قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار استخراج یا ماینینگ  »  استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟

استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟

استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟

اکثر ماینرهای بیت کوین به یک استخر استخراج متصل می‌شوند. با این کار آنها خطرات و پاداش‌ها را با هم تقسیم می‌کنند. استخراج یک بیت کوین برای یک واحد ماینر ممکن است چندین سال طول بکشد.

استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟

  • استخراج بیت کوین فرایندی است که کامپیوترهای پرقدرت با محاسبه معامله‌های سخت ریاضی برای تأیید و ایجاد یک بلاک انجام می‌دهند.
  • استخراج کنندگان معمولاً از تجهیزات تخصصی مانند ریگ‌های استخراج یا دستگاه‌های ای سیک (ASIC) استفاده می‌کنند.
  • استخراج انفرادی بیت کوین هنوز امکان پذیر است اما با توجه به سختی شبکه سود را به شدت کم می‌کند.

بیت کوین (BTC) از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) به عنوان مبنای امنیت خود استفاده می‌کند. این بدان معناست که مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، از شبکه ماینرها ارزهای رمزپایه برای ایجاد بلاک‌ها و افزودن معاملات معلق به آنها استفاده می‌کند. با این کار بلاکچین این معاملات را غیرقابل بازگشت و دستکاری می‌کند.روزانه چه تعداد بیت کوین ماین می‌شود؟

روند کشف بلاک، که تقریباً 10 دقیقه در هر بلاک طول می‌کشد، همچنین منجر به ایجاد تعداد مشخصی بیت کوین جدید در هر بلاک می‌شود. در حال حاضر این مقدار 6.25 BTC برای هر بلاک تنظیم شده است، اما تقریباً هر چهار سال یکبار (210،000 بلاک) این جوایز به نصف کاهش می‌یابد. این یعنی تعداد بیت کوین‌های تازه ایجاد شده به ازای هر بلاک تازه کشف شده را کاهش می‌دهد. بیت کوین‌های تازه استخراج شده به عنوان مشوقی برای استخراج کننده (یا استخراج کنندگان در صورت استفاده از استخر استخراج) که بلاک را ایجاد کرده است، ارائه می‌شود.

چه مدت طول می‌کشد تا یک بیتکوین استخراج شود

کشف هر بلاک 10 دقیقه طول می‌کشد. هر بلاک برای استخراج کننده‌ای که با موفقیت آن را کشف کرده است 6.25 BTC جایزه دارد. با این حال مهم است که درک کنیم کل شبکه استخراج بیت کوین اساساً در این فرایند کشف بلاک رقابت می‌کند.

این بدان معنی است که تنها یک ماینر در کل شبکه استخراج در واقع موفق به کشف بلاک می‌شود. از آنجا که به طور بالقوه ده‌ها هزار استخراج کننده بیت کوین در حال فعالیت هستند، احتمال کشف یک بلاک به تنهایی بسیار کم است.

به همین دلیل، اکثریت قریب به اتفاق استخراج کنندگان بیت کوین در قالب استخر استخراج با هم کار می‌کنند. این ماینرها، نرخ هش خود را با هم ترکیب می‌کنند تا شانس بیشتری برای استخراج یک بلاک و دریافت بیت کوین تازه داشته باشند. سپس، صرف نظر از اینکه کدام معدنچی در استخر واقعاً بلاک را کشف می‌کند، جوایز به طور مساوی در سراسر استخر توزیع می‌شود.

در نتیجه، یک ماینر بیت کوین که 1٪ از نرخ هش استخر را در اختیار دارد، 1٪ پاداش بلاکی را که به آن تعلق می‌گیرد نیز دریافت خواهد کرد.

استخراج بیت کوین با استفاده از استخر استخراج

استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟

سهم استخرهای استخراج مختلف از کل هش شبکه بیت کوین

F2Pool در حال حاضر بزرگترین استخر از نظر نرخ هش است. این استخر حدود 26.73 EH / s از کل نرخ هش بیت کوین 134.6 EH / s را در اختیار دارد. این سهم نرخ هش 19.9٪ اساساً به این معنی است که حدود 19.9٪ از کل بیت کوین‌های تازه استخراج شده توسط این استخر استخراج می‌شود. این میزان معادل 179.1 بیت کوین استخراج شده در یک روز است. در مجموع روزانه حدود 900 BTC توسط همه ماینرها استخراج می‌شود.

یک ماینر تنها که 1٪ از نرخ هش استخر 267(PH / s) را در اختیار داشته باشد، تقریباً 1.79 BTC در روز درآمد دارد. این بدان معناست که یک استخراج کننده برای استخراج یک بیت کوین در روز با توجه به سختی شبکه فعلی به نزدیک به 149.2 PH / s قدرت هش نیاز دارد.

قبل از پایان دهه، فقط 225 بیت کوین در روز ایجاد و به عنوان یک منبع تازه وارد بازار می‌شود. در مقایسه با آغاز سال 2020، زمانی که 1800 روزانه ایجاد می‌شد. این به معنای از دست دادن 90 ~ در عرضه جدید است.

استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟

توییت استخر استخراج F2pool

هزینه ساخت فارم استخراج با توان ماین یک بیت کوین در روز

به بیان بهتر، این معادل قدرت هش تعداد 2،331 از آخرین ماینرهای آنت ماینر اس 17 ای (Antminer S17e) است. این مدل در نوامبر سال 2020 به بازار عرضه شده است. خرید این میزان دستگاه ماینر احتمالاً در حدود 1.86 میلیون دلار هزینه خواهد داشت. البته با فرض هزینه خرید هر واحد که 799 دلار در سال این نیز تا حدودی چالش برانگیز است. لازم به ذکر است که دستگاه آنت مایر مذکور در حال حاضر تمام شده است. یعنی از دسامبر سال 2020 خرید این دستگاه فقط از طریق فروشندگان خرد امکان پذیر است.

برای کسانی که بودجه کمتری دارند، تهیه یک دستگاه آنت ماینر اس 19 پرو (Antminer S19 Pro) مقرون به صرفه است. این دستگاه یک نسل قدیمی‌تر است، اما هنوز برای خرید عمده در دسترس است.

با این ماینر برای استخراج یک بیت کوین در استخر استخراج، در کل 1365 روز زمان لازم دارد. این یعنی هر دستگاه در روز معادل تولید 0.00073 BTC استخراج می‌کند.آیا استخراج کنندگان می‌توانند به صورت انفرادی کار کنند؟

اگرچه بیشتر استخراج کنندگان بیت کوین قدرت هش خود را به عنوان بخشی از استخر استخراج متمرکز می‌کنند، اما انجام این کار به تنهایی نیز امکان پذیر است.

استخرهای استخراج بیت کوین، اساساً پرداخت سود کمتری را تضمین می‌کنند. آن‌ها بسیاری از خطرات مربوط به استخراج بیت کوین را از بین می‌برند. برخلاف آنها، استخراج انفرادی بیشتر یک قمار است. یعنی شما یا برنده می‌شوید و یک بیت کوین کامل به دست می‌آورید یا چیزی کسب نمی‌کنید. ماین انفرادی نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه استخر استخراج ندارند. به همین دلیل سودآوری کلی استخراج می‌تواند کمی‌بیشتر از کار با استخر باشد. به ویژه برای افرادی که از قدرت هش قابل توجهی برخوردارند.

از نظر آماری، یک ماینر انفرادی که به دنبال استخراج یک بیت کوین در روز است، باید کمی‌بیش از 0.11٪ از کل نرخ هش بیت کوین را به خود اختصاص دهد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این معادل حدود 149.2PH / s یا خروجی ترکیبی 2،334 واحد ای سیک ماینر آنت ماینر اس 17 ای است. به طور متوسط این عملیات استخراج هر 6.25 روز یک بلاک را کشف می‌کند که 6.26 جایزه BTC دارد. این یعنی به طور متوسط در هر روز یک بیت کوین استخراج می‌شود.

کشف یک بلاک حتی در فارم استخراج عظیمی‌با بیش از 2000 ریگ تقریباً یک هفته به طول می‌انجامد. به همین دلیل ماینرهایی با چند دستگاه ممکن است سالها بدون استخراج یک بلاک کار کنند. به همین دلیل اینگونه عمل در اکثر موارد بسیار خطرناک و پر ریسک است.

ماینینگ بیت کوین در سال 2020 و بعد از آن

استخر استخراج اوکی اکس (OKEx) قبلاً یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین از نظر نرخ هش بود. این استخر استخراج پس از بسته شدن صرافی به علت عدم دسترسی به یکی از دارندگان اصلی کلید خصوصی‌اش، با افت 99.5٪ در فعالیت بین اکتبر و نوامبر سال 2020 روبرو شد.

استخر اوکی اکس از آن زمان شاهد بهبود قابل ملاحظه میزان هش SHA256 خود بوده است. این استخر در حال حاضر با بیش از 3،400 استخراج کننده فعال با سرعت 196.8 PH / s – فعالیت می‌کند. این یعنی بیش از ده برابر افزایش نرخ هش نسبت به پایین‌ترین سطح در ماه نوامبرامسال.

موسسات عظیم تکنولوژی و سرمایه گذاری در حال مکیدن بیت کوین‌های تازه هستند. موسساتی مانند گری اسکیل Grayscale، پی پل PayPal و کش اپ Cash App اکنون بیش از 100٪ کل بیت کوین تازه منتشر شده را خریداری می‌کنند. از طرف دیگر بسیاری از دارندگان بیت کوین به قفل کردن بیت کوین‌ها در سیستم مالی غیرمتمرکز رو آوردند.

در نتیجه، قیمت بیت کوین از ابتدای سال تاکنون بیش از 150 درصد افزایش یافته است. در چند هفته اخیر در صرافی‌ها این ارز  به بالاترین سطح قیمت تاریخی اش رسیده است.

مطالب مرتبط
یک کاربر اتریوم در دو اشتباه بزرگ 5.2 میلیون دلار از دست داد
بانکور Bancor یک پروتکل نقدینگی با امکان مبادله خودکار و تأمین نقدینگی در استخرهای آن
بررسی ماینر گیت (MinerGate): آیا ماینرگیت قانونی است؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی