منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  کاهش مجدد بیت کوین پس از اظهارات رییس فدرال رزرو، دستان قدرتمند در 35 هزار دلار خریدارند
افزایش خرید بیت کوین با سقوط دلار آمریکا و رکود اقتصادی محتمل است. نظر استیون روچ

کاهش مجدد بیت کوین پس از اظهارات رییس فدرال رزرو، دستان قدرتمند در 35 هزار دلار خریدارند

قیمت بیت کوین پس از آنکه جیمز بولارد (James Bullard) رئیس فدرال رزرو سنت لوییس اعلام کرد نرخ بهره می‌تواند تا پایان سال جاری افزایش یابد، مجدد یک پله کاهش یافت. در پی این اظهارات وی حتی بازار سهام نیز دچار افت شده است.

نزول بیت کوین به 35130 دلار تردید گاوها را برای خرید در افت قیمت نشان می‌دهد. با این وجود داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دارندگان بلند مدت به خرید خود ادامه می‌دهند.

در تاریخ 18 ژوئن، بیت کوین و بازارهای سنتی با اظهار نظر از سوی فدرال رزرو ایالات متحده در مورد احتمال افزایش زودهنگام نرخ بهره روبرو شدند. این امر منجر به افزایش قیمت دلار آمریکا شد. افزایش ارزش دلار به کاهش مجدد ارزش بیت کوین و سایر دارایی‌های ضدتورمی انجامید.

کاهش مجدد ارزش بیت کوین و بازارهای سهام

بیت کوین (BTC) و بازارهای گسترده مالی در 18 ژوئن به دنبال اظهارات جیمز بولارد، رئیس بانک فدرال رزرو ایالات متحده از سنت لوئیس، با یک موج جدید فروش روبرو شدند. وی عنوان کرد که انتظار دارد اولین افزایش نرخ بهره در اواخر سال 2022 رخ دهد.

نظرات بولارد حتی از اظهارات روز چهارشنبه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تاثیرگذارتر بود. جروم پاول گفته بود افزایش نرخ بهره در سال 2023 رخ می‌دهد. نظرات پاول در رابطه با تقویت دلار آمریکا باعث فروش بیشتر در بازارهای مالی شد.

کاهش مجدد بیت کوین پس از اظهارات رییس فدرال رزرو، دستان قدرتمند در 35 هزار دلار خریدارند

نمودار 4 ساعته شاخص دلار

اطلاعات حاصل از کوین مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که همزمان با تقویت دلار، گاوهای بیت کوین کنترل بازار را از دست دادند. این باعث کاهش مجدد ارزش بیت کوین به پایین‌ترین سطح روزانه 35359 دلار شد.

کاهش مجدد بیت کوین پس از اظهارات رییس فدرال رزرو، دستان قدرتمند در 35 هزار دلار خریدارند

نمودار 4 ساعته بیت کوین

فروش یکسان انواع دارایی‌ها از جمله سهام، طلا و ارزهای دیجیتال دیگر یکی از داستانهای پیرامون بیت کوین را از بین برد. به اعتقاد بسیاری بیت کوین یک دارایی غیر مرتبط و بدون همبستگی با سایر کلاس‌های دارایی بود. اکنون داده‌ها نشان می‌دهد که همبستگی BTC با طلا و سهام در طول سال 2021 همچنان افزایش یافته است.

بازارهای سنتی هفته را با ضرر تعطیل می‌کنند

کاهش روز جمعه در بازارهای سنتی یکی از بدترین هفته‌ها را برای داو جونز از ماه اکتبر رقم زد. شاخص در این هفته شاهد 5 جلسه صعودی بود، با این حال افت کلی 3 درصدی را ثبت کرد.

S&P 500 و نزدک (NASDAQ) نیز روز جمعه متضرر شدند. این دو شاخص روز را به ترتیب با کاهش 1.31٪ و 0.92٪ به اتمام رساندند. این درحالی است که اوراق 10 ساله خزانه داری در پاسخ به تقویت دلار 4.04٪ سقوط کرد.

در مورد علت موضع گیری های اخیر بانک فدرال رزرو، بولارد به نرخ تورم بالاتر از حد انتظار اشاره کرد. وی اشاره کرد اقتصاد پس از قرنطینه‌های کووید 19 مجدداً آغاز به کار کرده است.

بولارد گفت:

“ما انتظار داریم یک سال خوب، یک بازگشایی خوب باشد. با این حال ما یک سال سختتر از آنچه انتظار داشتیم را سپری می‌کنیم. تورم بیشتر از آنچه انتظار داشتیم رشد کرده است. من فکر می‌کنم طبیعی است که ما برای جلوگیری از فشارهای تورمی کمی مدل عرضه خود را متعادل کنیم. “

بولارد اظهار داشت که در آینده، تورم “در سال جاری 3٪ و در سال 2022 2.5٪ پیش از رسیدن به هدف 2٪ بانک فدرال است.”

[irp posts=”10621″ name=”افت دوباره بیت کوین با تصمیم فدرال رزرو مبنی بر افزایش نرخ بهره در شرایط تورمی”]

دستان قوی در کاهش مجدد ارزش بیت کوین در حال خرید هستند

البته تنها دلیل کاهش مجدد قیمت بیت کوین فدرال رزرو نیست. نگرانی‌ها در مورد رکود بیشتر برای BTC از هفته‌ها قبل با بحث و گفتگوی بیشتر در مورد نزدیک شدن صلیب مرگ و معنای آن برای آینده بیت کوین افزایش یافته است.

فروش مجدد دیروز قیمت بیت کوین را به زیر حمایت مهم 36000 دلار کاهش داد. این امر باعث شد معامله گران 32،500 دلار را به عنوان توقف بعدی پیش از کاهش مجدد بیت کوین تا قیمت 30،000 دلار پیش بینی کنند.

این عوامل فنی همراه با عناوین منفی در اخبار مانند خاموش شدن ماینرهای بیت کوین در چین، کلاهبرداری جدید راگ پول در پروتکل ایرون (Iron) که منجر به ضرر سنگین طرفدار ارز دیجیتال و سرمایه گذار میلیاردر مارک کوبان شد، دلهره و نگرانی را به بازار آورده است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

در نتیجه این نگرانی‌ها، شاخص رمزنگاری ترس و طمع (Fear & Greed) دوباره به منطقه ترس شدید بازگشت. این شاخص در ادامه روند ماه گذشته، به 25 سقوط کرد.

ورودی به صرافی‌ها قبل از فروش زیاد شده است

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل داده کریپتو کوانت ( CryptoQuant) نشان می‌دهد که جریان خالص BTC به صرافی پیش از کاهش مجدد بیت کوین در این هفته از 41000 دلار به 36،000 دلار، هشدارهایی را به معامله گران داده است. اوج ورود BTC به صرافی‌ها در 15 ژوئن اتفاق افتاد. زمانی که قیمت BTC به 41،300 دلار رسید. بیت کوین در طی سه روز بعد از آن با 15٪ کاهش مواجه شد.

جریان ورودی و خروجی همه صرافی ها

یک تحلیلگر خاطرنشان کرده است که فعالیت نهنگ‌ها در بورس ارزهای رمزنگاری جوزا، به طور خاص، با برخی از فروش‌های بزرگتری که بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021 تجربه کرده است، همبستگی قابل توجهی دارد.

تعادل جریان ورودی و خروجی خالص بیت کوین در معاملات طی دو روز گذشته برقرار شده است. به نظر می‌رسد جریان ورودی فقط کمی از جریان خروجی بیت کوین بیشتر است. اکنون فعالان بازار منتظر هستند تا ببینند با نزدیک شدن صلیب مرگب ترسناک، قیمت در کدام مسیر حرکت می‌کند.

پول هوشمند همچنان بیت کوین جمع می‌کند

ترس در بین سرمایه گذاران در حال افزایش است. برخی از معامله گرانی که در اوج مارس تا مه خرید کرده‌اند، با ضرر دارایی‌های خود را به فروش می‌رسانند. کل عرضه بیت کوین که توسط دارندگان بلند مدت نگهداری می‌شود، پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح در اواسط ماه مه، همچنان در حال افزایش است.

کاهش مجدد بیت کوین پس از اظهارات رییس فدرال رزرو، دستان قدرتمند در 35 هزار دلار خریدارند

کاهش مجدد بیت کوین پس از اظهارات رییس فدرال رزرو، دستان قدرتمند بیت کوین خریداری شده توسط هولدرهای بلند مدتدر 35 هزار دلار خریدارند

به گفته ویلیام کلمنته، تحلیلگر رمزنگاری توییتر، داده‌های اخیر درون زنجیره نشان می‌دهد که BTC بیش از حد فروخته شده است و “اکنون در شاخص‌های مهم انحراف از نظر تاریخی قرار دارد.”

کلمنته عنوان کرد دارندگان بلند مدت “همچنان BTC را با تخفیف بالا خریداری می‌کنند.” این امر به کاهش تأثیر فروش دارندگان کوتاه مدت کمک کرده است. او به این واقعیت اشاره کرد که با توجه به کاهش مجدد ارزش بیت کوین “انباشت در حال افزایش است”.

به طور کلی، آینده کوتاه مدت BTC همچنان خطرناک است زیرا نمونه‌های قبلی عبور از مرگ با اصلاحاتی “مشابه بازگشت قبل از کراس اوور” دنبال شده است.

از طرف دیگر، داده‌های بلند مدت آینده خوش بینانه تری را نشان می‌دهد. کیف پول‌های نهنگ و دارندگان بلند مدت به افزایش موجودی بیت کوین خود ادامه می‌دهند.

[irp posts=”10652″ name=”تشدید نظارت بر بازار کریپتو: قاونگذاران بین المللی و ملی سختگیری را در برابر ارزهای دیجیتال بیشتر کردند”]

کاهش مجدد قیمت آلت کوین‌ها

معامله گران بار دیگر با افزایش نوسانات بازار، به سراغ ایمنی در استیبل کوین‌ها رفتند. بنابراین آلت کوین‌ها نیز در کنار بیت کوین روز جمعه شاهد کاهش مجدد قیمت خود بودند.

کاهش مجدد بیت کوین پس از اظهارات رییس فدرال رزرو، دستان قدرتمند در 35 هزار دلار خریدارند

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال

اتر (ETH) با افت بیش از 13 درصدی به پایین‌ترین قیمت در 2،137 دلار رسید. آمپ (AMP) 33٪ از بالاترین رقم خود یعنی 0.1211 دلار که در 16 ژوئن، سقوط کرد.

از بین 200 سکه برتر، بهترین عملکرد روز ZKSwap (ZKS) با 14٪ سود Gnosis (GNO) بود که 7.4٪ رشد را تجربه کردند.

در حال حاضر نرخ سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال 1.486 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 44.8٪ است.

مطالب مرتبط
حق بیمه کیمچی قیمت بیت کوین را در کره شمالی به 66 هزار دلار رسانده است
مدیر عامل گلدمن ساکس معتقد است که قانون گذاری بیت کوین برای یک "تکامل بزرگ" مهیا شده است
بیت کوین قوی‌تر از ماسک: روند نزولی بیت کوین به سخنان ایلان ماسک ارتباطی ندارد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان