قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی ها  »  اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را محاسبه می‌کنند؟

اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را محاسبه می‌کنند؟

اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را محاسبه می‌کنند؟

مهم نیست که سبد دارایی ارزهای دیجیتال شما چقدر بزرگ است، شما باید ریسک معاملات خود را به طور مناسب مدیریت کنید. محاسبه اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال به شما در این راه کمک می‌کند. در غیر این صورت، ممکن است سریع حساب خود را خالی کنید و ضررهای قابل توجهی متحمل شوید. هفته‌ها یا حتی ماه‌ها پیشرفت را می‌توان با یک تجارت ضعیف از بین برد.

اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را محاسبه می‌کنند؟

اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را محاسبه می‌کنند؟

اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را محاسبه می‌کنند؟

هدف اساسی تجارت یا سرمایه گذاری، اجتناب از تصمیم گیری احساسی است. همانطور که قدرت ریسک مالی مهم است، احساسات تیز نقشی اساسی در معاملات ارز دیجیتال دارند. باید بتوانید آنها را تحت کنترل داشته باشید تا بر تصمیمات تجاری و سرمایه گذاری شما تأثیر نگذارند. به همین دلیل تهیه مجموعه قوانینی جهت نظم دادن به جریان فعالیت‌های سرمایه گذاری و تجاری خود برای شما مفید خواهد بود.

بیایید این قوانین را سیستم تجارت شما بنامیم. هدف این سیستم مدیریت ریسک است. اما کمک به حذف تصمیمات غیر ضروری به همان اندازه مهم خواهد بود. به این ترتیب، وقتی زمان آن فرا می‌رسد، سیستم تجارتتان به شما اجازه تصمیم گیری عجولانه و تکانشی را نمی‌دهد.

وقتی این سیستم‌ها را ایجاد می‌کنید، باید مواردی را در نظر بگیرید. چشم انداز سرمایه گذاری شما چیست؟ تا چه میزان ریسک را می‌توانید تحمل کنید؟ بر روی چقدر سرمایه می‌توانید ریسک کنید؟ شما می‌توانید بسیاری از موارد دیگر را نیز در نظر بگیرید. اما در این مقاله، ما روی یک جنبه خاص تمرکز خواهیم کرد. ما نحوه محاسبه اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال برای معاملات فردی را برای شما شرح خواهیم داد.

برای انجام این کار، ابتدا باید تعیین کنید که میزان سرمایه شما برای معامله چه اندازه است. بعد از آن پاسخ به این سؤال مهم است. مایل به ریسک چه مقدار از آن در یک معامله واحد هستید.

نحوه تعیین اندازه حساب

اگرچه این مرحله ساده و یا حتی زائد به نظر می‌رسد، اما یک مرحله مهم است. به خصوص هنگامی که مبتدی هستید. این کار به شما کمک می‌کند تا قسمت‌های خاصی از سبد دارایی‌های دیجیتال خود را به استراتژی‌های مختلف اختصاص دهید. به این ترتیب می‌توانید پیشرفتی که با استراتژی‌های مختلف به دست می آورید را با دقت بیشتری ردیابی کنید. همچنین این کار احتمال خطر غیرضروری را کاهش می‌دهد.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما به آینده بیت کوین اعتقاد دارید و یک موقعیت لانگ را در یک کیف پول سخت افزاری برای آن بازکرده اید. احتمالاً بهتر است این را به عنوان بخشی از سرمایه تجاری خود حساب نکنید.

به این ترتیب، تعیین اندازه حساب به سادگی به دنبال سرمایه موجودی است که می‌توانید به یک استراتژی معاملاتی اختصاص دهید.نحوه تعیین ریسک حساب

مرحله دوم تعیین ریسک حساب شما است. این شامل تصمیم گیری در مورد درصد سرمایه موجود شما است که مایلید در یک تجارت واحد ریسک کنید.

قانون 2٪

در دنیای مالی سنتی، یک استراتژی سرمایه گذاری وجود دارد به نام قانون 2٪. طبق این قانون، یک معامله گر نباید بیش از 2٪ از حساب خود را در یک معامله واحد به خطر بیندازد. ما به طور کامل به آن خواهیم پرداخت. اما ابتدا اجازه دهید این قانون را متناسب با بازارهای بی ثبات و معاملات ارز دیجیتال تنظیم کنیم.

قانون 2٪ یک استراتژی مناسب برای سبک‌های مختلف معاملات ارز دیجیتال است که معمولاً شامل ورود به چند موقعیت لانگ است. همچنین، به طور معمول در معاملات ارز دیجیتال با نوسانات کمتر به کار گرفته می‌شود. اگر معامله گر فعال‌تری هستید و به خصوص اگر کار خود را تازه شروع کرده‌اید این شیوه محافظه کارانه می‌تواند راهگشای شما باشد. با این وجود، اجازه دهید این قانون را تغییر دهیم تا در عوض قانون 1٪ داشته باشیم.

این قانون حکم می‌کند که شما نباید در یک تجارت بیش از 1٪ از حساب خود را به خطر بیندازید. آیا این بدان معناست که شما فقط با 1٪ سرمایه موجود خود وارد معاملات می‌شوید؟ قطعاً نه! این شیوه می گوید اگر ایده معامله شما با شکست مواجه شد و در حال ضرر بود تنها 1٪ از حساب خود را از دست خواهید داد.نحوه تعیین ریسک معامله

تاکنون، اندازه حساب و ریسک حساب خود را تعیین کرده‌ایم. بنابراین، چگونه می‌توان اندازه موقعیت را برای یک معامله واحد تعیین کرد؟

ما نگاه می‌کنیم که ایده تجاری ما کجا بی اعتبار می‌شود. این یک ملاحظه اساسی است و تقریباً در مورد هر استراتژی اعمال می‌شود. وقتی نوبت به تجارت و سرمایه گذاری می‌رسد، ضررها همیشه بخشی از بازی خواهند بود. در حقیقت، آن‌ها یک قطعیت هستند. معاملات ارز دیجیتال بازی احتمالات است. حتی بهترین معامله گران همیشه درست عمل نمی‌کنند و در معاملات ارز دیجیتال خود متضرر می‌شوند. در واقع، ممکن است برخی از معامله گران با اینکه اشتباه کرده‌اند باز هم سود کسب کنند. اما این چطور ممکن است؟ همه اینها به مدیریت صحیح ریسک، داشتن یک استراتژی معاملاتی و پایبندی به آن برمی گردد.

به همین ترتیب، هر ایده تجاری باید دارای یک نقطه اعتبارسنجی یا شکست باشد. اینجاست که می گوییم: “ایده اولیه ما اشتباه بود و ما باید از این موقعیت خارج شویم تا ضررهای بعدی را کاهش دهیم”. در سطح عملی‌تر، این فقط به معنای جایی است که ما سفارش استاپ لاس خود را تعیین می‌کنیم.

روش تعیین این نقطه کاملاً مبتنی بر استراتژی معاملات فردی و تنظیمات خاص است. نقطه شکست یا خروج از معامله می‌تواند براساس پارامترهای فنی مانند یک منطقه پشتیبانی یا مقاومت باشد. همچنین می‌تواند براساس شاخص‌ها، شکسته شدن ساختار بازار یا چیز دیگری باشد.

برای تعیین استاپ لاس، رویکردی متناسب با همه شرایط و افراد وجود ندارد. شما باید خودتان تصمیم بگیرید که کدام استراتژی مناسب سبک شما است و بر اساس آن نقطه خروج خود را تعیین کنید.نحوه محاسبه اندازه موقعیت

بنابراین، اکنون، ما تمام مواد لازم برای محاسبه اندازه موقعیت را داریم. بگذارید بگوییم ما یک حساب 5000 دلاری داریم. ما متوجه شده‌ایم که در یک تجارت تنها بیش از 1٪ در معرض خطر نیستیم. این بدان معناست که ما در یک تجارت نمی‌توانیم بیش از 50 دلار ضرر کنیم.

بگذارید بگوییم ما تجزیه و تحلیل خود را در مورد بازار انجام داده‌ایم و تشخیص داده‌ایم که ایده تجاری ما با کاهش 5٪ از نقطه ورود اولیه ما باطل خواهد شد. در واقع، وقتی بازار 5 درصد خلاف پیش بینی ما حرکت کرد، از معامله خارج می‌شویم و 50 دلار ضرر می‌کنیم. به عبارت دیگر، 5٪ از موقعیت ما باید 1٪ از حساب ما باشد.

اندازه حساب – 5000 دلار

ریسک حساب – 1٪

نقطه عدم اعتبار (فاصله تا فعال شدن سفارش استاپ لاس) – 5٪

فرمول محاسبه اندازه موقعیت به شرح زیر است:

اندازه موقعیت در معامله= اندازه حساب x ریسک حساب / نقطه خروج

position size = account size x account risk / invalidation point

position size = $5000 x 0.01 / 0.05

$1000 = $5000 x 0.01 / 0.05

اندازه موقعیت برای این تجارت 1000 دلار خواهد بود. با پیروی از این استراتژی و خروج در نقطه اعتبارسنجی، ممکن است ضرر بالقوه بسیار بزرگتری را کاهش دهید. برای استفاده صحیح از این مدل، باید هزینه‌هایی را که می‌خواهید پرداخت کنید نیز در نظر بگیرید. همچنین، باید به فکر اسلیپیج احتمالی باشید، به خصوص اگر با ابزار نقدینگی پایین‌تری معامله می‌کنید.

مثالی دیگر

برای نشان دادن چگونگی عملکرد، بیایید نقطه نامعتبر خود را به 10٪ برسانیم، و همه موارد دیگر یکسان هستند.

position size = $5000 x 0.01 / 0.1

$500 = $5000 x 0.01 / 0.1

توقف ضرر ما اکنون دو برابر فاصله ورودی اولیه ماست. بنابراین، اگر بخواهیم همان مقدار دلار از حساب خود را به خطر بیندازیم، اندازه موقعیتی که می‌توانیم بگیریم به نصف کاهش می‌یابد.کلام آخر

محاسبه اندازه موقعیت به استراتژی‌های دلخواه مبتنی نیست. این شامل تعیین ریسک حساب و بررسی محل بی اعتبار شدن ایده تجارت قبل از ورود به معامله است.

اجرا جنبه مهم این استراتژی است که به همان اندازه مهم است. هنگامی که اندازه موقعیت و نقطه شکست را تعیین کردید، پس از انجام معامله نباید آنها را بازنویسی کنید.

بهترین روش برای یادگیری اصول مدیریت ریسک مانند این، تمرین است.

مطالب مرتبط
کوروفای Curve.fi و کسب درآمد از طریق تأمین نقدینگی در پروتکل دی فای آن
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟