قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک اصطلاحات ترید: معامله گران باید چه اصطلاحاتی را بدانند

اینفوگرافیک اصطلاحات ترید: معامله گران باید چه اصطلاحاتی را بدانند

اینفوگرافیک
رضا باغانی
1399/12/08
۰
معامله‌گران یا تریدرها ی ارزهای دیجیتال در ارتباط با شرایط معاملاتی چه اصطلاحاتی را باید بدانند

در بازار ارزهای دیجیتال مانند هر شغل دیگری اصطلاحاتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند با جامعه معامله گران تعامل داشته باشید. در این اینفوگرافیک برخی از مهمترین اصطلاحات ترید ارز دیجیتال را به شما توضیح می‌دهیم.

اینفوگرافیک اصطلاحات ترید: معامله گران باید چه اصطلاحاتی را بدانند

اینفوگرافیک اصطلاحات ترید: معامله گران باید چه اصطلاحاتی را بدانند

اینفوگرافیک اصطلاحات ترید: معامله گران باید چه اصطلاحاتی را بدانند

 

فومو (FOMO): فومو به ترس از دست رفتن موقعیت در بازارهای افزایشی گفته می‌شود. در این گونه مواقع تریدرهای کم تجربه به علت پامپ شدید یک ارز بدون تحقیق وارد بازار می‌شوند. اغلب این خریدها باعث ضررهای هنگف می‌شود. هیچ گاه نباید تنها به دنبال رالی خریداران وارد بازار شد.

فاد (FUD): برخی مواقع تریدرهای خرابکار برای ایجاد موقعیت برای خود شروع به طرح شایعاتی درباره ارزی خاص می‌کنند. آن‌ها این کار را با هدف ترساندن بقیه معامله گران و خرید دارایی در قیمت‌های پایین‌تر انجام می‌دهند. مراقب این گونه افراد در شبکه‌های اجتماعی باشید. هیچ خبری را بدون سند قبول نکنید.

هودل (HODL): این واژه اشتباه مصطلح کلمه هولد (HOLD) به معنی نگه داشتن است. اولین بار این واژه توسط یکی از تریدرها هنگام سقوط قیمت بیت کوین رخ داد. این کاربر می‌خواست به بقیه سرمایه گذاران بگوید که بیت کوین خود را نگه دارند. اصطلاح هودل به سرعت در جامعه کریپتوکارنسی محبوب شد. این واژه برای تشویق دیگران برای نگه داری دارایی دیجیتال به کار می‌رود.

بیلد (BUILD): این واژه از هودل مشتق شده است و به بعضی تریدرها گفته می‌شود که بدون توجه به نوسانات بازار در حال ساخت هولدینگ ارزهای دیجیتال خود هستند. آن‌ها در پروژه‌های آینده دار سرمایه گذاری می‌کنند و توجهی به هیاهوی بازار ندارند.

بازگشت سرمایه (ROI): این واژه که ما به طور مفصل در نوشته‌های پیشین به آن پرداختیم به معنای سودی است که شما با توجه به سرمایه اولیه خود کسب می‌کنید.

بالاترین و پایین‌ترین قیمت تاریخی (ATH&ATL): این دو قیمت که در اکثر سایت‌های داده ارزهای دیجیتال مشاهده می‌کنید به معنای بیشترین و کمترین قیمت ارز در طول زمانی است که به بازار عرضه شده است.

تحقیقات خود را انجام بده (DYOR): این واژه به این معنا است که هرگز به هیاهو و صحبت‌های دیگر تردرها برای خرید یا سرمایه گذاری اعتماد نکنید. همیشه تحقیقات خود را انجام دهید.

نتیجه گیری

در اینفوگرافیک به طور مختصر اصطلاحات ترید را توضیح دادیم. در صورت علاقه می‌توانید در مقاله زیر در مورد این اصطلاحات مطالعه نمایید:

مطالب مرتبط
5 دارایی برتر دیجیتال: لارک دیویس ارزهای دیجتال محبوبش برای معامله در این ماه را معرفی کرد
اینفوگرافیک بیت کوین چیست؟ اولین ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟
ارز دیجیتال XLM توکن بومی شبکه استلار در 7 روز گذشته تقریباً 150٪ افزایش داشته است
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید