منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  بازار خرسی ارزهای دیجیتال و 3 استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود از آن
بازار خرسی ارزهای دیجیتال و 3 استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود از آن

بازار خرسی ارزهای دیجیتال و 3 استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود از آن

بازار خرسی ارزهای دیجیتال زمانی است که قیمت‌ها به مرور زمان کاهش می یابند. زمانی که همه معامله گران کلافه و خسته می‌شوند. در این زمان کسب سود از بازار بسیار دشوار و طاقت فرسا می‌شود به طوری که بعضی معامله گران بازار را ترک می‌کنند.

بازار خرسی ارزهای دیجیتال و 3 استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود از آن

بازار خرسی ارزهای دیجیتال و 3 استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود از آن

بازار خرسی ارزهای دیجیتال

برای مقابله با بازار خرسی، در این مقاله سه استراتژی را به سرمایه گذاران معرفی می‌کنیم تا بتوانند از این بازار نیز سود کسب کنند.

بازار خرسی ارزهای دیجیتال چگونه رخ می‌دهد

از زمان ورود بیت کوین در حدود 10 سال پیش، سرمایه گذاران دریافتند که بازار رمزنگاری تا چه اندازه بی ثبات است. در طول سال‌ها، بازار گاوی و خرسی به طور مداوم جایگزین یکدیگر شده‌اند. بازار خرسی ارزهای دیجیتال می‌آید بدون اینکه راهی برای پیش بینی یا جلوگیری از آن وجود داشته باشد. حتی کوچکترین جزئیات و اتفاقات نیز برای تغییر کامل وضعیت کافی است. با یک خبر یا اتفاق بازار خرسی فرا می‌رسد و همان طور که در اوایل سال 2018 شاهد بودیم ممکن است چندین ماه بازار را در دست بگیرد.

بزرگ‌ترین رشدی که تاکنون رمزنگاریها دیده‌اند حدود دو سال پیش بود که گاوهای بازار رم کردند سکه‌ها را به نقاط اوج کاملاً جدیدی رساندند. کسانی که قبل از بازار افزایشی آن روزها سرمایه گذاری کرده بودند ثروت خوبی به دست آوردند. اما کسانی که در حین آن و زمانی که قیمت‌ها به اوج رسیده بود، سرمایه گذاری کردند شاهد سقوط ارزش سرمایه‌های خود بودند. در اوایل سال 2018 بازار خرسی ارزهای دیجیتال از غار بیرون آمد و تا اوایل سال 2019 بازار را در زمستانی سخت فرو برد.

بازار کاهشی: خیلی دور خیلی نزدیک

اکنون، کارشناسان پیش بینی می‌کنند که بازار افزایشی جدیدی اتفاق خواهد افتاد. آن‌ها معتقدند که بازار ارزهای دیجیتال از یک چرخه بازار مشخص پیروی می‌کند. اکنون شاهد حرکت‌های سریع بیتکوین و همین طور دیوانگی دیفای در سال 2020 بوده‌ایم. اما مشخص نیست این بازار تا کی ادامه خواهد داشت. به قول معامله گران قدیمی قیمت‌ها از پله‌ها بالا می‌روند و با آسانسور پایین می‌آیند.

با توجه به شرایط، سرمایه گذاران نیاز به تدوین استراتژی‌های مختلف دارند. استراتژی‌هایی که به آنها امکان بدهند تا از بازار خرسی ارزهای دیجیتال جان سالم به در ببرند. با این روش‌های سرمایه گذاری در بازار خرسی ارزها دیجتال می‌توان از این شرایط سخت سود کسب کرد یا حداقل ضرر را به حداقل رساند.


بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


3 استراتژی کسب سود برای سرمایه گذاران در بازار کاهشی

شورتینگ

فروش یا “شورتینگ” زمانی است که معامله گران پیش بینی می‌کنند بازار خرسی ارزهای دیجیتال در راه است. اگر پیش بینی آنها صحیح باشد، می‌توانند از این بازار بهره مند شوند. این روشی است که در بازارهای مختلف کار می‌کند و فقط به بازارخرسی ارزهای دیجیتال محدود نمی‌شود. مشهورترین نمونه آن در سال 1992 اتفاق افتاد که سرمایه گذاری به نام جورج سوروس با پیش بینی افت پوند انگلیس نزدیک به یک میلیارد دلار سود کسب کرد.

چگونه از شورتینگ می‌توان در بازار خرسی ارزهای دیجیتال استفاده کرد؟

شورتینگ می‌تواند یک روش کاملاً مؤثر برای کسب سود باشد. این شیوه از طریق معاملات CFD یا مشتقات و همچنین معاملات مارجین ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. با استفاده از آنها، بازرگانان می‌توانند دارایی‌هایی را بفروشند که حتی به طور واقعی مالک آنها نیستند.

معاملات CFD ، نوعی از معاملات آتی هستند که سررسید ندارند و در آنها امکان استفاده از لوریج یا اهرم نیز وجود دارد.

اگر بازار حرکت کند و قیمت دارایی کاهش یابد، موقعیت آنها بالا می‌رود و معامله گران می‌توانند دارایی را خریداری کنند (که اکنون بسیار ارزان‌تر شده است) و سود کسب کنند. صرافی‌هایی مانند بیتمکس (Bitmex) بر اساس مانده بیتکوین آن‌ها به کاربران خود گزینه‌های شورتینگ را ارائه می‌دهند.

هولدینگ (HODLing) یا نگهداری

استراتژی دوم HODLing یا نگهداری است. این استراتژی نه تنها در زمان بازار خرسی ارزهای دیجیتال بلکه در تمام مدل سرمایه گذاری و تمام فصول باعث سود ایجاد می‌کند. البته به شرط اینکه با تحقیق دارایی درستی را برای این کار انتخاب کنید و صبر و حوصله زیادی داشته باشید.

این واژه اغلب برای بسیاری از تازه واردان واژه گیج کننده‌ای است. به نظر آنها این واژه غلط املایی است. گرچه در روزی که این اصطلاح ایجاد شد واقعاً غلط املایی بود. با این حال این روزها کلمه‌ای کاملاً پذیرفته شده در دنیای سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است. جالب توجه است که، “HODL” نیز مخفف عبارت (تا پای جان حفظش کن) “Hold On for Dear Life” شد، به این معنی که سرمایه گذاران حتی اگر بازار کاملاً قرمز شود، سکه‌های خود را نفروشند.

به زبان ساده، این اصطلاح نشان دهنده یک استراتژی معاملاتی است که توسط کسانی که مایل به انتظار هستند، استفاده می‌شود. این یک استراتژی بلند مدت و فلسفه بسیاری از سرمایه گذاران است. از آنجا که بازار رمزنگاری هنوز جوان و جدید در نظر گرفته می‌شود، اعتقاد بر این است که نوسانات فعلی، قیمت‌های پایین و سقوط بازار فقط تلاش برای ایجاد ثبات و بلوغ است. HODLers نگهداراندگان معتقدند، اصل این است که به سکه‌های خود بچسبند و فشار را تحمل کنند. روزی که بازار ثبات یابد و ارزهای دیجیتال به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرند، انتظار می‌رود که به دلیل اعتماد به سکه‌هایشان پاداش بگیرند.

نگهداری تنها برای بازار ارزهای دیجیتال نیست

HODLing به بخش عظیمی از فرهنگ ارزهای دیجیتال تبدیل شد و این استراتژی مورد حمایت بسیاری از سرمایه گذاران در سرتاسر جهان قرار گرفته است. با توجه به اینکه نظر کلی این است که ارزهای رمزپایه از بین نمی‌روند، HODLing پتانسیل زیادی دارد. در واقع، این یک استراتژی است که می‌تواند در بازارهای دیگر نیز کارساز باشد.

بهترین مثال عدم استفاده از HODL در سال 1970 اتفاق افتاد. زمانی که سومین بنیانگذار اپل، رونالد وین، تصمیم گرفت سهام خود در این شرکت را بفروشد. در آن زمان، او با 800 دلار سهام خود را فروخت. اگر او چند دهه صبر می‌کرد، این 800 دلار حدود 100 میلیارد دلار می‌شد.

آینده از آن ارزهای دیجیتال است پس سکه‌های خود را محکم نگهدارید

البته پیش بینی آینده غیرممکن است. با این حال، سرمایه گذاران مشهوری مانند جی اسمیت بر این باورند که HODLing همیشه بهترین گزینه است. وی حتی در مورد این فلسفه اظهار داشت که مطمئن است ارزهای دیجیتال جایگزین بازارهای سهام قدیمی می‌شوند. به نظر او ارزهای دیجیتال جهان را متحول می‌کنند. آن‌ها ماشین‌ها، اینترنت اشیا، سیستم‌های حاکمیت و رأی دهی و شاید حتی خود اینترنت را تأمین کنند. در حالی که او تشخیص داده است که سالها، شاید حتی دهه‌ها برای تحقق این امر سپری خواهد شد، او هنوز متقاعد شده است که دنیای بلاکچین آینده را شکل خواهد داد.

خرید هنگام پایین رفتن قیمت فروش هنگام بالا رفتن قیمت

به طور طبیعی، سرمایه گذاران همیشه هدف خود را به دست آوردن سود می‌دانند. بنابراین، وقتی ارزش ارزهای رمزپایه کاهش می‌یابد، بسیاری از آنها تصمیم به فروش می‌گیرند. فقط تعداد کمی حاضر هستند که ریسک کنند و با پایین رفتن قیمت خرید را ادامه دهند. بیشتر مردم در نزدیکی اوج قیمت خرید می‌کنند و با ناامیدی در قیمت پایین دارایی خود را می‌فروشند.

معامله گران حرفه‌ای و نهنگ‌ها از این شیوه استفاده می‌کنند. درست زمانی که همه سرمایه گذاران با ناامیدی دارایی خود را می‌فروشند این سرمایه گذاران آنها را می‌خرند. آن‌ها حتی در جایی که به نظر می‌رسد سکه کاملاً از رونق افتاده شروع به خرید می‌کنند. بعد با ایجاد سفارش‌های خرید غیر معمول سکه را به اصطلاح پامپ می‌کنند. با افزایش قیمت دوباره سکه را به سرمایه گذاران خرد می‌فروشند. اگر شما هم با آن‌ها همراه شوید می‌توانید از این راه پول خوبی به جیب بزنید.

مطالب مرتبط
شاخص دامیننس بیت کوین (Bitcoin dominance) چیست و چه تاثیری بر ارزهای دیجیتال دارد؟
استراتژی‌های معاملات ارز دیجیتال، نگاهی به انواع روش‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال
بازار داغ NFT ها، نکاتی که باید در مورد این روند افزایشی این بازار بدانید
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether