منو
بیت پارس  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک نقدینگی: اصلی‌ترین عامل برای معامله گران جهت انتخاب صرافی و ارز دیجیتال
نقدینگی در بازار رمزارزها

اینفوگرافیک نقدینگی: اصلی‌ترین عامل برای معامله گران جهت انتخاب صرافی و ارز دیجیتال

رضا باغانی
1399/12/01
۰

بازارهای ارز دیجیتال مانند بقیه بازارهای دنیا به نقدینگی نیاز دارند. این عامل مهمترین اصل در ایجاد بازار است. به زبان ساده نقدینگی سهولت خرید و فروش دارایی‌ها را ممکن می‌کند.

اینفوگرافیک نقدینگی: اصلی‌ترین عامل برای معامله گران جهت انتخاب صرافی و ارز دیجیتال

در بازارهای ارز دیجیتال مانند تمام بازارهای سنتی به نقدینگی نیاز است. نقدینگی یا قابلیت نقدشوندگی یکی از مسائلی است که باعث سهولت مبادلات می‌شود. به طور خلاصه این به معنای وجود خریدار و فروشنده کافی در بازار است. اگر شما دارایی داشته باشید که کسی خریدار آن نباشد یا خریدارش به سختی پیدا شود معاملات شما با مشکل روبرو می‌شود. عکس این موضوع هم صادق است. به این معنا که اگر خواهان دارایی خاصی باشید که فروشنده‌ای برای آن نباشد و یا خیلی کم باشد با مشکل موجه خواهید شد.

اینفوگرافیک نقدینگی: اصلی‌ترین عامل برای معامله گران جهت انتخاب صرافی و ارز دیجیتال

اینفوگرافیک نقدینگی: اصلی‌ترین عامل برای معامله گران جهت انتخاب صرافی و ارز دیجیتال

دارایی‌های نقدشونده و غیرنقدشونده در بازار سنتی

دارایی‌هایی مانند طلا، سهام، اوراق قرضه و ارزهای فیات دارایی‌های نقدشوند محسوب می‌شوند. شما در هر زمان و مکانی می‌توانید این دارایی‌ها را به پول نقد تبدیل کنید. قیمت آنها مشخص است و در همه جای دنیا بازار خود را دارند. از طرف دیگر دارایی‌هایی مانند املاک، خودرو، عتیقه و آثار هنری و کلکسیونی غیر نقدشونده محسوب می‌شوند. این دارایی‌ها با توجه به شرایطی خاص قیمت‌های خاصی دارند و به راحتی به پول تبدیل نمی‌شوند. ممکن است برای فروش ملک و خودرو شما زمان زیادی را صرف کنید. مهم‌تر از آن این دارایی‌ها غیرقابل تقسیم شدن هستند. شما نمی‌توانید یک اتاق از یک خانه را به تنهایی به فروش برسانید. این باعث می‌شوند نقدینگی آن‌ها کم شود.

نقش نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال

فرض کنید شما صاحب دارایی هستید که خریداران زیادی ندارد. بنابراین به سختی و با قیمت اندک باید دارایی خود را به فروش برسانید. این ممکن است بسیار زمان بر باشد و تلاش زیادی را طلب کند. بنابراین هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به کاربرد و خریداران بالقوه آن‌ها توجه کنید. اگر ارزهایی را خریداری کنید که در بازار ناشناخته و کم طرفدار است هنگام فرش آن‌ها با مشکل مواجه خواهید شد. بیشترین میزان نقدینگی را در بازار بیت کوین دارد. زیر بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کار ها از این ارز پشتیبانی می‌کنند و در صرافی‌ها میزان قابل توجهی از آن برای خرید و فروش در دسترس است.

نقدینگی در صرافی‌ها

علاوه بر خود ارز موردنظر نقدینگی در صرافی‌ها هم عامل موثری برای سهولت در مبادلات است. در صرافی‌های کوچک شما میزان کمی از توکن ها را مشاهده می‌کنید با خریداران و فروشندگان کم. ممکن است برای خرید یا فروش ارزی خاص در این صرافی‌ها روزها انتظار بکشید. هر چه نقدینگی در صرافی‌ها بیشتر باشد یعنی کاربران بیشتری به آن‌ها مراجعه خواهند کرد. کاربران بیشتر خود به معنای نقدینگی بیشتری است به صرافی وارد می‌شود. بنابراین هنگام انتخاب صرافی خود حتماً به حجم معاملات روزانه آن توجه کنید. این باعث می‌شود سرعت عمل شما در بازار بسیار بیشتر شود.

نتیجه گیری

در این اینفوگرافیک به طور خلاصه به معنی نقدینگی اشاره کردیم. در این مطلب ما به طور کامل درباره نقدینگی صحبت کردیم.

مطالب مرتبط
ایردراپ (airdrop ) ها به عنوان روشی برای توزیع توکن ها بین کاربران و نوع هوشمند آن چیست؟
کریپتو جکینگ (Cryptojacking) چیست؟ چه راه‌هایی برای شناسایی و جلوگیری از آن وجود دارد؟
معاملات بلاک چین چگونگی عملکرد و راهنمای استفاده کیف پول رمزنگاری
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether