منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  درسهایی از بازار ارزهای دیجیتال، نکاتی برای ورود به بازار کریپتو کارنسی
درسهایی از بازار ارزهای دیجیتال، نکاتی برای ورود به بازار کریپتو کارنسی

درسهایی از بازار ارزهای دیجیتال، نکاتی برای ورود به بازار کریپتو کارنسی

رضا باغانی
1399/09/04
۰

در اینجا درسهایی وجود دارد که ریچارد نایت تحلیلگر مشهور طی دو سال اول فعالیتش در بازار ارزهای دیجیتال آموخته است. به گفته نایت این نکات را با صرف هزینه زیاد و سختی فراوان بر اثر اشتباهاتش یاد گرفته است.

درسهایی از بازار ارزهای دیجیتال، نکاتی برای ورود به بازار کریپتو کارنسی

درسهایی از بازار ارزهای دیجیتال، نکاتی برای ورود به بازار کریپتو کارنسی

درسهایی از بازار ارزهای دیجیتال، نکاتی برای ورود به بازار کریپتو کارنسی

در اینجا درسهایی وجود دارد که ریچارد رایت تحلیلگر مشهور طی دو سال اول فعالیتش در بازار ارزهای دیجیتال آموخته است. به گفته نایت این نکات را با صرف هزینه زیاد و سختی فراوان بر اثر اشتباهاتش یاد گرفته است. نایت می‌گوید ای کاش کسی بود تا قبل از ورود به بازار کریپتوکارنسی این نکات را به من آموزش دهد. بیت پارس در این مقاله این نکات را برای تازه واردان حوزه ارزهای دیجیتال گردآورده است.شماره 1: یک استراتژی داشته باشید

چند بار شنیده‌اید که “می گویند بیت کوین سرمایه خوبی است، آیا باید آن را بخرم؟” این مکالمات مبتدیان محکوم به تبدیل شدن به یک سرمایه گذاری ناموفق هستند.

این به این دلیل نیست که من فکر می‌کنم بیت کوین یک سرمایه گذاری خوب نیست، بلکه موضوع این است که سرمایه گذاری کار خیلی پیچیده‌تری نسبت به این جمله دوخطی است.

شما به یک استراتژی ورود و خروج نیاز دارید. شما باید انتظارات خود را در مورد رشد، زمان بندی، ریسک و میزان سرمایه‌ای که مایل به سرمایه گذاری در بازار کریپتو کارنسی هستید، بدانید. این‌ها همه سؤالات مهمی است که باید قبل از اولین سرمایه گذاری ارز دیجیتال به آنها پاسخ شفاف دهید.

من دیده‌ام که افراد زیادی از خیل سرمایه گذاران پیروی می‌کنند. آن‌ها به راحتی توصیه‌های شخص دیگری را بدون دلیل قانع کننده دنبال می‌کنند. بعضی اوقات این افراد در چند معامله خوب موفق می‌شوند. اما در بلند مدت، همه آنها شکست می‌خورند.

قبل از شروع به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، تصمیم بگیرید که مایل به ریسک بر سر چه میزان سرمایه‌ای هستید. در مورد انرژی یا زمانی که می‌خواهید برای این فعالیت قرار دهید نیز باید تصمیم بگیرید. مهم‌تر از همه این‌ها زمان سرمایه گذاری و استراتژی خروج خود را مشخص کنید.

شماره 2: تصمیم بگیرید “شما چه نوع سرمایه گذاری هستید؟”

از درسهایی که در بازار ارزهای دیجیتال آموخته‌ام این است که نوع فعالیت در بازار کریپتوکارنسی به نوع شخصیت شما مرتبط می‌شود. معاملات ارزهای دیجیتال بسیار روانشناختی تر از آن است که اکثر مردم فکر می‌کنند. مهم این است که نوع سرمایه گذاری شما با تیپ شخصیتی شما متناسب باشد. در غیر این صورت ممکن است معامله در بازار کریپتو کارنسی فاجعه به بار بیاورد.

سه گروه اصلی سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال وجود دارد:

معامله گران روزانه

این افراد کسانی هستند که به طور شبانه روز بازارها را تماشا می‌کنند. در طول روز چندین بار در حال تحقیق و خرید و فروش هستند. این نوع معامله فشار بالا، خطر بالا و آدرنالین بالا به همراه دارد. من بیشتر معامله گران روزانه را می‌شناسم که جوانند و با کافئین روی پا هستند. اگر این مود شما نیست، حتی به معامله روزانه هم فکر نکنید.

معامله گران سویینگ (Swing) یا نوسانگیران

این نوع معامله مشابه معامله روزانه اما با شدت کمتری است. ارزهای دیجیتال خریده شده معمولاً برای مدت زمان طولانی‌تری، از چند روز تا چند هفته نگهداری می‌شوند. در طول هفته چند خرید و فروش انجام می‌شود و این می‌تواند به صورت نیمه وقت انجام شود. بیشتر معامله گرانی که من می‌شناسم تاجران نوسانگیر هستند.

سرمایه گذاران بلند مدت

این‌ها بچه‌هایی هستند که خرید می‌کنند و نگه می‌دارند. این‌ها اشخاصی هستند که 7 سال پیش بیت کوین خریداری کرده‌اند و هنوز هم خیال فروش آن را ندارند. این افراد تصمیم گرفتند 1٪ از سبد سرمایه گذاری خود را به بازار کریپتو کارنسی اختصاص دهند. برای سرمایه گذاران بلند مدت به روندهای روزانه یا هفتگی اهمیتی ندارد. آن‌ها نتیجه سرمایه گذاری خود را طی چند سال مشاهده خواهند کرد. به این نوع سرمایه گذاری خرید و نگهداری نیز می گویند.

پس در ابتدا تصمیم بگیرید که کدام نوع معامله به شخصیت شما می‌خورد.

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار وسوسه انگیز است. کریپتو کارنسی تمام تلاش خود را می‌کند تا شما را از “شخصیت” تجاری تان دور کند. اجازه ندهید این اتفاق بیفتد زیرا به فاجعه ختم می‌شود. به نوع معامله‌ای که متناسب با نوع شخصیت شما است پایبند بمانید. این به شما کمک می‌کند معامله‌هایی را انجام دهید و وارد معامله‌هایی نشوید.شماره 3: سکه‌های بی ارزش یا شت کوین نخرید

به عبارت دیگر تنها سکه یا توکن هایی را بخرید که دارای ارزش ذاتی هستند. فقط به خاطر بالا رفتن قیمت در یک روز یا اینکه علاقه‌ای به سکه مورد نظر داردی آن را نخرید. متأسفانه، اکثر ارزهای دیجیتال جدید شت کوین هستند. با بیش از 6000 ارز دیجیتال مختلف که به طور فعال معامله می‌شوند امکان گرفتار شدن سرمایه‌تان در یک شت کوین بسیار زیاد است.

بنابراین … چه چیزی “شت کوین” نیست؟ ارز دیجیتالی که دارای ارزش ذاتی است.

ارزهای دیجیتال با ارزش ذاتی، یعنی آنهایی که یک بازار شفاف و کاملاً مشخص دارند. آن‌ها دارای یک جامعه بزرگ و پشتیبان هستند. یک تیم از توسعه دهندگان با نقشه راه و توانایی اثبات شده بر روی پروژه کار می‌کنند. احتمالاً مهمتر از همه، آن‌ها پشتوانه مالی و سرمایه گذاران معتبر دارند.

به خاطر داشته باشید آن دسته از ارزهای دیجیتال که از قبل بودجه (VC) دریافت کرده‌اند، قبلاً مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این ارزیابی توسط کارشناسانی از شرکت‌های سرمایه گذار انجام می‌گیرند. در واقع، این گزینه یک “تحقیق کوتاه” عالی برای یافتن ارز دیجیتال آینده دار است. آنچه را که شرکت‌های VC دنبال می‌کنند، دنبال کنید، خریداری نمایید.

هرچه پول بیشتری برای پرداخت حقوق کارمندان و بازاریابی باشد، شانس موفقیت برای آن پروژه بیشتر است.

یک استثنا در این قانون وجود دارد. معامله گران روزانه تمام وقت شت کوین می‌خرند. یکی از دلایل پر خطر بودن معاملات روزانه همین امر است. با این حال، توصیه من هنوز پابرجاست – شت کوین نخرید. آن‌ها شما را از باراز کریپتو کارنسی ناامید می‌کنند.

شماره 4: تحقیقات خود را در مورد آینده بازار ارزهای دیجیتال انجام دهید

متأسفانه، FUD (ترس، عدم قطعیت و تردید) و  FOMO (ترس از دست دادن موقعیت) در بازار ارزهای دیجیتال اکثر اوقات حاکم است. معاملات ارزهای دیجیتال یک بازی روانشناختی است که باید به آن تسلط داشته باشید. یاد بگیرید که خودتان نظر دهید. مطمئن باشید در این بازار هیچ منبع قابل اعتمادی وجود ندارد. کارشناسان فقط حدس‌هایی را بر حسب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارائه می‌دهند.

اگر تحقیق خود را انجام ندهید، پس به تحقیق دیگران اعتماد می‌کنید. در تجربه شخصی من، بهترین سرمایه گذاری‌های من در جایی بوده است که ارزهای دیجیتال را خودم پیدا کردم. مطمئن باشید قبل از اینکه محبوب شوند و دیگران در مورد آن صحبت کنند، آنها را خواهید یافت.

یادگیری انجام تحقیقات خود یک مهارت مهم در زندگی است و اگر این مهارت را به دست آورید می‌تواند بسیار کارساز باشد. این امر در مورد توسعه مهارت‌های حیاتی، شناخت الگو و ایجاد تعادل در توانایی‌های عاطفی و منطقی است.

انجام تحقیقات خود و شکل دادن به نظرات شخصی به شما کمک می‌کند تا با مؤلفه‌های روانشناختی این بازی بسیار بهتر مبارزه کنید.شماره 5: با مبالغ کوچکتر معامله در بازار کریپتو کارنسی را شروع کنید

در دو سال گذشته در دو فرصت جداگانه 100 دلار سرمایه گذاری کرده بودم و طی یک دوره چند ماهه آن را به بیش از 5000 دلار تبدیل کردم. این ممکن است.

از مبالغ کم شروع کنید. شروع کوچک به شما امکان می‌دهد اشتباهاتی انجام دهید که هزینه زیادی ندارند. با این کار موفقیت شما با سرمایه بیشتر در سرمایه گذاری‌های حرفه‌ای‌تر تضمین می‌شود. هرچه مهارت شما بیشتر باشد، سودآوری شما در تجارت بیشتر خواهد بود. هر چقدر سودآوری معاملات شما بیشتر باشد، توانایی تجارت بیشتری نیز به دست خواهید آورد.

شروع کوچک به این معنی است که تقریباً هر کس از هر کجای دنیا می‌تواند در این بازار شرکت کند. برای لذت بردن از تجارت ارز دیجیتال به مبالغ زیادی نیاز ندارید. در حقیقت، من توصیه می‌کنم حتماً با مبالغ اندک شروع کنید.

ابتدا روی کسب مهارت و تجربه سرمایه گذاری کنید

این طور فکر کنید که بازار به دلیل مهارت‌هایتان به شما پاداش می‌دهد. یک منحنی یادگیری وجود دارد و پول نمی‌تواند این آموزش را برای شما بخرد. این آموزش فقط با کسب تجربه از طریق معامله در بازار کریپتو کارنسی حاصل می‌شود. در ابتدا شما باید روی خود سرمایه گذاری کنید و مهارت‌های خود را به عنوان یک معامله گر بالا ببرید. شما متوجه خواهید شد که چه زمان مهارت شما به عنوان یک معامله گر بهبود یافته است. به همین ترتیب سرمایه‌ای که برای معامله اختصاص می‌دهید متناسب با توانایی شما افزایش خواهد یافت.

همچنین، وقتی با مبالغ کم شروع می‌کنید و سرمایه خود را در بازار ارزهای رمزنگاری می‌کنید، یک مؤلفه روانشناختی مهمی وجود دارد که قابل توجه است. بیشتر ما مسائل مالی داریم. اگر شروع به فکر کردن در مورد معاملات خود کنید که “این سرمایه گذاری معادل 3 ماه کار تمام وقت است” مطمئناً توانایی شما در انجام معاملات خوب را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وقتی با مبالغ کوچک شروع می‌کنید، معامله به یک بازی تبدیل می‌شود. بیشترین خسارت شما 100 دلار شما است. شما همیشه می‌توانید درصدی از درآمد خود را به عنوان پاداش موفقیت خود برداشت کنید. فقط روند را ادامه دهید.

توجه کنید

این‌ها درسهایی است که من برای یادگیری آنها، پول و وقت زیادی هزینه کردم. اگر به روش صحیح وارد بازار شوید، سرمایه گذاری در ارز رمزپایه می‌تواند سرگرم کننده، برجسته و از نظر مالی بسیار سودآور باشد.

اگر به روش صحیح به آن نپردازید، معاملات ارز رمزنگاری شده نیز می‌تواند باعث ورشکستگی مالی شود.

معملاتتان پرسود

مطالب مرتبط
استیکینگ ترون (Tron) در تراست والت (Trust wallet) چگونه انجام می‌شود؟
سه ترفند سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال که بانک‌های بزرگ نمی‌خواهند شما بدانید
بیت کوین یا آلتکوین ها: بهترین شیوه برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether