منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  نبرد اتریوم و بیت کوین برای تصاحب جایگاه اول جدول سرمایه بازار ارزهای دیجیتال
فاندامنتال بیت کوین و اتریوم عالی به نظر می‌رسد در حالی که از لحاظ تکنیکال اوضاع مساعد نیست

نبرد اتریوم و بیت کوین برای تصاحب جایگاه اول جدول سرمایه بازار ارزهای دیجیتال

گلدمن ساکس می‌گوید محبوبیت قراردادهای هوشمند اتریوم به این معنی است که به زودی می‌تواند در نبرد با بیت کوین برای کسب عنوان برترین ارز دیجیتال از نظر سرمایه بازار پیروز شود.

گلدمن ساکس روز سه شنبه در یادداشتی خطاب به مشتریانش گفت که اتریوم بلاک چینی با بالاترین “پتانسیل استفاده واقعی” است. این نشان می‌دهد اتریوم نیز مانند بیت کوین می‌تواند به ذخیره ارزش تبدیل و در نبرد با پادشاه ارزهای دیجیتال پیروز شود.

در همین حال بانک سوگن سوییس استیکینگ اتریوم 2.0 را به کاربرانش ارائه داد. این بانک بر اکوسیستم قوی دیفای که بر روی اتریوم ساخته شده است تأکید کرد. اتریوم اکنون بعد از کاردانو بیشترین میزان سرمایه سهام گذاری شده را به خود اختصاص داده است.

کوین شیرز نیز در گزارشی از بازگشت موسسات برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خبر داد. به نظر می رسد سرمایه گذاران این بار کمی محتاط تر وارد بازار می شوند. قابل تامیل است که گری اسکیل نیز دارایی های دیجیتال خود را افزایش داده است.

گلدمن ساکس: اتریوم می تواند در نبرد با بیت کوین پیروز شود

بر اساس گزارشی در بیزینس اینسایدر (Business Insider)، گلدمن ساکس پیش بینی می‌کند که کل سرمایه بازار اتر (ETH) در سالهای آینده می تواند از کل بازار بیت کوین (BTC) پیشی بگیرد.

“به نظر می‌رسد اتر در حال حاضر ارز دیجیتالی با بالاترین پتانسیل استفاده واقعی است. اتریوم بستری که اتر ارز دیجیتال بومی آن است، محبوب‌ترین پلت فرم توسعه برای برنامه‌های قرارداد هوشمند محسوب می‌شود.”

قراردادهای هوشمند نرم افزارهایی هستند که امکان اجرای خودکار قراردادهای دیجیتال را فراهم می‌کند. این فناوری باعث رونق در پروتکل‌های امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای و برنامه‌های غیرمتمرکز دپ ها (DApp) شده است.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که مزیت اولین بودن بیت کوین به آن برند قوی‌تری داده است. با این حال معتقدند که این ارز فاقد برخی موارد استفاده در اتریوم و سرعت معاملات اندک است. در نتیجه تمرکز پادشاه ارزهای دیجیتال بر داشتن نقش پول و امنیت شبکه است. بیت کوین هنوز در نبرد با اتریوم عملکردی بهتر یا حتی برابر با آن را ارائه نمی‌دهد.

اتریوم به عنوان یک شبکه جوانتر، همچنین توانسته است با سرعت بیشتری نسبت به بیت کوین رشد کند. در حالی که بیت کوین در سال گذشته 261 درصد رشد کرد، اتریوم  در مدت مشابه 856 درصد رشد داشت.

ارزهای دیجیتال هنوز هم سرمایه گذاری مطمئن نیستند

علی رغم اعتقاد به برتری اتریوم در نبرد با بیت کوین، تحلیلگران همچنین استدلال می‌کنند طلا ذخیره ارزش بالاتری نسبت به دارایی‌های دیجیتال است. آن‌ها طلا را “پرچین تورم دفاعی” و رمزنگاری را “پرچین تورم با ریسک” توصیف می‌کنند.

“این نبرد میان ارزهای دیجیتال بزرگ مثل اتریوم و بیت کوین عامل خطر دیگری است. این خطر از تبدیل شدن آنها به دارایی‌های امن در این مرحله جلوگیری می‌کند.”

این یادداشت یک ماه پس از آن منتشر شد که تحلیلگران گروه استراتژی سرمایه گذاری گلدمن ساکس به مشتریان گفتند که رمزنگاری حتی یک کلاس دارایی “قابل سرمایه گذاری” نیست. تحلیلگران گفتند:

” اکوسیستم دارایی دیجیتال ممکن است به خوبی انقلابی در آینده همه چیز ایجاد کند. با این وجود این بدان معنا نیست که ارزهای دیجیتال یک کلاس دارایی قابل سرمایه گذاری است.”

بانک‌ها تنها کسانی نیستند که متوجه شده‌اند اتریوم در نبرد با بیت کوین پیروز خواهد شد. بنیانگذار و مدیر عامل شبکه سلسیوس (Celsius Network)، یک شرکت سپرده گذاری و وام دهنده رمزنگاری با 17 میلیارد دلار دارایی دیجیتال تحت مدیریت، روز دوشنبه به کیتکو نیوز (Kitco News) گفت که اتریوم پیش از این جای بیت کوین را از نظر دارایی در بین کاربران این سیستم عامل گرفته است. وی معتقد بود که این روند در جهان تا سال 2022 یا 2023 ادامه خواهد یافت.

بانک سوگن اولین بانک در جهان است که استیکینگ اتریوم 2.0 را ارائه می‌دهد

بانک سوگن (Sygnum)، متمرکز بر رمزنگاری، اعلام کرده است که اولین بانک در جهان است که به مشتریان خود اجازه می‌دهد اتر را سهام گذاری یا استیک کنند.

بر اساس پست وبلاگ 6 ژوئیه این بانک، مشتریان این شرکت می‌توانند اتریوم را از طریق بستر بانکی موسسه سوگن برای کسب بازده سالانه تا هفت درصد سهام گذاری نمایند.

سوگن خود را به عنوان “اولین بانک دارایی دیجیتال جهان” معرفی می‌کند. این بانک به ترتیب در آگوست 2019 و اکتبر 2019 مجوز بانکی در سوئیس و مجوز خدمات بازار سرمایه را در سنگاپور دریافت کرده است.

این شرکت ادعا می‌کند که “اکثر قریب به اتفاق محصولات و خدمات غیرمتمرکز از طریق اتریوم کار می‌کنند”. این بانک به اینکه ارزش کل قفل شده بخش (TVL) دیفای از ابتدای سال 2021 بیش از سه برابر رشد کرده است اشاره کرد. سوگن در پست وبلاگ خود می‌گوید:

” اتریوم به رشد نمایی برنامه‌های امور مالی غیرمتمرکز کمک می‌کند. بنابراین استیکینگ برای سرمایه گذاران بلند مدت اتریوم که به دنبال بازدهی بالا هستند، یک انتخاب جذاب است.”

توماس آیچنبرگر (Thomas Eichenberger)، رئیس واحدهای تجاری سوگن است. وی اتریوم را به عنوان “عنصر اصلی برای رشد اوراق بهادار دارایی دیجیتال” توصیف کرد.

موسسات مالی در حال ارائه خدمات استیکینگ اتریوم

سوگن در نوامبر سال 2020 یک سرویس سهامداری برای تزوس Tezos (XTZ) راه اندازی کرد. این بانک از مارس تاکنون یک کالای سپرده مدت دار ثابت برای فرانک سوئیس دیجیتال خود، DCHF ارائه داده است.

این بانک با رقابت بسیاری از ارائه دهندگان سهام بومی رمزنگاری و صرافی‌های متمرکز، از جمله شرکت‌های برجسته ایالات متحده کوین بیس (Coinbase) و کراکن (Kraken) مواجه است.

این بانک دارایی‌های دیجیتال همچنین به دنبال پشتیبانی از دارایی‌های دیفای است. سوگن ماه گذشته خدمات بانکی قانونی را برای هشت نشانه اصلی از جمله UNI، MKR و CRV راه اندازی کرده است.

طبق داده های استیکینگ ریوارد، اتریوم 2.0 در حال حاضر دومین شبکه بزرگ اثبات سهام (Proof-of-Stake) با سرمایه گذاری بالغ بر 13.5 میلیارد دلار است. لازم به ذکر است که در حال حاضر تنها 5٪ از اتریوم در گردش در سیستم اثبات سهام این بلاک چین قفل شده است.

کاردانو Cardano (ADA) با 31.8 میلیارد دلار و 70.7 درصد از عرضه فعلی قفل شده، بیشترین سرمایه سهام گذاری شده را دارد.

مؤسسات بار دیگر به بازار ارزهای دیجیتال بازگشته‌اند

گزارش هفتگی کوین شیرز (CoinShares) نشان داد که مدیران مؤسسات پس از چهار هفته برداشت سود مجدداً وجوه رمزنگاری را خریداری می‌کنند.

به دنبال بزرگترین خرید از فوریه 2018، مدیران مؤسسات هفته گذشته به خریداران خالص دارایی های دیجیتال تبدیل شدند. به نظر می‌رسد آنها با خوش بینی محتاطانه بازار رمزنگاری را پس از یک دوره نوسان قابل توجه مدنظر قرار دادند.

کوین شیرز در آخرین گزارش خود اعلام کرد که ورودی به صندوق‌های دارایی دیجیتال اختصاص یافته به بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و دیگر ارزهای دیجیتال در هفته منتهی به 2 ژوئیه بالغ بر 63 میلیون دلار بوده است. برای اولین بار در طول نه هفته، جریان ورودی در تمام دارایی‌های دیجیتال مثبت شده است.

وجوه اختصاص یافته به بیت کوین 38.9 میلیون دلار درآمد هفتگی داشته است. این رقم مجموع درآمد فعلی را به 4.186 میلیارد دلار می‌رساند. کوین شیرز  تجدید نظر سرمایه گذاران در هفته گذشته را برجسته کرد. با این حال این شرکت افزایش کمی در سرمایه گذاری‌های خالص را منعکس می کند.

وجوه اتر 17.7 میلیون دلار ورودی هفتگی ثبت کردند و مجموع سالانه خود را به 960 میلیون دلار رساندند. این ورودی‌ها سه خروجی هفتگی متوالی را جبران کردند. وجوه سرمایه گذاری در پولکادات و XRP به ترتیب 2.1 میلیون دلار و 1.2 میلیون دلار ورودی داشتند.

در حالی که صندوق‌های چند دارایی جریان هفتگی مثبت را شاهد بودند، حجم معاملات در کل نسبت به هفته‌های گذشته بسیار کمتر بود. این نشان می‌دهد سرمایه گذاران دست به عصا به بازار ارزهای دیجیتال باز می‌گردند.

گری اسکیل دارایی های دیجیتال خود را افزایش می دهد

گری اسکیل (Grayscale)، بزرگ‌ترین مدیر دارایی‌های دیجیتال جهان، هفته گذشته گزارش داد که کل دارایی‌های تحت مدیریتش به 29.8 میلیارد دلار رسیده است. برخی از تحلیلگران نگران این هستند که بازارهای رمزنگاری در هفته‌های آینده پس از باز شدن معاملات GBTC گری اسکیل تحت تأثیر قرار گیرند. به نظر آنها بازار ممکن است سقوط جدیدی را تجربه کند زیرا سرمایه گذاران اجازه دارند سهام خود را بفروشند.

با این حال گری اسکیل از افرایش دارایی های دیجیتال خود خبر داده است.

به روز رسانی 07/02/21: دارایی‌های خالص تحت مدیریت، منابع موجود در هر سهم و قیمت بازار هر سهم برای محصولات سرمایه گذاری ما.

مبلغ کل: 29.8 میلیارد دلار BTC $ BCH $ ETH $ ETC $ ZEN $ LTC $ XLM $ ZEC $ BAT $ LINK $ MANA $ FIL $ LPT

– گری اسکیل (Grayscale) 2 جولای 2021

خریداران سازمانی نقش مهمی در بازار گاوی اخیر دارند. البته بی شک آنها نیز منبع نوسان در مسیر نزولی بوده‌اند. همانطور که صحبت شد، مایکل سوننشین (Michael Sonnenshein) از گری اسکیل، جفری وانگ (Jeffrey Wang) از امبر گروپ (Amber Group) و ادوارد هندی (Edouard Hindi) از تایر کپیتال (Tyr Capital) معتقدند که مشاوران مالی می‌توانند نقش بسزایی در گسترش روند پذیرش نهادی داشته باشند.

سلب مسئولیت

بیت پارس هیچ محتوا یا محصولی را تأیید نمی‌کند. هدف ما ارائه کلیه اطلاعات مهمی است که می‌توانیم به دست آوریم. با این حال خوانندگان باید قبل از هر اقدام در رابطه با سرمایه گذاری تحقیق خود را انجام دهند. بدیهی است که مسئولیت کامل تصمیمات آنها بر عهده خودشان است. این مقاله نباید به عنوان یک توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

مطالب مرتبط
گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند
آخرین حضور ساتوشی ناکاموتو ده سال پیش در چنین روزی بود؛ آخرین پیام مبتکر بیت کوین چه بود
بیت کوین و بازار سهام؛ عملکرد بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال در دوران همه گیری کرونا چگونه بود
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان