منو
بیت پارس  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک روز پیتزای بیتکوین: پیتزایی که 10هزار بیت کوین (370 میلیون دلار) خرج برداشت
روز پیتزای بیت کوین و داستان لازلو هانیچ

اینفوگرافیک روز پیتزای بیتکوین: پیتزایی که 10هزار بیت کوین (370 میلیون دلار) خرج برداشت

رضا باغانی
1400/03/07
۰

داستان روز پیتزای بیت کوین، یادآوری و بزرگداشت آن توسط جامعه کریپتوکارنسی به آیین تبدیل شده است. در این اینفوگرافیک به اعداد عجیب روز پیتزای بیتکوین می پردازیم و تفاوت ارزش بیت کوین از سال 2010 تا 2021 را مقایسه می کنیم.

روز پیتزای بیت کوین

آقای لازلو هانیچ (Laszlo Hanyecz) نام خود را در جامعه ارز دیجیتال به عنوان “پسر پیتزایی بیت کوین”ماندگار کرده است. وی با هزینه کردن حدود 10،000 واحد بیت کوین در سال 2010 برای خرید دو تکه پیتزا اولین معامله تجاری بیت کوین را انجام داد. در تاریخ بیت کوین این معامله به عنوان اولین معامله تجاری محسوب می‌شود که درها را به روی پذیرش جریان اصلی باز کرد.

برای درک موضوع باید توجه داشت که با قیمت‌‌‌های امروز، ۱۰،۰۰۰ بیت کوین بیش از 370 میلیون دلار ارزش دارد.

هانیچ تخمین می‌زند که حدود ۱۰۰۰۰۰ واحد بیت کوین را استخراج و حدود نیمی‌از آن را هزینه خرید پیتزا کرده است. البته اگر ما بخواهیم پیک تاریخی قیمت 64،۰۰۰ دلاری بیتکوین برای محاسبه این مقدار در نظر بگیریم، ۵۰،۰۰۰ بیت کوین تقریبا به 3.2 میلیارد دلار می‌رسد.

اینفوگرافیک روز پیتزای بیتکوین: پیتزایی که 10هزار بیت کوین (370 میلیون دلار) خرج برداشت

اینفوگرافیک روز پیتزای بیتکوین: پیتزایی که 10هزار بیت کوین (370 میلیون دلار) خرج برداشت

سرگرم کننده اما مهم

این اعداد ارقام با اینکه نکات سرگرم کننده ای به نظر می رسد با این حال در حقیقت قدرت رو به افزایش بیت کوین را نشان می دهد. این ارز در 10 سال حضورش در بازارها بیشترین ROI یا بازگشت سرمایه را در بین تمام کلاس های دارایی جهان به ثبت رسانده است.

با اینکه هاینچ اظهارنظر کرد که از خرید پیتزا با بیت کوین پشیمان نیست ولی می توان این ضرب المثل فضای ارزهای دیجیتال را مرور کنیم که در این بازار هر کسی که فروشنده باشد، بازنده است.

با توجه به تحولات اخیر این روز می تواند یادآور حرکت کلی و نمای بزرگتر بازار بیت کوین باشید. منتقدان با هر سقوطی درباره از بین رفتن این بازار و ورشکست شدن فعالانش صحبت می کنند. با این وجود شما می توانید با صبر داشتن در این بازار به درآمدی که لیاقتش را دارید برسید.

در این اینفوگرافیک به طور مختصر در مورد روز پیتزای بیتکوین صحبت کردیم. در لینک زیر می توانید در مورد علل ارزشمند بودن بیت کوین مطالعه نمایید.مطالب مرتبط
الگوهای نمودار قیمت را چگونه بخوانیم؟ معرفی الگوهای متداول در نمودارهای بازار
اینفوگرافیک معاملات اسکالپینگ
خطوط روند یا ترند لاینز (trend lines) چیست و چه کاربردی در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال دارد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether