منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد
بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد

بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد

گزارش اخیر ویو فاننشیال (Wave Financial) توضیح می دهد که چطور ممکن است پیش بینی های به ظاهر عجیب و غریب قیمت 400000 دلار برای بیت کوین به حقیقت بپیوندد.

بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد

400000 دلار به ازای هر بیت کوین چگونه به نظر می رسد؟ به احتمال زیاد عجیب است. به خصوص اگر رسیدن به این سطح ظرف پنج سال آینده پیش بینی شود.

اما این دقیقاً همان قیمتی است که تحلیلگران شرکت مدیریت سرمایه گذاری ویو فایننشیال (Wave Financial) مستقر در لس آنجلس معتقدند بیت کوین می تواند با استفاده از نسبت انباشت به جریان سرمایه گذاری، تا اوایل سال 2025 به آن برسد.مدل انباشت به جریان یا فلو تو استوک بیت کوین قیمت 400000 دلار را تایید می کند

یکی از جالب ترین قسمت های این گزارش، که در اواخر فوریه 2021 منتشر شد، تصویری از نحوه استفاده از نسبت انبشت به جریان برای پیش بینی دقیق حرکت قیمت بیت کوین از 4000 دلار در مارس 2019 به حدود 50 هزار دلار در فوریه 2021 است. نسبت انباشت به جریان در درجه اول یک مدل ارزیابی برای قیمت طلا است. این واقعیت که این مدل در مورد بیت کوین بهتر از بیشتر مدل های دیگر عمل می کند، اعتقاد بسیاری مبنی بر اینکه بیت کوین طلای دیجیتال است را تایید می کند.

بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد

مقایسه مدل انباشت به جریان طلا، نقره و بیت کوین

ویو فایننشیال در گزارشی با عنوان “درک تأثیر بیت کوین بر عملکرد اوراق بهادار” می گوید که “پیش بینی 55000 دلار در مارس 2019 نسبتاً عجیب به نظر می رسید. اما امروز 55000 دلار برای 2021 یک هدف معقول به نظر می آید. قیمت هدف 400000 دلار، امروز بار دیگر عجیب به نظر می رسد.”

همانطور که اکنون در مارس 2021 ایستاده ایم، یک ماه پس از انتشار گزارش، برخی از اهداف قیمت ما اکنون قدیمی هستند و بیت کوین از سطح 60،000 دلار فراتر رفته است.

در اواسط ماه فوریه، بیت کوین به بالاترین قیمت بالغ بر 50،000 دلار رسید. برای اولین بار، حجم سرمایه بازار این ارز بیش از 1 تریلیون دلار را فتح کرد. این یک تجمع در بازار است که با در نظر گرفتن نصف شدن پاداش استخراج بلاک که در سال 2020 اتفاق افتاد و تصویب فزاینده بیت کوین به عنوان دارایی ذخیره نهادی قابل پیش بینی بود.

هالوینگ بعدی در سال 2024 محرکز اصلی قیمت بیت کوین به سمت 400000 دلار

در سال 2024 ، پاداش استخراج بلاک بیت کوین یا به عبارت دیگر سکه های جدید ضرب شده از 6.25 BTC تقریباً هر ده دقیقه به 3.125 BTC کاهش می یابد. در سال 2020 ، پاداش استخراج بلاک از 12.5 BTC به 6.25 BTC کاهش یافت. هالوینگ یا نصف شدن پاداش هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. این امر بیت کوین را به یک دارایی با تورم منفی تبدیل می کند. به اعتقاد اکثر فعالان بازارهای مالی یکی از محرک های اصلی صعودی قیمت این ارز همین مساله است.

شرکت های بزرگ آمریکایی پیشرو در خرید بیت کوین

در همین حال، بطور روزافزونی نهادهای اصلی و شرکت های سرمایه گذاری بیت کوین را به عنوان یک دارایی برای ذخیره می پذیرند. به عنوان مثال، مایکرو استراتژی، یک شرکت فناوری مستقر در ویرجینیا ، پیشگام این مسیر است. این شرکت توسط مایکل سایلور و بانجو بانسال در سال 1989 تاسیس شده است. مایکرواستراتژی حدود 90،859 بیت کوین به ارزش بیش از 2.186 میلیارد دلار دارد. آخرین مورد اضافه شده این شرکت در اواخر فوریه، خرید 328 بیت کوین دیگر به ارزش حدود 15 میلیون دلار با قیمت متوسط 45710 دلار بود.

بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد

خرید بیت کوین شرکت های سهامی عام در سال 2021

تولید کننده خودروهای الکتریکی تسلا در اوایل فوریه در پرونده اوراق بهادار خود خریدهای بیت کوینش را فاش کرد. تسلا با مدیریت ایلان ماسک به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. دیروز نیز ماسک اعلام کرد که می توان به صورت مستقیم از طریق بیت کوین محصولات تسلا را خریداری کرد. وی اذعان داشت این بیت کوین ها قرار نیست به ارز فیات تبدیل شوند.

در واقع ، طی پنج سال گذشته ، مقدار قابل توجهی بیت کوین به مالکیت موسسات سرمایه گذاری بزرگ و نهادهای شرکتی در آمده است.

در سراسر ماه فوریه شایعات مبنی بر اعلام شرکت نرم افزاری اوراکل (Oracle) برای خرید 72000 بیت کوین منتشر شد. در 11 مارس، این شرکت این شایعات که منجر به کاهش 2000 دلاری قیمت بیت کوین شد را تایید کرد.شرکت های بین المللی به بازار ارزهای دیجیتال وارد می شوند

علاقه به بیت کوین به عنوان یک دارایی ذخیره توسط شرکت های جریان اصلی محدود به ایالات متحده نیست. در اوایل ماه مارس، میتو (Meitu)، یک شرکت فناوری چینی، خرید 380 BTC و 15،000 ETH را اعلام کرد. همچنین مشخص شد که بنیانگذار میتو، کای (ونشنگ Cai Wensheng) در سال 2018 دارای 10،000 BTC به ارزش حدود 504 میلیون دلار بوده است.

تقریباً در همان زمان ، اکر ای اس ای (Aker ASA) از تأسیس سیتی (Seetee)، خبر داد. سیتی شرکتی است که اکر قصد دارد از طریق آن در بیت کوین و استارت آپ های رمزنگاری سرمایه گذاری کند. اکر یک شرکت سرمایه گذاری صنعتی نروژی است. این شرکت به فناوری های نفت و گاز، انرژی های تجدید پذیر، دریایی و سبز علاقه مند است.

کرونا و چاپ پول توسط دولت ها

در بخشی از گزارش ویو فایننشیال آمده است: “دلیل اساسی چنین تمرکزی بر بیت کوین در واقع پیرامون فضای مالی سال 2020 است. با توجه به بیماری همه گیر کرونا، دولت های سراسر جهان برای ثبات و تقویت اقتصاد در حال چاپ پول هستند”. این امر، سرمایه گذاران را به سمت دارایی های دیجیتالی به عنوان پناهگاه امن سوق می دهد. جایی که میزان عرضه محدود است و تقاضا به شدت در حال افزایش.

بیت کوین می تواند نقش موثری در سب سهام سرمایه گذاران داشته باشد

این گزارش همچنین تاثیری که حرکت قیمت بیت کوین بر اوراق بهادار سرمایه گذاری دارد را بررسی کرده است. ویو فایننشیال از این تاثیر به عنوان یک مولفه قابل توجه یاد می کند.

بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد

افزایش قیمت سهام شرکت های خریدار بیت کوین

بیت کوین جنبه های فنی بسیاری دارد که آن را به عنوان یک کلاس دارایی در مدیریت پرتفوی متمایز می کند. به احتمال زیاد پادشاه ارزهای دیجیتال به یک کلاس برتر دارایی تبدیل می شود. از لحاظ تاریخی، بیت کوین عملکرد خوبی داشته و علاوه بر این نسبت به اوراق بهادار مختلف بهتر عمل کرده است. این ارز همبستگی کمی نسبت به سایر طبقات دارایی سنتی دارد. با استفاده از سناریوهای فرضی مختلف، این ارز دیجیتال ابزاری عالی برای متنوع سازی سبد سهام و مدیریت بازده ها برای ریسک پرتفوی سرمایه گذاران است.

نمودار همبستگی بیت کوین با سایر دارایی ها

همچنین بسیار جالب است که با استفاده از سناریوهای مختلف و با تمرکز بر معیارهایی مانند نوسانات، نسبت شارپ و نسبت سورتینو (Sortino)، به مقایسه های تکنیکال بین بیت کوین و سایر دارایی ها بپردازید.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفا جهت اهداف خبری و اطلاعاتی است. کلیه نظرات منتشر شده برگرفته از گزارش یک شرکت سرمایه گذاری است. این نظرات لزوما نظرات بیت پارس را منعکس نمی کند. همانطور که همیشه گفتیم هیچ وقت بیش از آن چه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید. و مهم تر قبل از سرمایه گذاری شخصا در مورد دارایی موردنظرتا تحقیق کنید.

مطالب مرتبط
خرید بیت کوین تسلا قیمت این ارز را به 47،156 دلار رساند؛ آلتکوین ها در حال کشف قیمت
رشد ارزش کاردانو، توکن ADA را با کنار زدن BNB و USDT به رتبه سوم جدول رساند.
اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether