منو
بیت پارس  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک اندیکاتور (Indicator) چیست و چه کاربردی در تحلیل تکنیکال دارد؟
اندیکاتور چیست

اینفوگرافیک اندیکاتور (Indicator) چیست و چه کاربردی در تحلیل تکنیکال دارد؟

رضا باغانی
1400/03/07
۰

اندیکاتور (Indicator) مجموعه‌ای از داده‌ها است که از به کارگیری یک فرمول در داده‌های قیمت یک ارز دیجیتال ناشی می‌شود. در این اینفوگرافیک به اختصار راجع به اندیکاتور صحبت می کنیم.

اندیکاتور چیست؟

اینفوگرافیک اندیکاتور (Indicator) چیست و چه کاربردی در تحلیل تکنیکال دارد؟

اینفوگرافیک اندیکاتور (Indicator) چیست و چه کاربردی در تحلیل تکنیکال دارد؟

یک اندیکاتور تکنیکال، مجموعه‌ای از داده‌ها است که از به کارگیری یک فرمول در داده‌های قیمت یک ارز دیجیتال ایجاد می‌شود. داده‌های قیمت شامل هر ترکیبی از قیمت‌های آغازین، حداقل، حداکثر و پایانی در یک دوره‌ی زمانی است.

اندیکاتورهای مختلف از ترکیبی از این داده‌ها استفاده می‌کنند. یعنی ممکن است یک اندیکاتور صرفا از قیمت‌های پایانی استفاده کند، در حالی که در یک اندیکاتور دیگر از ترکیبی از حجم و قیمت ابتدایی استفاده می‌شود.

برخی از مشهورترین این اندیکاتور‌ها عبارتند از اندیکاتور میانگین متحرک (MA)، مکدی (MACD) و باندهای بولینگر. این اندیکاتور‌ها به طور گسترده در بازار سهام و ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند و در هر دو حوزه کاربرد دارند.

این اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال نقشی اساسی دارند. اندیکاتورها به دو دسته اصلی لیدینگ (Leading) و لگینگ (Lagging) تقسیم می شوند. شاخص های لیدینگ یا پیشرو توانایی پیش بینی حرکات قیمت در آینده را دارند در حالی که شاخص های لگینگ یا پسرو داده های قدیمی را شناسایی می کنند.

چالش‌ انتخاب دوره‌ی زمانی برای یک اندیکاتور

اصولا ما به اندیکاتورهایی نیاز داریم که به نوسانات قیمت حساس باشد و سیگنال‌های سریع و زود ارائه دهد. بعلاوه یک اندیکاتور بهینه باید سیگنال‌های اشتباه کمی‌ صادر کند.

سخن نهایی

اگر چه اندیکاتورهای تکنیکال برای دستیابی به موفقیت در بازار کاملاً ضروری نیستند، اما می‌توانند دید گسترده‌تری در مورد روندها به شما ارائه دهند. این یکی از دلایلی است که باعث شده اندیکاتور‌ها و تحلیل تکنیکال به بخشی جا افتاده از فضای معاملات تبدیل شوند. در این اینفوگرافیک به اختصار در مورد اندیکاتورها صحبت کردیم. بهتر است برای شناخت بهتر این ابزارها مقاله ما را در این مورد مطالعه کنید.مطالب مرتبط
خطوط روند یا ترند لاینز (trend lines) چیست و چه کاربردی در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال دارد؟
ارز دیجیتال تتر Tether
اینفوگرافیک معاملات اسکالپینگ
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether