قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز برای اجاره یا خرید قدرت محاسباتی

گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز برای اجاره یا خرید قدرت محاسباتی

گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز

گولم Golem برای رایانه‌ها مانند AirBnB است. این منابع کم‌مصرف هر ماشین در شبکه خود را برای ایجاد یک ابررایانه غیرمتمرکز ترکیب می‌کند. کاربران می‌توانند قدرت محاسباتی را در بازار جهانی اجاره یا خریداری کنند. گولم می‌خواهد با ارائه یک جایگزین غیرمتمرکز که توسط بلاک چین تأمین می‌شود، صنعت رایانش ابری 411 میلیارد دلاری را در اختیار بگیرد؛ اما آیا گولم لقمه‌ای بزرگ‌تر از دهانش برداشته است؟

گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز برای اجاره یا خرید قدرت محاسباتی

گولم Golem یک پلت فرم محاسباتی توزیع‌شده است و قدرت محاسباتی مشترکی را ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه به آن دسترسی داشته باشند. این پلت فرم به شما امکان می‌دهد منابع اضافی رایانه خود را به دیگران که برای انجام محاسبات و وظایف پیچیده نیاز به توان اضافی دارند اجاره دهید و همچنین در مواردی که به قدرت محاسباتی بیشتر نیاز دارید به‌جای دریافت خدمات مبتنی بر ابر از شرکت‌های متمرکزی مانند آمازون یا Google قدرت محاسبه‌ی موردنیازتان را از دیگران اجاره کنید.

گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز

گولم Golem یا (GNT) یک جایگزین غیر متمرکز

آیا می‌دانید؟

گولم Golem به نام موجود اسطوره‌ای یهودی گولم نام‌گذاری شده است

با گولم چه می‌توانید بکنید؟

در زمان نوشتن مقاله، بیشترین استفاده‌ی گولم Golem در صنعت خدمات) CGI تصاویر تولیدشده توسط رایانه) است. طراحان بازی و دیگران به دلیل پردازش سنگین رایانه‌ای موردنیاز، معمولاً پردازش CGI را برون‌سپاری می‌کنند. گولم معتقد است که می‌تواند جایگزین بهتری ارائه دهد. در آینده، طبق گفته گولم، ماشین‌های یادگیری (ماشین‌هایی که با استفاده از الگوریتم‌ها و تجاربشان می‌توانند بدون دیکته شدن اقدامات جدید آن‌ها را اجرا کنند) و سایر کارهای محاسباتی سنگین نیز می‌توانند در شبکه گولم اجاره شوند.

گولم Golem چگونه کار می‌کند؟

گولم Golem به کاربران این امکان را می‌دهد تا قدرت پردازش پردازنده یا GPU رایانه خود (واحد پردازش گرافیک) را به سایر کاربران شبکه اجاره دهند.

ابررایانه گولم از ترکیب قدرت پردازش تمام کاربرانی که در شبکه ثبت‌نام کرده‌اند، تشکیل‌شده است. برای کاربرانی که نیاز به انجام کارهای پیچیده دارند و ممکن است سخت‌افزارشان به‌تنهایی قادر به انجام آن کارها نباشد. این شبکه به کاربران انگیزه می‌دهد تا CPU یا GPU اضافی خود را اجاره دهند و سپس به ارائه دهندگان نیروی پردازش با توکن‌‌‌های شبکه Golem یا GNT پاداش داده می‌شود.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

آیا می‌دانید؟

گولم Golem در طول ICO در نوامبر 2016 خود تنها در مدت 29 دقیقه 8.6 میلیون دلار سرمایه جمع کرد.

چه چیز خاصی در مورد شبکه گولم وجود دارد؟

هر کسی که به طور موقت به مقدار زیادی از قدرت محاسبات احتیاج دارد – توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی، سازندگان فیلم با بودجه کم، دانشمندان، مدارس و هنرمندان – می‌تواند در هر زمان که بخواهد به قدرت محاسباتی دسترسی پیدا کند بدون اینکه هزینه‌‌‌های گران تجهیزات رایانه ای را بدهد. گولم Golem می‌تواند استفاده از ابررایانه‌ها را به راحتی ورود به شبکه‌های اجتماعی کند و از این طریق باعث رواج آن‌ها شود.

معایب گولم چیست؟

مانند هر فناوری جدید، چالش‌های متعددی دارد. اولین مورد ایجاد تأمین‌کنندگان توان محاسباتی به اندازه کافی برای شبکه است که می‌تواند با افزایش تقاضا به یک چالش جدی تبدیل شود.

دومین مورد رقابت است. درحالی‌که اکنون رقابت کمی‌در این صنعت وجود دارد، اگر رقبای بلاک چینی دیگری سعی در تقلید از سیستم‌عامل گولم داشته باشند، این رقابت باوجود غول‌های رایانش ابری مانند گوگل، مایکروسافت، آمازون و IBM که مقیاس، برند و اقتصاد بزرگی را در کنار خود دارند، بسیار سخت خواهد شد.

گولم فعلا مزایای کمی‌دارد که بتواند در رقابت با بازیکنان بزرگ محاسبات ابری و قدرت محاسباتی آن‌ها از آن بهره مند شود آن‌ها حتی ممکن است با ارائه ی خدماتی با هزینه ی کمتر این پلت فرم نوظهور را تحت فشار قرار دهند.

علاوه بر این مسائل این پروژه به دلیل سرعت محتاطانه‌ای که تیم توسعه‌ی آن اتخاذ کرده موردانتقاد واقع‌شده است.

اهداف گولم Golem چیست؟

شبکه گولم Golem باهدف تبدیل‌شدن به اولین “ابررایانه جهان” و – روزی در آینده – برای به چالش کشیدن غول‌های پردازش ابری مانند Google، Microsoft، Amazon و IBM پا به میدان گذاشته است.

چه پروژه‌های دیگری در این فضا وجود دارد؟

تعداد انگشت‌شماری از پروژه‌ها در حال کار بر روی راه‌حل‌های غیرمتمرکز محاسبات ابری هستند. اگرچه رقبای قدرتمندی نیستند، اما پروژه‌هایی مانند iExec، Gridcoin و SONM نیز در این فضا وجود دارند.

آیا می‌دانید؟

جولیان زاویستوفسکی، بنیان‌گذار گولم Golem، فارغ‌التحصیل دانشکده اقتصاد ورشو است و پیش از آنکه شروع به کار در پروژه گولم کند یکی از کارمندان ارشد بانک ملی لهستان بود.

آینده

در اکتبر 2018، گولم نسخه GPU بازار غیرمتمرکز محاسبات خود را راه‌اندازی کرد. ازآنجاکه ارزهای رمزنگاری‌شده و بلاک چین به سمت پروتکل‌های اجماع باانرژی کمتری مانند Proof of Stake می‌روند، پردازنده‌های گرافیکی آن‌ها بیکار می‌شوند و گولم امیدوار است از این سرمایه استفاده کند.

گولم Golem ممکن است از ارائه جایگزین مناسب برای خدمات محاسبات ابری مایکروسافت و آمازون به دنیا، فاصله داشته باشد. این پروژه هنوز در مراحل اولیه خود است، بنابراین تأثیر آن بر بازار هنوز پدیدار نشده است.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال ایاس EOS
گس اتریوم و gwei چیست، هزینه‌های معامله در بلاکچین اتریوم به چه معناست؟
استیبل کوین BUSD: راهنمای کامل دلار صرافی ارز دیجیتال بایننس
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
توکن های اهرمی بایننس (BLVT): چگونه می‌توان در بازارهای اسپات با اهرم معامله کرد؟
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟