منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  تورم دلار در برابر اتریوم: با افزایش تورم ایالات متحده ارزش اتر به زیر 2000 دلار سقوط کرد
مشکل مقیاس پذیری اتریوم و راه حل آن

تورم دلار در برابر اتریوم: با افزایش تورم ایالات متحده ارزش اتر به زیر 2000 دلار سقوط کرد

در حالی که معامله گران آخرین داده‌های تورم دلار در ایالات متحده را ارزیابی می‌کنند اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ همانند بیت کوین با فشار فروش روبرو است.

اتر (ETH) شاید بیشترین چشم انداز صعودی را در زمان ورود به ماه جولای داشت. اتریوم با یک به روزرسانی مهم و فنی که EIP-1559 نامگذاری شده است می‌خواهد عرضه تورمی خود را برخلاف دلار کاهش دهد. با هارد فورک لندن این بلاک چین قرار است که توکن بومی خود ETH را از طریق مکانیزم سوزاندن به صورت مداوم در شبکه کم کند.

با این حال در ماه جاری، ملکه ارزهای دیجیتال روند نزولی بازار رقیب اصلی خود، بیت کوین را دنبال کرده است. همبستگی مثبت در 13 ژوئیه و پس از افتتاحیه بازار نیویورک، قابل مشاهده بود. در آن زمان اتریوم به زیر 2000 دلار سقوط کرد. با این کاهش این ارز همانند بیت کوین به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود رسید. بیت کوین صبح امروز با قیمت 31500 دلار معامله شد.

تورم دلار در برابر اتریوم: با افزایش تورم ایالات متحده ارزش اتر به زیر 2000 دلار سقوط کرد

مقایسه نمودار اتریوم و بیت کوین در صرافی کوین بیس

ارزش اتریوم در پی افت 3.43 درصدی به کمترین حد روزانه خود، یعنی 1،857.10 دلار رسید. حرکت نسبتاً نزولی جفت ارز اتریوم به دلار قدم در راه بیت کوین گذاشت که با ارزیابی معامله گران از آخرین داده‌های تورم ایالات متحده در حال سقوط است.

تورم دلار در مقابل تورم اتریوم

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژوئن 0.9٪ افزایش یافت و به 5.4٪ رشد نسبت به سال گذشته رسید. این می‌تواند بالاترین سطح تورم از سال 1991 باشد. معامله گران بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در هنگام انتشار این اخبار دست به فروش گسترده زدند. این نشان دهنده نگرانی سرمایه گذاران از افزایش مداوم نرخ تورم است. به نظر می‌رسد که فدرال رزرو ایالات متحده سیاست‌های تورمی خود را کنار گذاشته است.

به تفصیل، صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال در ماه ژوئن نشان داد که مقامات طرفدار حداقل دو افزایش نرخ بهره در پایان سال 2023 هستند. البته این به شرطی است که نرخ تورم بیش از نرخ هدف 2٪ در سال باشد. بانک مرکزی از مارس 2020 نرخ بهره را زیر 0.25٪ حفظ کرده است. این امر تقاضای دلار را توسط سرمایه گذاران کاهش و به نوبه خود تقاضا برای دارایی‌های به اصطلاح امن، از جمله بیت کوین را افزایش داده است.

، طبق گفته کریپتو واچ (Crypto Watch)، ضریب همبستگی یک ساله اتریوم با بیت کوین 0.64 است. این دو ارز در کل 2020 و در سه ماهه اول سال 2021 در اصول اقتصادی کلان مشابه هم افزایش یافته‌اند.

با این وجود این ارز دیجیتال به دلیل نقشی که در طیف گسترده‌ای از بخش‌های رمزنگاری پر رونق، از جمله امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای، توکن های غیرقابل جایگزینی (NFT) و استیبل کوین‌ها داشت، سود بهتری نسبت به بیت کوین به دست آورد.

تورم دلار در برابر اتریوم: با افزایش تورم ایالات متحده ارزش اتر به زیر 2000 دلار سقوط کرد

همبستگی یک ساله بیت کوین با اتریوم

هاردفورک لندن ناجی اتریوم

اما همین رونق زیاد منجر به برخی اشکال فنی در شبکه اتریوم شد. ازدحام شدید شبکه معاملات را کند و هزینه گس را زیاد کرد. ماینرها که وظیفه پردازش و افزودن معاملات به دفتر عمومی اتریوم را بر عهده دارند هزینه‌های خود را افزایش دادند. در برخی موارد، کاربران مجبور به پرداخت هزینه گس بیش از مبلغی بودند که می‌خواستند انتقال دهند.

با این وجود به نظر می‌رسد که مشکلات به راه حل نهایی خود رسیده‌اند. اتریوم قصد دارد پروتکل خود را از اثبات کار با مصرف انرژی زیاد به اثبات سهام سریعتر و ارزان‌تر تبدیل کند. به طور دقیق‌تر، اصطلاحاً هارد فورک لندن، که شامل 5 پیشنهاد بهبود است، قرار است با این ناکارآمدی‌ها مقابله کند. یکی از پروتکل‌های بهبود، به نام EIP-1559، ساختار هزینه جدیدی را برای کاهش تورم اتریوم معرفی می‌کند.

این پیشنهاد برای سوزاندن بخشی از کارمزد جمع آوری شده در ETH معرفی شده است. با کاهش اتریوم عرضه شده از فشار تورمی بر این ارز کاسته می‌شود. علاوه بر این، این به روزرسانی اعتبار سنجها را جایگزین ماینرها می‌کند. با این کار، اتریوم برای اجرای شبکه اثبات سهام خود، هر اعتبار سنجی را ملزم می‌کند که حداقل 32 ETH را در شبکه قفل کند. این امر همچنین بخش گسترده‌ای از عرضه ETH را از گردش خارج کرده و آن را به اندازه بیت کوین کمیاب می‌کند.

افزایش تورم دلار به نفع بیت کوین و اتریوم

کنستانتین آنیسیموف (Konstantin Anissimov)، مدیر اجرایی صرافی CEX.IO است. به عقیده وی افزایش تورم دلار فرصت‌های صعودی بیشتری را برای ارزهای دیجیتال معتبر مانند بیت کوین و اتریوم فراهم می‌کند. وی اضافه می‌کند که می توان پیش بینی کرد، نرخ اتریوم به دلار با یک روایت ضد تورمی به 3000 دلار برسد.

وی توضیح داد: “با توجه به شرایط موجود، فدرال رزرو رقم ترازنامه خود را از اوایل سال 2020 به بیش از 8 تریلیون دلار افزایش داده است. این یک افزایش قابل توجه بعد از مشکلات اقتصادی کلان همه گیری کرونا است.”

“کاهش قیمت‌ها راهی است که سرمایه گذاران بازار می‌توانند سکه‌ها را با تخفیف جمع کنند. این در حالی است که  دارایی‌های دیجیتالی مانند اتریوم و بیت کوین با توانایی ذاتی خود می‌توانند به عنوان محافظ ضد تروم در برابر دلار عمل کنند.”

بنابراین به نظر می‌رسد، تجمع اتر با سرعت بالایی اتفاق می افتد. طبق داده‌های کریپتو کوانت (CryptoQuant)، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین مستقر در کره جنوبی، کل ذخایر ETH در تمام صرافی‌های رمزنگاری در پی اصلاح قیمت چند ماه اخیر به بیش از نصف کاهش یافته است. با این حال قیمت این ارز از قیمتی بالای 3838 دلار به پایین‌ترین سطح 1700 دلار رسیده است.

تورم دلار در برابر اتریوم: با افزایش تورم ایالات متحده ارزش اتر به زیر 2000 دلار سقوط کرد

موجودی اتریوم صرافی ها

خطرات همبستگی

هم زمان با افزایش چشم گیر ETH، همبستگی اتر با بیت کوین همچنان یک گلوگاه است. با این وجود، جاش آرنولد (Josh Arnold)، تحلیلگر مالی مرتبط با سیکینگ آلفا (Seeking Alpha)، تأکید کرد که اتر و بیت کوین گاهی اوقات با هم ارتباط منفی دارند. این دو ارز همیشه شامل همبستگی 0.64 کامل نیست.

تورم دلار در برابر اتریوم: با افزایش تورم ایالات متحده ارزش اتر به زیر 2000 دلار سقوط کرد

مثلث نزولی در نمودار اتریوم

در عوض آرنولد بر ساختار نمودار قیمت اتر متمرکز شد و خاطرنشان کرد که این ارز دیجیتال در اواسط ماه مه 2021 الگوی مثلث نزولی را تشکیل داده است. مثلث نزولی به طور معمول الگویی ادامه دار است. این الگو قیمت‌ها را در جهت روند قبلی خود پس از یک دوره کوچک ادغام هدایت می‌کند.

اما با توجه به مقاومت اتر در برابر خرس‌ها، آرنولد پیش بینی می‌کند که در پایان ممکن است این ارز دیجیتال بتواند بالاتر رود.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً جهت اهداف اطلاعاتی و خبری منتشر شده است. هرگونه حرکت سرمایه گذاری شامل ریسک می‌شود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید. مهم‌تر از آن هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
بهبود سریع بیت کوین، آلت کوین‌ها را نجات داد؛ آیا باید منتظر ادامه یافتن بازار گاوی باشیم؟
حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم
تولد دوباره آیوتا IOTA با راه اندازی پروتکل کریسالیس (Chrysalis)
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان