قیمت بیت کوین
۱,۲۲۸,۷۰۴,۰۰۶تومان
47,488دلار
4.04
قیمت اتریوم
۳۸,۲۷۰,۲۵۳تومان
1,479.17دلار
5.99
قیمت تتر
۲۵,۸۷۶تومان
1دلار
0.02
قیمت کاردانو
۲۹,۴۹۶تومان
1.14دلار
0.58
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

تحلیل فاندامنتال بیت کوین
سعید درویشی
14 ژانویه 21
۰
اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

پادشاه ارزهای دیجیتال در طول یک هفته به بالاترین حد خود رسید وپس از 10 هزار دلار افت کرد. به نظر می‌رسد بیت کوین پس از اوج قیمت خود بر سر دوراهی قرار گرفته است.

اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

  • قیمت بیت کوین در یک دوراهی قرار دارد و تحلیلگران در دو جبهه پیش بینی می‌کنند که چه اتفاقی بعد از این خواهد افتاد.
  • برخی معتقدند بیت کوین در حالت کشف قیمت است، دقیقاً مانند اوایل سال 2017.
  • برخی دیگر فکر می‌کنند بیت کوین به اوج قیمت خود رسیده است و اکنون با بازار خرس روبرو خواهد شد.


بیت کوین در نوسانات شدید پس از رسیدن به اوج تاریخی

قیمت بیت کوین در وضعیت نامطلوبی قرار دارد. در هفته گذشته، بیت کوین از مرز 40000 دلار فراتر رفت و شاهد اوج قیمت 42000 دلار بود. اما پس از آن بزرگترین افت روزانه در تاریخ این ارز رخ داد. الگوی نمودار بیت کوین کارشناسانی را به شدت خوش بین، یا بسیار نگران کرده است.

اولین پیش بینی ها برای روند صعودی بیت کوین از تاریخ این ارز نشات می گیرد. این ایده حاکی از آن است که بیت کوین در نقطه‌ای مشابه اوایل سال 2017 قرار دارد. دقیقاً جایی که در مسیر رسیدن به بالاترین قیمت 20،000 دلاری خود، چندین اصلاح قیمت را تجربه کرده است.

اما پس از آن پیش بینی برای روند کاهشی وجود دارد. اگر این روند موازی با اوایل سال 2017 نباشد بلکه مشابه ماههای آخر آن باشد چطور؟ درست زمانی که حباب بزرگ بیت کوین ترکید، در این صورت چه می‌شود؟ اگر اینطور باشد، همه چیز از اینجا به پایین می‌رود و ما در حال ورود به بازار خرسی (کاهشی) دیگری برای سال آینده هستیم.

بنابراین ما با متخصصان صحبت کردیم تا ببینیم آیا علائمی وجود دارد که نشان دهد احتمال وقوع هر یک از این تئوری‌ها چقدر است. این چیزی است که آنها برای گفتن داشتند.

گاوهای بیت کوین: این مانند اوایل سال 2017 است

گاوهای بیت به کسانی گفته می‌شود پیش بین روند صعودی برای بیت کوین دارند. بسیاری از ناظران بیت کوین فکر می‌کنند بیت کوین دوباره در حالت کشف قیمت است، مانند اوایل سال 2017.

سوابق تاریخی نشان دهنده شروع بازار افزایشی

در طول سال 2017، بیت کوین از 1000 دلار تا تقریباً 20،000 دلار راه خود را باز کرد، اما این کار آسان نبود. در این مسیر، قیمت بیت کوین در پنج نقطه جداگانه حداقل 30 درصد کاهش یافت.

اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

توییت مون لایت

 

“بازگرداندن و کاهش BTC در طول روند افزایشی سال 2017 در حدود 30-40 است. در طول این بول ران (روند افزایشی) نیز انتظار همان را داشته باشید. زمان عالی برای خرید در قیمت پایین!”

علی رغم این اصلاحات قیمت، بیت کوین در راهی که در آن زمان برای رسیدن به بالاترین رقم بود، یعنی تقریباً 20000 دلار در پایان سال 2017، افزایش یافت.

آنتونی پمپلیانو، میزبان پادکست محبوب بیت کوین Pomp Podcast، در CNBC گفت:

“بیت کوین بین سال‌های 2016 و 2017، زمانی که بیش از 20 برابر افزایش قیمت داشت، پنج تصحیح بیش از 30 درصدی داشت. بنابراین به طور طبیعی هر چه می‌توانید بیت کوین بدست آورید. این دوره‌های رونق کوچک و بزرگ است، اما در یک مسیر طولانی مدت افزایش قیمت “

اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

توییت بیت کوین آرکایو

در حالی که هیچ یک از اصلاحات مشاهده شده در طول سال 2017 به اندازه سقوط تقریباً 30 درصدی بیت کوین در یک روز شدید نیست – همانطور که در اوایل هفته جاری انجام شد – اما اینها حاکی از آن است که بالاترین زمان ممکن در جاده انجام چندین اصلاح قیمت بالقوه دردناک است.

اما سابقه تاریخی تنها دلیل خوش بین بودن بیت کوین نیست. به نظر می‌رسد بازار امروز نیز با سال 2017 تفاوت اساسی داشته باشد.تاثیر سرمایه های شرکتی در اوج قیمت جدید بیت کوین

آنتونی ترنچف، بنیانگذار و شریک مدیر نکسو Nexo، به دیکریپت گفت: “برخلاف رالی خرده فروشی 2017، این بار موسساتی هستند که بیت کوین می‌خرند.”

در واقع، به نظر می‌رسد نقش نهادها فقط در حال افزایش است. پس از سرمایه گذاری‌های متعدد در بیت کوین اکنون به ارزش 2.3 میلیارد دلار، شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی MicroStrategy در حال تلاش برای معرفی بیت کوین به شرکت‌های دیگر است.

اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

توییت مایکل سایلور

جیسون دین، تحلیلگر بیت کوین در اقتصاد کوانتوم، به دیکریپت گفت: “واقعیت‌ها این است که تقاضای نهادی کاهش نمی‌یابد. خرید کلان کاهش نمی‌یابد و میزان عرضه بیت کوین افزایش نمی‌یابد – شما حساب کنید.”

گری اسکیل بیت کوین تراست نیز این هفته بازگشایی شد. این می‌تواند نشان دهد سرمایه گذاران شرکتی در رسیدن به اوج قیمت فعلی بیت کوین تا چه حد تأثیرگذار هستند.

اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

توییت جوزف یانگ

جوزف یانگ، تحلیلگر رمزنگاری، گفت: “هنگامی که ورودی بیت کوین شروع به زیاد شدن می‌کند، نشانگر تقاضای نهادی است، آن زمان است که بیت کوین می‌تواند دوباره شروع به صعود کند.”

خرس‌های بیت کوین: حباب بیت کوین در شرف ترکیدن است

خرس‌های بیت کوین به کسانی گفته می‌شود که انتظارات نزولی در مورد بیت کوین دارند. خرس‌ها را می‌توان فروشندگان نیز در نظر گرفت.

شروع بازار کاهشی با فروش بیت کوین توسط شرکت ها

با این حال، برخی وجود دارند که فکر می‌کنند قیمت بیت کوین به اوج خود رسیده است. تجمع سرمایه گذاران نهادی روند خود را به اتمام رسانده اند و این ارز دیجیتال حرکت به سمت بازار خرسی را آغاز کرده است. به طور خلاصه، آن‌ها فکر می‌کنند بیت کوین یک حباب است که در انتظار ترکیدن است.

اوج قیمت بیت کوین 42000 دلار است یا این تازه شروع کار پادشاه است؟

توییت مارک کوبان

مارک کوبان، سرمایه گذار مشهور جهان و صاحب امتیاز ان‌بی‌ای دالاس ماوریکز (NBA Dallas Mavericks)، گفت: “تماشای تجارت شرکت‌های بزرگ، دقیقاً مانند حباب سهام اینترنت است.”

وی افزود که “رمزنگاری، دقیقاً مانند طلا، به سمت عرضه و تقاضا پیش می‌رود. تمام روایت‌های مربوط به تخریب، فیات و غیره فقط صحبت‌های بازاریابی است. بزرگ‌ترین سطح فروش، کمبود در مقابل تقاضا است. این خودش است.”

ترکیدن حباب بیت کوین مشابه اواخر سال 2017

مقایسه‌ها با اواخر سال 2017 انجام می‌شود، زمانی که حباب بیت کوین برای دومین بار ترکید. به دنبال این اوج، بیت کوین سرانجام از 20،000 دلار سقوط کرد و در اوایل سال 2020 به 4000 دلار رسید – 80٪ سقوط. اگر این اتفاق دوباره بیفتد، این بیت کوین را به حدود 8000 دلار می‌رساند.

یک تحلیلگر در توئیتر خود نوشت: “40٪ بهبود از اوج‌های گذشته، برای من صعود به بالای حباب بیت کوین را تأیید می‌کند. کمتر از 10،000 دلار در ماههای بعد. “

توییت جان سی سی

نشانه‌هایی وجود دارد که بیان می‌کند این ممکن است اوج قیمت بیت کوین نباشد. واحد تحقیقات بایننس به دیکریپت گفت: “افزایش از 20،000 دلار به 42،000 دلار هیچگونه اصلاح پایدار رو به پایین را نشان نمی‌دهد. بنابراین ممکن است خیلی زود باشد که پیش بینی هرگونه انتقال به یک محیط بازار پایدار خرسی را داشته باشیم.”

توییت مسیح کریپتو

و با این حال، مثل همیشه، مدیر عامل یورو پاسیفیک پیتر شیف مخالف این نکته است.

توییت پیتر شیف

شیف گفت، “سرمایه گذاران هنگام حباب حرف‌های احمقانه می‌زنند. برای اینکه توهم خود را حفظ کنند و حباب را انکار کنند. افراد گرفتار در داخل نه تنها باید قیمت یک دارایی بلکه دلیل آن که بسیار بالاتر می‌رود را نیز توجیه کنند. اما هرگز سخنان توهم آمیز پوچ‌تر از آنچه در مورد بیت کوین است، نبوده است. “

مطالب مرتبط
اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت
خرس‌های بیت کوین قیمت را تا زیر 30 هزار دلار رساندند، آیا فروشندگان بازار BTC را کنترل می‌کنند؟
روند صعودی قدرتمندی شکل گرفته است، بیت کوین می تواند مقاومت 11000 دلار را به حمایت تبدیل کند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند