منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  معرفی بهترین صرافی‌های خارجی  »  صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال؛ صرافی‌هایی با ثبت نام و رابط کاربری ساده
صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال؛ صرافی‌هایی با ثبت نام و رابط کاربری ساده

صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال؛ صرافی‌هایی با ثبت نام و رابط کاربری ساده

رضا باغانی
1399/09/30
۰

صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال یک راه حل مبادله‌ای است که معمولاً قیمت‌ها و نقدینگی حاصل از مبادلات تجاری متعدد را با هم جمع می‌کند. این صرافی‌ها از یک فرایند ثبت نام سبک بهره می‌برند و یک رابط کاربری UX ارائه می‌دهد.

صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال؛ صرافی‌هایی با ثبت نام و رابط کاربری ساده

صرافی فوری ارز دیجیتال چیست؟

حتی برای پیشکسوتان صنعت رمزنگاری، نقش و عملکرد صرافی‌های لحظه‌ای ارز دیجیتال ممکن است ناآشنا باشد. صرافی‌هایی از قبیل چنجلی (Changelly)، شیپ شیفت (Shapeshift) و چنچ نو (ChangeNOW) را در لیست صرافی‌های برتر کوین مارکت کپ مشاهده نخواهید کرد. خود این نام توصیف چندانی برای شما ندارد. بنابراین صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال چیست؟

صرافی فوری ارز دیجیتال یک راه حل مبادله‌ای است که معمولاً قیمت‌ها و نقدینگی حاصل از صرافی های تجاری متعدد را با هم جمع می‌کند. این صرافی‌ها از یک فرایند ثبت نام سبک بهره می‌برند و یک رابط کاربری UX ارائه می‌دهد. بدیهی است که این کاملاً با صرافی‌های بزرگ حضانتی مانند بایننس (Binance) و اوکی اکس (OKEx) متفاوت است. در این صرافی‌ها از ارز دیجیتال شما محافظت می‌کنند. این صرافی‌ها بسته به حجم و قیمت مبادلات شما، می‌توانند فرآیندهای طولانی ثبت نام را داشته باشند و دارای یک رابط تجاری حرفه‌ای‌تر هستند.درک مزایای صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال

تفاوت بین صرافی‌های لحظه‌ای و سنتی یکی را ذاتاً بهتر از دیگری نمی‌کند. این صرافی‌ها برای موارد مختلف استفاده ایجاد شده‌اند. توسعه درک صحیح از صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید کدام بهترین راه حل برای نیاز شما را دارد. در زیر برخی از مزایای احتمالی انتخاب صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال آورده شده است:

ذخیره وجوه – ایمنی

شاید اساسی‌ترین راهی که در آن صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال با همتایان سنتی‌ترشان متفاوت است، نحوه نگهداری وجوه است. صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال، وجوه را مستقیماً از کیف پول شما دریافت و یه آن واریز می‌کنند. به این معنی که شما حق حضانت خود را حفظ می‌کنید. در مقابل صرافی‌های معاملاتی حضانتی دارایی‌های شما را برای شما نگهداری می‌کنند.

همانطور که می دانید، اگر کلیدهای خصوصیتان را از دست دهید، سکه‌هایتان را از دست داده اید. صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال با ارائه امکان نگهداری از وجوه شما، امکان کنترل و ایمنی بیشتر را برای شما فراهم می‌کنند. اگر از امنیت عملیاتی خوبی برخوردار باشید، که معمولاً شامل عدم نگه داشتن وجوه شما در صرافی است، احتمال اینکه مهاجمی بخواهد به کیف پول شما دسترسی پیدا کند در مقایسه با صندوق‌های عظیم صرافی های سنتی نسبتاً ناچیز است. در سال 2019، ما 12 هک صرافی را مشاهده کردیم که وجوه سرقت شده آنها بیش از 290 میلیون دلار بود. با استفاده از صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال، می‌توانید از خطر هک صرافی متمرکز جلوگیری کنید بدون اینکه دائماً وجوه خود را به صرافی منتقل کرده و از آن خارج کنید.

لازم به ذکر است که صرافی‌های لحظه‌ای از صرافی های سنتی حضانتی برای اجرای سفارش استفاده می‌کنند. این بدان معناست که برای مدت معامله، وجوه خاص مربوط به تجارت به طور خلاصه توسط صرافی رسمی نگهداری می‌شوند.

ثبت نام و رابط کاربری – سهولت استفاده

اگر قبلاً در صرافی خاصی عضو نشده اید، ثبت نام عاملی است که باید در انتخاب یکی برای استفاده در نظر بگیرید. بسیاری از صرافی های سنتی دارای مراحل ثبت نام طولانی هستند. این مراحل شامل تأیید هویت و زمان پردازش طولانی است. در مقابل، بسیاری از صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال به شما امکان می‌دهند جفت‌های معاملاتی رمزنگاری به رمزنگاری را فقط با یک ایمیل، برنامه تلفن همراه یا آدرس کیف پول مبادله کنید. به عنوان مثال چنجلی، شما را ملزم می‌کند تا از ایمیل یا صفحه رسانه‌های اجتماعی برای ثبت نام در حساب خود استفاده کنید. روندی که قبل از اجازه تجارت به شما چند دقیقه طول می‌کشد. جای تعجب نیست اگر مایل به تجارت فیات به ارز دیجیتال هستید، چنجلی از شما می‌خواهد فرآیند مشتری خود را بشناس را با حساب بانکی خود انجام دهید. اگرچه خریدهای زیر 150 دلار بدون KYC انجام می‌شود.

پس از ثبت نام در صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال، تفاوت عمده‌ای نیز بین رابط کاربری این صرافی‌ها در مقابل نوع سنتی مشاهده خواهید کرد. صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال بیش از ترمینال‌های تجاری شبیه برنامه‌های مالی مدرن هستند. آن‌ها زیبا، ساده برای استفاده و بسیار شهودی هستند.

صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال؛ صرافی‌هایی با ثبت نام و رابط کاربری ساده

رابط کاربری چنجلی

اگرچه این ممکن است برای یک معامله گر باتجربه خیلی آماتور به نظر برسد. با این حال برای کسانی که می‌خواهند به سادگی سرمایه گذاری کنند یا یک معامله واحد انجام دهند گزینه بسیار جذابی است. برای مقایسه، فروشندگان با استفاده از گزینه‌هایی مانند Coinbase Pro موارد زیر را مشاهده می‌کنند:

صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال؛ صرافی‌هایی با ثبت نام و رابط کاربری ساده

رابط کاربری کوین بیس پرو

همانطور که کاملاً مشهود است، رابط کاربری این صرافی اطلاعات بسیار بیشتری برای هضم و عمل به یک معامله گر باتجربه دارد. اما برای کاربرانی که به دنبال تجربه آسان تجارت هستند، صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال گزینه بسیار ساده‌تری را ارائه می‌دهند.

جمع و نرخ ثابت / شناور – قیمت

کسانی که با صرافی‌های رمزنگاری سنتی آشنا هستند، می دانند که چرا رابط کوین بیس پرو در مقایسه بسیار گسترده است. برای اینکه تجارت خود را انجام دهید، باید بدانید قیمت و عمق دفتر سفارش چیست. این عمق دفتر سفارشات مخصوص همان صرافی است. این دفاتر فقط شامل سفارشاتی است که در کوسن بیس انجام می‌شود. از طرف دیگر صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال، قیمت‌ها و نقدینگی را از صرافی‌های متعدد جمع می‌کند. به این معنی که با نقدینگی عمیق‌تر و خطر لغزش کمتر به بهترین قیمت‌هایی که صرافی‌های متعدد ارائه می‌دهند دسترسی پیدا می‌کنید.

هنگام ثبت سفارش واقعی، این دو راه حل نیز متفاوت است. نوع معمول سفارش صرافی سنتی محدودیتی است که به سیستم می‌گوید سفارش خرید یا فروش را هنگامی که قیمت در یک حد خاص یا بهتر از آن باشد، اجرا کند. این به معامله گران انعطاف و کنترل بیشتری در معاملات خود می‌دهد.

صرافی فوری ارز دیجیتال نیز یک ویژگی سودمند در اجرای معاملات دارند: نرخ‌های ثابت یا شناور. نرخ شناور در بهترین زمان ممکن در زمان معامله اجرا می شو. این قیمت به دلیل نوسانات بازار ممکن است کمی بالاتر یا پایین از قیمت ذکر شده باشد. نرخ ثابت با نرخ خاصی قفل می‌شود و تجارت را با این قیمت تضمین می‌کند. بسته به نوسانات بازار، ممکن است این نرخ بالاتر یا کمتر از نرخ شناور باشد.اشکال صرافی فوری ارز دیجیتال

واضح است که صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال دارای مزایای زیادی است. با این حال اشکالاتی نیز وجود دارد که قابل توجه است. در حالی که ثبت نام بر روی صرافی لحظه‌ای یک روند سریع و ساده است، اما به دانش و استفاده از کیف پول نیاز دارد. برای یک کاربر تازه کار ارز دیجیتال، یادگیری و مسئولیت حفاظت از دارایی‌های دیجیتال خود می‌تواند مانعی برای ورود باشد. کاربران باید تحقیقات خود را انجام دهند تا دقیقاً نحوه عملکرد کیف پول را بدانند. باید بدانید که بودجه از دست رفته اغلب قابل بازیابی نیست.

استفاده از کیف پول چیزی است که استفاده از صرافی لحظه‌ای ارز دیجیتال پیچیده‌تر می‌کند. بیشتر اوقات، یک رویکرد پیچیده‌تر نیز در صرافی‌های سنتی است. همانند کیف پول و محافظت از خود، ظرافت بیشتر می‌تواند نتیجه خوبی داشته باشد. برای صرافی‌های سنتی، پیچیدگی رابط‌هایی که در بالا دیده می‌شود، دارای گزینه‌های پیشرفته‌تر تجارت است. این‌ها می‌توانند ابزارهای پیچیده‌تری باشند، مانند مشتقات، قرار دادن سفارش‌ها – مانند سفارشات حد مجاز – اهرم و حاشیه.

در آخر، هزینه‌های معاملاتی باید در نظر گرفته شود. صرافی فوری ارز دیجیتال تمایل دارند بین 0.25-0.50٪ کارمزد می‌گیرند. این درحالی است که بسیاری از صرافی‌های سنتی معمولاً نزدیک به 0.05-0.50٪ کارمزد دارند. بسته به حساسیت قیمت و دفعات معاملات شما، یک صرافی‌های سنتی منطقی‌تر خواهد بود.

مطالب مرتبط
صرافی های غیر متمرکز یا دکس (DEX) که می توانند جایگزین ارزانتر یونی سوآپ (Uniswap) شوند
صرافی بیتمکس
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether