قیمت بیت کوین
۱,۲۸۷,۶۴۹,۴۶۴تومان
49,052دلار
4.70
قیمت اتریوم
۴۰,۶۵۳,۹۵۹تومان
1,558.08دلار
7.84
قیمت کاردانو
۳۱,۸۸۵تومان
1.22دلار
4.85
قیمت بایننس کوین
۶,۵۳۵,۷۰۷تومان
249.03دلار
11.11
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  سیستم پرداخت پی‌پل(PayPal) چگونه نظرش را در مورد بیتکوین عوض کرد

سیستم پرداخت پی‌پل(PayPal) چگونه نظرش را در مورد بیتکوین عوض کرد

اخبار آلتکوین ها
رضا باغانی
4 آبان 99
۰
سیستم پرداخت پی‌پل(PayPal) چگونه نظرش را در مورد بیتکوین عوض کرد

پس از هفت سال زیر سؤال بردن بیتکوین، سیستم پرداخت پی‌پل در نهایت این ارز و سیستم پرداخت مدرن را در آغوش گرفت. ما در اینجا تاریخچه این ادغام بین سیستم‌های پرداخت سنتی و مدرن را بررسی خواهیم کرد.

سیستم پرداخت پی‌پل (PayPal) چگونه نظرش را در مورد بیتکوین عوض کرد

سیستم پرداخت پی‌پل(PayPal) چگونه نظرش را در مورد بیتکوین عوض کرد

سیستم پرداخت پی‌پل(PayPal) چگونه نظرش را در مورد بیتکوین عوض کرد

به طور خلاصه

اعلام پی پل مبنی بر پشتیبانی از ارزهای رمزپایه، هفت سال پس از علاقه اولیه آن انجام پذیرفت.

در طول این مدت، موضع پی‌پل از شک به پشتیبانی از این رمزارز تبدیل شد.

اقدام پی پل در پشتیبانی ازبیت کوین، قیمت این ارز رمزپایه را به بیش از 13000 دلار رسانده است.

اعلام پی‌پل مبنی بر ارائه پشتیبانی از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه، به هفت سال چالش بین سیستم‌های پرداخت سنتی و رمزپایه پایان داد.

چه چیزی تعادل را به نفع رمزنگاری تغییر داد؟

روز چهارشنبه توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک به غول سیستم‌های پرداخت پی‌پل بیت لایسنس (Bitlicense) مشروط اعطا شد. به استناد این مجوز سیستم پرداخت پی‌پل اجازه دارد بیتکوین، اتریوم، بیتکوین کش و لایتکوین را داد و ستد و نگهداری کند. البته این سرویس با مشارکت شرکت تکنولوژی مالی پکسوز (Paxos) انجام خواهد گرفت.

این غول پرداخت اعلام کرد که کاربرانش می‌توانند ارزهای رمزنگاری شده را مستقیماً از طریق حساب‌های پی‌پل خود خرید و فروش کنند. این سرویس همچنان امکان نگهداری این ارزهای رمزنگاری در حسابهای پی پل کاربرانش را ارائه می‌دهد. این امکان باعث می‌شود 26 میلیون کسب و کار در سراسر جهان پذیرای پرداخت های رمزنگاری از 346 میلیون کاربر پی‌پل باشند.

دن شولمن (Dan Schulman)، مدیر عامل پی‌پل، در بیانیه‌ای گفت: “تغییر به اشکال دیجیتال ارز اجتناب ناپذیر است. این ارزها مزایای واضحی را از لحاظ مالی و دسترسی به سیستم‌های پرداخت به ارمغان می‌آورند. کارایی، سرعت و انعطاف پذیری این تکنولوژی بخشی از امکانات مهم سیستم‌های پرداخت رمزپایه است. این مدل پرداخت، دولت‌ها را قادر به پرداخت سریع پول به شهروندان می‌کند. “

اما پی‌پل در گذشته علاقه چندانی به رمزنگاری نداشت. تعامل این کمپانی با ارزها رمزنگاری رویکردی غیرمنتظره بود. از برخورد شدید با فروشندگان بیت کوین تا زیر سؤال بردن مناسب بودن آن به عنوان ارز در تاریخ رفتار پی‌پل با بیتکوین وجود دارد. با این حال در نهایت این سیستم پرداخت نیز تسلیم بیتکوین شد و امکان خرید رمزنگاری را در سیستم عامل خود فراهم آورد.

پی پل زیرساخت های خود را برای پشتیبانی از بیت کوین آغاز می‌کند

پی پل ابتدا برین‌تری (Braintree) در سال 2013 خریداری کرد. این شرکت شیکاگویی به طور تخصصی بر روی سیستم‌های پرداخت تلفن همراه و وب شرکت‌های تجارت الکترونیک کار می‌کرد. پس از این خرید پی‌پل، پشتیبانی محدودی از بیتکوین ارائه داد.

مدیر عامل شرکت برین‌تری، بیل ردی در آن زمان به تک‌کرانچ (TechCrunch) گفت: “این اقدام پی‌پل آماده شدن برای پذیرش بیت کوین است.”

یک سال بعد، پی‌پل همکاری خود با سه استارت آپ اصلی رمزنگاری بیت‌پی (BitPay)، کورین‌بیس (Coinbase) و گوکوین (GoCoin) را اعلام کرد. در سپتامبر 2014، توسط مدیر ارشد استراتژی شرکت اسکات الیسون، اعلام نمود که کسب و کارهای آنلاین می‌توانند از طریق هر سه شرکت و با استفاده از پی‌پل پیمنت هاب خود تراکنش‌های بیتکوین را بپذیرند.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


نامناسب بودن بیتکوین به عنوان یک ارز واقعی

در ژانویه 2018، اعضای هیئت مدیره پی‌پل دیدگاه‌های متناقضی درباره طلای دیجیتال بیتکوین داشتند. اوایل آن ماه، شولمن در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری استریت، اظهار داشت: “من فکر می‌کنم در حال حاضر نوسانات ارزهای رمزنگاری از تبدیل شدن آنها به یک ارز واقعی مورد پذیرش خرده فروشان جلوگیری کرده است. ما این نوسانات را شاید بیش از هر زمان دیگری می‌بینیم. “

به طور واضح، اظهارات شولمن تنها چند هفته پس از رسیدن بیت کوین به بالاترین رقم خود یعنی حدود 20،000 دلار بود. قیمت این ارز تا روزی که مصاحبه او منتشر شد به حدود 16،475 دلار رسیده بود.

روزها بعد، شولمن برای مصاحبه ویدیویی روبروی یکی از اعضای هیئت مدیره پی‌پل، ونسس کاسارز نشست. کاسارز یکی از اولین پذیرندگان بیتکوین بود. وی در این مصاحبه بیت کوین را به عنوان آزمایشی با احتمال موفقیت بیش از 50٪ توصیف کرد. کاسارز افزود: “اگر موفق شود، بیت کوین به ارزش یک میلیون دلار خواهد رسید. ” کاسارز همچنین ادعا کرد که حداقل 20٪ احتمال می‌دهد آزمایش بیتکوین موفقیت آمیز نباشد.

مسیر پرفراز و نشیب پذیرش بیتکوین توسط پی پل

یک ماه بعد، مدیر ارشد مالی پی پال، جان رائینی، چشم اندازی بلندمدت برای استفاده از ارز رمزنگاری توصیف کرد. وی به وال استریت ژورنال گفت که اگرچه در این فناوری شایستگی وجود دارد، “سال‌ها طول خواهد کشید تا این نوع ارز همه گیر شود. مدت زمان زیادی لازم است تا پذیرش بیتکوین به عنوان نوعی ارز که هر روز استفاده می‌شود را ببینیم. “

بلافاصله پس از آن، در مارس 2018، پی پال حق ثبت اختراع جدیدی را برای تسریع در معاملات ارز رمزنگاری بین کسب و کارها و مصرف کنندگان ارائه داد. این اتفاق نشان می‌داد هنوز برای ادغام بیت کوین تردیدهای زیادی وجود دارد.

گرچه این کار با موضع اعلام شده آن‌ها در مورد رمزنگاری مطابقت نداشت. تنها چند هفته پس از ثبت اختراع پی‌پل، برخی از کاربران این پلتفرم گزارش دادند که از طرف شرکت ایمیلی با ظاهری رسمی دریافت کرده اند. در این ایمیل به آنها هشدار داده‌ شده “فعالیتی را که منجر به تجارت یا انتقال ارز رمزپایه است، متوقف کنند.” هنگامی که بابت این موضوع از پی پل توضیح خواستند، پی پل ارسال ایمیل‌ها را انکار کرد.

سیستم پرداخت پی‌پل برای در آغوش کشیدن بیت کوین آماده می‌شود

موضع پی‌پل درمورد ارز رمزنگاری شده یک بار دیگر خبرساز شد. پی‌پل در اکتبر 2019، اولین شرکتی بود که از انجمن لیبرا (Libra) خارج شد. این اقدام به علت عدم اطمینان نظارتی در مورد سرمایه گذاری در این استیبلکوین به رهبری فیس بوک صورت پذیرفت.

تغییر نظر پی پل در مورد ارزهای رمزپایه

اولین نشانه‌های موقت تغییر ذهنیت پی پل در آغاز سال 2020 دیده شد. زمانی که پی پال فرصت‌های شغلی جدیدی را در گروه تحقیقاتی بلاکچین خود اضافه کرد.

پی پل همچنین در نامه‌ای به کمیسیون اروپا، که در ماه ژوئیه منتشر شد، به علاقه خود به ارزهای رمزپایه اشاره کرد.

اولین شایعات مبنی بر اینکه پی‌پل می‌تواند با پکسوز (Paxos) برای ایجاد بستر خرید و فروش رمزنگاری همکاری کند در ژوئن 2020 ظاهر شد. اما اعلامیه رسمی این همکاری تا چهارشنبه هفته گذشته محقق نشد.

چرا سیستم پرداخت پی‌پل از بیت کوین استقبال کرد

به نظر می‌رسد مشارکت پکسوز در مورد خطر بی ثباتی بیت کوین برای بازرگانان و کاربران تا حدودی اطمینان خاطر را به پی پال داده است. بر اساس این اعلامیه، سیستمی که این دو شرکت طراحی کرده‌اند برای کاهش این مسائل طراحی شده است. در این سیستم پرداختها با استفاده از ارزهای سنتی تسویه می‌شوند و پی‌پل خطر نوسانات قیمت را مدیریت خواهد کرد.

اما سایر عوامل نیز در تصمیم غول پرداخت تأثیرگذار خواهند بود. هنوز مشخص نیست که پی‌پل چگونه برای اولین بار جهت دریافت بیت‌لایسنس اقدام کرده است. با این حال این امر قابل توجه است که پی پل اولین شرکتی است که بیت‌لایسنس مشروط دریافت می‌کند. نوع جدیدی از مجوز که به عنوان مرحله‌ای برای رسیدن به یک مجوز کامل در نظر گرفته شده است.

بیت‌لایسنس مشروط پی‌پل مستلزم آن است که در کنار شرکتی که بیت‌لایسنس کامل را در اختیار دارد برای ارائه خدمات تجارت و نگهداری ارزهای رمزنگاری شده کار کند. این سبب همکاری با پکسوز که این مجوز را دارد شده است. وقایع اخیر نیز با تسریع روند پرداخت های دیجیتالی، سهم خود را داشته است.

تاثیر این تصمیم بر بازار ارزهای دیجیتال

استقبال پی‌پل از بیت کوین باعث ایجاد شوک در فضای ارزهای رمزپایه شد. با اعلام این خبر قیمت بیت کوین  به بیش از 13000 دلار رسید. طرفداران رمزنگاری این حرکت را به عنوان سیگنالی برای پذیرفتن گسترده‌تر رمزنگاری می‌دانند. در حالی که کاربران به محدودیت‌های پی‌پل اشاره می‌کنند. این محدودیت‌ها باعث می‌شود کاربران نتوانند بیت کوین خود را از سیستم عامل انتقال دهند.

صرف نظر از این، تصمیم پی‌پل برای فعال کردن خرید و فروش رمزنگاری لحظه‌ای جذاب برای ارز رمزپایه بود. این اتفاق نقطه پایانی یک روند طولانی رایزنی برای این غول پرداخت محسوب می شود.

مطالب مرتبط
کانی وست از دوستداران بیت کوین در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
وال استریت با بازگشت رئیس جمهور ترامپ به کاخ سفید رشد کرد
بزرگترین کنفرانس ماینینگ ارزهای دیجیتال در چین
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند