منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  بیت کوین یا آلتکوین ها: بهترین شیوه برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال
بیت کوین یا آلتکوین ها: بهترین شیوه برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین یا آلتکوین ها: بهترین شیوه برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین ممکن است یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری باشد، اما این تنها ارز دیجیتال نیست. آلتکوین (Altcoins) هم گزینه خوبی برای خرید ارز دیجیتال است زیرا می‌تواند تنوع نمونه کارها را افزایش دهد.

در انتخاب ارز دیجیتال شما باید به سرمایه گذاری یا معامله و همچنین مشخصات ریسک و نوع تجزیه و تحلیل موردنظرتان توجه کنید. شما می‌توانید تحلیل فاندامنتال یا تکنیکال و یا حتی ترکیبی از هر دو را انتخاب کنید. با در نظر داشتن همه اینها، شما آماده سرمایه گذاری یا تجارت در بازار ارزهای دیجیتال خواهید بود.

سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارز دیجیتال (آلتکوین ها) یک روش عالی برای متنوع سازی سرمایه گذاری‌های شما است. با این حال این سرمایه گذاری همچنین شامل ریسک بالایی نیز هست. بنابراین قبل از شروع کار، درک برخی از مفاهیم و اصول اساسی ضروری است.

یک تصمیم سرمایه گذاری آگاهانه شامل تحقیق و تجزیه و تحلیل دقیق است. در حالت ایده آل، شما باید یک استراتژی مبتنی بر مشخصات ریسک خود داشته باشید و هرگز نباید بیش از توان مالی خود سرمایه گذاری کنید.بیت کوین یا آلتکوین؟

برای آغاز سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی، بیت کوین معمولاً اولین مورد برای سرمایه گذاری است. آن معروف‌ترین پروژه بلاک چین و بزرگترین ارز دیجیتال در بازار است.

با این حال، هزاران ارز دیجیتال دیگر به نام آلتکوین وجود دارد. برخی از آلتکوین ها مانند بیت کوین بلاک چین مخصوص به خود را دارند، در حالی که برخی دیگر از یک شبکه مانند بایننس اسمارت چین یا اتریوم استفاده می‌کنند. هر پروژه پیشنهادی متفاوت دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

اینکه فقط بخواهید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید یا در ارزهای دیجیتال دیگر، کاملاً به خود شما بستگی دارد. برخی ترجیح می‌دهند به بیت کوین پایبند باشند اما بعضی ترجیح می‌دهند پورتفولیوی خود را با آلتکوین ها متنوع کنند.

از یک طرف، متنوع سازی دارایی، خطرات سرمایه گذاری فقط در یک پروژه را برطرف می‌کند. اگر چندین دارایی داشته باشید، در صورت عدم موفقیت یکی از آنها، احتمال از دست دادن مقادیر قابل توجهی از داراییتان وجود دارد. از طرف دیگر، سرمایه گذاری در آلتکوین می‌تواند خطرناک باشد و متأسفانه، کلاهبرداری های زیادی در این زمینه وجود دارد. بنابراین بسیار مهم است که قبل از ریسک کردن، تحقیق کنید.

آیا باید معامله کنم یا سرمایه گذاری بلند مدت؟

تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی را بخرید نیازمند این است که بدانید می‌خواهید سرمایه گذاری کنید یا معامله. این دو به راحتی اشتباه گرفته می‌شوند، اما یک تفاوت دارند. به زبان ساده، سرمایه گذاری شامل انتخاب دارایی‌هایی است که به آنها اعتقاد دارید و حاضرید آنهارا برای مدت طولانی نگه دارید می شود. چنین استراتژی متعهد به فعالیت کمتری است و معمولاً خطر کمتری را در پی دارد.

در مقابل، معامله قصد دارد از طریق خرید و فروش منظم، سود کوتاه یا میان مدت به دست آورد. تبدیل شدن به یک تریدر خوب وقت و تمرین زیادی می‌خواهد. یک معامله گر باید استراتژی‌های پیچیده‌تری را توسعه دهد، زمان بیشتری را به تجزیه و تحلیل بازارها و سیستم عامل‌های تجاری اختصاص دهد و ریسک بیشتری را کنترل کند. آن‌ها همچنین باید پول بیشتری برای خرید و فروش و کارمزد معاملات هزینه کنند.مراقب نوسانات بازار ارزهای دیجیتال باشید

به خاطر داشته باشید که بازارهای ارز دیجیتال گاهی نوسانات بیشتری نسبت به بازارهای سنتی دارند. با اینکه معامله گران برای کسب سود به نوسان نیاز دارند، اما سطح بالایی از نوسانات نیز ممکن است ریسک بالایی به همراه داشته باشد.

برای مبتدیان، سرمایه گذاری آسان‌ترین و مطمئن‌ترین گزینه است. سرمایه گذاران معمولاً به مدت زمان طولانی فکر می‌کنند، بنابراین تغییرات کوتاه مدت قیمت آنقدر برایشان مهم نیست. تصمیم گیری برای سرمایه گذاری بیشتر بر اساس اصول یک ارز انجام می‌شود یعن اینکه پروژه چقدر استحکام دارد و احتمال موفقیت آن در طولانی مدت چقدر است.

برخی ترجیح می‌دهند سرمایه گذاری کنند و نگران نوسانات کوتاه مدت نباشند. برخی دیگر هم ترجیح می‌دهند برای به حداکثر رساندن سود، تجارت کنند. برخی حتی هر دو را همزمان انجام می‌دهند. همه چیز به استراتژی، مشخصات و تحمل ریسک شما بستگی دارد.

باز هم تصمیم با خود شماست اما نکته مهم این است که شما هرگز نباید با دارایی که توانایی از دست دادنشان را ندارید، سرمایه گذاری یا تجارت کنید.

تحلیل فاندامنتال در مقابل تحلیل تکنیکال

تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی یک سرمایه گذاری خوب را انجام می‌دهد، به برخی از تحلیل‌ها نیاز دارد. نوع تجزیه و تحلیل اساساً به سرمایه گذاری یا تجارت بستگی دارد، اما هر دو تحلیل بنیادی و تحلیل فنی می‌توانند مفید باشند.

همانطور که گفته شد، تغییرات قیمت کوتاه مدت و میان مدت در هنگام سرمایه گذاری چندان مهم نیست. به طور کلی، سرمایه گذاری بلند مدت بیشتر مربوط به ارزش ذاتی یک ارز خاص یا پروژه است که مربوط به تحلیل بنیادی یا فاندامنتال (FA) است.
تجزیه و تحلیل بنیادی شامل ارزیابی پتانسیل یک دارایی براساس کل پروژه است، از جمله سودمندی آن تیم، توسعه، بازاریابی، مدیریت، اعتبار، اهداف بلند مدت و سایر عوامل.

در مقابل، تجزیه و تحلیل فنی یا تکنیکال (TA) اقدام قبلی و داده‌های مربوط به حجم دارایی را برای تلاش و پیش بینی حرکت‌های آینده در نظر می‌گیرد. این روش معمولاً شامل نمودارهای شمعدانی و شاخص‌های تحلیل فنی است مانند میانگین حرکات بازار و خطوط روند آن.

چگونگی خرید بیت کوین در بایننس

  1. در صرافی ارز دیجیتال بایننس به راحتی می‌توانید بیت کوین و سایر آلتکوین‌ها را خریداری کنید.
  2. با رفتن به صفحه اصلی بایننس و کلیک بر روی [ثبت نام] در گوشه بالا سمت راست، یک حساب کاربری ایجاد کنید.
  3. سپس باید حساب بایننس خود را تأیید کنید که روند سیاست شناخت مشتری اتفاق بیفتد که درواقع سبب می‌شود، سایت بفهمد شما که هستید و شرایط قانونی آن را قبول می‌کنید یا خیر.

همچنین برای خرید دارایی‌های دیجیتال با نمای تجارت می‌توانید ارز فیات را به حساب بانکی خود منتقل کنید.

چگونگی خرید آلتکوین در بایننس

شما می‌توانید با خرید یک آلتکوین مانند بایننس کوین (BNB) که یک رمزارز دارای ارزش است و در موارد زیادی می‌توان از آن استفاده کرد، نمونه کارهای خود را متنوع کنید.

  1. وارد حساب بایننس خود شوید، روی دکمه [خرید کرایپتو] بروید و روی [کارت اعتباری / بدهی] کلیک کنید
  2. سپس شما می‌توانید از بین انواع ارز دیجیتال شده انتخاب کنید. مطمئن شوید که ارز فیات صحیحی را نیز انتخاب می‌کنید
  3.  مشخصات کارت خود را وارد کنید تا خرید نهایی شود و منتظر بمانید تا رمزعبور به حساب شما وارد شود.


با ارز دیجیتال، چه کارهایی می‌توانید انجام دهید

خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال شده، برخی از استراتژی‌هایی است که می‌توانید هنگام سرمایه گذاری یا معامله ارز دیجیتال شده از آنها استفاده کنید. وقتی نوبت به نگهداری طولانی مدت می‌رسد، می‌توانید ارز دیجیتال خود را در حساب بایننس خود نگه دارید یا آنها را به یک کیف پول ارز دیجیتال خارجی منتقل کنید.

اگر تصمیم دارید ارز دیجیتال شده را در حساب بایننس خود نگه دارید، می‌توانید بسیاری از گزینه‌های ارائه شده توسط بایننس ارن (Binance Earn) را بررسی کنید. شما می‌توانید آن را به عنوان یک حساب پس انداز تصور کنید که به شما امکان می‌دهد درآمد منفعلانه‌ای داشته باشید در حالی که ارز دیجیتال خود را در دست دارید.

توضیحات پایانی

برای یادگیری نحوه سرمایه گذاری یا تجارت ارز دیجیتال باید مدتی زمان بگذارید. بهبود دانش خود روش خوبی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری کلی شماست، که منجر به تصمیم گیری های آگاهانه‌تری می‌شود. وحشت داشتن از فروش ارز دیجیتال، بر اساس احساسات است، اما وقتی در زمینه سرمایه گذاری و معاملات مطالعه می‌کنید، احتمال وقوع این امر بسیار کمتر است.

مطالب مرتبط
صرافی نوبیتکس
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
توکن تلور (TRB)
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether