منو
بیت پارس  »  آموزش  »  آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال  »  رشد قیمت ارزهای دیجیتال چگونه رخ می‌دهد، چه چیزی باعث افزایش قیمت کوین‌ها می‌شود؟
رشد قیمت ارزهای دیجیتال چگونه رخ می‌دهد، چه چیزی باعث افزایش قیمت کوین‌ها می‌شود؟

رشد قیمت ارزهای دیجیتال چگونه رخ می‌دهد، چه چیزی باعث افزایش قیمت کوین‌ها می‌شود؟

شاید برای شما این سؤال به وجود آمده باشد چه عواملی باعث رشد قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود. ما در این مقاله بعضی از عوامل اصلی رشد قیمت ارزهای دیجیتال را شرح خواهیم داد.

رشد قیمت ارزهای دیجیتال چگونه رخ می‌دهد، چه چیزی باعث افزایش قیمت کوین‌ها می‌شود؟

رشد قیمت ارزهای دیجیتال چگونه رخ می‌دهد، چه چیزی باعث افزایش قیمت کوین‌ها می‌شود؟

رشد قیمت ارزهای دیجیتال چگونه رخ می‌دهد، چه چیزی باعث افزایش قیمت کوین‌ها می‌شود؟

اگر تازه وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده باشید دیده‌اید که قیمت سکه‌های مختلف بسیار پرنوسان است. بعضی از سکه‌ها در مدت کوتاهی (گاهی چند ساعت) چندین درصد رشد قیمت را تجربه می‌کنند. شاید برای شما این سؤال به وجود آمده باشد چه عواملی باعث رشد قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود. ما در این مقاله بعضی از عوامل اصلی رشد قیمت ارزهای دیجیتال را شرح خواهیم داد.منظور  از “رشد قیمت ارزهای دیجیتال” چیست؟

ارزهای دیجیتال در حالی که در بازارهای کریپتو معامله می‌شوند، روندهای مختلفی را تجربه می‌کنند. این روندها قیمت ارزهای دیجیتال مختلف را به سمت بالا یا پایین حرکت می‌دهند. طیف وسیعی از اتفاقات وجود دارد که می‌توانند باعث ثابت نگه داشتن یا افزایش قیمت یک ارز در بازار ارزهای دیجیتال شوند.

قیمت ارزهای دیجیتال بازتابی از ارزش آن‌ها است. هرچه سکه ای مفیدتر باشد، تقاضا برای آن بیشتر خواهد بود. این تقاضا باعث افزایش قیمت سکه ها می‌شود.

با این حال، عوامل داخلی تنها عوامل مؤثر بر قیمت نیستند. فشار سفته بازی که توسط معامله گرانی که ارزهای دیجیتال را فقط برای فروش در هنگام اوج قیمت آن‌ها می‌خرند نیز اعمال می‌شود. این یک عامل خارجی است که ممکن است قیمت سکه را بدون توجه به کاربرد واقعی آن تحت تأثیر قرار دهد.

اغلب اوقات، این فشار منفی است. وقتی تاجران شروع به فروش می‌کنند، قیمت بی دلیل پایین می‌آید. در چنین مواردی، توسعه دهندگان ارز دیجیتال ممکن است به ترفندهایی متوسل شوند تا قیمت را به سمت بالا حرکت دهند. توسعه دهندگان با پویایی سعی می‌کنند با روند نزولی مقابله کنند. بیایید نگاهی به برخی از این روش‌ها بیندازیم.

پشتیبانی رسانه‌ای

پوشش خوب مطبوعات، اعم از خبر، مصاحبه یا اعلان مشارکت، باعث موفقیت بیشتر هر سکه می‌شود که تأثیر مثبتی بر قیمت آن دارد.

بسیاری از اتفاقات خوب ممکن است برای یک ارز دیجیتال رخ دهد: توسعه دهندگان می‌توانند ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کنند. ممکن است ارز دیجیتال در یک صرافی جدید قابل معامله شود. از همه مهمتر، کد آن توسط یک تحلیلگر نرم افزار مطرح بررسی شود. با این اخبار رشد قیمت ارزهای دیجیتال اتفاق می افتد.

همه این موارد نشان می‌دهد که این پروژه هنوز زنده است و در حال رشد است. این اخبار همیشه بر رشد قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذار است. با این حال، بازار باید قبل از تأثیرگذاری به نوعی با آنها آشنا شود. اینجاست که رسانه‌ها وارد می‌شوند.

 توسعه دهندگان با همکاری با رسانه‌های خبری و اطمینان از جریان مداوم اخبار مربوط به ارز دیجیتالشان، می‌توانند پویایی روند صعودی قیمت را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.پشتیبانی عمومی، پایگاه مردمی اصلی ترین دلیل افزایش قیمت

داشتن یک جامعه طرفدار بزرگ و وفادار می‌تواند یک گنج واقعی برای هر ارز دیجیتالی باشد.

طبیعی است که مردم نسبت به شخصی که از قبل مورد اعتماد بسیاری است اعتماد بیشتری داشته باشند. به همین ترتیب، بسیاری از ارزهای دیجیتال وقت خود را صرف ایجاد مخاطبان اصلی و طرفداران واقعی می‌کنند.

این افراد ممکن است ایده‌های جدیدی برای توسعه سکه ارائه دهند. کاربران وفادار بازخورد ارزنده‌ای ارائه می‌دهند و از همه مهمتر، تازه واردان را متقاعد می‌کنند که ارز دیجیتال مورد علاقه آنها واقعاً قابل اعتماد است.

ایجاد پایگاه قدرتمند طرفداران قبل از شروع یک ICO از اهمیت بالایی برخوردار است. این نوعی اثر گلوله برفی را ایجاد می‌کند. هرچه افراد بیشتر روی یک سکه سرمایه گذاری کنند، افراد خارجی ممکن است پول خود را راحت‌تر به بازار آن ارز وارد کنند. این اتفاق به نوبه خود باعث افزایش تقاضا و به تبع آن باعث رشد قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود.

با توجه به این موضوع، روشن می‌شود که چرا داشتن طرفداران هیجان زده قبل از راه اندازی ICO مهم است.

شبیه سازی معاملات به منظور افزایش نقدینگی

برای اینکه ارز دیجیتال رشد کند، به نقدینگی کافی نیاز دارد. اگر فعالیت ارگانیک کافی در بازارها وجود نداشته باشد، می‌توان با به کارگیری ربات‌های معاملاتی آن را به صورت مصنوعی ایجاد کرد.

اگر جامعه کریپتوکارنسی نتواند آن ارز را به مقدار کافی بخرد، ارز دیجیتال مذکور نمی‌تواند رایج شود. این امر می‌تواند وقتی یک سکه جوان است و افراد زیادی آن را به طور منظم معامله نمی‌کنند یک مشکل واقعی ایجاد کند.

در چنین مواردی، طبق دستورالعمل‌های از پیش تعیین شده، می‌توان از ربات‌هایی استفاده کرد که به طور خودکار در بازار معاملات مصنوعی انجام می‌دهند. با حرکت مداوم سکه‌ها به اطراف، این گاوها و خرس‌های مصنوعی نقدینگی را افزایش می‌دهند، که به نوبه خود اجازه می‌دهد تا سرمایه، کم کم رشد کند.

بدیهی است که این یک اقدام مصنوعی است که به تنهایی نمی‌تواند تقاضای واقعی ارز را ایجاد کند. با این حال، در برخی موارد، ربات‌ها می‌توانند ابزاری مفید برای رشد قیمت ارزهای دیجیتال باشند. این کار فقط برای افزایش نقدینگی بیشتر در ارزها صورت می‌گیرد. یعنی خریداران و فروشندگان واقعی ارز مورد نظر همیشه با ربات ها می توانند معامله کنند.بازاریابی نفر به نفر و ایجاد هایپ و هیجان کاذب

ارتباط با مردم در شبکه‌های اجتماعی روشی ارزان و در عین حال کارآمد برای تولید هایپ و هیجان کاذب برای سکه شما فراهم می‌کند.

بسیاری از گروه‌های اختصاص داده شده به ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. این حجم از گروه‌ها، نمایانگر جوامع بسیار گره خورده‌ای هستند و برقراری ارتباط با آنها ممکن است یکی از سریع‌ترین راه‌های انتشار اخبار درباره یک سکه باشد.

یکی از موثرترین تاکتیک‌ها در اینجا انتشار شایعات در مورد روند توسعه پروژه‌ها یا رشد قیمت ارزهای دیجیتال در آینده است. هر خبر بزرگی به سرعت در رسانه‌های اجتماعی گسترش می‌یابد. گاهی اوقات، توسعه دهندگان با فاش کردن اسرار خود از این موضوع استفاده می‌کنند.

پامپ برای رشد قیمت ارزهای دیجیتال

پمپاژ یک عمل غیرقانونی در بازارهای سنتی است. با این حال به خاطر عدم قانون گذاری، این کار در بازار ارزهای دیجیتال بسیار رایج است.

به طور کلی، بیشترین سهم از معاملات ارزهای دیجیتال در کتابهای سفارش انواع صرافی‌های آنلاین صورت می‌گیرد. معامله گران فردی سفارشات خرید و فروش خود را در آنجا با قیمت‌های قابل قبول برای خود ذکر می‌کنند.

گاهی اوقات، این روند طبیعی ممکن است توسط افرادی که به دنبال “پمپاژ” یک سکه هستند، مختل شود. این کار معمولاً با خرید تمام سفارشاتی که با قیمت متوسط فعلی یا نزدیک آن ذکر شده‌اند، شروع می‌شود. این فرآیند مخفیانه انجام می‌شود و قیمت تمام مدت کنترل می‌شود تا اجازه ندهند رشد قیمت ارزهای دیجیتال مذکور رخ دهد.

بعد از اینکه چندین بار کتاب سفارش به همین ترتیب تخلیه شد، منجر به کمبود مصنوعی سکه می‌شود. پس از کمی تأخیر، بازار واکنش نشان می‌دهد و به دلیل عدم عرضه کافی قیمت بالا می‌رود.

این عمل معمولاً در جامعه ارزهای دیجیتال مورد نکوهش قرار می‌گیرد زیرا بیشتر به عنوان بخشی از طرح‌های “پامپ و دامپ” استفاده می‌شود. در اینگونه اوقات بلافاصله پس از افزایش قیمت، سکه به فروش می‌رسد و باعث سقوط مجدد آن می‌شود.

با این حال، این کارها باعث نابودی ارزهای دیجیتال نمی‌شود. ارزهای دیجیتال در بازارهای آزاد دیگر نیز وجود دارد، بنابراین هر کسی می‌تواند از حرکت قیمت استفاده کند. فقط باید بدانید که کجا باید نشانه‌های پامپ آینده را جستجو کنید، و در حال حاضر ابزارهای مفیدی وجود دارد که می‌تواند به شما در این امر کمک کند.

مطالب مرتبط
سرتیک (CertiK) چیست و چرا این ممیزی برای سلامت دیفای ضروری است؟
الگوریتم اثبات ظرفیت (PoC) چیست؟چگونه با فضای هارد دیسک ارز دیجیتال استخراج کنیم؟
وام های سیستم مالی غیرمتمرکز DeFi چیست
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether