قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

دانشنامه ارزهای دیجیتال
نوید رحیمی
22 دی 99
۰
خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

دستگاه خودپرداز بیت کوین بهترین روش برای تبدیل مستقیم پول نقد به بیت کوین و بعضی از آلتکوین های معتبر و منتخب است. ما در اینجا نحوه استفاده از این دستگاه را آموزش می دهیم.

خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

روش‌های زیادی برای خرید ارزهای دیجیتال به صورت آنلاین وجود دارد. با این وجود اگر بخواهید پول نقد را بلافاصله تبدیل کنید، چه می‌کنید؟ می‌توانید مسیر خسته کننده ای را طی کنید. پول نقد را به حساب بانک خود واریز کنید. در صرافی ارزهای دیجیتال ثبت نام نمایید. تأیید هویت کامل را انجام دهید. در نهایت شما موفق خواهید شد حساب خود را شارژ کنید. سپس منتظر بمانید تا ارز دیجیتال شما در حساب صرافی ظاهر شود و سپس در نهایت مبادله را انجام دهید.

این مراحل زیاد است، نه؟ آیا اگر دستگاه فروش اتوماتیک جادویی وجود داشته باشد که در ازای پول‌های فیات شما، بیت کوین بدهد، عالی نخواهد بود؟ خبر خوب! آن دستگاه خودپرداز (ATM) بیت کوین نامیده می‌شود و در این مقاله آموزشی، در مورد استفاده از آنها با شما صحبت خواهیم کرد.مقدمه

بیشتر روش‌های خرید آنلاین بیت کوین، اطلاعات شخصی شما را به خرید مرتبط می‌کند. از صرافی‌های مطابق با مقررات KYC / AML گرفته تا جزئیات کارت اعتباری / حساب بانکی که برای پرداخت استفاده می‌کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌های خرید ناشناس بیت کوین (BTC) استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین است. در این راهنما، مراحل خرید بیت کوین با پول نقد در یک دستگاه خودپرداز فیزیکی، مراحل قبل، حین و بعد از خرید را بررسی خواهیم کرد.

خودپرداز بیت کوین چیست؟

دستگاه خودپرداز بیت کوین (دستگاه فروشنده خودکار) از نظر عملکرد مشابه دستگاه‌های خودپردازی است که معمولاً برای واریز پول به حساب بانکی استفاده می‌شود. یک دستگاه خودپرداز معمولی پول شما را می‌گیرد و موجودی بانکتان را با IOU که می‌توانید برای پرداخت به دیگران استفاده کنید، به روز می‌کند.

با یک دستگاه خودپرداز بیت کوین، وجه نقد شما با بیت کوین عوض می‌شود. این بیت کوین مستقیماً به کیف پول بیت کوین خودتان واریز خواهد شد. همچنین خرید آلت کوین‌های منتخب در دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین اغلب امکان پذیر است. جالب است بدانید برخی از مراکز فروش نیز امکان فروش رمزنگاری را به صورت نقدی دارند!

قبل از رفتن به سراغ خودپرداز بیت کوین

اول چیزهای مهم! برای دریافت بیت کوین خریداری شده باید کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید. تعدادی کیف پول در دستگاه‌های Android و iOS موجود است. ما در این راهنما از کیف پول تراست استفاده خواهیم کرد، اما مراحل کار برای کیف پول‌های دیگر مشابه خواهد بود.

در برنامه کیف پول، باید آدرس عمومی را پیدا کنیم. اگر روی دکمه “دریافت” ضربه بزنید، بیشتر برنامه‌ها این اطلاعات را نشان می‌دهند. برای اهداف این راهنما، ما از کد QR استفاده خواهیم کرد. اگر از کیف پولی استفاده می‌کنید که از چندین ارز رمزپایه پشتیبانی می‌کند، مطمئن شوید که آدرس عمومی مربوط به ارزی است که قصد خرید آن را دارید. در این راهنما، ما می‌خواهیم از خودپرداز، بیت کون بخریم.

خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

آدرس دریافت بیت کوین

یافتن بهترین خودپرداز بیت کوین

در مرحله بعدی، ما باید یک دستگاه خودپرداز بیت کوین را بیابیم. خوشبختانه، یک ابزار تعاملی مفید در coinatmradar.com وجود دارد، که به ما کمک می‌کند تا دستگاه‌های خودپرداز نزدیک را پیدا کنیم. برای نمایش دستگاه‌ها در منطقه خود، مکان مورد نظر خود را در قسمت جستجو وارد کنید.

خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

سایت کیون ای تی ام رادار

با کلیک بر روی هر یک از پین‌ها، اطلاعات مربوط به موقعیت خودپرداز و ارزهای پشتیبانی شده نمایش داده می‌شود. اگر بر روی “مشاهده جزئیات” کلیک کنیم، می‌توانیم اطلاعات مربوط به قیمت، کارمزدها، جزئیات اپراتور و از همه مهمتر امتیازی که دیگر کاربران به آن داده‌اند را مشاهده کنیم.

خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

یافتن دستگاه خودپرداز بیت کوین

ما می‌خواهیم یک دستگاه خودپرداز با امتیازی بالا را انتخاب کنیم که جزئیات تماس مالک را نمایش دهد و یک فید قیمت و همچنین یک برنامه کارمزد مشخص داشته باشد. ماشین‌های جعلی وجود دارند، بنابراین این داده‌ها به ما در مورد اصالت آنها اطمینان می‌دهند.سکه‌های خود را بخرید

اکنون با یک دستگاه خودپرداز بیت کوین روبرو هستیم. توجه داشته باشید که مراحل نصب کیف پول را قبل از رسیدن به محل خودپرداز انجام دهید و پول نقد خود را آماده کنید. قبل از شروع فشار دادن دکمه‌ها، بهتر است یک نگاه خوب به دستگاه بیندازید تا ببینید چطور کار می‌کند. ماشین‌ها از لحاظ طرح (و از لحاظ زیبایی) کمی متفاوت خواهند بود. با این وجود عملکرد اصلی یکسانی دارند. در این راهنما، ما از دستگاه تصویر پایین استفاده خواهیم کرد.

خودپرداز بیت کوین: آموزش نحوه استفاده از ATM های بیت کوین و ارزهای دیجیتال

دستگاه ATM بیت کوین

با استفاده از صفحه لمسی، گزینه “Buy” را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که ما BTC می‌خواهیم و نه آلتکوین. با ضربه زدن روی سمت راست (سمت Buy) صفحه جزییات خرید نمایش داده می شود. مدل‌های مختلف خودپردازها روش های متفاوتی برای انتخاب این گزینه دارند، اما این یک تفاوت کاملاً تزیینی است، بنابراین گزینه “خرید بیت کوین” باید کاملاً واضح باشد.

صفحه اصلی ATM بیت کوین

وارد کردن آدرس کیف پول به خودپرداز

آدرس دریافت کیف پول بیت کوین خود را با بارکدخوان خودپرداز اسکن کنید تا به دستگاه بگویید بیت کوین خریداری شده را به کجا ارسال کند. بررسی کنید که آدرس الفبایی و عددی نمایش داده شده توسط دستگاه دقیقاً همان آدرس نمایش داده شده توسط برنامه کیف پول شما باشد.

نهایی کردن خرید بیت کوین

پول نقد خود را در شیار سپرده قرار دهید. هزینه ماینر را که می‌خواهید برای معامله پرداخت کنید در یک فید تنظیم کنید. (توجه: همه دستگاههای خودپرداز این ویژگی را ندارند). هرچه هزینه بالاتر باشد، زودتر تأیید می‌شود. با پذیرش خرید، معامله را نهایی کنید. در صورت ارائه هرگونه رسید، رسید را بردارید.

با این کار تراکنش به شبکه بیت کوین ارسال می‌شود و با تحویل BTC به کیف پول شما پایان می‌یابد. توجه داشته باشید که بیت کوین بلافاصله در کیف پول شما ظاهر نمی‌شود. ابتدا باید به یک بلاک اضافه شود. به طور کلی، قبل از اینکه معامله “نهایی” تلقی شود، شش تأیید لازم است. شبکه بیت کوین، برای تأیید هر بلاک به حدود ده دقیقه زمان نیاز است.

بعد از خرید

پس از خرید، می‌توانید با استفاده از یک بلاک اکسپلورر (Block Explorer) برای بیت کوین مانند (Blockchain.com) روند معامله خود را دنبال کنید. این کار با استفاده از آدرس دریافت کننده یا شناسه معامله به عنوان عبارات جستجو انجام می‌شود. بسته به برنامه کیف پول خود، پس از 10-15 دقیقه، واریز موجودی را در کیف پول خود مشاهده خواهید کرد.

در ساعت اول قطعاً باید حداقل یک تأیید وجود داشته باشد. اگر بعد از دو ساعت هیچ موردی وجود ندارد، باید فوراً با مالک دستگاه خودپرداز تماس بگیرید تا ببینید آیا دلیل فنی یا قانونی برای تأخیر وجود دارد یا نه.صحبت‌های پایانی

دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین یک روش ساده برای خرید بیت کوین با پول نقد به مصرف کنندگان ارائه می‌دهند. به عنوان پاداش، بیت کوین خریداری شده با استفاده از نقل و انتقالات بانکی یا کارت‌های اعتباری به هویت شخصی شما پیوست نمی‌شود.

فروشندگان خودپرداز به طور کلی نرخ پیشنهادی خرید / فروش را در مقایسه با قیمت فعلی بازار بیت کوین به شیوه‌ای مشابه فروشندگان ارز دریافت می‌کنند. استفاده از ابزاری آنلاین مانند coinatmradar.com می‌تواند به یافتن یک دستگاه خودپرداز قابل اعتماد با کارمزد قابل قبول کمک کند.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال با پشتوانه طلا: 5 توکن برتر که ارزش طلا را نمایندگی می‌کنند
سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟
بازار خرسی ارزهای دیجیتال و 3 استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود از آن
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند