منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بلاک چین  »  هکرها برای سومین بار در این ماه اتریوم کلاسیک را هدف حمله 51 درصدی قرار دادند
هکرها برای سومین بار در این ماه اتریوم کلاسیک را هدف حمله 51 درصدی قرار دادند

هکرها برای سومین بار در این ماه اتریوم کلاسیک را هدف حمله 51 درصدی قرار دادند

سعید درویشی
1399/06/11
۰

بیش از 7000 بلاک پس از حمله 51 درصدی هکرها به اتریوم کلاسیک دوباره سازماندهی شدند. بیش از 7000 بلاک، تقریباً به همان تعداد حمله اول و دوم، دوباره سازماندهی شدند. مبادلاتی مانند OKEx قصد دارند ETC را به دلیل نگرانی های امنیتی از لیست خود حذف کنند.

هکرها برای سومین بار در این ماه اتریوم کلاسیک را هدف حمله 51 درصدی قرار دادند

ممکن است برای ارائه راهکارهای محافظت از بلاکچین اتریوم کلاسیک در برابر حملات 51٪ خیلی دیر شده باشد. برای سومین بار در ماه آگوست، هکرها در یک حمله 51٪ بیش از 7،000 بلاک را سازماندهی مجدد کردند، و کنترل بلاکچین اتریوم کلاسیک را به دست گرفتند.

هکرها برای سومین بار در این ماه اتریوم کلاسیک را هدف حمله 51 درصدی قرار دادند

هکرها برای سومین بار در این ماه اتریوم کلاسیک را هدف حمله 51 درصدی قرار دادند

اگرچه توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک در تلاش هستند تا از بلاکچین در برابر حملات آتی محافظت کنند، اما این سه حمله نگرانی هایی را درباره امنیت شبکه ایجاد کرده است. به عنوان مثال OKEx ، برای محافظت از ضررهای آتی، حذف این سکه از لیست خود را در نظر گرفته است.

حمله 51٪  هکرها  چیست؟

هکرها برای به دست آوردن این بلاکچین یک حمله 51٪ را انجام می دهند. بلاکچین ها به اصطلاح کارخانه های غیر متمرکز هستند زیرا همه کارهای اعتبارسنجی معاملات را در یک شبکه جهانی متشکل از رایانه ها بین ماینرها توزیع می کنند.

هر معامله باید توسط بیش از 51٪ ماینرها تأیید شود. بنابراین تئوری به وجود می آید که اگر یک شخص یا گروه به 51 درصد از قدرت محاسباتی شبکه دست پیدا کند می تواند شبکه را کنترل کند. البته کنترل یک بازیگر بر 51 درصد از شبکه بسیار دشوار است، زیرا این امر به مقدار عظیمی از قدرت محاسباتی نیاز دارد.

______________________________________________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

______________________________________________________________________________________

اما اگر کسی موفق به کنترل شبکه شود، می تواند بلاکچین را به خواست خود متمایل کند – به عنوان مثال حساب های خود را با ارز رمزنگاری شده رایگان پرکند، یا معاملات دیگران را به کیف پولهای خود هدایت کند.

غیرممکن است! آنها هرگز این کار را نمی کنند! برای اتریوم کلاسیک – نسخه ی به جا مانده از فورک محبوب ترین بلاکچین اتریوم که این ماه سه بار توسط هکرها مورد سو استفاده قرار گرفت، چنین اتفاقی نیفتاده است.

پس چه اتفاقی افتاد؟

آخرین حمله شب گذشته رخ داد. هکرها موفق شدند مجدداً راه خود را برای کنترل اکثریت شبکه بگشایند و موفق به سازماندهی مجدد بیش از 7000 بلاک یا حدود دو روز استخراج شدند.
این حمله توسط شرکت ماینینگ اتریشی Bitfly شناسایی شد، که حملات اول و دوم را نیز شناسایی کرده بود، در آنجا هکرها تقریباً 8000 بلاک را دوباره سازماندهی کردند و حدود 9 میلیون دلار پول را به سرقت بردند، که بیشتر آن از طریق صرافی رمزارز OKEx انجام شد.

جامعه غیر انتفاعی ETC ، که بر بلاکچین اتریوم کلاسیک نظارت می کند، در توئیتی در اواخر شب گذشته گفت که “از حمله امروز آگاه است و با دیگران همکاری می کند تا هر چه سریعتر راه حلهای پیشنهادی را آزمایش و ارزیابی کند.”

درباره آخرین حمله هکرها  اطلاعات زیادی در دست نیست.

یکی از دلایلی که این اتفاق افتاده این است که اتریوم کلاسیک به قدرت محاسباتی بسیار کمتری نسبت به بلاک چین های بزرگتر مانند اتریوم یا بیتکوین نیاز دارد، بدین معنی که اجاره مختصر قدرت محاسباتی برای به دست آوردن کنترل اکثریت بر بلاکچین چندان دشوار نیست.

برای اینکه سختی شبکه ی آن بیشتر شود، دو پیش نویس برای تغییر الگوریتم اتریوم کلاسیک وجود دارد، اما هنوز عملی نشده اند.

طبق داده های سایت اندازه گیری کوین مارکت کپ از زمان هک، قیمت توکن های اتریوم کلاسیک 1.68٪ کاهش یافته است، اما ممکن است خسارت بلند مدت بیشتر از این باشد. به عنوان مثال، این سکه از اینکه به عنوان “دارای عملکرد ضعیف” در Coinbase لیست شده است رنج می برد.

بعد از دو حمله قبلی در اوایل این ماه، OKEx گفت که “با توجه به نتایج عملکر جامعه اتریوم کلاسیک برای بهبود امنیت زنجیره خود، حذف لیست ETC را در نظر خواهد گرفت. ” این امر به این دلیل است که اولین حملات بر OKEx تحمیل شدند و مطابق با “بیانیه 15 اوت” متحمل ضرر تقریبی 5.6 میلیون دلاری شد.

“این ضرر مطابق با سیاست حفاظت از کاربر، توسط OKEx به طور کامل جبران شد و هیچ ضرری برای کاربران این پلتفرم ایجاد نکرد. پس از حمله قبلی، توکنهای ETC که کاربران در OKEx واریز کرده اند همچنان ایمن هستند”.

توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک باید قبل از عملی شدن تصمیم OKEx ، امنیت این شبکه را بهبود بخشند.

مطالب مرتبط
بلاکچین و بیگ تک: سانسور آزادی بیان توسط شرکت‌های بزرگ (بیگ تک) بلاکچین را محبوب می‌کند
هارد فورک برلین اتریوم شروع به کار کرد، بعضی از شرکت‌ها از مشکلات همگام سازی خبر دادند
مشکل مقیاس پذیری اتریوم و راه حل آن
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether