قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک تأیید معاملات در بلاکچین: معاملات در شبکه‌های بلاک چین چگونه انجام می‌شوند

اینفوگرافیک تأیید معاملات در بلاکچین: معاملات در شبکه‌های بلاک چین چگونه انجام می‌شوند

اینفوگرافیک
رضا باغانی
1400/01/06
۰
معاملات بلاک چین چگونگی عملکرد و راهنمای استفاده کیف پول رمزنگاری

همه کسانی که تازه با فناوری بلاک چین آشنا می‌شوند برایشان سوال به وجود می‌آید که بدون سیستم نظارتی‌ای مانند بانک صحت معاملات چگونه تأیید می‌شود. در این اینفوگرافیک به صورت مختصر نحوه تأیید معاملات در شبکه‌های بلاکچین امروزی را توضیح می‌دهیم.

اینفوگرافیک تأیید معاملات در بلاکچین: معاملات در شبکه‌های بلاک چین چگونه انجام می‌شوند

برای درک اینکه معاملات در شبکه بلاک چین چگونه انجام می‌شوند ابتدا باید نحوه انجام آنها در شبکه بانکی را درک کنیم.

اینفوگرافیک تأیید معاملات در بلاکچین: معاملات در شبکه‌های بلاک چین چگونه انجام می‌شود


اینفوگرافیک تأیید معاملات در بلاکچین: معاملات در شبکه‌های بلاک چین چگونه انجام می‌شود

انجام معاملات در سیستم سنتی

در حال حاضر معاملات مالی در شبکه‌های سنتی به این شکل انجام می‌شود: فرض کنیم شما از سوپر مارکت محل خود می‌خواهید مقداری جنس تهیه کنید و هزینه آن را از طریق کارت عابر بانک پرداخت کنید. در این حالت شما کارت را در دستگاه کارت خوان قرار می‌دهید و مبلغ و رمز را وارد می‌کنید. سپس پایانه فروش اطلاعات حساب شما را با بانک صادرکننده کارت چک می‌کند.

اگر مبلغ موردنظر در حسابتان باشد و رمز به درستی وارد شده باشد بانک انجام معامله را تأیید می‌کند. اما این همه ماجرا نیست. تسویه حساب معاملات انجام شده در سیستم بانکی ممکن است تا روزهای بعدی به طول بیانجامد. در اینجا صرفاً بانک تأیید می‌کند مبلغ مورد نظر از حساب شما کسر شده و قرار است به حساب پذیرنده واریز شود. با این وجود مراحل این انتقال روزهای بعد از طریق سیستم گسترده بانکی با چندین واسطه انجام می‌شود.

انجام انتقال‌‌‌های بین المللی در سیستم سنتی

این کار در معاملات بین المللی حتی زمانبرتر است و هزینه بیشتری در بر دارد. موانع بسیاری برای کاربران وجود دارد. برخی از بانک‌ها از مدل‌های خاص پرداخت پشتیبانی نمی‌کنند. اکثر سیستم‌های پرداخت در تمام مناطق جغرافیایی فعالیت نمی‌کنند. جدای از این‌ها مواردی مانند تحریم هم هست که از انتقال پول توسط ملیت‌های مختلف جلوگیری می‌کند.

به نظر این روند بسیار پیچیده و طولانی است. اما باید بدانید که سیستم مالی جهانی هنوز هم بر همین پایه استوار است. سیستمی‌به غایت کند، هزینه بر و پر از مانع.بلاک چین چگونه انتقال‌‌‌های نظیر به نظیر را ممکن می‌کند

در بلاک چین همه چیز فرق می‌کند. بلاک چین نوعی فناوری دفتر حساب توزیع شده است. این دفتر در گره‌های مختلف که توسط ذینفعان مدیریت می‌شود کنترل می‌شود. همه این افراد نسخه کاملی از اطلاعات درون بلاک چین را در سیستم‌های کامپیوتری خود دارند.

زمانی که شما معامله‌ای را در بلاک چین انجام می‌دهید این معامله به طور قطعی انجام می‌شود. یعنی تسویه حساب با پایان یافتن معاملات صورت می‌پذیرد. مثال قبلی را به یاد آورید. شما این بار می‌خواهید هزینه اجناس خریداری شده را از طریق بیت کوین پرداخت کنید.

در اینجا شما درخواست معامله را از طریق بلاک چین ارسال می‌کنید. اعتبارسنج‌ها این درخواست را دریافت می‌کنند و آن را تأیید می‌کنند. ماینرها این معاملات را در بلاک‌هایی جمع می‌کنند و با انجام محاسبات پیچیده تلاش می‌کنند اجازه اضافه نمودن این بلاک را به بلاک چین به دست آورند. در اینجا کلید خصوصی اصلی‌ترین رکن است که به شما اجازه دسترسی به دارایی‌هایتان را می‌دهد.

ماینرها پس از باز کردن هش بلاک قبل، اجازه اضافه نمودن بلاک جدید را به دست می‌آورند. آن‌ها بلاک جدید را در هش بلاک قبلی ادغام می‌کنند و آن را به شبکه اضافه می‌کنند. در صورت صحت همه اطلاعات اعتبارسنج‌ها اجازه این کار را می‌دهند. در اینجا معامله انجام شده و جایی در بلاک چین همراه با مهرزمان برای همیشه ثبت می‌گردد.

سرعت انجام معاملات در بلاک چین

معاملات در بلاک چین‌‌‌های مختلف با سرعت‌های مختلفی انجام می‌شود. ولی طولانی‌ترین زمان تأیید معاملات در بلاک چین‌‌‌های مختلف از سریع‌ترین سیستم‌های پرداخت نیز بسیار سریع‌تر است. هیچ بانک و واسطه‌ای در این میان توانایی سانسور و یا دستکاری معاملات را ندارد. هر تغییری در دفتر توزیع شده باید توسط تمام گره‌ها تأیید شود.

در این اینفوگرافیک به صورت کوتاه در مورد فناوری بلاکچین صحبت کردیم. در صورتی که به دانستن جزییات بیشتر علاقه دارید می‌توانید از این پیوند مقاله کامل ما را در این باره مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط
کاربردهای اتریوم بسیار فراگیر هستند
موارد استفاده از بلاکچین: تکنولوژی بلاکچین به غیر از امور مالی چه کاربردهایی دارد
5 دارایی برتر دیجیتال: لارک دیویس ارزهای دیجتال محبوبش برای معامله در این ماه را معرفی کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید