قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک بیت کوین و ارز فیات؛ امتیازاتی که بیت کوین را ارزشمندتر از ارز فیات می‌کند

اینفوگرافیک بیت کوین و ارز فیات؛ امتیازاتی که بیت کوین را ارزشمندتر از ارز فیات می‌کند

اینفوگرافیک
رضا باغانی
1399/12/29
۰
ارز فیات در برابر ارز دیجیتال، آینده سیستم های مالی جهانی را کدام شکل خواهد داد؟

بیت کوین در ابتدا با هدف جایگزینی ارز فیات وارد میدان شد. در این اینفوگرافیک برخی از ویژگی‌های مهم این دو کلاس دارایی را با هم مقایسه می‌کنیم

اینفوگرافیک بیتکوین و ارز فیات؛ امتیازاتی که بیت کوین را ارزشمندتر از ارز فیات می‌کند

بیت کوین با هدف جایگزینی ارزهای فیات و سنتی پا به عرصه وجود گذاشت. این ارز سعی کرد برخی از معایب اصلی این ارزها را از بین ببرد. مهم‌تر اینکه بیت کوین سعی کرد قدرت بی نهایت این دارایی‌ها را در انحصار دولت قرار داشت به مردم باز گرداند. در این اینفوگرافیک ما ویژگی‌های اصلی بیت کوین در برابر ارزهای فیات را معرفی می‌کنیم.

اینفوگرافیک بیت کوین و ارز فیات

اینفوگرافیک بیت کوین و ارز فیات

ویژگی‌های بیت کوین

عرضه محدود 21 میلیون کوین

ساتوشی ناکاموتو با تصمیمی‌بی سابقه عرضه بیت کوین را با 21 میلیون کوین محدود کرد. ایده اصلی این بود که با عرضه محدود و کمبود بیت کوین به مرور زمان ارزش خود را افزایش دهد.نوسانات زیاد در کوتاه مدت

حجم بازار کوچک بیت کوین باعث نوسانات شدید این ارز شده است. بیت کوین در همین اواخر 12 هزار دلار از ارزشش را در یک روز از دست داد. با این حال پس از 2 هفته توانست بالاترین قیمت تاریخی خود را در حدود 61 هزار دلار ثبت کرد. این نشان دهنده این است که شاید بیت کوین در کوتاه مدت قابل اعتماد نباشد ولی همیشه در بلند مدت سود مناسبی ارائه می‌دهد.

استقلال از دعواهای سیاسی

بیت کوین وابسته به هیچ نهاد و اورگانی نیست. هیچ سیاستی نمی‌تواند عرضه و استفاده از آن را تحت تأثیر قرار دهد. این بیت کوین را به عنوان یک ارز جهانی بسیار کارآمد می‌کند. افراد در ونزوئلا همانطور می‌توانند از این ارز استفاده کنند که شهروندان ایالات متحده استفاده می‌کنند.

الگوریتم‌های دیجیتال سیاست مالی بیت کوین را تعیین می‌کند

در بلاک چین بیت کوین کدهای رایانه‌ای حرف اول و آخر را می‌زنند. این سیستم مانع تمرکز و سواستفاده از پاداش‌های مالی می‌شود.

ویژگی‌های ارز فیات

عرضه بی نهایت

پس از منسوخ شدن استاندارد طلا در اواسط دهه هفتاد اکثر بانک‌های مرکزی بی رویه شروع به عرضه پول در بازار کرده‌اند. این نکته باعث به وجود آمدن تورم و عدم اطمینان از آینده مالی می‌شود. عرضه ارز فیات در دوران کرونا یکی از بارزترین نمودهای خود را داشت که بسیاری از فعالان اقتصادی را نگران کرده است.

ثبات در کوتاه مدت و بی ارزش شدن در دراز مدت

ارزهای فیات در کوتاه مدت ثبات دارند با این حال استفاده از روندهای تورمی‌در درازمدت باعث ریزش ارزششان شده است. همه ما افزایش قیمت اجناس طی سال‌ها را به وضوح حس کرده‌ایم. ارزش ارزهای فیات در دراز مدت به علت عرضه بی نهایتشان افت خواهد کرد. این دلیلی است که طلا و سهام را ارزشمند می‌کند.

سیاست‌های مالی بانک مرکزی

عرضه ارز فیات با توجه سیاست‌های دولتی تنظیم می‌شود. این باعث می‌شود تصمیماتی که گاها به نفع مردم نیست گرفته شود. مردم بدون چون و چرا مجبور به اطاعت از اقوانین بانک‌های مرکزی هستند که با تغییر دولت تغییر می‌کند.

سخن نهایی در مورد بیت کوین و ارز فیات

مهم‌ترین وجه برتری بیت کوین از سایر دارایی‌ها این است که توسط خود مصرف کنندگان اداره می‌شود. در این اینفوگرافیک راجع به بیتکوین و ارز فیات گفتیم. شما می‌توانید مقاله کامل ما در این باره در لینک زیر بیابید:

مطالب مرتبط
صعود فیک بیت کوین؛ BTC 4000 دلار از پامپ دیروز ماسک را از دست داد
اینفوگرافیک امنیت ارزهای دیجیتال
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟