منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار چه بود ؟
دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار

دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار چه بود ؟

نوید رحیمی
1399/04/01
۰

دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار چه بود ؟ فشار حاصل از فروش زیاد در قیمت 10،000 دلار، عدم نوسان و زمان سخت برای ماینرها قیمت بیت کوین را پایین نگه می دارد. البته نبایستی از بعضی از اصلاح قیمت ها هم چشم پوشی کرد. اصلاح قیمت برای کسب انرژی بیشتر جهت رشد مجدد قیمت ها.

دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار چه بود ؟

به گزارش بیت پارس و به نقل از خبرگزاری ” دکریپت Decrypt ” ، بیت کوین از ابتدای ژوئن، پس از آنکه بارها از سطح 10،000 دلاری رد شد ، روند نزولی داشته است.

کاهش نوسانات در بازار بیت کوین ممکن است علاقه دلالان و معامله گران را کاهش داده باشد.

تغییرات ناگهانی در نرخ هش بیت کوین منجر به افزایش سختی شبکه ناگهانی و باعث کاهش درآمد ماینرها شده است که می تواند دلیل کاهش قیمت بیت کوین باشد البته یکی از دلایل مهم.

از آغاز ماه ژوئن، قیمت بیت کوین (BTC) به تدریج در حال فرسایش است که از نقطه اوج، بالای 10،000 دلار در تاریخ 2 ژوئن سقوط کرده و به زیر 9000 دلار در اوایل این هفته رسیده است.

بیت کوین سپس به 9،400 دلار بازگشت اما قیمت آن دوباره در حال کاهش است. امروز با 1.28٪ کاهش به قیمت فعلی آن 9359 دلار — که از ماه گذشته 1.8٪ کاهش یافته است.

و به نظر می رسد عدم موفقیت بیت کوین در گذر از قیمت 10،000 دلار برایش مشکل ایجاد کرده است.

لورنزو استرو Lorenzo Stroe ، تحلیلگر بازار FXStreet ، به خبرگزاری ” دکریپت Decrypt ” گفت :

“بیت کوین پس از این که بارها از قیمت 10،000 دلار پس زده شد، قدرت زیادی را از دست داد. با در نظر گرفتن همه معیارهای اساسی، چشم انداز بلند مدت بیت کوین همچنان قدرتمند است، اما متأسفانه، این لزوماً به این معنا نیست که در کوتاه مدت ما شاهد سقوط بیت کوین به زیر 9000 دلار، نخواهیم بود “

دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار

دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار

ناپایداری کجا رفت؟

بیت کوین به طور معمول یک ارز دیجیتال پرنوسان است، به طور معمول نوسانات متوسط 7 روزه دو تا چهار درصد است.

معامله گران می توانند از این بی ثباتی سرمایه، بهره ببرند. اما قیمت بیت کوین در هفته گذشته به طور غیرمعمول با ثبات بوده است.

ماتی گرین اسپان Mati Greenspan، بنیانگذار اقتصاد کوانتوم، به خبرگزاری Decrypt گفت : “به نظر می رسد که قیمت پایدار سود سفته بازان را از بین برده است.”

نوسانات متوسط 30 روزه برای بیت کوین مطابق با ردیابی نوسانات بیت کوین در سراسر جهان اکنون به کمترین مقدار خود – تقریباً 2.5 درصد – در سال 2020 نزدیک می شود.

این امر اثر فرسایش بر حجم معاملات این ارز دارد. حجم معاملات روزانه بیت کوین اکنون 19 میلیارد دلار است که بیش از 30 درصد در هفته و 50 درصد در ماه کاهش یافته است. در 14 ژوئن بیتکوین کمترین ارزش خود را در سال 2020 لمس کرد – که نشانه ی خوبی نخواهد بود.

ماینرهای بیت کوین در تلاش هستند – دلیل کاهش قیمت بیت کوین ؟

بیت کوین همچنین شاهد کاهش چشمگیر میانگین نرخ هش – نیروی پردازش معاملات انجام شده در شبکه – خود در ماه های اخیر بوده است و نمودارها در طول ماه های مارس ، می و ژوئن سال 2020 فرازهای متوالی کمی ثبت کرده اند.

این نشان می دهد که به طور کلی پس از کاهش پاداش بلوک سوم بیتکوین به نصف (جایی که درآمد ماینرها به نصف کاهش یافته است).، ماینرها درحال ترک کردن شبکه هستند، که اینهم می تواند یکی از دلیل کاهش قیمت بیت کوین باشد.

متوسط نرخ هش 7 روزه در حال حاضر دقیقا 110HH در ثانیه است که در حال کاهش از اوج خود در سال جاری- بیش از 120 EH / s – است.

شبکه بیتکوین بطور خودکار تقریباً هر دو هفته یک بار سختی شبکه را تنظیم می کند تا اطمینان حاصل کند که بلوک ها در فواصل 10 دقیقه کشف می شوند.

با این حال، میزان هش بیت کوین کاملاً بی ثبات بوده و باعث ایجاد تغییرات ناگهانی در سختی شبکه شده است. در تاریخ 16 ژوئن، نرخ هش بیت کوین در بیش از دو سال پس از به دست آوردن 15٪ بالاترین تعدیل سختی شبکه مثبت خود را تجربه کرد و کار را برای ماینرها سخت تر کرد.

در پی وقوع 15٪ سختی شبکه در 15 ژوئن بیش از یک هفته میزان بیت کوین تولید شده توسط ماینرها به طور چشمگیری کاهش یافت.

نرخ هش ریت شبکه بیت کوین که در حال کاهش است

نرخ هش ریت شبکه بیت کوین که در حال کاهش است

مایکاه ارستلینگ Micah Erstling ، معامله گر در شرکت تجارت GSR گفت :

“اصول اولیه بلند مدت بیتکوین همچنان پابرجاست، اما ما شاهد مقاومت مداوم در سقف 10 هزار دلار بودیم، زیرا فشار فروش پس از کاهش به نیمه ادامه دارد و ماینرها همچنان در تلاشند تا بفهمند که چگونه می توانند با کاهش پاداش تکمیل بلوک و سختی شبکه سازگار شوند. اگر وضعیت کلان عادی شود، می توانیم حمایت از یک روند ملایم و با ثبات رشد را در اواخر سال مشاهده کنیم. یعنی اگر بازار معاملات دوباره خراب نشود. “

مطالب مرتبط
قیمت‌گذاری شرکت‌های ارز دیجیتال: این شرکت‌های با رونق بازار، میلیاردها دلار ارزش پیدا کرده‌اند
طلا در مقابل بیت کوین: کدام یک به عنوان یک دارایی امن بهتر است؟
بالاترین قیمت بیت کوین؛ چهار دلیل عبور بیت کوین از مقاومت 20000 دلار
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether