشاهده تصویر بزرگتر در نمودار، با در نظر گرفتن چندین قرائت، همیشه مفید است.

چیزی که بسیاری از معامله گران هنگام معاملات صلیب‌های طلایی و صلیب‌های مرگ نیز به دنبال آن خواهند بود، حجم معاملات است. همانند سایر الگوهای نمودار، حجم می‌تواند ابزاری قدرتمند برای تأیید باشد. به این ترتیب، وقتی نمودار حجم با سیگنال متقاطع همراه باشد، بسیاری از معامله گران از معتبر بودن سیگنال اطمینان بیشتری خواهند داشت.

هنگامی که یک صلیب طلایی اتفاق می افتد، میانگین متحرک طولانی مدت ممکن است به عنوان یک منطقه بالقوه برای حمایت در نظر گرفته شود. برعکس، هنگامی که صلیب مرگ اتفاق می افتد، ممکن است به عنوان یک منطقه مقاومت بالقوه در نظر گرفته شود.

سیگنال‌های متقاطع همچنین ممکن است با سیگنالهای سایر شاخصهای فنی برای جستجوی تلاقی مورد بررسی قرار گیرند. معامله گران ترکیبی سعی می‌کنند سیگنالهای تجاری را قابل اعتمادتر کنند، چندین سیگنال و شاخص را در یک استراتژی معاملاتی ترکیب می‌کنند.افکار پایانی

ما در مورد محبوب‌ترین سیگنالهای تحلیل تکنیکال، کراس اوور  یا صلیب طلایی و صلیب مرگ بحث کرده‌ایم.

یک صلیب طلایی شامل عبور میانگین متحرک کوتاه مدت از روی میانگین متحرک بلند مدت است. صلیب مرگ شامل عبور MA کوتاه مدت از زیر MA طولانی مدت است. هر دو می‌توانند به عنوان ابزاری قابل اعتماد برای تأیید روند معکوس بلند مدت استفاده شوند. فرقی ندارد این موضوع در بازار سهام، فارکس یا ارز دیجیتال اتفاق بیفتد.

مطالب مرتبط
امواج ضربه ای و اصلاحی در تئوری امواج الیوت
اندیکاتور VWAP یا شاخص متوسط حجمی وزنی چیست و چه کاربردی در معاملات ارز دیجیتال دارد
خطوط روند یا ترند لاینز (trend lines) چیست و چه کاربردی در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان