منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  انتقال از اتریوم به اسمارت چین بایننس با استفاده از بایننس بریج و متامسک
انتقال از اتریوم به اسمارت چین بایننس با استفاده از بایننس بریج و متامسک

انتقال از اتریوم به اسمارت چین بایننس با استفاده از بایننس بریج و متامسک

 انتقال دارایی‌ها از شبکه اتریوم به اسمارت چین بایننس با استفاده از کیف پول متامسک امکان پذیر است. در این مقاله نحوه این کار به صورت گام به گام توضیح داده شده است.

افزایش هزینه‌های گس در شبکه اتریوم بیشتر سود تعداد زیادی از کاربران دیفای را می‌گیرد. این امر همچنین ورود سرمایه گذاران خرد به فضای دیفای را غیرممکن کرده است. در زمان اوج ترافیک شبکه هزینه یک معامله تنها می‌تواند 100 دلار باشد. این برای معامله گران خرد می‌تواند دیوانه کننده به نظر برسد. بنابراین انتقال دارایی ها از اتریوم به بلاک چین سریعی مثل اسمارت چین بایننس بسیار مهم است.

خوشبختانه بایننس برای حل این مشکل اسمارت چین “Binance Smart Chain (BSC)” را ایجاد کرد. معاملات در BSC سریع و بسیار ارزانتر از اتریوم انجام می‌شود.

با اینکه این بلاک چین فوق العاده جدید است، در حال حاضر پروژه‌های کاملاً تثبیت شده‌ دیفای بر روی آن شروع به کار کرده‌اند.

TVL آن، هم اکنون بیش از 2 میلیارد دلار است. این صرافی غیرمتمرکز گزینه BSC برای جایگزینی پروژه‌های اتریوم مانند یونی سواپ (UniSwap) و فورک محبوبش سوشی سواپ (Sushiswap) است.

این بلاک چین همچنین تجمیع کنندگان یلد فارمینگ خوبی مانند اتوفارم نتورک (autofarm.network) را به بازار معرفی کرده است. اتوفارم را می‌توان جایگزینی بسیار باثبات‌تر برای پروژه محبوب یرن فایننس (YFI) دانست.

انتقال دارایی از شبکه اتریوم به بایننس اسمارت چین

با این حال، یک کار وجود دارد که همه باید قبل از استفاده از BSC انجام دهند. این کار انتقال دارایی‌ها از اتریوم به اسمارت چین بایننس است. ممکن است این انتقال به نظر ساده نباشد، اما با استفاده از بایننس بریج (Binance Bridge) به راحتی امکان پذیر است.

بایننس بریج ابزاری است برای جابجایی آسان دارایی بین زنجیره‌های متقابل ایجاد شده است. شما می‌توانید در مورد چگونگی انجام این کار در این مقاله بیاموزید.

پیش نیازها

بایننس در ایالات متحده مجاز نیست. با این حال، این یک ابزار عمومی است و برای استفاده از آن نیازی به داشتن حساب بایننس نیست. از طرفی ممکن است بایننس IP های ایران را نیز از دسترسی به بایننس بریج منع کرده باشد. به همین دلیل شما باید با استفاده از نرم افزارهایی خاص IP خود را تغییر دهید.

در مرحله بعدی، شما به یک کیف پول متصل به BSC نیاز دارید. در زیر می‌توانید راهنمای اتصال متامسک (MetaMask) به شبکه اصلی BSC را بیابید.

چگونه متامسک را به بایننس بریج متصل کنید

ما در این راهنما از متامسک به عنوان کیف پول خود استفاده خواهیم کرد. با این حال، اگر دوست دارید از کیف پول می‌توانید از کیف پول بایننس نیز استفاده کنید. مراحل این کار در هر دو مورد کم و بیش یکسان خواهد بود.

قبل از ادامه مطمئن شوید که کیف پول شما به BSC متصل است.

با استفاده از لینک زیر به بایننس بریج بروید.

https://www.binance.org/en/bridge

پس از بازدید از صفحه، بر روی دکمه اتصال کیف پول در سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید. برای انتخاب بین MetaMask و Binance Chain Wallet، یک پنجره بازشو باز می‌شود. مطابق شکل زیر MetaMask را انتخاب کرده و روی دکمه اتصال Wallet کلیک کنید.

انتقال از اتریوم به اسمارت چین بایننس با استفاده از بایننس بریج و متامسک

اتصال کیف پول پنجره MetaMask را باز می‌کند. در صفحه اول، از ما می‌خواهد که انتخاب کنیم به کدام حساب‌ها وصل شویم. یکی را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید.

در صفحه دوم، نشان می‌دهد که کدام مجوزها درخواست شده‌اند. لطفاً نگاهی بیندازید و سپس دکمه اتصال را مانند تصویر زیر فشار دهید.

پس از آن، باید کیف پول متامسک را با موفقیت متصل کنیم. اکنون وقت جادو است.

ETH را به کیف پول Beta MetaMask ارسال کنید

با استفاده از بایننس بریج امکان ارسال هر دارایی پشتیبانی شده از هر شبکه پشتیبانی شده به BSC وجود دارد. ما در این مقاله مقداری ETH را از شبکه اتریوم به اسمارت چین بایننس انتقال خواهیم داد. با این حال، در صورت تمایل، می‌توانید هر دارایی دیگری را ارسال کنید. فقط برای اولین بار مقادیر کمی ارسال کنید تا ببینید آیا همه چیز به درستی تنظیم شده است یا نه.
پس از اتصال متامسک، بایننس بریج آماده سواپ کردن است. بیایید با مراحل لازم شروع کنیم.

ETH را به عنوان دارایی مورد نظر از لیست کشویی دارایی انتخاب کنید.

شبکه Ethereum را در بخش From انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که شبکه Smart Chain Binance در قسمت To انتخاب شده است.

مقدار مورد نظر را در قسمت Amount قرار دهید. در این مثال، ما می‌خواهیم 10 ETH ارسال کنیم.

انتقال از اتریوم به اسمارت چین بایننس با استفاده از بایننس بریج و متامسک

 

پرداخت هزینه گس در اسمارت چین بایننس با BNB

ما تقریباً این کار را انجام داده‌ایم. اما یک نکته قابل توجه است.

در BSC، هزینه‌های گس با رمزارز  BNB پرداخت می‌شود و با ETH نیست. در نتیجه، بهتر است مقداری BNB را در کیف پول BSC خود نگه دارید.

اگر این اولین بار شماست، بایننس بریج کار را برای شما آسان می‌کند. در قسمت Amount، یک کادر تأیید مشاهده خواهید کرد که می‌گوید: “من می‌خواهم با این ترتیب مقداری گس BNB را تعویض کنم.” وقتی این مورد بررسی شد، بایننس بریج بخشی از دارایی ارسال شده را به BNB تبدیل می‌کند تا به ما کمک کند. بنابراین شما باید تصمیم بگیرید. در غیر این صورت، بعداً باید مقداری BNB ارسال کنید.

در مرحله بعدی، یک پنجره بازشو باز می‌شود و از ما می‌خواهد بگوییم چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم. سه گزینه اصلی توضیح می‌دهند که نیازی نیست یا نباید از بایننس بریج در این موارد استفاده شود. در صورت انتخاب هر یک از توضیحات، توضیح کامل داده می‌شود. پیشنهاد می‌کنم برای یادگیری روی هر یک از آنها کلیک کنید.

ما می‌خواهیم مقداری ETH از کیف پول اتریوم به کیف پول بایننس اسمارت چین انتقال دهیم. بنابراین، ما برای گزینه 4 اینجا هستیم. همانطور که در زیر نشان داده شده است، آن را انتخاب کرده و دکمه Next را بزنید.

انتقال از اتریوم به اسمارت چین بایننس با استفاده از بایننس بریج و متامسک

در مرحله بعدی، یک پنجره تأیید از شما استقبال می‌کند. لطفاً نگاهی بیندازید و مطمئن شوید همه چیز درست است. وقتی احساس آمادگی کردید دکمه تأیید را بزنید.

انتقال از اتریوم به اسمارت چین بایننس با استفاده از بایننس بریج و متامسک

اکنون آدرس موقت ما برای دو ساعت آماده است.

در صفحه زیر، یک آدرس وجود دارد. این آدرس بایننس بریج است. منتظر می‌ماند تا 10 ETH از کیف پول اتریوم ارسال کنیم. اتریوم ارسال شده پس از مدتی در کیف پول BSC متصل ما در دسترس خواهد بود.

اکنون می‌توانید با دارایی‌های خود در شبکه اسمارت چین سرمایه گذاری کنید. این کار به شما کمک می‌کند از هزینه‌های گس بالای اتریوم در امان بمانید و در عین حال بتوانید از دیفای لذت ببرید.

مطالب مرتبط
بیتکوین-در-سال-2020
کسب درآمد از دپ ها
وام‌های فلش Flash Loans در امور مالی غیمتمرکز چیست و چه فایده ای دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان