منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)  »  راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟

راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟

اسمارت چین بایننس (BSC) با فعالیت ها و نو آوری های زیاد در حال رشد است. از صرافی های غیرکتمرکز توکن گرفته تا بازارهای غیر متمرکز پول و توکن‌های غیر قابل جایگزینی (NFT) جذاب.

گزینه‌های زیادی برای کسب سود یا صرفاً جهت سرگرمی در اسمارت چین بایننس (BSC) وجود دارد. اما برای شروع با این اسمارت چین به چه کارهایی نیاز دارید و چگونه باید این کار را انجام ‌دهید؟ بیت پارس تمام این موارد را در این مقاله مرور خواهیم کرد.

به منظورآشنایی با فناوری‌ای که در پشت BSC است، می توانید در ابتدا نوشته پیشین بیت پارس در مورد اسمارت چین بایننس را مطالعه کنید. در این مقاله اطلاعاتی در مورد مکانیک بلاک چین و اسمارت چین بایننس آورده شده است. در مقاله پیش رو نیز اطلاعات عملی در مورد چگونگی شروع کار را مرحله به مرحله برایتان توضیح می‌دهیم.

راهنمای انتخاب کیف پول اسمارت چین بایننس (BSC)

اول از همه، شما برای تعامل با برنامه‌های موجود در BSC به یک کیف پول نیاز دارید. خبر خوب این است که شما چند گزینه برای انتخاب دارید. لازم به ذکر است که این لیست، لیست کاملی نیست. علاوه بر موارد ذکر شده در زیر، می‌توانید از Math Wallet  Ledger  ، TokenPocket ، Bitkeep ، ONTO ، Safepal و  Arkane نیز استفاده کنید.

متاماسک (MetaMask)

متا ماسک کیف پولی است که ممکن است از قبل با آن آشنا باشید. اما اگر تا به حال اسمش را نشنیده‌اید، هیچ نگران نباشید، می‌توانید مقاله بیت پارس در مورد نحوه‌ی استفاده از کیف پول متا ماسک را مطالعه کنید.

اما صبر کنید، مگر متا ماسک کیف پول اتریوم نیست؟ چرا، هست، اما در واقع اتصال آن به BSC بسیار آسان است، به این ترتیب می‌توانید هنگام تعامل با BSC از یک رابط کاربری آشنا استفاده کنید.

تراست والت (Trust Wallet)

برخی از دپ‌ها (dApp) مانند پنکیک سوآپ (PancakeSwap) به شما امکان اتصال با استفاده از کیف پول تراست والت را می‌دهند.

تراست والت یکی از ساده‌ترین کیف پول‌های مورد استفاده برای موبایل است، بنابراین اگر دوست دارید به راحتی از BSC استفاده کنید، این کیف پول یکی از بهترین گزینه‌ها است.

کیف پول بایننس چین

کیف پول بایننس چین گزینه دیگری است که برای برنامه‌های خاص در BSC می‌توانید از آن استفاده کنید. می‌توانید آن را به عنوان افزونه‌ی مرورگر برای کروم و فایرفاکس دریافت کنید. استفاده از آن آسان است و رابط کاربری جذابی دارد.

نحوه دستیابی به ارز دیجیتال در اسمارت چین بایننس

پس از انتخاب کیف پول، سوال این جاست که ما چگونه می‌توانیم دارایی خود را به اسمارت چین منتقل کنیم؟ برای این کار می‌توانیم از حساب بایننس خود برداشت کنیم یا از پل بایننس (Binance Bridge) استفاده کنیم.

قبل از ادامه‌ی کار بهتر تا با برخی از زمینه‌های مفهومی مهم آشنا شویم.

اسمارت چین بایننس از استاندارد توکن BEP-20 پشتیبانی می‌کند. در حالی که بایننس چین، خانه‌ی صرافی غیر متمرکز بایننس، از استاندارد توکن BEP-2 پشتیبانی می‌کند. اگر می‌خواهید با استفاده از بایننس دکس مبادله کنید، باید از توکن های BEP-2 استفاده کنید، در حالی که اگر خواستید از دپ‌ها در BSC استفاده کنید، به توکن‌های BEP-20 نیاز دارید.

برداشت از حساب بایننس

اگر این مقاله را می‌خوانید، پس قطعا یک حساب بایننس دارید. ساده‌ترین روش برای انجام این کار این است که حساب بایننس خود را به راحتی به یک کیف پول BSC منتقل کنید.

فقط مطمئن شوید که هنگام برداشت وجه به کیف پول خارجی خود، اسمارت چین بایننس یا BEP-20 را انتخاب کرده باشید.

پل بایننس (Binance Bridge)

یک روش عالی دیگر برای انتقال دارایی به BSC استفاده از پل بایننس است.شما می‌توانید بسیاری از بزرگترین بلاک چین‌ها مانند اتریوم یا ترون را انتخاب کنید و توکن‌های مخصوص خود آن‌ها را به رپد توکن‌های (Wrapped Token) اسمارت چین تبدیل کنید.

این پل در هر دو جهت کار می‌کند. شما می‌توانید از طریق اثبات دارایی (Proof of Assets) میزان ذخیره‌ی زنجیره‌ای خود را کنترل کنید و این اطمینان را داشته باشید که رپد توکن‌ها در BSC به اندازه کافی توسط توکن‌های مخصوص آن بلاک چین به وثیقه گرفته شده‌اند.

اگر تصمیم گرفتید دارایی‌هایتان را از این طریق به اسمارت چین بایننس ارسال کنید میتوانید راهنمای سایت بایننس در این مورد را مطالعه کنید.

دپ های اسمارت چین بایننس

خب، تا اینجا کیف پولمان را انتخاب کردیم و مقداری وجه به آن منتقل کرده‌ایم. اما با این پول اینترنتی جادویی چه کاری می‌توانیم انجام بدهیم؟ بیایید نگاهی به برخی از محبوب‌ترین برنامه‌های غیرمتمرکز در BSC بیندازیم.

البته حواستان باشد که این برنامه‌ها تنها تعدادی از بزرگترین آن‌ها هستند. دپ های جدید و هیجان انگیز همیشه در حال توسعه و راه‌اندازی هستند. می‌توانید آن‌ها را در دپ رادار (DappRadar)، دفی استیشن (DefiStation)، یا فروشگاه مث‌دپ (Math dApp Store) جستجو کنید.

پنکیک سوآپ (PancakeSwap)

پنکیک سوآپ بازارساز خودکار (AMM) شماره‌ی یک در اسمارت چین بایننس است. مشابه یونی سوآپ (Uniswap) یا سوشی سوآپ (SushiSwap)، می‌توانید در پنکیک سوآپ مبادله‌ی توکن‌های BEP-20 را انجام دهید.

می‌توانید با تأمین نقدینگی به یکی (یا بیشتر) از استخرهای نقدینگی نیز درآمد منفعل کسب کنید. فقط قبل از واریز مراقب ضرر ناگهانی خود باشید.

در حالی که AMM درهسته‌ی اصلی پنکیک سوآپ است، کارهای بیشتری است که از طریق آنها می‌توانید انجام دهید. می‌توانید در قرعه‌کشی نیز شرکت کنید، برنده‌ی NFT شوید، در فروش توکن مشارکت داشته باشید، برای کسب امتیاز در جدول امتیازات رقابت کنید و موارد دیگر!

اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید، راهنمای دقیق ما در مورد پنکیک سوآپ را مطالعه کنید:

ونوس

ونوس پروتکل وام‌دهی مشابه کامپوند (Compound) یا اوه (Aave) روی اتریوم است. ونوس یک بازار پول غیرمتمرکز است که در آن می توانید توکن‌های BEP-20 را با نرخ‌های بهره‌ی مورد علاقه به صورت الگوریتمی وام گرفته و وام دهید.

ونوس می‌تواند گزینه‌ای برای کسب سود از سرمایه‌های آزاد یا استفاده از آنها به عنوان وثیقه برای وام گرفتن جهت شرکت در ییلد فارمینگ توکن باشد.

ونوس همچنین یک استیبل کوین غیرمتمرکز به نام VAI را فعال می کند، که توسط یک سبد از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شود. به این ترتیب، می‌توانید ونوس را به عنوان ترکیبی از کامپوند و میکر دائو (MakerDAO) در BSC تصور کنید.

اتوفارم (Autofarm)

اتوفارم یک جمع‌کننده ییلد در BSC است. شما می‌توانید آن را شبیه به یرن (Yearn) در اتریوم بدانید. اتوفارم به صورت خودکار تلاش می‌کند بهینه‌ترین راه را برای کسب بازده از سپرده‌های شما پیدا کند.

برگرسوآپ (BurgerSwap)

برگرسوآپ نیز یک AMM محبوب در BSC است. شما می‌توانید مبادله‌های توکن BEP-20 را انجام دهید و نقدینگی ایجاد کنید.

پروتکل اسپارتان (Spartan Protocol)

پروتکل اسپارتان یک پروتکل دارایی مصنوعی در BSC است. این پروتکل به کاربران اجازه می‌دهد تا استخر نقدینگی برای توکن‌های BEP-20 – درست مثل بسیاری از AMM های دیگر ایجاد کنند.

با این حال، هدف اسپارتان اپین است که در آینده امکانات بیشتری فراهم کند، مانند ایجاد دارایی‌های مصنوعی وثیقه‌ای توسط استخرهای نقدینگی و همچنین وام‌ها و مشتقات بر پایه چین.

کرم (Cream)

کرم یک پروتکل وام محبوب در اتریوم است که در BSC نیز به کار گرفته شده است. می‌توانید توکن‌های BEP-20 را وام بگیرید و وام دهید.

نحوه‌ی ردیابی معیارهای اسمارت چین بایننس

خب حالا تقریباً همه چیز برای شروع کار را داریم. اما چگونه فعالیت خود را در BSC ردیابی خواهیم کرد؟ خب، بی‌اس‌سی اسکن (BscScan) بهترین ابزار برای این کار است.

اگر کلاً با دیفای آشنا باشید، بی‌اس‌سی اسکن ممکن است کمی برای شما آشنا به نظر برسد. این جا کاملاً شبیه اتراسکن (EtherScan) به نظر می رسد، دلیلش این است که توسط همان تیمی ساخته شده است که اتراسکن را ساخته اند.

سخن نهایی

اسمارت چین بایننس شاهد پیشروی و فعالیت‌های قابل توجهی در میان کاربران بوده است. این پیشرفت‌ها و فعالیت‌ها آینده‌ی درخشانی در پیش روی دارد.

اگر به دی فای علاقه دارید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که آن را تحت نظر بگیرید. برای به دست آوردن آخرین به روزرسانی راهنمای اسمارت چین بایننس، وبسایت ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
دیفای در اسمارت چین بایننس: رشدهای 100 درصدی محصولات دیفای بر روی (BSC)
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال
خطرات هاردفورک لندن اتریوم: چه نگرانی‌هایی در مورد به روزرسانی جدید اتریوم وجود دارد؟
سطح کلیدی بیت کوین: عبور بیت کوین از 40 هزار دلار مسیر را برای 100 هزار دلار باز می‌کند
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس