منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)  »  نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهام گذاری کنیم
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم

نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهام گذاری کنیم

ما قبلاً در مقاله‌ای کامل راجع به اتوفارم توضیح داده‌ایم. در این مقاله می‌خواهیم نحوه کسب درآمد از اتوفارم را به شما آموزش دهیم. با استفاده از اتوفارم می‌توانید در عین حال که دارایی‌های خود را برای سرمایه گذاری طولانی ذخیره کرده‌اید به آنها بیفزایید.

اتوفارم یک پروتکل یلدفارمینگ یا برداشت محصول است که به شما امکان می‌دهد دارایی خود را با بهترین استراتژی در دیفای سرمایه گذاری کنید. این یعنی به جای اینکه دارایی شما فقط در یک بخش مثلاً تأمین نقدینگی دکس ها یا پروتکل‌های وامدهی باشد می‌تواند در چند پروتکل مختلف که بیشترین سود را ارائه می‌دهند سهام گذاری شود. ما پیش از این درباره ماهیت این پروتکل توضیح داده‌ایم. در این مقاله شما را با نحوه کسب درآمد از اتوفارم آشنا خواهیم کرد.

این پروتکل پس از راه اندازی در اکوسیستم هوبی شاهد تقاضای فوق العاده زیادی بود. این می تواند پتانسیل رشد اتوفارم را به خوبی نشان دهد. اکثر کاربران این شبکه از کشور ژاپن هستند که نشان از دقیق بودن آن دارد.

این پروژه از استراتژی های منحصر به فردی برای جذب سرمایه گذاران بیشتر به پلتفرم خود استفاده می کند. این استراتژی ها مانند هزینه ورودی در مقایسه با هزینه برداشت در سایر پروتکل های بهینه سازی عملکرد، پیش فروش به همراه روش های متفاوتی برای ایجاد توکن، اتوفارم را خاص می کند.

نحوه کسب درآمد از اتوفارم

اتو فارم به شما این امکان را می‌دهد تا در حالی که سود دریافت می‌کنید، موجودی اصلی توکن AUTO خود را نیز افزایش دهید.

برای کسب درآمد از اتوفارم باید به سایت اصلی اتوفارم بروید تا دارایی‌های خود را قفل کرده و کسب سود از آنها را شروع کنید. برای این کار شما نیاز به بعضی پیش نیازها دارید. ما در اینجا مرحله به به مرحله با شما همراهیم تا بتوانید از این پروتکل استفاده کنید.

پیش نیازهای استفاده از اتوفارم

اول از همه شما به کیف پول هایی مانند متامسک (Metamask) یا بایننس اسمارت چین ولت (Binance Smart Chain Wallet) برای اتصال به اتوفارم نیاز دارید. باید مقداری هم BNB اسمارت چین برای پرداخت هزینه گس کنار بگذارید.

در صورتی که با این کیف پول ها آشنایی ندارید و نمی‌دانید چگونه باید از آنها استفاده کرد، می‌توانید به پیوندهای ذکر شده در زیر مراجعه کنید: نحوه استفاده از کیف پول بایننس یا نحوه نصب و استفاده از متامسک. ما در این مقالات به نحوه اتصال این کیف پول ها به بایننس اسمارت چین نیز پرداخته ایم.

شروع کار با اتوفارم

به سایت اصلی اتوفارم در آدرس https://autofarm.network/ بروید.

دکمه “Connect Wallet” را در گوشه سمت راست بالای وب سایت بکشید. (ما در مقاله‌ای نحوه کار با کانکت ولت را به شما آموزش داده‌ایم.)

یک پنجره بازشو ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد با کیف پول دلخواه خود ارتباط برقرار کنید.

روی Connect کلیک کنید.

خواهید دید که کیف پول شما با موفقیت به شبکه Autofarm متصل شده است.

فارم موردنظر خود را انتخاب کرده و در آن والت را برای قفل دارایی خود انتخاب کنید.

با کلیک بر روی توکنی که مایل به دریافت آن هستید، می‌توانید جزئیات والت، محاسبات APY (میزان سود سالیانه) و هزینه‌های مربوط به آن توکن خاص در والت را مشاهده کنید.

در کادر، موجودی و مقدار دارایی را برای قفل کردن وارد کنید.

روی سپرده کلیک کنید.

پنجره‌ای از کیف پول BSC شما ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد با پرداخت مبلغ اسمی کارمزد به عنوان گس، معامله را تأیید کنید.

دارایی‌های شما بر اساس ارزش APR ذکر شده در آن والت رشد می‌کند.

سرمایه گذاری در والت های تأمین نقدینگی

به صندوق‌هایی مانند WBNB، BUSD، USDT والت دارایی می گویند. این والت ها دارایی شما را افزایش می‌دهند و به طور خودکار آنها را می‌فروشند تا عملکرد دارایی اصلی را افزایش دهند.

با این حال، یلد فارمینگ با والت های LP (تأمین کننده نقدینگی) چندان آسان نیست. ممکن است این توکن ها والت مستقیمی  برای ذخیره نداشته باشید. برای عملکرد یلد فارمینگ در این والت ها، به توکن های LP نیاز دارید. حال، بیایید ببینیم چگونه می‌توان توکن های LP را به دست آورد. مهم‌تر از آن نحوه سرمایه گذاری آنها در والت اتوفارم برای کسب درآمد چگونه است.

به عنوان مثال، برای به دست آوردن توکن های WBNB-CAKE LP.

به https://exchange.pancakeswap.finance/#/add/ETH/0x0e09fabb73bd3ade0a17ecc321fd13a19e81ce82 بروید

کیف پول BSC خود را به دکس پنکیک سواپ وصل کنید. مطمئن شوید که کیف پولی که در هر دو پروتکل اتوفارم و پنکیک سواپ استفاده می‌کنید یکسان باشد.

هنگامی که کیف پول شما با موفقیت متصل شد، با وارد کردن نوع و مقدار توکن موردنظرتان، نقدینگی را به استخر اضافه نمایید.

پس از ارائه نقدینگی به استخر WBNB-CAK، توکن های LP را دریافت خواهید کرد.

اکنون، به والت WBNB-CAKE LP در اتوفارم بروید. مبلغی را که می‌خواهید واریز کنید، وارد کنید و دکمه واریز را لمس نمایید.

معامله را روی کیف پول BSC برای اجازه دادن به اتوفارم جهت استفاده از توکن های CAKE LP خود تأیید کنید. همچنین، معامله سپرده LP را در طاق WBNB-CAKE LP تأیید کنید.

به محض اینکه هر دو معامله را تأیید کردید، می‌توانید بر اساس APY ذکر شده شروع به کسب سود کنید. این سود به طور خودکار به والت شما اضافه می‌شود و عملکرد دارایی شما را افزایش می‌دهد.

نحوه برداشت سود از پروتکل اتوفارم

توکن AUTO، ارز دیجیتال بومی اتوفارم با نرخ 0.008 دلار  در هر بلاک تولید می‌شود. کاربر باید به معیارهای مورد نیاز برای دستیابی به AUTO با توکن های فارمینگ که از طریق شرکت در والت های خود به دست آورده، دست یابد. پس از این به طور خودکار به عنوان جایزه توکن AUTO به والت شما واریز می‌شود.

سپس می‌توانید توکن AUTO را از آنجا برداشت کنید و آن را در والت WBNB-AUTO LP واریز کنید. با این کار شما AUTO بیشتری به دست می آورید. فراموش نکنید که با ارائه نقدینگی در استخرهای پنکیک سواپ، توکن LP را به دست آورید. والت های تأمین نقدینگی از توکن های LP استفاده می‌کنند.

سخن نهایی

امیدوارم اکنون دید مناسبی برای واریز، ذخیره و برداشت در اتوفارم داشته باشید. ما در این مقاله به صورت کلی نحوه کسب درآمد از اتوفارم را به شما آموزش داده‌ایم. با این وجود به زودی ویدیوی آموزشی این کار را نیز آماده می‌کنیم تا با سهولت بیشتری سرمایه گذاری در اتوفارم را انجام دهید. به یاد داشته باشید هر اقدام سرمایه گذاری شامل میزان خاصی ریسک است. در زیر ما به برخی از این خطرات اشاره خواهیم کرد.

خطرات مرتبط با اتوفارم

اتوفارم توسط ویدار (Vidar) و سرتیک (Certik) حسابرسی می‌شود. با این وجود این بدان معنا نیست که هیچ خطری در آن وجود ندارد.

تیم اتوفارم به طور مداوم با سرتیک کار می‌کند تا امنیت دارایی‌های شما را در والت های خود تضمین کند. با این وجود آن‌ها تصریح کرده‌اند در هیچ موردی هیچ گونه مسئولیتی در قبال از دست دادن وجوه شما نخواهند داشت.

بنابراین، ما اکیداً توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه حرکت در دنیای رمزنگاری، با احتیاط عمل کنید. از شما خواهش می کنیم تحقیقات خود را انجام دهید. و لطفاً مطمئن شوید که تنها وجوهی را سرمایه گذاری می‌کنید که توان از دست دادنشان را دارید.

سلب مسئولیت

همانطور که می دانید ما مشاور مالی نیستیم. لطفاً مقالات ما را به عنوان توصیه سرمایه گذاری در فضای رمزنگاری در نظر نگیرید. ما از شما می‌خواهیم که تصمیمات مالی آگاهانه را فقط پس از تحقیقات کامل اتخاذ کنید. ما تلاش می‌کنیم اطلاعات واقعی از دنیای رمزنگاری را در اختیار شما قرار دهیم. با این وجود مسئول اصلی تصمیمات شما، فقط خود شما هستید، سعی کنید مسئولانه در دنیای رمزنگاری فعالیت نمایید.

مطالب مرتبط
ترون هکتون دیفای خود را با 10 میلیون دلار صندوق توسعه راه اندازی کرد
ضرر ناگهانی دیفای (impermanent loss) چیست؟ خطر تأمین نقدینگی در بازارساز‌های خودکار
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether