قیمت بیت کوین
1,625,107,736تومان
61,936.00دلار
1.52
قیمت اتریوم
64,205,349تومان
2,442.94دلار
1.02
قیمت بایننس کوین
13,637,357تومان
518.95دلار
5.74
قیمت ریپل
43,621تومان
1.66دلار
6.27
قیمت تتر
26,217تومان
1.01دلار
0.21
خانه  »  استخراج یا ماینینگ  »  سخت افزارهای استخراج  »  ریگ استخراج ارز دیجیتال چیست؟ برای ساخت ریگ ماین کریپتوکارنسی چه کارهایی باید انجام داد

ریگ استخراج ارز دیجیتال چیست؟ برای ساخت ریگ ماین کریپتوکارنسی چه کارهایی باید انجام داد

سخت افزارهای استخراج
رضا باغانی
1399/09/06
۰
ریگ استخراج ارز دیجیتال چیست؟ آموزش ساخت ریگ ماین کریپتوکارنسی

ساخت یک ریگ استخراج ارز دیجیتال در سال 2020 بسیار آسان‌تر از دو سال پیش است. این بازار با امکان ماین سکه‌های سودآور جدید به طور قابل توجهی گسترش یافته است.

ریگ استخراج ارز دیجیتال چیست؟ برای ساخت ریگ ماین کریپتوکارنسی چه کارهایی باید انجام داد

ریگ استخراج ارز دیجیتال چیست؟ آموزش ساخت ریگ ماین کریپتوکارنسی

ریگ استخراج ارز دیجیتال چیست؟ آموزش ساخت ریگ ماین کریپتوکارنسی

به نظر بسیاری از تازه واردان صنعت کریپتو استخراج ارزهای دیجیتال دیگر مرسوم نیست. اما این مطلب اشتباه است! هنوز هم ماینینگ در جامعه بلاکچین سر و صدا زیادی به پا می‌کند. تا زمانی که ارز دیجیتال اول و اصلی، بیت کوین (BTC) به استخراج نیاز داشته باشد، استخراج ارزهای دیجیتال روند رو به پیشرفتی خواهد داشت.

ساخت یک ریگ استخراج ارز دیجیتال در سال 2020 بسیار آسان‌تر از دو سال پیش است. این بازار با استخراج سکه‌های سودآور جدید به طور قابل توجهی گسترش یافته است. روش‌های مختلفی برای استخراج رمزنگاری در سال 2020 وجود دارد: استخراج GPU و CPU، استخراج ابری، استخراج از طریق ای سیک (ASIC)، استخراج تلفن همراه، استخراج از طریق لپ تاپ و غیره.

در صورتی که به این صنعت علاقه مند شدید و یا می‌خواهید استخراج را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید، ما قصد داریم نحوه ساخت ریگ استخراج ارز دیجیتال در سال 2020 را توضیح دهیم.انواع ریگ‌های استخراج ارز دیجیتال

قبل از شروع کار استخراج، باید ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که قابل استخراج باشد. دارایی‌های دیجیتال مختلف، برای فرآیند استخراج به نرم افزارهای استخراج متفاوتی نیاز دارند تا روند آسان و سودآوری داشته باشد. اما بیایید به اصول اولیه بپردازیم.

ریگ استخراج ارز دیجیتال چیست؟

ریگ استخراج ارز دیجیتال یک سیستم رایانه‌ای است که به اندازه کافی برای پردازش معاملات بلاکچین قدرتمند است. این سیستم می‌تواند معماهای سخت ریاضی را برای استخراج ارز دیجیتال حل کند.

ریگ استخراج ارز دیجیتال کامل از چندین مولفه اساسی تشکیل شده است: سخت افزار استخراج، نرم افزار استخراج، استخر استخراج. هر ارز دیجیتال قابل استخراج الگوریتم هش خود را دارد که مسئول تولید و رمزگشایی هش است. به عنوان مثال، بیت کوین، اتریوم و مونرو با در نظر گرفتن پروتکل اجماع اثبات کار (PoW) ساخته شده‌اند. با این حال، هر سه سکه از الگوریتم‌های مختلف هش استفاده می‌کنند:

Bitcoin: SHA256

Ethereum: Ethash

Monero: RandomX

هنگامی‌که تعیین کردید مایل به استخراج کدام سکه هستید، وقت آن است که ریگ استخراج ارز دیجیتال مربوط را انتخاب کنید.

ارز دیجیتال را می‌توان با ماینرهای GPU، CPU و ASIC استخراج کرد. برخی از دارایی‌های دیجیتال فقط به استخراج GPU / CPU یا ASIC نیاز دارند، برخی از آنها را می‌توان با هر سه گزینه استخراج کرد.استخراج GPU

GPU مخفف (Graphics Processing Unit) یا به سادگی کارت گرافیک است. احتمالاً نام برندهایی مانند Nvidia و AMD را شنیده‌اید. هر دوی آنها رهبران صنعت GPU هستند و اغلب در راهنماهای استخراج ما ظاهر می‌شوند. استخراج GPU به توان الکتریکی زیادی نیاز دارد. البته فرآیند استخراج به طور کلی به منابع محاسباتی و الکتریکی زیادی نیاز دارد. استخراج GPU کارآمد اما بسیار گران است. با این حال، اگر پس از مدتی از استخراج ارزهای دیجیتال دست بکشید، پس از آن دستگاه‌های پردازنده گرافیکی به عنوان یک کیت بازی عالی به شما خدمت می‌کنند.

استخراج CPU

روش دیگر برای استخراج ارز دیجیتال، بهره بردن از پردازنده مرکزی یا همان (CPU) است.

CPU یا واحد پردازش مرکزی یک ویژگی بسیار حیاتی برای هر رایانه‌ای است که مسئول فرایندهای اصلی منطق رایانه است. اگر به سال 2010 باز گردیم، بیت کوین را می‌توانستید از طریق یک رایانه شخصی معمولی با CPU استخراج شود. پاداش بلاک 50 BTC بود و به نظر می‌رسید زندگی بسیار راحت‌تر بود.

از جولای 2020، استخراج بیت کوین با CPU بسیار موثرتر از ده سال پیش است اما هنوز کندتر از GPU و ASIC است. با این حال، مجموعه‌ای از دارایی‌های دیجیتال دیگر می‌توانند با موفقیت توسط CPU استخراج شوند.

دارایی‌های دیجیتال برای استخراج با CPU

XMR، LTC، GRIN

بهترین ماینرهای پردازنده: AMD Ryzen Threadripper 1950X، AMD Ryzen 7 1800X، Intel Core i5-7600K.

استخراج به وسیله‌ای سیک ماینرها ASIC

(ASIC) که به معنای مدار مجتمع مخصوص برنامه است. برخی از اعضای جامعه رمزنگاری معتقدند که استخراج کنندگان ای سیک امنیت شبکه را کاهش می‌دهند و این نوع استخراج مغایر با اصل تمرکززدایی بلاکچین است. مونرو یک سکه مقاوم در برابر ای سیک است که آن را فقط با GPU و CPU می‌توان استخراج کرد.

اوایل بیت کوین فقط با CPU قابل استخراج بود. دشواری استخراج سال به سال در حال افزایش است و چند سالی است استخراج بیت کوین با CPU سطح کارایی کمتری را نشان می‌دهد. ای سیک‌ها در سال 2013 وارد صنعت شدند و به سرعت شتاب گرفتند.

ای سیک ماینرها‌ها برای انجام یک کار واحد به روشی فوق العاده سریع طراحی شده‌اند. یه دلیل اینکه این دستگاه‌ها برای انجام یک عملکرد ساخته شده است، شما نمی‌توانید مثلاً از ای سی ماینر بیت کوین که روی الگوریتم هش SHA256 تمرکز دارد برای استخراج Zcash استفاده کنید. Zcash از الگوریتم اکویی هش (Equihash) استفاده می‌کند.نحوه ساخت ریگ استخراج ارزهای دیجیتال

خوب، ما انواع مختلفی از استخراج کنندگان را برای شما گرد آورده‌ایم. مراحل بعدی به شرح زیر است.

مرحله 1. DYOR یا تحقیق خود را انجام دهید

تحقیق خود را انجام دهید DYOR باید سرلوحه کار شما در صنعت کریپتو باشد. برای یافتن بهترین‌ها بسیار مهم است که در مورد بازار تحقیق کنید. اگر ما در مورد استخراج ارز دیجیتال صحبت می‌کنیم، بگذارید لیست کوتاهی از مواردی را که باید مورد توجه قرار گیرد ارائه دهیم:

سکه موردنظر خود را برای استخراج انتخاب کنید. الگوریتم هش آن را پیدا کنید و بهترین روش استخراج آن را تعیین کنید. CPU، GPU، ASIC

تحقیق درباره سخت افزار استخراج ارز دیجیتال را انجام دهید. انتخاب سخت افزار استخراجی بهتر است که ضمن تأمین ماین کارآمد، مقدار مناسب برق را نیز مصرف کند.

برای محاسبه سود استخراج یک ارز دیجیتال خاص، استفاده از ماشین حساب‌های استخراج توصیه می‌شود.

مرحله 2. مولفه‌ها را انتخاب کنید

قبل از شروع ساخت یک ریگ استخراج ارز دیجیتال، چندین مولفه وجود دارد که باید بررسی شوند.

مادربرد

اتصال، مرکز، مادربرد. یک مادربرد باید از بیش از 5 کارت گرافیک پشتیبانی کند تا استخراج ارز دیجیتال سودآور را امکان پذیر کند. این مولفه تعیین می‌کند که از کدام پردازنده استفاده کنید، در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید.

سیستم خنک کننده

استخراج یک کار دشوار است که باعث می‌شود رایانه شخصی و پردازنده‌های شما خیلی زود گرم شوند. خنک نگه داشتن ریگ استخراج ارز دیجیتال بسیار حیاتی است. در این حالت، یک سیستم خنک کننده با کیفیت بالا یک جز غیر قابل چشم پوشی است.

کارت‌های گرافیکی

اگر تصمیم دارید به لژیون استخراج کنندگان GPU بپیوندید، مطمئن شوید که کارت‌های گرافیک شما با بودجه و سایر شرایط استخراج شما مطابقت دارند.

پردازنده

استخراج پردازنده و سایر فرآیندهای غیر استخراج به تجهیزات قدرتمندی نیاز دارند. قبل از تهیه پردازنده، در بازار تحقیق کنید تا بهترین گزینه برای شما مشخص شود. به Intel Core i3، i4، i7 و … توجه کنید.

مرحله 3. ساخت را شروع کنید

روند ساخت کاملاً ساده است – شما باید تمام اجزا را با هم جمع کنید.

مادربرد را در قاب ریگ استخراج ارز دیجیتال قرار دهید.

کابل‌ها را به پردازنده متصل کنید.

GPU و یک سیستم خنک کننده را تنظیم کنید.

برای درک بهتر نحوه اسمبل کردن قطعات با هم، آموزش‌های Youtube را پیدا کنید که توضیحات جامعی درباره ریگ‌های استخراج خاص ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد.صحبت پایانی

ساخت ریگ استخراج ارز دیجیتال در سال 2020 آن طور که به نظر می‌رسد دشوار نیست. با این حال، به نظر می‌رسد معامله ارزهای دیجیتال به عنوان یک شغل نیمه وقت در این صنعت از سودآوری بیشتری بر خوردار است.

مطالب مرتبط
4 لپ تاپ مناسب ماینینگ، نحوه استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده لپ تاپ
استخراج بیت کوین با VPS
استخراج بیت کوین با FPGA، Lancelot
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟