منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  هاسکینسون و کاردانو یک سال پس از پیش بینی‌های وی چه مسیری را طی کردند و چقدر با هدفشان فاصله دارند
هاسکینسون و کاردانو یک سال پس از پیش بینی‌های وی چه مسیری را طی کردند و چقدر با هدفشان فاصله دارند

هاسکینسون و کاردانو یک سال پس از پیش بینی‌های وی چه مسیری را طی کردند و چقدر با هدفشان فاصله دارند

رضا باغانی
1400/05/05
۰

یک سال از پیش بینی چارلز هاسکینسون در مورد کاردانو می‌گذرد. بنیانگذار کاردانو در توییتی گفته بود این پروژه قرار است به یکی از بزرگترین پروژه‌ها در فضای رمزنگاری تبدیل شود.

تا اینجای کار کاردانو نتوانسته سر وقت به وعده‌های هاسکینسون عمل نماید. این پروژه هنوز نتوانسته دپ ها (dApps) و قراردادهای هوشمند را در بلاک چین اصلی خود راه اندازی کند. با این حال پیشرفت‌های چشمگیری هم در بازار و هم در صنعت داشته است. این بلاک چین را می‌توان مصداق ضرب المثل “آهسته و پیوسته رفتن” دانست.

درست است کاردانو هنوز به اهدافی که یک سال پیش هاسکینسون پیش بینی کرده بود نرسیده است، اما مطمئناً این پروژه در مسیر درست حرکت کرده است.

توییت هاسکینسون درباره آینده کاردانو در سال گذشته

در سال 2020، هاسکینسون در اکانت توییتر خود پیش بینی های مثبت خود را از آینده کاردانو اعلام کرد. هنگامی که صحبت از کاردانو شد، او به شدت بینش صعودی از خود بروز داد. وی در توئیتر پیش بینی کرد که کاردانو در سال 2021 شاهد نوآوری و رشد چشمگیری خواهد بود.

“این بار تا سال آینده، من پیش بینی می‌کنم که صدها دارایی، هزاران دپ، هزاران پروژه جالب و تعداد زیادی استفاده منحصر به فرد و مفید در کاردانو وجود داشته باشد. سال 2021 تماشای رشد و تکامل کاردانو بسیار سرگرم کننده خواهد بود. جامعه ارزهای دیجیتال قطعاً آماده نوآوری های این پروژه است.”

با این حال، قراردادهای هوشمند هنوز به این سیستم عامل راه پیدا نکرده‌اند. دپ ها یا برنامه‌های غیرمتمرکز نیز تا حدود زیادی با اجرایی شدن فاصله دارند.

حرکت کاردانو در مسیر تحقق وعده های هاسکینسون

با این حال، کاردانو در حال حرکت در مسیر درستی است. این شبکه با چندین دلیل برای صعود در مورد آینده پروتکل توانسته جایگاه خود را در بازار حفظ کند. برای شروع پیش بینی می‌شود کاردانو که به همراه بیت کوین و اتریوم به یکی از سه ارز دیجیتال بزرگ تبدیل شود. با اولین حضور شبکه اصلی آلونزو (Alonzo)، به زودی شاهد ظهور قراردادهای هوشمند و NFT ها در کاردانو خواهیم بود.

مدیر پورتفولیو در غول سرمایه گذاری آمریکایی مورنینگ استار (Morningstar)، امی آرنوت (Amy Arnott) نیز مانند هاسکینسون پیش بینی کرده است که کاردانو، بیت کوین و اتریوم می‌توانند به “سه دارایی بزرگ” دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شوند. هنگام پیش بینی آرنوت در حال بحث درباره قانونگذاری ارزهای دیجیتالی مانند اترویم و کاردانو با بیزینس اینسایدر (Business Insider) بود. آرنوت موارد زیر را بیان کرد:

“کاردانو یک پروتکل است که دارای بسیاری از کاربردهای فنی بالقوه، شبیه اتریوم است. با این حال کاردانو با شیوه اثبات سهامش جایی ایستاده که اتریوم تا پایان سال 2022 به آن نخواهد رسید. بنابراین اشتیاق زیادی در مورد کاردانو و همچنین انواع مختلف استیبل کوین‌ها وجود دارد.”

حل مسئله استیبل کوین‌ها

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، همچنین طرح جدید استیبل کوین را برای اکوسیستم مالی غیرمتمرکز به نام دی جد (Djed) معرفی کرد. به گفته هاسکینسون، دی جد به عنوان یک بانک خودمختار در دیفای کاردانو عمل خواهد کرد. هاسکینسون در نگاهی اجمالی در توییتر نحوه کار این استیبل کوین را توضیح داد. وی به دلیل ارتباط این استیبل کوین با کد ایزابل (Isabelle code)، آن را بی نظیر توصیف کرد.

این مقاله کنجکاوی قابل توجهی را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت. این کنجکاوی به حدی بود که کاربران در توییتر تلاش کردند ارزش عملی این استیبل کوین را درک کنند. هاسکینسون نیز به آنها پاسخ داد که این استیبل کوین در لیست چک کردن توسط آزمایشگاه همتای کاردانو است.

یکی از پر سر و صداترین مباحث موجود در فضای رمزنگاری استیبل کوین‌ها هستند. بسیاری از اخبار اعلام می‌کنند که برخی از استیبل کوین‌ها مانند تتر به درستی با ارز اصلی پشتیبانی نمی‌شوند. از طرفی برخی ناکارآمدی‌ها در اکوسیستم استیبل کوین‌ها به چشم می‌خورد. با دی جد، هاسکینسون قصد دارد استفاده استیبل کوین را در فضای دیفای کاردانو متحول کند.

NFT ها و قراردادهای هوشمند به کاردانو راه خواهند یافت

با به روزرسانی آلونزو که به زودی در شبکه اصلی کاردانو استقرار خواهد یافت، خواهیم دید که قابلیت‌های قرارداد هوشمند به کاردانو راه پیدا می‌کنند. پیش از این، اتریوم به لطف توکنERC-721 خود، پلتفرمی برای قراردادهای هوشمند و NFT بود. پس از آن ترون و بایننس نیز با قدرت به این بازار پیوسته اند.

آلونزو در فازهای آبی، سفید و بنفش مستقر خواهد شد. هر فاز ویژگی‌های بیشتری به پروتکل اضافه می‌کند. وایت جدیدترین به روزرسانی در شبکه اصلی بود که ظرفیت قراردادهای هوشمند را افزایش می‌داد. پس از استقرار بنفش در کاردانو، این پروتکل قابلیت پشتیبانی کامل از قراردادهای هوشمند را خواهد داشت. همچنین می‌تواند از یک مبدل ERC20 پشتیبانی کند و به این ترتیب امکان استفاده از توکن های اتریوم در شبکه فراهم می‌شود.

NFT ها نیز در حال انجام مراحل مختلف هستند. اولین NFT ها در کاردانودر ماه مارس با کاردانو کیدز (CardanoKidz) ظاهر می‌شوند. کاردانو کیدز نمایش کارتونی شخصیت‌های برجسته در سراسر شبکه است.

ما در مقاله‌ای در مورد این به روزرسانی به صورت کامل توضیح داده‌ایم:

سلب مسئولیت

شاید کاردانو هنوز به اهداف تعریف شده توسط هاسکینسون نرسیده باشد با این حال توانسته حرکت مستمر خود را ادامه دهد. با این حال توجه داشته باشید این مقاله صرفاً با هداف اطلاعاتی و خبری به رشته تحریر درآمده است. برای سرمایه گذاری باید تحقیقات بیشتری انجام دهید.

مطالب مرتبط
آلتکوینها و توکنهای دیفای به بازی بازگشتند: YFI از بیت کوین 15.5 هزار دلاری پیشی گرفت
بیت کوین، اتریوم و ریپل آماده از سرگیری روند صعودی هستند؟ تحلیل گران بررسی می‌کنند
3 آلتکوین با فعالیت در زمینه پل های بلاک چین و دیفای که می توانند صعود چشمگیری داشته باشند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether