منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  رریبل (Rarible) چیست؟ چگونه در رریبل توکن NFT بخریم، بسازیم و بفروشیم؟
رریبل (Rarible) چیست؟ چگونه در رریبل توکن NFT بخریم، بسازیم و بفروشیم؟

رریبل (Rarible) چیست؟ چگونه در رریبل توکن NFT بخریم، بسازیم و بفروشیم؟

سعید درویشی
1400/04/14
۰

رریبل (Rarible) یک بازار دیجیتال برای توکن‌های غیرقابل جایگزینی کلکسیونی یا NFT ها است. شما می‌توانید در این پلت فرم توکن‌های NFT را خریداری کرده، بفروشید و ایجاد کنید. Rarible به افراد اجازه می‌دهد تا آثار هنری خودشان را به توکن‌های NFT تبدیل کرده و در این بازار بفروشند.

در این مقاله، من نحوه‌ی استفاده از رریبل و خرید، فروش و ایجاد توکن‌های NFT در این پلت فرم را به شما نشان خواهم داد.
آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

  • رریبل (Rarible)چیست؟
  • چگونه از رریبل استفاده کنیم؟ خرید و فروش NFT در رریبل
  • نحوه‌ی اتصال کیف پول متامسک به Rarible
  • خرید توکن‌های NFT در رریبل
  • قرار دادن پیشنهاد خرید برای یک توکن NFT
  • فروش توکن‌های NFT در Rarible
  • نحوه‌ی ایجاد توکن NFT در این پلت فرم
  • کارمزدهای رریبل

رریبل (Rarible) چیست؟

اگر شما هم از مشتاقان بازار کریپتوکارنسی و آلتکوین‌ها هستید، احتمالا نام پلت فرم رریبل به گوشتان خورده است. رریبل خود را به عنوان اولین بازار NFT جامعه محور در جهان معرفی کرده است.

در اصل Rarible یک پلت فرم خرید و فروش آیتم‌های کلکسیونی دیجیتالی است که با فناوری بلاک چین ایمن شده است. برای درک کامل این تعریف، باید ماهیت NFT ها را درک کرده باشید. در این مقاله می‌توانید در مورد این توکن‌ها اطلاعات کافی به دست بیاورید.

رریبل یک بازار دیجیتال برای توکن‌های غیرقابل جایگزینی کلکسیونی یا NFT ها است. شما می‌توانید در رریبل توکن‌های NFT را خریداری کرده، بفروشید و ایجاد کنید. همچنین رریبل به افراد اجازه می‌دهد تا آثار هنری خودشان را به توکن‌های NFT تبدیل کرده و در این بازار بفروشند. در ادامه نحوه‌ی استفاده از این پلت فرم را به شما نشان خواهیم داد.

چگونه از رریبل استفاده کنیم؟ خرید و فروش NFT در رریبل

برای استفاده از این بازار، به یک کیف پول ارز دیجیتال و مقداری ETH نیاز دارید. در این صورت می‌توانید توکن‌های غیرقابل جایگزینی را خریداری کنید و هزینه تراکنش‌ها را در رریبل پرداخت کنید.

همه‌ی کیف پول‌ها برای دسترسی و استفاده از رریبل قابل استفاده نیستند. شما برای استفاده از این پلت فرم به کیف پولی نیاز دارید که به شما امکان دسترسی به دپ‌ها (dapps) را بدهد.

متامسک (MetaMask) محبوب‌ترین کیف پول برای استفاده از دپ‌ها است. اگر هنوز کیف پول متامسک ندارید، برای آموزش نصب و راه اندازی این کیف پول می‌توانید به آموزش متامسک سایت ما مراجعه کنید.

اگر از کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را به کیف پول متامسک خود متصل کرده و به روش امن‌تری از دپ‌ها استفاده کنید.

نحوه‌ی اتصال کیف پول متامسک به Rarible

ابتدا در مرورگر خود به کیف پول متامسک خود وارد شده و از وب سایت Rarible بازدید کنید. برای اتصال کیف پول خود به پلت فرم رریبل کافیست بر روی دکمه‌ی “connect” در Rarible کلیک کنید.

پس از مطالعه‌ی شرایط استفاده از رریبل در صورتی که با این شرایط موافقت داشتید، تیک این گزینه را بزنید و سپس روی دکمه‌ی “proceed” کلیک کنید.

خرید توکن‌های NFT در رریبل

پس از اتصال کیف پول به رریبل، می‌توانید در میان توکن‌های قابل خرید این پلت فرم جستجو کنید. اگر به یک آیتم خاص علاقه مند هستید، می‌توانید به راحتی از دکمه‌ی “buy now” برای خرید آن آیتم استفاده کنید. یا اینکه برای خرید آن آیتم پیشنهاد خرید بگذارید.

خرید توکن‌های NFT در رریبل

خرید توکن‌های NFT در رریبل

پس از کلیک روی دکمه “buy now”، باید تراکنش را در کیف پول متامسک خود تأیید کنید. یک اعلان در کیف پول متامسک شما ظاهر می‌شود. در این اعلان شما باید هزینه گس را تنظیم و تائید کنید.

قرار دادن پیشنهاد خرید برای یک توکن NFT

اگر می‌خواهید یک توکن NFT را با قیمت مشخص در رریبل خریداری کنید، می‌توانید قیمت مورد نظرتان را برای خرید آن توکن پیشنهاد دهید.

روی دکمه‌ی “bid” کلیک کرده و پیشنهاد خود و تعداد توکنی که می‌خواهید خریداری کنید را وارد کنید. برای رفتن به مرحله بعدی، روی دکمه‌ی “place a bid” کلیک کنید.

قرار دادن پیشنهاد خرید برای یک توکن NFT

قرار دادن پیشنهاد خرید برای یک توکن NFT

پس از کلیک روی دکمه‌ی “place a bid” لازم است انجام تراکنش را طریق کیف پول متامسک خود تائید کنید. به این منظور باید هزینه‌های گس اتریوم را پرداخت کنید. ETH شما به WETH تبدیل می‌شود و آماده خرید خواهید بود.

فروش توکن‌های NFT در Rarible

اگر در کیف پول خود توکن غیر قابل جایگزینی یا آیتم‌های کلکسیونی رمزنگاری دارید، می‌توانید آنها را در Rarible مشاهده کرده و به فروش برسانید.

پس از اتصال کیف پول خود به رریبل، روی “my account” در زیر آواتارتان در رریبل کلیک کنید تا توکن‌های غیر قابل جایگزینی خود را مشاهده کنید.

حساب کاربری در رریبل

حساب کاربری در رریبل

آیتم کلکسیونی را که می‌خواهید بفروشید انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید. سپس برای تنظیم تنظیمات فروش توکن خود روی دکمه‌ی “put on sale” کلیک کنید.

فروش توکن‌های NFT در Rarible

فروش توکن‌های NFT در Rarible

قیمت مورد نظر خود را بر حسب دای (DAI )، اتریوم یا سایر توکن‌ها وارد کنید و روی دکمه‌ی “next step” کلیک کنید. سپس از شما خواسته می‌شود تا فروش توکن را در متامسک نیز تائید کنید.

نحوه‌ی ایجاد توکن NFT در این پلت فرم

در رریبل علاوه بر فروش آیتم‌های کلکسیونی رمزنگاری شده که در بازی یا برنامه‌های دیگر به دست آورده‌اید، می‌توانید توکن غیر قابل جایگزینی خود را نیز ایجاد کنید. برای ایجاد این نوع توکن‌ها در Rarible، وارد پلت فرم رریبل شده و روی دکمه‌ی “create” کلیک کنید.

سپس یکی از دو گزینه‌ی “single” یا “multiple” را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید توکن خود را مانند یک قطعه موسیقی چندین بار بفروشید، باید گزینه‌ی “multiple” را انتخاب کنید.

فایل خود را بارگذاری کنید و سپس سایر جزئیات مرتبط با توکن خود را وارد کنید. می‌توانید برای توکن خود یک قیمت مشخص وارد کنید. توکن در صورتی که خریداری با این قیمت پیدا شد، بلافاصله فروخته می‌شود.

بارگزاری فایل توکن در رریبل

بارگزاری فایل توکن در رریبل

همچنین می‌توانید یک کلید، کد یا لینک به پرونده‌ی اصلی خود قرار دهید. در بخش collection این پلت فرم به سادگی با افزودن تصویر، نام و نماد توکن، توکن خود را ایجاد کنید.

تنظیم نام، توضیحات و حق امتیاز توکن

تنظیم نام، توضیحات و حق امتیاز توکن

بدین منظور باید نام و توضیحی برای توکن خود وارد کنید. بعلاوه شما در این پلت فرم می‌توانید درصدی برای حق امتیاز توکن خود مشخص کنید. به این ترتیب هر زمانی که این توکن NFT در بازارهای ثانویه فروخته شد، مبلغ حق امتیاز را دریافت خواهید کرد.

پس از بارگذاری فایل و وارد کردن تمام جزئیات، بر روی دکمه‌ی “create item” کلیک کنید تا توکن NFT خود را تولید کرده و به فروش برسانید.

سپس باید در کیف پول متامسک خود تراکنش را تائید کرده و هزینه‌ی گس را با اتریوم پرداخت کنید. پس مطمئن شوید که حتما ETH کافی برای پرداخت هزینه‌های تراکنش را در کیف پول خود داشته باشید.

کارمزدهای رریبل

کارمزدهای رریبل 2.5 درصد است. یعنی اگر می‌خواهید یک توکن NFT را به قیمت یک دلار بخرید، باید 1.025 اتریوم بپردازید.

همچنین اگر توکن خود را با قیمت 1 اتریوم در این پلت فرم به فروش برسانید، هنگام فروش مبلغ 0.975 اتریوم دریافت خواهید کرد.
بنابراین رریبل در هر معامله از فروشنده و خریدار مجموعا پنج درصد کارمزد می‌گیرد.

مطالب مرتبط
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
کشف آلتکوین های جدید: تریدر کریپتو لارک دیویس نحوه یافتن توکن های جدید را توضیح می‌دهد
 استیکینگ کاردانو: (Cardano Staking) هر آنچه در مورد کسب سود از ADA باید بدانید
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس