منو
بیت پارس  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک کریپتو جکینگ (Cryptojacking) چیست؟ چه راه‌هایی برای شناسایی و جلوگیری از آن وجود دارد؟
کریپتو جکینگ (Cryptojacking) چیست؟ چه راه‌هایی برای شناسایی و جلوگیری از آن وجود دارد؟

اینفوگرافیک کریپتو جکینگ (Cryptojacking) چیست؟ چه راه‌هایی برای شناسایی و جلوگیری از آن وجود دارد؟

رضا باغانی
1400/03/14
۰

در این اینفوگرافیک ما در مورد کریپتو جکینگ (Cryptojacking) و انواع آن صحبت خواهیم کرد. در ادامه نحوه شناسایی این نوع حملات و شیوه جلوگیری از آن را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

کریپتو جکینگ چیست؟

اینفوگرافیک کریپتو جکینگ (Cryptojacking) چیست؟ چه راه‌هایی برای شناسایی و جلوگیری از آن وجود دارد؟

اینفوگرافیک کریپتو جکینگ (Cryptojacking) چیست؟ چه راه‌هایی برای شناسایی و جلوگیری از آن وجود دارد؟

به طور مختصر کریپتو جکینگ نوعی حمله سایبری است. عوامل مخرب با استفاده از روش‌های مختلف برای نفوذ، بدافزار و برنامه‌هایی را برای سرقت قدرت پردازنده مرکزی رایانه اجرا می‌کنند.

کشف چنین خطوط کد “خطرناکی” دشوار است، بنابراین قربانیان نمی‌توانند دلیل گرم شدن بیش از حد رایانه‌های خود را بفهمند. آن‌ها فقط احساس می‌کنند رایانه هایشان بیش از حد کند شده است و زمان پاسخ دهی آنها طولانی می‌شود. در حالی که رایانه طبق روال روزانه شما سخت کار می‌کند، هکرها باعث می‌شوند کامپیوتر شما مشکلات ریاضی دشواری را حل کند تا بلاک‌های جدیدی را در بلاک چین اضافه و پاداش دریافت کند.

شیوه اصلی هم بدین صورت است که کریپتوجکرها با استفاده از API یا رابط برنامه نویسی برنامه سیستم قربانی را به سرویس های استخراج ابری متصل می کنند.

روش های آلوده شدن به بدافزارها

روش کار کریپتو جکینگ کاملاً ساده است: کاربر پیوندی را بارگذاری و یا روی کدهایی آلوده کلیک می‌کند. کد به طور خودکار فعال می‌شود و به معنای واقعی کلمه منابع محاسباتی کامپیوتر را برای خواسته‌های هکر استفاده می‌کند. در اینجا کریپتوجکرها از قدرت پردازنده برای ماین ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

این کدها اغلب به وسیله ایمیل و یا بنرهای تبلیغاتی منتشر می شوند. با توجه به فضای طمعی که در بین فعالان بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد اغلب این تبلیغات وعده توکن های رایگان می دهند تا قربانی را وسوسه کنند. بنابراین تبلیغات ایردراپ های ناشناس می تواند تهدید محسوب شودنحوه شناسایی حملات کریپتو جکینگ

استخراج ارزهای دیجیتال بیش از حد قدرت محاسباتی را به خود اختصاص می‌دهد. در نتیجه با قرار دادن کار اضافی بر روی دستگاه‌های خود می‌توانید آن‌ها را چک کنید. اگر در بیشتر مواقع متوجه گرم شدن بیش از حد دستگاه خود شده اید ممکن است شما نیز قربانی این حملات شده باشید. در این شرایط استفاده از برنامه آنتی ویروس برای اسکن رایانه منطقی است.

اگر رایانه شما کندتر از قبل شروع به کار می‌کند، پردازش درخواست‌های ساده Google به طول می‌انجامد و عملکرد دستگاه‌های شما کاهش می‌یابد، توصیه می‌شود Activity Monitor (برای کاربران Mac) یا Task Manager (برای کاربران Windows) را بررسی کنید.

راه های مقابله با حملات کریپتو جکینگ

هر از چندگاهی برای اسکن رایانه خود از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید. این کار از احتمال قربانی شدن شما در آینده می‌کاهد. علاوه بر این، اسکن مداوم می‌تواند آسیب پذیری‌‌‌های دیگری را که به سرعت برطرف می‌شوند، شناسایی کند.

طیف گسترده‌ای از برنامه‌های افزودنی مسدودکننده تبلیغات هستند که آگهی‌های مشکوک و هرزنامه را هنگام وبگردی متوقف می‌کنند.

سخن پایانی

کریپتو جکینگ یکی از تهدیدات بالقوه در فضای رمزنگاری محسوب می شود که ما در این اینفوگرافیک به اختصار آن را توضیح دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کامل ما در این باره را مطالعه نمایید. 

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال تتر Tether
نقدینگی در بازار رمزارزها
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether