منو
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی ها  »  عرضه اولیه دکس یا دیفای (IDO) چیست و چه تفاوتی با ICO و IEO دارد؟
عرضه اولیه دکس (DEX) یا عرضه اولیه دیفای (IDO) چیست و چه تفاوتی با ICO و IEO دارد؟

عرضه اولیه دکس یا دیفای (IDO) چیست و چه تفاوتی با ICO و IEO دارد؟

عرضه اولیه دکس یا عرضه اولیه دیفای (IDO)، یکی از داغ‌ترین موضوعات در بازار ارزهای دیجیتال است. این یک مقاله کامل است که مشخصات و تفاوت آنها را در مقایسه با عرضه اولیه کوین و عرضه اولیه صرافی بیان می‌کند.

جامعه ارزهای دیجیتال به خصوص در یافتن راه‌های جدید برای راه اندازی پروژه‌ها و جمع آوری سرمایه، خلاقانه عمل می‌کنند. در اواخر سال 2017 و 2018، ما شاهد عرضه اولیه کوین (ICO) بودیم. جایی که تیم‌ها با فروش بخشی از توکن خود به مردم پول جمع می‌کردند. این باعث ایجاد یک سرخوشی مطلق شد زیرا ارزش این کوین‌های تازه استخراج شده پس از ثبت در صرافی و استفاده شدن برای تجارت، چند برابر خواهد شد.

عرضه اولیه راهی برای جذب سرمایه قبل از راه اندازی پروژه ها

عرضه‌های اولیه کوین‌ها عمدتاً از طریق استاندارد پروتکل ERC-20 اتریوم مستقر شدند. آنها به سرعت به عنوان مورد اصلی در استفاده از توکن های اتر (ETH) معروف گشتند. اولین عرضه‌های اولیه سکه در سال 2016 تنها چند میلیون درآمد کسب کردند. با این حال یک سال بعد از آن، متوسط مبلغ جمع آوری شده بین بیست تا سی میلیون دلار بود. بلافاصله پس از آن، پروژه‌های بزرگ‌تری مانند بنکور (Bancor) بیش از صد و پنجاه میلیون دلار درآمد کسب کردند.

در آن زمان آنقدر هیاهو زیاد بود که برخی از پروژه‌ها موفق به جمع آوری مبالغ هنگفتی شدند. بهترین مثال برای این اوج شاید ایاس (EOS) باشد. این پروژه بیش از چهار میلیارد دلار بودجه در طول فروش طولانی مدت توکن خود دریافت کرد.

مانند خیلی از موارد که سریع دچار هیاهوی بزرگ می‌شوند، حباب عرضه اولیه کوین‌ها هم در سال 2018 ترکید. با این حال طولی نکشید که ما شاهد یک مدل جدید با چند تفاوت اساسی بودیم. در اواخر سه ماهه اول سال 2019، عرضه اولیه صرافی (IEO) ورود بزرگی داشت.IEO مدل پیشرفته تر ICO

این عرضه‌های اولیه صرافی که تا حد زیادی توسط لانچ پد بایننس (Binance Launchpad) هدایت می‌شوند. IEO هم از مدل تأمین مالی سرمایه گذاری عرضه اولیه سکه پیروی می‌کنند. با این حال پروژه‌ها با دقت بیشتری بررسی می شوند. از آنجا که آنها در صرافی‌های معروف مانند بایننس، کیوکوین (KuCoin)، هوبی (Huobi)، اوکی اکسچنج (OKEx) و غیره راه اندازی شدند. تیم‌های صرافی دقت کافی را در انجام تحقیقات به خرج دادند. از این رو عرضه‌های اولیه صرافی به اندازه عرضه اولیه سکه فراوان نبودند.

در این مدل توزیع مانع ورود بیشتری وجود داشت. جدا از جمع آوری کمک مالی، عرضه‌های اولیه صرافی همچنین از لیست شدن در بورس، که فروش توکن خود را مدیریت می‌کردند، بهره مند شدند. یکی از بزرگترین دردسرهای سرمایه گذاران عرضه اولیه سکه در سال 2018 این بود که آیا صرافی‌ها موافقت می‌کنند توکن آن‌ها را لیست کنند در حالی که تنوع عرضه‌های اولیه سکه بسیار زیاد بود.

برخی از پروژه‌های مشهور که در حال حاضر چند میلیون و حتی چند میلیارد دلاری هستند با عنوان عرضه اولیه صرافی شروع به کار کردند. این موارد شامل الروند (Elrond)، شبکه ماتیک (Matic) یا همان پالی گان کنونی، شبکه سلر (Celer)، وزیر اکس (WazirX) و پروتکل باند (Band Protocol) است.

با توجه به نگرانی‌های لیست، همراه با محبوبیت روزافزون صرافی های غیرمتمرکز مانند اتریوم یونی سواپ (Uniswap) و پنکیک سواپ (PancakeSwap)، هر کسی می‌تواند توکن جدیدی را لیست و شروع به تأمین نقدینگی آن کند. بنابراین فقط زمان لازم بود تا فروش توکن از این مزیت استفاده کند.

به همین دلیل، در سال 2021، یک مورد جدید، در بلاک موارد فوق را خیلی منسوخ کرد و عرضه‌های اولیه دکس یا عرضه‌های اولیه دیفای در مرکز توجه قرار گرفتند، بنابراین بیایید نگاهی عمیق به آنچه هستند و همه چیزهایی که باید در مورد آنها بدانید داشته باشیم.

عرضه اولیه دکس یا عرضه اولیه دیفای چیست؟

شایان ذکر است که مفهوم اصلی عرضه‌های اولیه دکس در طی سالهای گذشته بسیار تغییر کرده است. در محبوب‌ترین شکل فعلی، ارتباط چندانی با آنچه که برای اولین عرضه اولیه دیفای در نظر گرفته شده بود وجود ندارد.

در اصل، عرضه اولیه دکس جانشین عرضه‌های اولیه کوین و عرضه‌های اولیه صرافی است. هدف آن جمع آوری پول و راه اندازی یک پروژه است. با این حال، برخلاف عرضه اولیه کوین و عرضه اولیه صرافی که توکن ها قبل از لیست به فروش می‌رسند، با عرضه اولیه دیفای، آن‌ها بلافاصله در یک صرافی غیرمتمرکز لیست می‌شوند و از این رو، نام آنها دکس است.

اولین عرضه اولیه دیفای که در ژوئن 2019 ایجاد شده است، پروتکل ریون است. تیم پشت پروتکل استفاده از صرافی غیرمتمرکز بایننس، بایننس دکس را انتخاب کردند. آن‌ها توکن را در آنجا با قیمت مشخصی گذاشتند و تا زمانی که به سرمایه حداکثری (hard cap) نرسیدند، بازرگانان می‌توانستند آن را خریداری کنند. به این ترتیب است که چند عرضه اولیه دیفای در اکثر سیستم عامل‌ها استفاده شدند.مزایای عرضه اولیه دکس یا دیفای

از نظر تئوری، این روش خاص جمع آوری سرمایه، چند مزیت قدرتمند داشت که شامل:

  • تجارت سریع
  • نقدینگی فوری
  • جمع آوری کمک مالی منصفانه

با این حال، سرمایه گذاران راضی نبودند. دلیل این امر هم این بود که توکن ها در طی چند ثانیه خریداری می‌شدند و فرصت کمی برای سرمایه گذاران میانه رو برای به دست آوردن سهم و مشارکت باقی می‌ماند. این تصور که آنها توسط ربات‌ها و خودی‌ها جمع می‌شوند به وجود آمد و صنعت برای تأمین تقاضای روزافزون مجبور به سازگاری شد.

این امر منجر به تولد سیستم عامل‌های صفحه پرتاب عرضه اولیه دیفای شد که یکی از داغترین موضوعات اواخر سال 2020 و سال 2021 شد.

عرضه‌های اولیه دکس در محبوب‌ترین شکل خود چه تفاوتی با عرضه‌های اولیه صرافی دارند؟

امروزه، عرضه اولیه دکس در محبوب‌ترین حالت خود است، و به صورت ویژه‌ای با وجود چند تفاوت اساسی، مشابه عرضه اولیه صرافی (IEO) است.

با عرضه اولیه صرافی، بررسی صرافی پروژه و فروش توکن انجام می‌شد اما عرضه اولیه دیفای یک پلتفرم شخص ثالث است که در حال بررسی صرافی است اما فروش توکن به خودی خود تا حدودی غیرمتمرکز اتفاق می افتد.

در این تئوری، هر کسی می‌تواند از طریق عرضه اولیه دیفای با یک سیستم عامل پرتاب شخص ثالث، سرمایه جمع کند زیرا تمام کاری که باید انجام دهد این است که یک استخر سهام گذاری باز کند.

روش کار نسبتاً ساده است. یک پروژه به صفحه پرتاب می‌رود و اگر آنها نیاز خود را برآورده کنند، برای انجام عرضه اولیه دیفای انتخاب می‌شوند. روند کار ممکن است از یک صفحه پرتاب به صفحه دیگر متفاوت باشد، اما مفهوم آن همیشه یکسان است.
یک استخر سهام گذاری وجود دارد که کاربران می‌توانند ارز های اینترنت کامپیوتر (IOU) را که پروژه می‌خواهد راه اندازی کند، خریداری کنند.

مدیرعامل استلار، خانم دنل دیکسون به سؤال‌هایی درباره آینده ارزهای دیجیتال پاسخ می‌دهد

ارز های اینترنت کامپیوتر تصدیق بدهی است. به عبارت دیگر، سرمایه گذاران پیشاپیش هزینه‌های توکن خود را پرداخت می‌کنند و رویداد نسل توکن (TGE) اتفاق می افتد، که معمولاً مدت کوتاهی پس از عرضه اولیه دیفای (معمولاً طی چند ساعت) اتفاق می افتد.

هنگامی که عرضه اولیه دیفای با موفقیت منعقد شد و رویداد نسل توکن اتفاق افتاد، بلافاصله این توکن برای تجارت در صرافی غیرمتمرکز لیست می‌شود. در بیشتر موارد، این مورد در یونی سواپ اتفاق می افتد زیرا اکثر پروژه‌ها هنوز در اتریوم ساخته می‌شوند و توکن های آن‌ها بر اساس استاندارد پروتکل ERC20 است.

سایر بلاک چین ها هم به دنیا IDO وارد شدند

با این حال، سایر بلاک چین ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند، از جمله سولانا (Solana)، پولکادات (polkadot) و بایننس اسمارت چین (BSC). به همین دلیل است که برخی از پروژه‌ها ترجیح می‌دهند توکن های خود را بر روی آنها راه اندازی کنند تا از هزینه‌های بالای شبکه اتریوم جلوگیری کنند. به عنوان مثال در این مورد توکنی است که در صرافی‌های بومی مانند بایننس اسمارت چین پنکیک سواپ، لیست می‌شود.

با این گفته‌ها، ما در حال حاضر می‌توانیم برخی تفاوت‌ها و شباهت‌ها را بین عرضه‌های اولیه سکه و عرضه‌های اولیه صرافی مشاهده کنیم. در اینجا یک جدول مقایسه‌ای جامع آورده شده است:

ارزش بازار (Market Cap) بسیار کم: آیا این ویژگی مخفی عرضه اولیه دیفای است؟

برخلاف عرضه اولیه کوین‌ها، به ویژه در سال‌های 2017 و 2018، عرضه‌های اولیه دیفای معمولاً وقتی لیست عمومی آنها اتفاق می افتد، ارزش بازار بسیار کمی دارند. این فقط چند میلیون یا در بسیاری از موارد حتی کمتر از یک میلیون است. این به دلیل دوره‌های واگذاری تقریبی است که برای همه دارندگان توکن (از جمله تیم و سرمایه گذاران خصوصی) وجود دارد به غیر از افرادی که در روند ارائه عرضه اولیه دکس شرکت می‌کنند.

روند عرضه اولیه دیفای خود معمولاً کمترین مبلغ را جمع می‌کند. همانطور که در بالا ذکر شد، هر شرکت کننده می‌تواند تخصیص چند صد دلاری را به دست آورد و کل دارایی جمع آوری شده به ندرت به بیش از پانصد هزار دلار می‌رسد.این چه فایده‌ای دارد؟ چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

در هنگام کشف قیمت، تقاضا زیاد خواهد بود. از این رو، دارایی پروژه‌های خوب به راحتی می‌توانند ده برابر شوند همان زمانی که به بازار می‌آیند. به همین سبب برخی از پروژه‌ها حتی داراییشان ده برابر دیگر هم بیشتر شده است؛ که این امر بازدهی صددرصدی را برای شرکت کنندگان عرضه اولیه دیفای فراهم می‌کند. حتی دارایی می‌تواند صد برابر هم بشود. برای مثال، پروژه‌ای که با سقف بازار سه میلیون دلار آغاز شده باشد، می‌تواند سیصد میلیون دلاری شود، که البته این کار منطقی است.

این امر برخی از مسائل عرضه اولیه سکه و عرضه اولیه صرافی را حل می‌کند که در آن سرمایه گذاران برای فروش سودآور هجوم می‌آورند و به محض ثبت توکن قیمت را رها می‌کنند.

مبلغ جمع آوری کمک مالی تا مدت‌ها می‌تواند زیاد باشد (چند میلیون دلار یا حتی بیشتر)، اما عرضه اولیه در گردش همان چیزی است که از نظر بازده اهمیت دارد.

عرضه‌های اولیه چند چینی یا چند لانچ پدی: یک روند جدید

با توجه به مطالب فوق، لازم به ذکر است که روندی رو به رشد وجود دارد که پروژه‌های عرضه اولیه دیفای خود را در چندین صفحه برای جذب بلاک چین های بیشتر و طیف وسیع‌تری از سرمایه گذاران راه اندازی می‌کنند.

بنابراین، به عنوان مثال، یک پروژه می‌تواند یک عرضه اولیه دیفای را در یک سیستم عامل مبتنی بر اتریوم و دیگری را روی سیستم عامل‌های دیگر ساخته شده در بایننس اسمارت چین، پولکادات، سولانا و یا سایر شبکه‌ها انجام دهد.

این امر به کاربران اجازه می‌دهد تا انتخاب کنند که در کجا می‌خواهند شرکت کنند.

برد – برد!: سرمایه گذاران در حالی که پروژه‌های بازاریابی زیادی دارند، از بازگشت سرمایه بسیار زیاد نیز لذت می‌برند

این یک بخش معمول دیگر از اساس هر عرضه اولیه دکس است یعنی روند لیست سفید. از آنجا که تقاضا برای فروش این توکن ها بسیار زیاد است، سیستم عامل‌های راه اندازی شده فقط می‌توانند به تعداد محدودی از کاربران اجازه شرکت دهند و تخصیص اندازه بسیار محدودی را که معمولاً چند صد دلار ارزش دارد، در اختیار آنها قرار دهند.

به همین دلیل است که هر یک از عرضه‌های اولیه دیفای خارج از آن، روند گسترده‌ای در لیست سفید را طی می‌کند که از حداکثر مشتریان پشتیبانی می‌شود

اقدامات مشتریان

برای بودن در لیست سفید، کاربران باید کارهای مختلف بازاریابی را انجام دهند، که اغلب شامل موارد زیر است:

  • به گروه تلگرام پروژه بپیوندند
  • باز توییت کنند و درباره توییت های پروژه نظر دهند
  • شبکه‌های مجازی و موارد دیگر پروژه را لایک کنند

این یک طوفان بازاریابی کامل ایجاد می‌کند که رشد این جوامع را به طور چشمگیری می‌توانید مشاهده کنید. تعجب آور نیست که ببینید یک پروژه عرضه اولیه دیفای در آینده بیش از صد هزار فالوور را در توییتر جمع آوری کند و همین تعداد در گروه‌های تلگرامی پروژه نیز هر روز فعالیت کنند.

یکی دیگر از معیارهای مشترک این است که کاربران باید مقدار مشخصی از توکن ها را که بومی پلتفرم لانچ پد هستند در اختیار داشته باشند. به عنوان مثال، لانچ پد محبوب پولکا استارتر (Polkastarter) عرضه اولیه دیفای دارای دو استخر سهام گذاری است که یکی از آنها برای همه باز است و در دیگری فقط دارندگان پولکا استارتر می‌توانند شرکت کنند. رقابت در این مورد آخر به طور قابل توجهی کم است.

به طور معمول، دو دور لیست سفید وجود دارد: یکی برای کسانی که توکن های بومی لانچ پد را دارند و دیگری برای عموم مردم. به طور طبیعی، در دور دوم رقابت نجومی‌ای را مشاهده می‌کنید، و شانس کمی برای شرکت در رقابت وجود دارد. به همین دلیل است که برخی از سیستم عامل‌ها به مدل دیگر توزیع توکن یعنی تخصیص تضمین شده، منتقل شده‌اند.تخصیص تضمینی عرضه اولیه دکس: شامل چه مواردی هست؟

برای دریافت تخصیص برای آینده در عرضه اولیه دیفای، بیشتر سیستم عامل‌ها اکنون از کاربران خود می‌خواهند توکن های بومی خود را در اختیار داشته باشند (همانطور که در بالا ذکر شد) تا شانس مشارکت را افزایش دهند.

با این حال، برای جلوگیری از قرعه کشی، برخی از سیستم عامل‌ها تصمیم گرفته‌اند تخصیص تضمینی را براساس تعداد توکن های بومی یک کاربر اختصاص دهند. برخی از نمونه‌ها شامل کیک پد (Kickpad)، بایننس اسمارت چین پد (BSCPAD)، تراست سواپ (TrustSwap) و موارد دیگر است.

تنوع سرمایه و تخصیص دارایی: چگونه سرمایه خود را به بهترین شکل مدیریت کنیم

بنابراین، به عنوان مثال، اگر یک عرضه اولیه دیفای بخواهد صد هزار دلار جمع کند و هزار شرکت کننده واجد شرایط وجود داشته باشد، هر کدام صد دلار دریافت می‌کنند.

با این حال، برای ایجاد انگیزه در اختیار دارندگان بزرگتر، سیستم عامل‌های راه اندازی شده همچین سطوحی را ایجاد کرده‌اند که کاربر بیشتر از توکن هایی در اختیار داشته باشد که میزان تخصیص او را بالاتر می‌برد. به همین دلیل قیمت بسیاری از توکن های متعلق به لانچ پد عرضه اولیه دیفای نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

جوانب مثبت و منفی عرضه‌های اولیه دیفای

همانطور که در همه موارد وجود دارد، عرضه‌های اولیه دکس نیز مزایا و معایب خود را دارند. بیایید نگاه دقیق‌تری داشته باشیم.

مزایا

در واقع هر پروژه‌ای می‌تواند پول جمع کند

حذف روشهای تأیید شدید عرضه اولیه صرافی به بسیاری از پروژه‌ها امکان دسترسی به سرمایه عظیم جمعی را داده است که از نظر تئوری به نفع صنعت گسترده‌تر است. البته این یک ضرر نیز می‌تواند باشد.

انعطاف پذیری

سرمایه گذاران مجبور نیستند مدت زمان طولانی منتظر بمانند تا توکن ها در بورس وارد شوند. این لیست معمولاً بلافاصله پس از اتمام عرضه اولیه دیفای اتفاق می افتد و به آنها امکان انعطاف پذیری سریعتر از سرمایه گذاری در عرضه اولیه سکه را می‌دهد.

نقدینگی فوری و زیاد

این برای اکثر پروژه‌ها عملی شده است که بخش قابل توجهی از منابع مالی خود را به عنوان نقدینگی در دکس بصورت توکن شروع به تجارت کنند، آن را قفل می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از پروژه‌ها بلافاصله برنامه‌های اشتراکی برای ایجاد انگیزه در برگزاری را ارائه می‌دهند.

شفافیت

از آنجا که همه چیز به صورت زنجیره‌ای اتفاق می افتد، قابلیت ردیابی وجود دارد و همه می‌توانند قراردادهای توکن را از قبل تأیید کنند (البته اگر عمومی باشند).

معایب

روند بررسی مبهم: زمینه کلاهبرداری

در ادامه مزیت اول، این واقعیت که تقاضای زیادی برای عرضه اولیه وجود دارد همچنین به هنرمندان اجازه کلاهبرداری می‌دهد تا پروژه‌های مبهم ایجاد کنند و آنها را خیلی سریع بوت استراپد (bootstrapped) کنند.

معیارهای مشارکت گران

در حالی که اکثر سیستم عامل‌ها یک دور عمومی دارند که هر کسی می‌تواند در آن شرکت کند؛ احتمال برنده شدن در یک تخصیص به دلیل رقابت بسیار زیاد عملاً وجود ندارد. به همین دلیل است که کاربران برای بدست آوردن سرمایه قابل توجه و بازده مناسب مجبورند تعداد زیادی توکن از صفحه راه اندازی را در دست داشته باشند.

نگهداری نامناسب از کیف پول سرمایه گذاران خصوصی و دولتی

بیشتر عرضه‌های اولیه دیفای توکن های تیم و سرمایه گذاران خصوصی را حفظ می‌کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، واگذاری به مرور کمک می‌کند تا از تخلیه قیمت توکن جلوگیری کند. با این حال، به محض رسیدن تاریخ باز کردن قفل طبق برنامه واگذاری، تقریباً همیشه منجر به سودآوری گسترده می‌شود. نکته مثبت: با ردیابی قراردادهای هوشمند، سرمایه گذاران به راحتی می‌توانند زمان وقوع چنین رویدادی را ببینند (معمولاً هفته‌ای یک بار، ماهی یک بار یا سه ماهی یک بار است).چگونه می‌توان در عرضه اولیه دیفای سرمایه گذاری کرد؟

شرکت در عرضه اولیه دیفای فرایندی است که بسته به لانچ پد انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، چند مورد الزامات وجود دارد که صرف نظر از صفحه راه اندازی، اکثر پروژه‌ها تمایل به دنبال آن دارند.

مرحله اول) اجرای سیاست شناخت مشتری و قوانین ضد پولشویی

اکثریت عرضه‌های اولیه دیفای قبل از اجازه شرکت در سرمایه گذاری، به سرمایه گذاران خود نیاز دارند تا روش غربالگری سیاست شناخت مشتری و قوانین ضد پولشویی را انجام دهند. این کار به این دلیل انجام می‌شود که چارچوب نظارتی ارزهای دیجیتالی در اکثر کشورها بسیار سختگیرانه تر شده است. برای جلوگیری از هرگونه مسئله احتمالی قانون گذاری، تقریباً همه پروژه‌های عرضه اولیه دیفای یک سیاست شناخت مشتری را انجام می‌دهند. این نیز دلیلی است که شهروندان ایالات متحده به ندرت مجاز به شرکت در آن هستند.

مرحله دوم{اختیاری}) لانچ پد توکن ها را بگیرید

تقریباً هر پلتفرم لانچ پد نیاز به انجام سرمایه گذاران بالقوه دارد. اگر آن‌ها می‌خواهند واجد شرایط تخصیص شوند، باید تعداد مشخصی از نشانه‌های آن را نگه دارند یا نقدینگی را به شکل یا شکل دیگری تأمین کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، گاهی اوقات شانس برنده شدن در یک تخصیص را افزایش می‌دهد.

مرحله سوم) روند لیست سفید

همانطور که در بالا ذکر شد، برای واجد شرایط بودن در تخصیص، کاربران باید در لیست سفید قرار بگیرند. به غیر از یک بررسی سیاست شناخت مشتری، آن‌ها همچنین باید کارهای مختلفی مانند دنبال کردن صفحات خاص در توییتر، بازتوییت مجدد پست‌های خاص و پیوستن به گروه‌های خاص تلگرام را انجام دهند.

مرحله چهارم) یک کیف پول وب 3.0 آماده داشته باشید

برای مشارکت در عرضه اولیه دیفای، کاربران برای ابتدای سرمایه گذاری خود و برای دریافت توکن مجبور به تعامل با بستر لانچ پد هستند.

گزینه‌های زیادی برای انتخاب کیف پول وجود دارد و یکی از معتبرترین آنها متامسک (MetaMas) است.

مرحله پنجم) نحوه استفاده از یونی سواپ و سایر دکس ها را بیاموزید

با فرض اینکه موفق شدید به تخصیص بپیوندید و رمزهای کیف پول خود را دریافت می‌کنید، می‌خواهید در نهایت معامله آنها را شروع کنید.

برای دسترسی به لیست فوری، باید با نحوه کار یونی سواپ و سایر مبادلات غیرمتمرکز آشنا شوید. با توجه به اینکه بسیاری از آنها رابط مشترک مشابهی با یونی سواپ دارند، این راهنما یک نقطه شروع عالی است.

محبوب‌ترین سیستم عامل‌های لانچ پد عرضه اولیه دکس

پولکا استارتر

پولکا استارتر را می‌توان به عنوان پیشگام در زمینه لانچ پدها در نظر گرفت زیرا در بین اولین سیستم عامل‌های موجود است و در حال حاضر بزرگ‌ترین آن‌هاست. پروژه‌های پولکا استارتر به طور معمول ده ها، اگر نه صدها هزار پیرو، به دست می‌آورند و جامعه آنها را به طور چشمگیری رشد می‌دهند.

داک استارتر (Duckstarter) از سازمان خودگردان غیرمتمرکز داک (DuckDAO)

داک استارتر یک پلتفرم راه اندازی از سازمان خودگردان غیرمتمرکز داک است و همچنین یکی از مواردی است که مورد توجه جدی سرمایه گذاران قرار می‌گیرد. این پروژه با موفقیت بسیاری از پروژه‌ها را راه اندازی کرده و همچنان مورد توجه جدی قرار گرفته است.

بایننس اسمارت چین لانچ پد

بایننس اسمارت چین پد اولین لانچ پد ساخته شده برای پروژه‌های روی بایننس اسمارت چین است. همچنین جالب است که کاربران تخصیص تضمین شده را براساس تعداد توکن های بایننس اسمارت چین پد دریافت می‌کنند و این روند قرعه کشی را حذف می‌کند اما همچنین میزان تخصیص را بر اساس اهداف جمع آوری کمک مالی کاهش می‌دهند.

مطالب مرتبط
بازارهای غیر متمرکز چیستند؟
ابر تورم(Hyperinflation) چیست؟ ارزهای دیجیتال چگونه می‌توانند از دارایی شما در برابر تورم محافظت کنند
باشگاه میلیونرهای بیت کوین: اکنون یک میلیونم کل عرضه BTC یک میلیون دلار ارزش دارد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
دور زدن کارمزدهای اتریوم
پولکادکس (Polkadex) چیست؟ همه چیز در مورد صرافی غیرمتمرکز اکوسیستم پولکادات
کراکن Kraken اولین صرافی رمزنگاری که موفق به دریافت مجوز بانکی می‌شود
صرافی جمینی (Gemini)، همه چیز در مورد صرافی ارز دیجیتال دوقلوهای وینکلووس
ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی