قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  آموزش  »  آموزش فاندامنتال  »  تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) رمز ارزها و نحوه انجام آن در دنیای کریپتو

تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) رمز ارزها و نحوه انجام آن در دنیای کریپتو

آموزش فاندامنتال
سعید درویشی
7 شهریور 99
۰
تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) رمز ارزها و نحوه انجام آن در دنیای کریپتو

اشتیاق دیوانه وار به رمزارزها که همه ی ما در چند سال گذشته شاهد آن بوده ایم، ناشی از عواطف است نه تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) که حتی سرمایه گذاران فصلی رمزارزها گاهی از ترس از دست رفتن (FOMO)  تسلیم آن می شوند و بدون اینکه ابتدا با دقت ارزیابی کنند آیا سکه ای شانسی برای زنده ماندن و رشد دارد در آن سرمایه گذاری می کنند.

تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) رمز ارزها و نحوه انجام آن در دنیای کریپتو

واقعیت این است که بیشتر ارزهای رمزنگاری شده به ارزش نهایی دست نمی یابند، و برخی حتی نمی توانند در وهله اول تست ارز بودن را بگذرانند. برای جلوگیری از تصمیم گیری احساسی که در نهایت ممکن است ثروت کمی برای شما به همراه داشته باشد، باید یاد بگیرید که چگونه می توانید تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  اساسی را روی یک رمزارز انجام دهید، بنابراین می توانید بر اساس اطلاعات قابل اعتماد به جای استفاده از موج های بازار تصمیم بگیرید.

تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) چیست؟

Investopedia تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) را به عنوان “روشی برای ارزیابی امنیت یک دارایی و همینظور محاسبه ی ارزش ذاتی آن با بررسی اقتصادی، مالی و سایر عوامل کیفی و کمی مرتبط” تعریف می کند. به عبارت دیگر، تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  ارزیابی متغیرهای کلیدی، معروف به اصول، برای سنجش ارزش ذاتی یک دارایی مالی قابل معامله مانند رمزارز است.

تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) رمز ارزها و نحوه انجام آن در دنیای کریپتو

تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) رمز ارزها و نحوه انجام آن در دنیای کریپتو

زمینه برای تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) عمیق توسط بنیامین گراهام، یک سرمایه گذار، اقتصاددان و استاد آمریکایی متولد انگلیسی، که به عنوان پدر سرمایه گذاری ارزش مشهور است، گذاشته شده است، شکل تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  یک الگوی سرمایه گذاری است که شامل خرید اوراق بهادار است و به نظر برخی افراد کم ارزش می رسد.

به گفته گراهام، ارزش ذاتی امنیت را می توان با بررسی عواملی خاص در مورد شرکت مانند دارایی، سود و پرداخت سود سهام آن پیدا کرد. گراهام معتقد است که تغییرات قیمت همیشه به دلایلی اتفاق می افتد، باید بتوان حرکت قیمت های آتی را پیش بینی کرد و کسانی که تمام حقایق را می دانند، می توانند تصمیم صحیحی بگیرند.

تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) در دنیای کریپتو

برای دارایی های سنتی مالی مانند سهام، تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  شامل ارزیابی سلامت مالی یک شرکت بر اساس صورت های مالی آن است. از آنجا که سرمایه گذارانی که در معاملات دارایی های مالی سنتی تخصص دارند، داده های قابل توجهی برای تجزیه و تحلیل دارند، تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  در آن بازار یک فرایند نسبتاً ساده است.

با این حال وقتی صحبت از ارزهای رمزنگاری به میان می آید، این روند بسیار متفاوت می شود. اکثر پروژه های رمزارز هیچ دریافتی، درآمد، سود و سایر معیارهای سنتی را ندارند که افراد فعال در این بازار برای ارزش گذاری دارایی های مالی از آنها استفاده می کنند. بدون در نظر گرفتن معیارهای سنتی مبنی بر قضاوت، سرمایه گذاران رمزارز باید از زاویه ای کمی متفاوت به تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) نزدیک شوند و آن را براساس منطق پیش بینی قرار دهند و درگیر تحقیقاتی عمیق باشند تا قدرت حیات و پتانسیل یک رمزارز را ارزیابی کنند.

در مورد تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) چه چیز را باید مد نظر داشت

آنها همچنین باید در نظر داشته باشند که تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) به دلیل ماهیت منحصر به فرد بازار رمزنگاری همیشه کار نمی کند. به عنوان مثال ، Dentacoin ، راه حل بلاکچین برای صنعت دندانپزشکی جهانی است. اگر نمی دانید چرا دندانپزشکان برای مراقبت بهتر از بیماران خود به یک راه حل بلاکچین نیاز دارند، پاسخ این است که آنها واقعا به بلاکچین نیاز ندارند.

“چرا این پروژه به یک بلاکچین یا پلت فرم غیرمتمرکز نیاز دارد؟ شما به راحتی می توانید از طریق یک سرویس وب عادی، همین کار را انجام دهید. تنها نکته این است که سیستم پاداش / انگیزه برای واگذاری توکن ها پس از اینکه پزشک یک بیمار را بررسی کرد وجود دارد، اما شما می توانید همین پاداشها را نیز به دلار به همکاران پرداخت کنید. چه چیزی را بدون بلاکچین در اینجا از دست خواهیم داد؟ ” سوالی که بیش از یک سال پیش یکی از اعضای Sub / rd diracoin از بنیانگذاران این پلتفرم پرسید.

احتمالاً می توانید تصور کنید که پوستر اصلی چه هیجانی ایجاد کرده است که دنتاکوین تنها یک ماه بعد از راه اندازی به 2 میلیارد دلار سرمایه در بازاررسید. اما در حال حاضر، سرمایه بازار دنتاکوین به حدود 30 میلیون دلار بازگشته است. اینجا جاییست که انتظار می رود مبنا، تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  باشد.

_______________________________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

_______________________________________________________________________

منبع اطلاعات برای تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)

اگر تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) رمزارز به تحقیقات گسترده نیاز داشته باشد، اطلاعات معتبر را از کجا می توان یافت؟ چندین منبع اطلاعاتی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد:

– وب سایت های پروژه: شما می توانید برای پیدا کردن وب سایتی که رمزنگاری آن را برای توصیف اهداف خود و پیوند دادن به اوراق سفید و کانالهای مختلف اجتماعیش راه اندازی کرده است، استفاده کنید.

– اوراق سفید: سندی که برای همه سرمایه گذاران جدی رمزنگاری لازم است آن را مطالعه کنند، اوراق سفید یک گزارش معتبر است که موارد استفاده برای یک پروژه را بررسی می کند.

این سند برنامه ی توسعه دهندگان در مورد اهداف پروژه، کارهای داخلی، جدول زمانی و سایر جنبه های اساسی را مطرح می کند. از آنجا که اوراق سفید اغلب توسط توسعه دهندگان پروژه برای سایر توسعه دهندگان نوشته می شود، خواندن آنها تا حدودی دشوار است، به همین دلیل هم اکنون وب سایت هایی وجود دارد که به تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  آنها اختصاص داده شده اند.

چه منابع دیگری

– کانالهای اجتماعی: غیرممکن است که پروژه ای عالی در انزوا ایجاد شود. همه ارزهای رمزنگاری موفقیت آمیز حداقل به نوعی در رسانه های اجتماعی حضور دارند و برخی حتی کانال های Slack ، Telegram یا Discord را راه اندازی کرده اند. اطلاع رسانی در مورد زمان انتشار به روزرسانی ها توسط توسعه دهندگان، معمولاً یا در وب سایت پروژه و یا از بستر انتشار آنلاین Medium منتشر می شود.

– مطبوعات: شما نمی توانید انتظار داشته باشید که توسعه دهندگان درباره اینكه چرا پروژه آنها شانس كمی برای موفقیت دارد، وبلاگ بنویسند. خوشبختانه اکنون بسیاری از روزنامه نگاران وجود دارند که بطور کلی در زمینه رمزنگاری و فن آوری بلاکچین تخصص دارند و همیشه باید بررسی کنید که آنها درباره هر پروژه ای که علاقه شما را جلب می کند چه می گویند.

همیشه هنگام مرور منبع اطلاعاتی هوشیار باشید. سعی کنید صحت اطلاعات را از منابع مختلف تأیید کنید و آگاه باشید که برای رشد درخشان یک پروژه خاص، معمول نیست که “اینفلوئنسرها” و وب سایتهای  تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) به آن همزمان به صورت مثبتی پرداخته باشند.

7 مرحله از تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  رمزارز

قبل از اینکه به محتوای اصلی این مقاله برسیم، می خواهیم روشن کنیم که هیچ چارچوب توافق شده ای برای تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) پروژه های رمزنگاری وجود ندارد. کلیه معامله گران باتجربه دارای لیست های تحلیل سکه مخصوص به خود هستند که شامل اصول کمی و کیفی نیز می باشد.

با اینکه رویکرد ما بر اساس سالها تجربه است، فقط یکی از روشهای ممکن برای تعیین اینکه آیا یک رمزنگاری ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر، محسوب می شود.توصیه ی ما به شما این است که آن را مطالعه کنید و متناسب با نیازهای خود تطبیق دهید.

1. حجم سرمایه در بازار

حجم سرمایه در بازار به عنوان “ارزش کل بازار یک شرکت که به مبلغ دلار نشان داده شده است” تعریف می شود و معمولاً اولین معیار اصلی رمزارز است که بررسی می شود. سرمایه در بازار اهمیت دارد زیرا به شما می گوید چقدر جای رشد برای رمزارز موردنظرتان وجود دارد.

برای محاسبه سرمایه بازار رمزارز، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که قیمت فعلی هر سکه را در تعداد سکه های در گردش آن ضرب کنید. به عنوان مثال، اگر 1 میلیون سکه در گردش با 1 دلار برای هر سکه وجود داشته باشد، کل بازار آن 1،000،000 دلار است. یا فقط می توانید به CoinMarketCap بروید و فوراً شاهد بزرگ شدن بازار بیش از 2،000 رمزنگاری باشید.

یک تعصب روانشناختی نسبت به سکه ها با قیمت های پایین تر وجود دارد زیرا سرمایه گذاران تازه وارد رمزارز می خواهند به جای فقط یک بخش کوچک، یک واحد کامل را در اختیار داشته باشند. با این حال، یک رمزارز ارزان قیمت تنها در صورتی می تواند حجم سرمایه ی بالایی در بازار داشته باشد که داراییهای در گردشش بسیار بالاتر باشد.

و اگر این اتفاق بیفتد، واقعاً نمی تواند همان روشی را انجام دهد که بیت کوین در دوران طلایی خود انجام داد. چرا؟ زیرا نیاز به یک سرمایه گذاری قابل ملاحظه بالاتر برای دو برابر شدن قیمت واحد دارد. به همین دلیل است که سرمایه گذاران رمزنگاری دوست دارند بگویند هرچه سرمایه بازار یک رمزارز پایین تر باشد، پتانسیل رشد آن نیز بیشتر است.

2. عرضه ی سکه

دلیل اینکه چرا بسیاری از نگهدارندگان بیت کوین (اصطلاح عامیانه در جامعه رمزارز برای افرادی که به جای فروش آنها اقدام به نگه داشتن ارزهای رمزپایه می کنند) معتقدند که همه آنها در آینده راننده ی لامبورگینی های گران قیمت می شوند، ارتباط نزدیکی با میزان عرضه ی سکه بیت کوین دارد، که به 21 میلیون محدود شده است. در حال حاضر، حدود 18 میلیون بیت کوین وجود دارد، بنابراین بیش از 85 درصد از کل بیت کوین ها صادر شده اند.

قانون عرضه و تقاضا روشن است: قیمت پایین و افزایش تقاضا زیاد. هنگامی که عرضه بیت کوین  سرانجام تمام شود، تقاضا برای رمزارز قیمت آن را افزایش می دهد. البته قانون عرضه و تقاضا نیز به صورت معکوس عمل می کند، به همین دلیل همیشه هنگام انجام تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  یک رمزارز و ساختن سبد سرمایه گذاری خود باید به عرضه سکه توجه زیادی داشته باشید.

3. حجم معاملات

حجم معاملات شاخص مهمی از محبوبیت رمزارز است. به عبارت ساده تر، حجم تجارت مقدار رمزارزی است که در طی یک دوره زمانی خاص رد و بدل می شود. به عبارت دیگر، حجم معاملات به شما می گوید چقدر یک ارز رمزپایه در صرافی های رمزارز خریداری و فروخته می شود.

وقتی یک رمزارز دارای حجم معامله ی کمی باشد، می تواند به معنای عدم تقاضای آن باشد. می توانید حجم مبادلات را در صرافی های رمزارز بررسی کنید یا از سایتی مانند CoinMarketCap استفاده کنید تا ببینید که یک رمزارز خاص در بازارهای مختلف چه مقدار معامله می شود.

در حالی که شما درگیر محاسبه ی این معیار هستید، همچنین باید بررسی کنید این ارز در چند صرافی در دسترس است. اگر فقط در تعداد معدودی از صرافیهای کم و بیش گمنام در دسترس باشد، ممکن است دلیلی داشته باشد که هیچ صرافی بزرگی نمی خواهد آن را اضافه کند.

4- موارد استفاده

ما قبلاً از دنتاکوین به عنوان نمونه ای از رمزنگاری با یک مورد استفاده بسیار ضعیف یاد کردیم. برخی از ارزهای رمزپردازی دقیقاً مثل آن وجود دارند، بنابراین بنیانگذاران و توسعه دهندگان آنها می توانند با طعمه از سرمایه گذاران رمزارزی که ارزیابی نکرده اند آیا پروژه ای که از آن پشتیبانی می کنند، هیچ مشکل عمومی واقعی را حل می کند یا نه، درآمد آسان کسب کنند.

از خود بپرسید که آیا مشکلی در دنیای واقعی وجود دارد که توسعه دهندگان سعی در حل آن دارند یا خیر. اگر وجود داشته باشد، آیا راه حل آنها به طرز چشمگیری عملکرد فعلی را بهبود می بخشد؟ مهمتر از همه، آیا بلاکچین برای کار با راه حل ضروری است؟ اگر راه حلی ارزان تر، سریعتر و آسان تر از ایجاد یک بلاکچین برای حل مشکل وجود داشته باشد، بعید به نظر می رسد که این پروژه موفقیت مهمی کسب کند.

در حالی که شکست نهایی دنتاکوئین در ظاهر بدیهی به نظر می رسد، تخمین پتانسیل بیشتر ارزهای رمزنگاری شده سخت تر است. ما توصیه می کنیم برای داوری جمعی در مورد پتانسیل سکه ها، شبکه ای از سرمایه گذاران رمزنگاری با پیشینه های مختلف ایجاد کنید.

5- بنیانگذاران و توسعه دهندگان

بررسی تیم باید بخش مهمی از هر تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  باشد. جای تاسف دارد، فضای رمزنگاری باعث جذب بسیاری از افراد شیاد شده که مایل به دروغ گفتن در ملاء عام هستند فقط برای متقاعد کردن سرمایه گذارانی که نمی دانند پروژه آنها ارزش پشتیبانی دارد یا نه. در حقیقت، بسیاری از پروژه های رمزارز رسما پول گرفتن افرادی است که هیچ تجربه ای مربوط به رمزارزها ندارند.

بیش از چند پروژه وجود داشته که سعی داشتند با مخفی کردن هویت بنیانگذاران و توسعه دهندگان خود به دلایل امنیتی، خود را مهم جلوه دهند. هرگز بهانه هایی مانند این را قبول نکنید، زیرا این تقریباً مشابه خرید شارژ برای اکانتهایی است که در پیامک ادعا می کنند شاهزاده خانم هستند.

توصیه می کنیم همیشه قبل از سرمایه گذاری پول سنتی خود در یک رمزارز حداقل مدتی را صرف خواندن مصاحبه با بنیانگذاران و تماشای کنفرانس هایشان کنید. اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید، حتی می توانید برخی از آنها را بصورت حضوری ملاقات کنید و مستقیماً از آنها سؤال کنید.

6. موانع موجود بالقوه

وقتی صحبت از پروژه های بلاکچین می شود، موارد زیادی وجود دارد که می توانند به اشتباه انجام شوند. شما همیشه باید بدانید که پروژه به طور قانونی در کجا قرار دارد. ما می دانیم که همه افراد، متخصص در معاهدات بین المللی حق چاپ و قوانین حفظ حریم خصوصی نیستند، اما این جایی است که انجمن های رمزنگاری و گروه های بحث و گفتگو وارد می شوند.

مورد بعدی مقیاس پذیری است. حتی بیت کوین، قدیمی ترین و بزرگترین رمزنگاری در جهان، علی رغم منابع و نیروی انسانی، دارای مشکلات جدی در مقیاس پذیری است. اتریوم رمزنگاری بزرگ دیگری است که وجودش توسط مقیاس پذیری به خطر افتاده است.

آخر، حتماً بدانید که آیا رقبای قابل توجهی وجود دارد یا خیر. برخی از موفق ترین ارزهای رمزنگاری شده امروز، از جمله بیت کوین، مزیت اولین بودن را داشتند که به آنها اجازه می داد قبل از ورود دیگران، سرمایه ی قابل توجهی کسب کنند.

7. نقشه راه

برخی از پروژه های رمزنگاری هیچ ایده ای ندارند که قرار است به کجا برسند. آنها با جاه طلبی شروع به تغییر جهان می کنند، اما حتی نمی توانند محصولی را منتشر کنند. همیشه اگر نقشه راه مبهم باشد یا بدتر وجود نداشته باشد، می توانید بگویید که پروژه به هیچ جایی نمی رسد.

نقشه راه خوب و تفصیلی و دور از دسترس است. باید به وضوح بیان کند که چه زمان و چه کارهایی انجام شده است و چه خواهد شد. هرچه نقشه راه جزئیات بیشتری ارائه دهد، بهتر است. فقط مطمئن شوید که برای لحظه ای در مورد کل طرح فکر می کنید. شما می خواهید ببینید که یک محصول در ابتدای راه شروع به کار می کنید. شما مطمئناً نمی خواهید که بازاریابی، نقطه کانونی توجه تیم برای سال آینده باشد.

نمونه تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) بر روی  اتریوم

اولین بار در سال 2013 توسط محقق و برنامه نویسان رمزارز ویتالیک بوتین ارائه شد، اتریوم اکنون یکی از بزرگترین پروژه های بلاکچین در جهان است. از ابتدای نخستین روزها، اتریوم گروهی اختصاصی از هواداران داشت، که اصول آن سوگند می خورند و معتقدند که این پروژه پتانسیل تغییر جهان را دارد، و اتریوم را به عنوان موضوعی عالی برای مطالعه موردی ما تبدیل کرده است.

1. سرمایه گذاری در بازار

براساس CoinMarketCap ، از ژانویه سال 2019 ، اتریوم دارای حجم سرمایه در بازاری معادل 12،710،259،151 دلار است. این باعث می شود بعد از بیت کوین و XRP ، به سومین رمزنگاری بزرگ در جهان تبدیل شود.

2. عرضه سکه

رمزارز اصلی عملیات اتریوم اتر (ETH) است که اخیراً عرضه ی آن از مرز 100 میلیون عبور کرده است. در حالی که عرضه اتر در حال حاضر محدود نیست، بسیار محتمل است که در آینده نزدیک محدودیتی نیز در نظر گرفته شود.

وی گفت: “به منظور اطمینان از پایداری اقتصادی این پلتفرم تحت وسیع ترین شرایط ممکن و با توجه به اینکه صدور سکه های جدید در ازای اثبات کار ماینرها دیگر راه موثری برای ترویج توزیع سکه ها یا سایر موارد مهم نیست. من پیشنهاد می کنم که برای یک حجم کلی روی مقدار [120 میلیون] ETH ، توافق کنیم. “

3. حجم معاملات

در زمان نوشتن این مقاله، حجم معاملات (24 ساعت) اتریوم 2،489،401،721 دلار است. بیشترین میزان این حجم از طرف DOBI Exchange است که یک بستر بین المللی برای معلمله بیت کوین ، Litecoin ، Ethereum و سایر دارایی های دیجیتال است. CoinMarketCap بیش از 400 صرافی رمزنگاری را که در آن Ethereum معامله می شود، لیست می کند، که از سومین رمزارز محبوب جهان انتظار می رود.

4- موارد استفاده

اتریوم در وب سایت خود توضیح می دهد: “اتریوم یک بستر غیر متمرکز است که قراردادهای هوشمند را اجرا می کند: برنامه هایی که دقیقاً همانگونه که برنامه ریزی شده اند و بدون هیچگونه احتمال خرابی، سانسور، کلاهبرداری یا دخالت شخص ثالث انجام می شوند.” “این برنامه ها با استفاده از بلاکچین سفارشی ساخته شده، یک زیرساخت مشترک جهانی بسیار قدرتمند که می تواند ارزش را درون خود جابجا کند و نشان دهنده مالکیت اموال باشد، اجرا می شوند.”

توسعه دهندگان اتریوم دوست دارند به مردم اجازه دهند بازارها را ایجاد کنند، ثبت بدهی ها یا وعده ها را ذخیره کنند، وجوه را مطابق دستورالعمل های داده شده در گذشته انتقال دهند و کارهای بسیار دیگری را که هنوز اختراع نشده اند انجام دهند، همه ی اینها بدون حضور واسطه یا شخص ثالث صورت می پذیرد.

آیا می دانید؟

موارد استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم شامل قراردادهای خدمات بانکی و مالی ، ICO یا DAICO ، بازارهای پیش بینی، مدیریت هویت دیجیتال، سپرده گذاری، تأمین مالی همتا، مزایای شراکت، انواع برنامه های غیرمتمرکز، مالیات، رای گیری، سیاست و خیلی بیشتر از این ها می شود.

بسیاری از شرکت ها قبلاً راه حل های کاری را در اتریوم ایجاد کرده اند، از جمله آن می توان به Civil (امنیت در روزنامه نگاری) ، ) BAT مختل کردن تبلیغات دیجیتال) ،)Etherisc بیمه غیرمتمرکز) ،)Horizon state تأمین رای گیری دیجیتال) ، Provenance (بهبود شفافیت زنجیره تأمین) ، Giveth (دوباره موسسه خیریه مهندسی) ، Ujo (به سازندگان موسیقی اجازه می دهد رشد و پیشرفت کنند) ، PowerLedger (دموکراتیک کردن بازارهای انرژی) و Uport (حل حریم خصوصی داده ها).

5- بنیانگذاران و توسعه دهندگان

اتریوم توسط Vitalik Buterin ، یک برنامه نویس روسی-کانادایی و بنیانگذار مجله بیت کوین بنیان نهاده شد. سایر اعضای تیم هسته اتریوم در زمان اعلام آن شامل میهای آلیزی، آنتونی دی ایوریو و چارلز هوسینسون بودند.

امروز، اتریوم توسط بنیاد اتریوم، که یک بنیاد غیر انتفاعی در سوئیس است، اداره می شود و ماموریت آن “ترویج و پشتیبانی از پلتفرم اتریوم و تحقیقات، توسعه و آموزش لایه پایه است تا پروتکل ها و ابزارهای قدرتمند را برای کمک به جهانیان به وجود بیاورد. توسعه دهندگان برای تولید برنامه های غیر متمرکز نسل بعدی. “

6. موانع موجود بالقوه

در حال حاضر راه حل های کاری زیادی بر روی Ethereum ساخته شده است، همچنین چندین موانع مهم جاده ای وجود دارد که می توانند مانع از تحقق انتظارات اتریوم شوند. شاید بزرگترین راه حل برای همه آنها مقیاس پذیری باشد.

برای اینکه اتریوم تبدیل به رایانه ی سیاره ای که در نظر دارد، شود، باید با مسئله مقیاس پذیری بلاکچین مقابله کند. Vitalik Buterin و سایر توسعه دهندگان هسته Ethereum مایل هستند پروتکل اتریوم را از مکانیسم اجماع اثبات کار به اجماع اثبات سهام (لایه 1) منتقل کنند و به زنجیره های جانبی (لایه 2) اضافه کنند.

بوترین توضیح داد: “به بزرگنمایی بزرگراه و بزرگراههای بیشتر به لایه 1 فکر کنید.” راه حل های لایه 2 مانند قرار گرفتن 10 اتومبیل در داخل کامیون و داشتن بزرگراه های بیشتر برای تسهیل این کامیون ها است. برای دستیابی به مقیاس پذیری ، لایه 1 و لایه 2 به عنوان روشهای مختلفی در جهت اهداف مشابه عمل می کنند. این اساساً به طرق مختلف مقیاس بندی می کند.”

7. نقشه راه

Ethereum به تازگی از نسخه جدید نقشه راه خود با نام Ethereum 2.0 رونمایی کرده است. “Ethereum 2.0 پس از راه اندازی، از توان عملی معامله در زنجیره ای پشتیبانی می کند، در حالی که عدم تمرکز و امنیت را بهبود می بخشد. با این زیربنا، اتریوم این پتانسیل را دارد که یک زیرساخت اصلی برای انتقال ارزش جهانی، پلتفرمی برای سیستمهای اقتصادی جدید و قطب همکاری جهانی باشد. “

Ethereum 2.0 ترکیبی از اثبات سهام (Beacon Chain ،Casper FFG) شیدینگ و eWASM را تشکیل می دهد. این مجموعه در یک گروه تحقیقاتی قرار دارد که شامل جمع آوری امضا، تولید عدد تصادفی، انتخاب فورک، در دسترس بودن داده ها، پشتیبانی مشتری، ارتباط P2P و ارتباطات متقابل است. واضح است که توسعه دهندگان اتریوم ایده کاملاً واضحی دارند که این پروژه به کجا می رود.

نتیجه

با وجود بیش از 2،000 ارز رمزنگاری، نباید جای تعجب داشته باشد که همه آنها دارای ارزش سرمایه گذاری نباشند. خبر خوب این است که شما می توانید با آموختن چگونگی انجام یک تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال) ، شانس خود را برای تصمیم گیری صحیح برای سرمایه گذاری افزایش دهید. همانطور که در این مقاله توضیح و نشان داده ایم، هیچ چیز دشواری در مورد تجزیه و تحلیل بنیادی (فاندامنتال)  وجود ندارد، زیرا همه شما به منابع اطلاعاتی دسترسی دارید و تنها چند ساعت اوقات فراغت جهت انجام آن نیاز است.

مطالب مرتبط
آدرس‌های برتر بیت کوین: کیف پولهایی با بیشترین تعداد BTC چه تاثیری بر بازار دارند؟
حرکات بعدی بیت کوین پس از دست یافتن به 36 هزار دلار چیست؟ سناریوهای افزایشی و کاهشی
گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند