قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند

اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند

اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند

مدیر ارشد شرکت سرمایه گذاری گوگن هایم (Guggenheim) اسکات مینرد (Scott Minerd) نسبت به “اصلاح گسترده” بیت کوین در کوتاه مدت هشدار داده است. وی با ادعای اینکه بیت کوین “پر از حباب” شده است، پیش بینی کاهش 50 درصدی قیمت این ارز دیجیتال را دارد.

آخرین اخطار اسکات مینرد درباره اصلاح گسترده بیت کوین

مدیر ارشد سرمایه گذاری گوگن هایم، اسکات مینرد، با پیش بینی نزولی دیگری برای قیمت بیت کوین بازگشته است.

مینرد همچنین رئیس گوگن هایم اینوستمنت، بخش جهانی مشاوره سرمایه گذاری و مدیریت دارایی این شرکت است. سرمایه گذاری‌های گوگن هایم با مبلغی در حدود 270 میلیارد دلار است. کل دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت از طریق درآمد ثابت، حقوق صاحبان سهام و استراتژی‌های جایگزین ارائه می‌شود.

وی روز چهارشنبه در مصاحبه با CNBC گفت که بیت کوین بیش از حد و خیلی سریع رشد کرده است. این مقام اجرایی اینگونه استدلال کرد:

با توجه به حرکت گسترده‌ای که در کوتاه مدت در بیت کوین داشته‌ایم، اوضاع بسیار ناخوشایند است. من فکر می‌کنم که اصلاح گسترده در بیت کوین خواهیم داشت.

وی ادامه داد: “من فکر می‌کنم ما با بیت کوین می‌توانیم به 20 تا 30 هزار دلار بازگردیم. این چیزی در حدود 50٪ کاهش خواهد بود. نکته جالب در مورد بیت کوین این است که قبلاً شاهد این نوع کاهش‌ها بوده‌ایم. احتمال از سرگیری روند صعودی در قیمت‌های پایین بسیار زیاد است.”

با این وجود، مینرد خاطرنشان کرد که فکر می‌کند اصلاح عمده قیمت بخشی از “تحول عادی در بازار طولانی مدت گاوی محسوب شود.”

مدیر ارشد گوگن هایم پیش بینی طولانی مدت خود مبنی بر احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به 600 هزار دلار را حفظ کرده است. وی اولین بار پیش بینی قیمت بالای BTC خود را در دسامبر سال گذشته ارائه کرد. با این حال، او متعاقباً روی روندهای کوتاه مدت نزولی تمرکز کرد. اوایل این ماه، وی در مورد بازگشت بیت کوین هشدار داد و خاطرنشان کرد که این یک نقطه ورود عالی برای سرمایه گذاران بلند مدت خواهد بود.پیتر برانت: مقصر تصحیح بیت کوین چالش “چشم لیزری” است

پیتر برانت، معامله گر قدیمی‌و صاحب نظر بازار ارزهای دیجیتال، رابطه‌ای جالب بین اصلاح فعلی بازار بیت کوین و شیوع چالش “چشم لیزری” در توییتر ایجاد کرده است.

در یک توییت در تاریخ 18 آوریل، تحلیلگر فنی اصلاح گسترده بیت کوین را به نشاط غیر منطقی در بازارها مرتبط می‌داند. او این رابطه را این گونه توضیح می‌دهد:

“احتمال اصلاح گسترده در بازار بیت کوین به طور مستقیم با شیوع چشم لیزر در توییتر ارتباط دارد. آیا می‌خواهید اصلاح به پایان برسد؟ چشم لیزری خود را رها کنید. “

هیجان کاذب باعث دامپ بازار می‌شود

در ابتدا الگوی چشم لیزری در فوریه 2021 فضای ارزهای دیجیتال رسانه‌های اجتماعی را فرا گرفت. در این چالش تاثیرگذاران رمزنگاری، رهبران صنعت و کاربران عادی تصاویر پروفایل توییتر خود را تغییر داده و به اصطلاح چشم لیزری شدند. این چالش به معنای حمایت از افزایش قیمت بیت کوین تا زمانی که به 100 هزار دلار برسد، بود.

اوج این چالش تقریباً با افزایش قیمت بیت کوین در 21 فوریه که به 57800 دلار رسیده بود همزمان بود. پس از این اتفاق در اصلاح گسترده 25٪، بیت کوین تا 43،500 دلار در هفته بعد، سقوط کرد.

در افت قیمت این هفته BTC از بالاترین قیمت همیشگی خود یعنی 64،600 دلار در 14 آوریل به قیمت فعلی 53،600 دلار سقوط کرده است. این به معنای اصلاح گسترده 17 درصدی بیت کوین بود.

برانت در واقع نگران این اصلاح گسترده بیت کوین نیست. ارقام رسم شده برانت تصحیح فعلی را نزدیک به 20٪ می‌داند. او ادعا می‌کند “از نظر تاریخی” این اصلاح بسیار خفیف است. وی در توییتی در تاریخ 20 آوریل گفت که سابقه زیادی در روند گاوی بیت کوین برای آزمایش میانگین متحرک 18 هفته وجود دارد که در این زمان 46615 دلار است. این یک اصلاح بسیار گسترده تر در حدود 28٪ را به دنبال دارد.

کاهش 20.0 درصدی بیت کوین تا به امروز از نظر تاریخی بسیار ملایم است.

برای آزمایش میانگین متحرک 18 هفته‌ای که در حال حاضر 46،615 است، شواهد زیادی در روند گاوی BTC وجود دارد.
من شخصاً شک دارم که چنین بازآزمایی مجددی اتفاق بیفتد، اما بیت کوین سابقه غافلگیری را دارد.

پیتر برانت – 19 آوریل 2021در صورت اصلاح گسترده بیت کوین هدف نزولی قیمت 42 هزار دلار است

اندازه متوسط تصحیح از 14 مورد بازنگری گذشته و طبق داده‌های برانت حدود 35٪ است. سقوط به این سطح قیمت BTC را به 42000 دلار کاهش می‌دهد.

تحلیلگران دیگر نیز به دلیل وجود چنین سوابق تاریخی از اصلاح گسترده بیت کوین ابراز نگرانی کردند.. رکت کپیتال (Rekt Capital) در توییتر خود نوشت که افت در فوریه سه برابر عمیق‌تر از افت این هفته بود.

در ماه فوریه، سرمایه بازار آلت کوین‌ها 21 درصد اصلاح را تجربه کرد.

پس از آن سرمایه بازار آلتکوین‌ها 90٪ افزایش یافت.

در حال حاضر حجم بازار آلت‌ها 7٪ از بالاترین زمان خود افت کرده است.

افت ماه فوریه سه برابر عمیق‌تر بود.

– رکت کپیتال (rektcapital) 21 آوریل 2021

برانت تئوری “چشم لیزر” خود را در مصاحبه با محقق رمزنگاری لورا شین در 13 آوریل توضیح داد. وی اظهار داشت که اشتیاق بیش از حد در هر بازار همیشه یک علامت هشدار دهنده است:

“هرچه افراد چشم لیزر بزنند، شما می‌دانید که حداقل بازار برای مدتی متلاشی می‌شود و از صعود به سمت بالا دست می‌کشد … وقتی مردم روی قفسه سینه خود را می‌کوبند، فریاد می‌زنند من صاحب بیت کوین هستم. من بیت کوین دارم. به من نگاه کن. من چشمان لیزری دارم. این همیشه نشانه این خواهد بود که بازار حداقل برای مدتی استراحت خواهد کرد. ”
در زمان نوشتن مقاله، BTC طی 24 ساعت گذشته با 2 درصد کاهش به قیمت 54،228 دلار معامله می‌شود.

مطالب مرتبط
قیمت 500 هزار دلاری بیت کوین بر اسای پیش بینی برادران وینکلوس
عقب نشینی بیت کوین در کوتاه مدت به 4 دلیل اساسی بسیار امکان پذیر است
مایکرو استراتژی MicroStrategy ، از بورس نزدک به‌زودی بیت کوین بیشتری خواهد خرید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس