قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال آیکون “(ICX) ICON”، شبکه‌ای برای شبکه‌های بلاک چین

ارز دیجیتال آیکون “(ICX) ICON”، شبکه‌ای برای شبکه‌های بلاک چین

ارز دیجیتال آیکون "(ICX) ICON"، شبکه‌ای برای شبکه‌های بلاک چین

از زمانی که ایده بلاک چین در نتیجه محبوبیت روزافزون پروژه‌های ارزهای دیجیتال ظهور کرد، چندین فعال صنعت سعی کرده‌اند که این فناوری را در موارد مختلف به کار گیرند. در دهه‌ای که به دنبال آن آمده است، فناوری بلاک چین و دفترکاری توزیع شده (DLT) را در چندین بخش از روند تجارت جهانی اعمال می‌کند. ارز دیجیتال آیکون برای حل این مشکل به میدان آمده است.

با این انفجار پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین، مشکلاتی برای کاربران ایجاد شده است. مخصوصاً برا آن‌هایی که اهل فن نیستند. آن‌ها مجبور به جستجو در برنامه‌ها و خدمات مختلف شدند. در این اکوسیستم در حال گسترش، به نظر می‌رسد روند تجارت جهانی حتی بیشتر از این، از هم گسسته باشد. این وضعیت در شرایط کلی حتی ضد اخلاقیات اصلی تمرکززدایی ارزهای دیجیتال است.

آیکون به عنوان یک شبکه بلاکچین در نوع خود به جای جلب رضایت یک بازار، زیرساخت‌های خود را به عنوان پلی بین پروژه‌های غیرمتمرکز ایجاد کرد. با پیوند بلاک چین‌ها به یکدیگر و ایجاد یک ماتریس اتصال برای پروتکل‌های DLT، کاربران می‌توانند از ارائه محصولات و خدمات در طیف کاملی از چندین بخش صنعت استفاده کنند.

پل بلاک چین همچنین به ایجاد انسجام مورد نیاز فضای بلاک چین کمک می‌کند. این فناوری مهاجرت بین سیستم‌های مختلف را برای کاربران آسان می‌نماید. کاربران به جای یادگیری مجموعه‌ای کاملاً جدید از پروتکل‌ها، فقط به رابط کاربری با بستر آیکون نیاز دارند. آن‌ها در یک پلتفرم از مزایای بسیاری از برنامه‌های DLT بهره مند می‌شوند.نگاهی به اکوسیستم ارز دیجیتال آیکون ICON

همانطور که قبلاً گفته شد، آیکون به عنوان بلاک چینی عمل میکند که سایر بلاک چین‌ها را بهم متصل می‌کند. به این صورت که “شبکه‌ای از شبکه‌ها” را با شیوه‌ای که بی شباهت به روش اینترنت برای اتصال میلیون‌ها کامپیوتر و گره در سراسر جهان است ایجاد نموده است. در اکوسیستم آیکون، یک بلاکچین چند کاناله متشکل از شبکه‌های بلاک چین دیگر که معمولاً در اجرای “مشتری ساده” خود هستند، کار می‌کنند.

پیاده سازی لایت کلاینت (Lite Client) نسخه‌ای از شبکه است که به عنوان راهی برای کاهش نیاز به پهنای باند، به ملزومات پایه‌ای احتیاج ندارد. با استفاده از زیرساخت آیکون که به عنوان شبکه‌ای از شبکه‌ها عمل می‌کند، اتصال بلاک چین‌‌‌های مشتری به بهبود کارایی کلی کمک می‌کند.

هر بلاک چین از طریق پورتال‌هایی به آیکون نکسوز (ICON Nexus) متصل می‌شود. این‌ها شبیه گره‌های معمول موجود در یک بلاک چین معمولی هستند. با وجود بلاک چین‌‌‌های مختلفی که در اطراف یک شبکه اصلی نکسوز حلقه زده‌اند، آیکون به جای پیکربندی بلاک چین معمول، به عنوان “حلقه زنجیره‌ای” کار می‌کند.

بلاک چین‌ها چگونه در حلقه زنجیره ای بهم متصل می‌شوند؟

مانند شبکه SWIFT که امکان برقراری ارتباط بین بانک‌های کشورهای مختلف را فراهم می‌کند، پورتال‌ها به شبکه‌های بلاک چین اجازه می‌دهند تا از طریق پروتکل انتقال بلاک چین (BTP) ارتباط برقرار کنند. همه پورتال‌ها یکسان نیستند. این سازوکار اجماع برای هر بلاک چین شرکت کننده را تعیین می‌کند که یک پورتال دارای یک گره باشد یا چند گره.

به طور خلاصه، اکوسیستم آیکون شامل کامینیتی (Community)، کامیونیتی نود C-Node (Community Node)، سی رپ C-Rep (نماینده جامعه)، ریپابلیک آیکون (ICON Republic) و سیتیزن نود “Citizen Node (C-Nodes)” است. کامیونیتی مجموعه‌ای از گره‌ها با پروتکل‌های حاکمیتی مشابه است. حضور جوامع به آیکون این امکان را می‌دهد تا رابط کاربری چابکی برای پروژه‌ها در یک فرآیند خاص تجاری ایجاد کند. به عنوان مثال مراقبت‌های بهداشتی، بیمه، تجارت الکترونیکی و غیره می‌توانند بر حسب نیاز از این شبکه بهره گیرند.

مجموعه جوامع موجود در اکوسیستم آیکون گره ریپابلیک را تشکیل می‌دهند. در ریپابلیک آیکون، C-Reps و سیتیزن نود وجود دارد. C-Reps در حالی که گره‌های سیتیزن تراکنش‌ها را ایجاد می‌کند، به تأیید معاملات رأی می‌دهد.سازوکارهای اجماع و حاکمیت

از آنجا که پیکربندی یک حلقه است، سازوکار اجماع آیکون تحمل خطا در حلقه (LFT) است. با استفاده از آیکون به عنوان شبکه‌ای از بلاک چین‌‌‌های مختلف با سازوکارهای اجماع متنوع، LFT یک راه حل قوی برای “مشکل ژنرال‌‌‌های بیزانس” ارائه می‌دهد.

به زبان ساده، این مشکل شرایطی را توصیف می‌کند که محاصره قلعه در بن بست است و تنها شانس پیروزی از طریق حمله همزمان هماهنگ از همه جهات است. مشکل این است که ژنرال ارتش حمله کننده باید حمله را به همه افراد خود که برخی از آنها خائن هستند اعلام کنند. بنابراین، چگونه ژنرال سربازان وفادار را از خائنان جدا می‌کند؟

اتصال بلاک چین‌‌‌های مختلف احتمال وجود بازیگران سرکش را که قصد انجام سوءرفتار دارند، افزایش می‌دهد. LFT به عنوان الگوریتمی‌با عملکرد بالا برای تحمل خطای بیزانس (PBFT) عمل می‌کند. این سازوکار سربار ارتباطی حاصل از پردازش ورودی چندین بلاک چین بهم پیوسته را به حداقل می‌رساند. مطمئناً برخی از آنها حاوی کاربران مخرب هستند.

آیکون به عنوان یک شبکه از شبکه‌ها، از طریق دموکراسی غیرمستقیم همیشه پیش می‌رود. پروتکل‌های حاکمیت آیکون جایگزین پروتکل‌های بلاک چین مجزا نیست. نمایندگان هر بلاک چین متصل به حلقه زنجیره‌ای آیکون در مورد ارتقا سطح سیاست‌ها و رهبری رأی می‌دهند. همه نمایندگان حاضر در حلقه آیکون کانال نمایندگی را تشکیل می‌دهند.

اقتصاد توکنی ارز دیجیتال آیکون

ICX توکن کلیدی اکوسیستم آیکون با عرضه 800460000 توکن است. این ارز دیجیتال امکان پرداخت، ایجاد قرارداد هوشمند و ارتباطات بین زنجیره‌ای را فراهم می‌کند. از لحاظ تئوری، ICX می‌تواند به عنوان یک ارز پل ارتباطی عمل کند. ارز دیجیتال آیکوین به دارندگان این امکان را می‌دهد که از طریق این ارز بین دو ارز دیجیتال مختلف مبادله کنند.

در واقع، این ویژگی منحصر به فرد توکنومیک ICX قرار است تاکیدی بر نقش آیکون به عنوان یک پلت فرم اتصال دهنده باشد. کاربران می‌توانند با ارز دیجیتال آیکون ارزش را بین سیستم‌های مختلف بلاک چین را انتقال دهند. با راه اندازی کیف پول بومی‌آن آیکونکس (ICONex) در سال 2018، توسعه دهندگان پروژه همچنین راه حل مفید دیگری را معرفی کردند. این راه حل برای یکی از مشکلات بزرگی که مانع استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال، ایجاد شده است. به خاطر سپردن آدرس کیف پول دشوار است.استفاده از آدرس‌‌‌های قابل یادگیری با آیکونکس

آیکونکس به کاربران این امکان را می‌دهد تا شناسه‌های کیف پول قابل خواندن برای انسان مانند آدرس‌های ایمیل یا نام‌‌‌های مستعار انتخاب شده در سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنند. از این اسامی‌مستعار می‌توان به جای آدرسهای رشته متنی طولانی استفاده کرد.

توکن‌‌‌های ICX که به تازگی ضرب شده‌اند بر اساس سیستم امتیازدهی انگیزه‌های آیکوین توزیع می‌شوند.”CON (IISS)” یک سیستم امتیازدهی مبتنی بر هوش مصنوعی است که روابط بین گره‌ها را مدیریت می‌کند. بر اساس پروتکل تهیه شده در حاکمیت آیکون، امتیازات کاربران پس از هر 1،296،000 بلاک به روز می‌شوند. امتیازات به عنوان مشوقی در اکوسیستم آیکون عمل می‌کنند. این امتیازات توزیع ICX را به عنوان پاداش به “C-Reps” هایی که حداقل شرایط را دارند، امکان پذیر می‌کند.

مطالب مرتبط
پلاسمای اتریوم (Ethereum Plasma) چیست و چگونه مشکل مقیاس پذیری اتریوم را حل می‌کند؟
ارز دیجیتال آگر (Augur)
نقدینگی در بازار رمزارزها
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟