منو
بیت پارس  »  آموزش  »  اینفوگرافیک  »  اینفوگرافیک دفتر روزانه ترید؛ معامله گران ارز دیجیتال باید چه چیزهایی را نکته برداری کنند
دفتر روزانه ترید یا ژورنال معاملاتی چیست؟ چگونه به معاملات ارز دیجیتال خود نظم دهیم

اینفوگرافیک دفتر روزانه ترید؛ معامله گران ارز دیجیتال باید چه چیزهایی را نکته برداری کنند

رضا باغانی
1399/12/29
۰

معامله ارزهای دیجیتال بر خلاف ظاهر بی قاعده‌اش باید بسیار باز نظم انجام شود. در این اینفوگرافیک موضوعاتی را که باید معامله گران ارز دیجیتال یادداشت کنند به طور خلاصه معرفی می‌کنیم.

اینفوگرافیک دفتر روزانه ترید؛ معامله گران ارز دیجیتال باید چه چیزهایی را نکته برداری کنند

معامله ارزهای دیجیتال به نظر ساده و بسیار سودآور است ولی هر کاری بدون برنامه ریزی و نظم با شکست موجه خواهد شد. معامله ارزهای دیججیتال با توجه به ماهیت دیجیتالش بسیار آسان انجام می‌شود. هر تریدر نیاز به یک دفتر روزانه دارد تا بتواند به معاملاتش سر و سامان دهد. اما چه چیزهایی را باید در این دفتر نوشت؟ چه اطلاعاتی برای معامله گران ارزهای دیجیتال بسیار حیاتی است. با بیت پارس همراه باشید تا پاسخ این سؤال‌ها را بیابید.

اینفوگرافیک دفتر روزانه ترید؛ معامله گران ارز دیجیتال باید چه چیزهایی را باید نکته برداری کنند

اینفوگرافیک دفتر روزانه ترید

تاریخ ورود و خروج از معامله

شما به عنوان یک تریدر ارزهای دیجیتال باید همیشه زمان دقیق ورود و خروج به معامله را یادداشت کنید. این امر از این جهت بسیار مهم است که بنا به استراتژی معاملاتی خود زمان ماندن در پوزیشن را برای خود مشخص کنید. هیچ گاه نباید به هدف در انتظار افزایش قیمت بنشینید. با این کار بسیاری از فرصت‌های معامله را در بلند مدت از دست می‌دهید.

این نکته شما را در زمینه استفاده از چارت‌ها نیز کمک می‌کند. اگر شما تاریخ ورود و خروج به پوزیشن را بنویسید می دانید باید کدام تایم فریم‌ها را مورد بررسی قرار دهید.بازارها (جفت ارزها) ی معاملاتی

همیشه بازارهایی که واردشان می‌شوید یادداشت کنید. با این کار می‌توانید پس از مدتی سوددهی هر کدام از آنها بررسی کنید. بهترین فایده این کار این است که بعد از مدتی ارزهای سودده خود را خواهید شناخت و از پراکنده کردن سرمایه خود در بازارهای مختلف جلوگیری می‌کنید. بسیاری از معامله گران ارزهای دیجیتال در هر اوج گرفتنی وارد بازار می‌شوند و بدون اطلاع از زمان خروج به انتظار برداشت سود می‌نشینند.

قیمت ورود و خروج

این یکی از اساسی‌ترین اطلاعات در هر معامله است. یادداشت قیمت ورود خروج میزان بازده شما را در هر ترید مشخص می‌کند. یادداشت قیمت ورود و خروج راهنمای اصلی شما در معاملات بعدیتان خواهد بود.

حد ضرر و برداشت سود

همیشه بازار به سود شما پیش نمی‌رود. یا اگر با پیش بینی شما هماهنگ حرکت کند تا نهایت این روند را ادامه نمی‌دهد. مهم است که قبل از ورود به معامله حد ضرر را با توجه به ریسک پذیری خود تعیین کنید. اگر بازار تا آنجا خلاف پیش بینی شما حرکت کرد با اندکی ضرر خارج شوید.

در سوی مقابل باید هدف سود خود را مشخص کنید. این کار باعث می‌شود که قربانی طمع خود نشوید. بسیاری از معامله گران بعد از دیدن سودهای چند رقمی در طمع خود غرق می‌شوند. یادتان باشد که بازارها با همان سرعتی که رشد می‌کنند می توانند ، سقوط می‌کنند. ممکن است در چند ساعت علاوه بر سود خود سرمایه اولیه‌تان را نیز به باد دهید.

نتیجه معامله یا سود و زیان خود را یادداشت نمایید

در آخر همیشه نتیجه معامله را یادداشت نمایید. میزان سود و زیان خود را یادداشت کنید. این لیست در آینده داده‌های ارزشمندی برای شما به ارمغان می‌آورد.

نکته مهم دیگر این کار حسابرسی فعالیت‌های اقتصادی شما را بسیار آسان می‌کند. شما می‌توانید در بازه‌های زمانی مشخص میزان سوددهی خود را محاسبه کنید.

سخن نهایی

در این اینفوگرافیک نکاتی را که باید در دفتر روزانه ترید یادداشت کنید را ذکر کردیم. توجه داشته باشید انجام هر کاری بدون برنامه می‌تواند ضررهای بسیاری را به شما وارد کند. معامله ارزهای دیجیتال کاری جدی است و مستلزم رعایت نظم است. با داشتن دفتر روزانه ترید می توانید به معاملاتتان سامان دهید. در این پیوند به کلی راجع به دفتر روزانه ترید توضیح داده ایم. امیدواریم بیت پارس بتواند در معاملات ارزهای دیجیتال همراه شما باشد.

مطالب مرتبط
کریپتو جکینگ (Cryptojacking) چیست؟ چه راه‌هایی برای شناسایی و جلوگیری از آن وجود دارد؟
معاملات بلاک چین چگونگی عملکرد و راهنمای استفاده کیف پول رمزنگاری
سفارش در صرافی‌های ارزهای دیجیتال، راهنمای کامل سفارشات در بازارهای کریپتوکارنسی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether