منو
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)  »  استخراج نقدینگی در کوییک سواپ: چگونه از صرافی غیرمتمرکز پالی گان کسب درآمد کنیم
استخراج نقدینگی در کوییک سواپ: چگونه از صرافی غیرمتمرکز پالی گان کسب درآمد کنیم

استخراج نقدینگی در کوییک سواپ: چگونه از صرافی غیرمتمرکز پالی گان کسب درآمد کنیم

این مقاله به شما کمک می‌کند تا از یکی از پردرآمدترین برنامه‌های استخراج نقدینگی در حال حاضر بهره مند شوید و به شما یاد می‌دهد که چگونه در صرافی کوییک سواپ مبتنی بر لایه دو حرکت کنید.

مساله مقیاس پذیری اتریوم گیج کننده شده است. اتریوم دو و شاردینگ در زیرو نالج اسنارک، اپتیمیزیک اسنارک و لایه‌های مختلف راه حل دو اکنون در دست اقدام هستند. با این حال، تجربه کاربر پس از آشنایی با چند مفهوم ساده، به طرز شگفت آوری رضایت بخش خواهد بود. این مقاله به شما همه چیزهایی را که می‌خواهید درباره استخراج نقدینگی کوییک سواپ صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر پالی گان و اکوسیستم اطراف آن بدانید، آموزش می‌دهد. بنابراین می‌توانید با استفاده از آن توکن های پاداش استخراج نقدینگی کوییک سواپ را در لایه دو مبادله کنید.آشنایی با کوییک سواپ مفهوم استخراج نقدینگی

برای هر کسی که با یونی سواپ و سوشی سواپ آشنا باشد، کوییک سواپ نیز آشنا به نظر می‌رسد. این پروژه یک فورک یونی سواپ است و بنابراین رابط کاربری آن با نسخه قبلی آن یکسان است. اما باطن آن بطور اساسی متفاوت است. در اینجا به جای استفاده از لایه اصلی اتریوم برای همه محاسبات و معاملات، کوییک سواپ مبتنی بر پالی گان یا همان ماتیک سابق بر روی یک زنجیره لایه دوم انجام می شود.

پالی گان یک راه حل لایه دو است که از نسخه اصلاح شده پلاسما برای دستیابی به هزینه‌های معامله کم، نهایی شدن معاملات به شکل سریع و توان عملیاتی بالا استفاده می‌کند. این ویژگی‌ها از طریق زنجیره جانبی به پروژه‌هایی که بعد از آنها ساخته شده‌اند منتقل می‌شود. این پروژه اطمینان حاصل می‌کند که تراکنش‌های کوییک سواپ هزینه‌ای برای شبکه اصلی اتریوم ندارند. علاوه بر این، به دلیل افزایش قیمت سوخت، کاربران دیگر مجبور نیستند زمانی را در انتظار نهایی شدن معاملات خود بگذرانند.

در حقیقت، به لطف استفاده از ماتیک وان ایردراپ (airdrop 0.1 MATIC)، هزینه‌های کوییک سواپ در حال حاضر رایگان است. بننابراین یکی از بزرگترین موانع قبولی‌ای را که بازرساز های خودکار مبتنی بر اتریوم با آن روبرو هستند، از بین می‌برد.

آشنایی با توکن کوییک

همانطور که هر بازار ساز خودکار، توکن خاص خودش را دارد، کوییک سواپ نیز توکن ویژه خود را دارد. این توکن به نام توکن کوییک نامگذاری شده است. باز هم، به روشی مشابه رقبا، کوییک یک توکن حاکمیتی است و بیشتر توکن ها در جامعه توزیع می‌شوند. نود درصد کوییک به استخراج نقدینگی در کوییک سواپ اختصاص دارد و پنج درصد دیگر به دارندگان یونی فروخته می‌شود.

پاداش استخراج نقدینگی در کوییک سواپ برای مدت چهار سال برنامه ریزی شده است. هر روز نهصد و هشتاد و شش توکن کوییک بین ارائه دهندگان نقدینگی در سیستم عامل توزیع می‌شود. در زمان نگارش این مقاله اولین رأی مهم حاکمیت برای کوییک نیز در راه است. در صورت رأی آوردن، توکن های کوییک نه تنها به عنوان توکن های حاکمیت عمل می‌کنند، بلکه به دارندگان آنها امکان می‌دهد بخشی از هزینه‌های تجارت در شبکه را مطالبه کنند.

کوییک سواپ چگونه کار می‌کند؟

کوییک سواپ یک بازار ساز خودکار است به این معنی که امکان استفاده از دارایی‌ها (در واقع توکن های ERC-20) را بدون استفاده از سفارش گذاری محدود که صرافی‌های سنتی ارائه می‌دهند، امکان پذیر می‌کند. در عوض، مانند سایر گزینه‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند، از استخر توکن های پر شده با نقدینگی کاربران استفاده می‌کند. در این سیستم قیمت‌ها به صورت الگوریتمی با نسبت تعادل بین دو دارایی موجود در یک مجموعه یا استخر تعیین می‌شوند.

کاربران می‌توانند به صورت یکپارچه یک توکن را با توکن دیگری مبادله کنند، به شرط آنکه نقدینگی کافی در دسترس باشد. مبادله منوط به پرداخت هزینه تأمین کننده نقدینگی است که برای کوییک سواپ سه دهم درصد است (طبق استاندارد صنعت). همانطور که برای بیشتر بازار ساز های خودکار رقیب وجود دارد، سهم لاین (lion) برای تأمین کنندگان نقدینگی از کارمزد حاصل نمی‌شود. در عوض، دکس کوییک سواپ برنامه سودآور استخراج نقدینگی خود را دارد.استخراج نقدینگی در کوییک سواپ

مشابه این فرایند برای سوشی در سوشی سواپ نیز هست:

 1. شما بر اساس تحقیق دقیق در مورد دارایی‌های ارزدیجیتال خود و تجزیه و تحلیل دقیق از وضعیت مالی خود، یک مجموعه یا استخر نقدینگی را انتخاب می‌کنید.
 2. سپس ارزهای دیجیتالی لازم را خریداری می‌کنید
 3. پس از آن متامسک را نصب و تنظیم می‌کنید
 4.  بعد از نصب دارایی‌های خود را به چین جانبی پالی گان منتقل می‌کنید
 5. سپس به استخر سهام گذاری که انتخاب کرده‌اید نقدینگی اضافه می‌کنید
 6. و در نهایت توکن های ارائه دهنده نقدینگی خود را تبدیل به سهام می‌کنید

انتخاب یک استخر نقدینگی برای استخراج در کوییک سواپ

هر مجموعه نقدینگی در صرافی کوییک سواپ این امتیاز را ندارد که توکن کوییک سواپ را دریافت کنند. عملکرد سالانه استخرهای نقدینگی (APY) نیز بین استخرها برابر نیست. با تقسیم نرخ پاداش روزانه یک استخر نقدینگی و تمام توکن های سپرده شده در آن، می‌توانید تعیین کنید که کدام یک بیشترین پاداش را به ازای هر دلار سپرده شده ارائه می‌دهند.

سپس، باید توجه داشت که خطر نیز به طور مساوی بین استخرها توزیع نمی‌شود. استخر یو اس دی کوین (USDC) تقریباً تضمین کرده است که ارزش دلار خود را حفظ خواهد کرد. تا زمانی که پایداری بورس اوراق بهادار سیرکل (Circle) به دلار متصل باشد. در این استخر نقدینگی ضرر ناپایدار یا ناگهانی حداقل خواهد بود (فقط به دلیل افزایش قیمت آهسته یو اس دی کوین).

سوشی سوآپ (SushiSwap) چیست؟ راهنمای کامل این صرافی غیرمتمرکز و استخرهایش

در همین حال، استخر نقدینگی مبتنی بر دو توکن پرنوسان به طور قابل توجهی خطر استهلاک قیمت توکن و ضرر ناگهانی را دارد. بنابراین انتخاب استخر نقدینگی شما نباید فقط براساس عملکرد سالانه استخرهای نقدینگی باشد. همیشه اطمینان حاصل کنید که تصمیمات شما کاملاً آگاه باشد.

خرید ارز دیجیتال

اگر در حال حاضر ارز دیجیتال ندارید، باید برخی از آنها را خریداری کنید. سیستم عامل‌هایی که ما توصیه می‌کنیم برای خرید شامل موارد زیر است:

 • بایننس (Binance)
 • کراکن (Kraken)
 • کوین بیس (Coinbase)
 • چنجلی (Changelly)

بسته به موقعیت مکانی و ترجیح پرداخت، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در نهایت پس از به دست آوردن دارایی‌های مورد نیاز، آن‌ها را به متامسک خود ارسال کنید.

از آنجا که برای بهره مندی از استخراج نقدینگی حداقل به دو دارایی متفاوت نیاز خواهید داشت، به خاطر داشته باشید که نیازی به خرید هر دو ندارید. در حقیقت، به دلیل هزینه‌های تا حدودی بالای جابجایی دارایی‌ها از طریق پل اتریوم لایه یک پالی گان گاهی اوقات برایتان بهتر که فقط یکی از آنها را بخرید زیرا ارزان‌تر است و آن را به پالی گان منتقل کنید و سپس آن را با دارایی دوم در کوییک سواپ عوض کنید.

برای انتقال دارایی به پالی گان فقط کافی است به صفحه مبادله بروید و ارز دیجیتال برای خود انتخاب کنید. سپس می‌توانید به راحتی بررسی کنید که نرخ لغزش و هزینه تأمین کننده نقدینگی چقدر برای شما هزینه دارد و سپس مبادله را انجام دهید.
بنابراین مقایسه مقادیر برآورد شده دریافتی و حداقل مبلغ دریافتی نسبت به سفارس گذاری در بورس متمرکز خیلی پیشرفته‌تر است.نصب و تنظیم متامسک

ابتدا اطمینان حاصل کنید که از مفاهیم امنیتی به خوبی آگاه هستید و همیشه آدرس‌ها را دوبار چک کنید تا خطر از دست دادن دارایی‌های خود را به دلیل اشتباه تایپی نداشته باشید. پس از اینکه کار با پلاگین را متوجه شدید، می‌توانید کار را ادامه دهید.

قبل از اینکه به مرحله بعدی برویم باید بگویم که، پلاگین متامسک شما نیز باید برای پشتیبانی از شبکه ماتیک پیکربندی شود. به منظور دستیابی به پلاگین، روی منوی کشویی انتخاب شبکه که در بالای پنجره بازشو قرار دارد کلیک کنید، روی کاستوم آر پی سی (Custom RPC) کلیک کرده و جزئیات زیر را وارد کنید:

 • نام شبکه: ماتیک
 • آر پی سی / یو آر ال جدید: https://rpc-mainnet.maticvigil.com
 • شناسه آی دی: 137
 • نماد ارز: Matic
 • مسدود کردن یو آر ال اکسپلور: https://explorer.matic.network/

بعد از انجام این مراحل شما آماده انتقال دارایی‌های خود به راه حل مقیاس لایه دو هستید.

انتقال دارایی‌ها به پالی گان

این اولین مرحله ایست که با استخراج نقدینگی معمولی در لایه یک متفاوت است. اگر می‌خواهید از هزینه‌های کم و نهایی شدن معامله سریع پالی گان (و یا کوییک سواپ) بهره مند شوید، باید دارایی‌های خود را به شبکه مناسب منتقل کنید.

برای اکثر توکن های کریپتو، سوئیچ می‌تواند از طریق بریدج (Bridge) روی کیف پول وب ماتیک اتفاق بیفتد.

همیشه مطمئن شوید که پل صحیحی را انتخاب کرده‌اید، در غیر این صورت ممکن است بودجه شما بیش از یک هفته در شبکه اشتباه گیر کند. در حال حاضر، البته این اتفاق خارج از مکانیسم خروج از پلاسما است.

فراموش نکنید که انتقال وجوه از طریق پل رایگان نیست. این هزینه ها حتی در زمان ازدحام شبکه اتریوم لایه یک، نه ارزان و نه ثابت نیستند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هزینه انتقال وجه شما چقدر است و اینکه می‌خواهید از کدام روش استفاده کنید. آیا باید دو معامله جداگانه برای دو توکن انجام دهید یا ارسال یکی از توکن ها که ارزان‌تر است کفایت می‌کند. اگر قبلاً به شبکه پالی گان منتقل شدید، بهتر است روش دوم را انجام بدهید.

انتقال بهره توکن های اوه (Ave)

هنگام نوشتن این مقاله، پل کیف پول وب ماتیک، از انتقال بهره توکن های اوه پشتیبانی نمی‌کند. این به دلیل پیچیدگی مکانیسم تولید بهره است. خوشبختانه، یک راه حل جایگزین توسعه یافته است، و آن وجود یک پل دوم است که می‌توانید برای این منظور از آن استفاده کنید.

این پل اوه گوچی (Aavegotchi) است و از چندین توکن ERC-20 پشتیبانی می‌کند، از جمله گوست (GHST)، دای (DAI)، یو اس دی کوین (USDC)، ای یو اس دی کوین (aUSDC)، ای دای (aDAI)، ای وچ (aWETH)، اوه (aAVE)، ای لینک (aLINK)، ای ترو یو اس دی (aTUSD)، ای یو اس دی تتر (aUSDT)، ای یونی (aUNI) و ای یرن فایننس (aYFI) که با وجود رابط کاربری غیر متعارفی که به شما ارائه می‌شود، مکانیسم انتقال دارایی‌ها یکسان است.

تنها تفاوتی که باید به خاطر داشته باشید این است که برخلاف شبکه اصلی اتریوم که در هنگام کسب سود، توکنهای حامل بهره زیاد می‌شوند، در ماتیک، ارزش توکن افزایش می‌یابد و به همین دلیل نسخه‌های بهره اوه نسبت به یو اس دی کوین‌های ثابت در ماتیک بالای یک دلار قیمت گذاری می‌شوند.

برای جلوگیری از سردرگمی باید به یاد داشته باشید که این توکن ها پس از ورود به آن طرف پل نام خود را تغییر می‌دهند تا تفاوت عملکرد را بهتر نشان دهند (البته از نظر فنی توکن های مختلفی هستند) و به ای یو اس دی کوین یا ام آ یو اس دی کوین (maUSDC) تبدیل می‌شود و بقیه آنها نیز پیشوند “m” خود را به همین ترتیب دریافت می‌کنند.

تریدر مطرح ارزهای دیجیتال 6 توصیه مهم برای تریدرهای تازه کار دارد

همچنین به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد تا زمان تأیید معامله خود حداکثر سی دقیقه صبر کنید تا اینکه وجوه خود را در طرف دیگر مشاهده کنید.

افزودن نقدینگی به استخر سهام گذاری کوییک سواپ

از این مرحله به بعد، مراحل زیر برای هر کسی که از یونی سواپ یا یکی از کلونهای آن استفاده کرده است بی اهمیت است.

به صفحه استخر سهام گذاری می‌روید. سپس بر روی “افزودن نقدینگی” کلیک کرده و دو توکن خود را انتخاب می‌کنید. شما مقداری را که می‌خواهید به مجموعه نقدینگی اضافه کنید انتخاب می‌کنید. پس از آن معامله را ارائه می‌دهید و ظرف چند ثانیه وجوه شما واریز می‌شود. در نهایت برای دیدن آن، صفحه استخر سهام گذاری در دسترس است.

بعضی اوقات ممکن است به مشکلی برخورد کنید که اجازه نمی‌دهد صفحه به طور خودکار تازه شود، و سرمایه واریز شده شما را نشان نمی‌دهد که با تازه سازی صفحه به صورت دستی این مشکل برطرف می‌شود.ذخیره نقدینگی

مرحله آخر نیز به همان اندازه پیش پا افتاده است. پس از آنکه مجموعه توکن های خود با موفقیت در یک مجموعه نقدینگی سپردید، توکن های تأمین کننده نقدینگی را دریافت می‌کنید که نقدینگی شما می‌تواند بر روی آن ذخیره شود.

برای انجام این کار، سریع به صفحه بعدی می‌رویم و استخر سهام گذاری‌ای را پیدا می‌کنیم که در آن پول داریم و روی مدیریت کلیک می‌کنیم.

با این کار صفحه جدیدی باز می‌شود. اگر هنوز نقدینگی تأمین نشده است، دکمه “افزودن نقدینگی” را مشاهده خواهید کرد. این دکمه شما را به مرحله قبل هدایت می‌کند. با این وجود اگر تاکنون با موفقیت از هر مرحله عبور کرده‌اید، یک دکمه واریز را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی آن، یک گفتگوی متنی باز می‌شود که در آن می‌توانید مقدار توکن های تأمین کننده نقدینگی مورد نظر را برای واریز انتخاب کنید (که معمولاً همه آنهاست). شما روی مکس (MAX) کلیک می‌کنید و یا مقدار دلخواه خود را انتخاب کنید، معامله را ارسال می‌کنید و در این لحظه شما توکن کوییک را تولید می‌کنید.

باز کردن همین صفحه همچنین می‌تواند به شما نشان دهد که تاکنون چه تعداد کوییک توکن را تولید کرده‌اید. معمولاً این صفحه به طور خودکار بروزرسانی می‌شود، مگر اینکه یک پلاگین مرورگر وجود داشته باشد که از آن جلوگیری کند. اکنون تنها چیزی که برای شما باقی مانده است این است که شما از سود خود لذت ببرید و اگر به کار دیگری مشغول هستید، ممکن است علاقه مند باشید که بازده خود را بهینه کنید و سود خود را افزایش دهید.

ویژگی‌های کوییک سواپ

کوییک سواپ علی رغم اینکه یک فورک یونی سواپ است و از همان رابط کاربری استفاده می‌کند، چند مورد عجیب و غریب دارد که حتی ماینرهای نقدینگی باتجربه می‌خواهند از آنها آگاه شوند.

اگر از بخشهای قبلی صرف نظر کرده‌اید زیرا فکر می‌کنید به طور کلی دانش کافی در زمینه استخراج نقدینگی دارید، ممکن است بخواهید به بخش “انتقال دارایی به پالی گان” در بالاتر مراجعه کنید، زیرا وجود دو پل جداگانه برای توکن های مختلف ERC-20 ممکن است شما را گیج کند.

بعلاوه، تعداد بسیار کمی از مردم می‌دانند که چگونه می‌توانند وجوه خود را در حین استخراج نقدینگی مدیریت کنند. توکنهای فارمینگ ممکن است به اندازه کافی سودآور باشند. با این حال اگر نمی‌دانید چند بار برداشت وجه و زمان فروش و سرمایه گذاری مجدد را انجام می‌دهید، ممکن است نیمی از دارایی خود در نقدینگی سالانه استخر سهام گذاری را استفاده کنید.

این امر خصوصاً در مورد کاربران کوییک سواپ صدق می‌کند، زیرا در صورت عدم وجود هزینه‌های معامله، کاربران باید تشویق شوند که به طور مکرر توکن های کسب شده خود را سرمایه گذاری کنند.تغییر بازده تامین نقدینگی در کوییک سواپ

واقعیت مهم دیگر این است که نقدینگی سالانه استخر سهام گذاری در کوییک سواپ هر هفته تغییر می‌کند. در بالای استخرهای سهام گذاری ذکر شده در صفحه کوییک، یک تایمر مشاهده خواهید کرد که زمان باقی مانده در آن استخرها و جوایز مربوطه را نشان می‌دهد. با اتمام زمان، زمان سنج ممکن است دیگر در لیست استخراج کوییک نباشد. حتی اگر اینگونه باشد، ممکن است پاداش‌های روزانه شما تغییر کرده باشد و همین امر باعث ارزیابی مجدد استراتژی فارمینگ شما می‌شود.

و حتی اگر استخر سهام گذاری هنوز در این لیست باشد، همچنان که در بخش ذخیره نقدینگی توکن ها به شما نشان دادیم، باید دوباره توکن های تأمین کننده نقدینگی خود را تهیه کنید. در حقیقت، هرچه زودتر این کار را انجام دهید، بهتر است، زیرا گاهی اوقات ساعت اول هفته جدید سود بیشتری نسبت به روز آخر هفته قبل به ارمغان می‌آورد و از آنجا که افراد بسیار کمی در مورد این عمل کوشا هستند، و در ابتدای هفته برخی از استخرهای سهام گذاری تقریباً خالی است.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی
بلاک چین و بانکداری
بیتگو(Bitgo) قصد دارد رپد بیت کوین (Wrapped) را در بلاک چین ترون (Tron) راه‌اندازی کند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
دور زدن کارمزدهای اتریوم
پولکادکس (Polkadex) چیست؟ همه چیز در مورد صرافی غیرمتمرکز اکوسیستم پولکادات
کراکن Kraken اولین صرافی رمزنگاری که موفق به دریافت مجوز بانکی می‌شود
صرافی جمینی (Gemini)، همه چیز در مورد صرافی ارز دیجیتال دوقلوهای وینکلووس
ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی